0 oy
400 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

Kizlar safrasinda taş olan varmi benim gebelikte çıktı ortaya ve agrisi dayanilmaz oluyor 2 gun hastanede yattm doktor ameliyat olmaz demis taburcu etti migde koruyucu ilac verdi kullanıyordum 1 haftadir hic bir sey yoktu 1 saat once tekrar agri girdi migde bulantisi titreme flan yarin tekrar gidicem ameliyat yapar mi bu sefer gebelikte var yarin 21 haftalik oluyor bu ağrıya dayanamiyorum artk o an kendimi camdan atasim geliyor bu aciyi yasamaktan sa ölmek istiyorum cok kötü oluyorum :(((

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
canimm onceliklee gecmis olsn cokrabbim sifani versin ins.

benim arkadasmda vardi safra kesede tas ama onunki dogumdan hemen snra cikti ortaya dogum yapali 2 3 gun olmustu ozman belli olduu agridan ozmankucuk operasyonla almislardii 
tarafından
Cok kotu agri gerckten dyaanilack gibi degl yarn gidicm bakalm hayirlisi olsn
-Reklam-
0 oy
(501 puan) tarafından
Benm vardi hamileligmn basinda doktora gittgmde ogrendm doktor dayanilmayacak gbi agrin olursa hamileligin belli bi donemnde ameliyat yapiyoruz demsti bana ama benm sukur ole abarti bi agrim olmadi dogum yaptm bebegim 6 aylik oldu benm de ameliyat olmam lazm safradaki tasin kacari yok ama erteliyorm hep.sana da cok cok gecms olsn cok zordur hamileyken o agriyi yasamak cabuk gecsin insallah
tarafından
Amiinn aminnn banada ameliyat olmaz simdi dedi migde koruyucu verdi ama ne fayda yarin gidicem işte bakalm ne dicek :(
(501 puan) tarafından
Safrayi yoracak şeylerden uzak dur.yagli kizartma yumurta vs
tarafından
İnanirmisn hic birsey yememistim sabah kahvalti yapmıştım o kadar saat 12 gbi flan aksamda canım istemedi sanirim 9 flandi dusa girdm dusta bi tuttu o bile yarim kaldi kendimi attm hemen odaya :((
0 oy
tarafından
Kuzum çok geçmiş olsun ya şuan babam bu yüzden hastanede yatıyor. Babamda bianda oldu senin dediğin gibi titreme kusma bianda.   Meğerse taş varmış işte şuan babamda iltihap olmuş onu kurutuyorlar sonra ameliyatla alacaklar inşallah. Muhtemelen çoksa seni de kapalı yada açık amlyt ederler ama şuan hamileymussin cnm sonuçta okadar ilaç narkoz yicen bence şuan yapmazlar. Allah yardımcın olsun kuzum yaa Rabbim agrilarini hafifletsin inşallah ❤️
tarafından
Allah bin kere razi olsun Rabbim sizinde babaniz başta olmak üzere şifa bekleyen herkese şafi ismiyle şifasini versin ://
tarafından
Amiiin canım sende de Allah razı olsun . Cümlemize inşallah Rabbim şifa versin ❤️
0 oy
(83 puan) tarafından
Benimde ilk hamileligimde olmustu kuzum oluyordum agrisindan yani uc dogum yaptim ucinu toplasan o agrinin 4te 1i etmez o kadar cok zor agrisi kuzim allah yardimcin olsun beni hamileyken ameliyata almadilar canim dogum yaptim kizim 6 aylik oldu ek gidaya gecer gecmez hemen ameliyata alindim sana diyet vermedilermi canim mesela yumirta agriyi tetikliyoe yagli yemekler sarimsak cig sogan bunlardan uzak dur kuzum bir ayagindan cotabi eksik etme ben ameliyat oldum ama hala agrim oluyor arada usutunce felan 6 yil oldu ameliyat olali hala benim safra kanallarim kapanmamis iyi bir hastaneye git kuzim universite hastanesi felan varsa etrafinda oralara git devletten ziyade oralar daha iyi 
tarafından
Canim benim açtım kahvaltıyla duruyordum canim birsey istemiyordu sonra dusta birden agri tuttu iste hani yediklerimden tetikledi dicem de birsey de yememistim ki yinede soylediklerin icin tesekkur ederim dikkat ederm en azindan ://
(83 puan) tarafından
Kuzum fazla uzun surede ac kalma az az ve sık sık ye ac kalincada agri giriyor ben cok cektim cunku su anda halini cok iyi anliyorum canim allahim sifa versin insallah birde agrin girdiginde kusmaya calis gerekirse parmak yardimi ile kus o zaman daha cabuk rahatlarsin
tarafından
Cok sagol canım Rabbim sifa bekleyen herkese versin inşallah zaten kendilignden kusuyorm ilkinde rahatlatmiyorda ikincide rahatliyorum dedigin gibi
0 oy
(642 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun. O ağrıyı çeken bilir. Ben de hamileyken öğrendim. Bir dr hamileyken ameliyat ol dedi. Onun disinda kime sorduysak sakin hamileyken olma dedi. Yediklerine cok dikkat etmelisin. Ve de uzun sure ac kalmamalı az ve sık yemelisin. Çok şükür ben doguma kadar baska kriz yasamadim ancak aşırı şekilde dikkat ettim. Hamile oldugum halde kilo bile vermiştim. Sormak istediğin olursa sor canim
tarafından
O zmaan dogum yapar yapmaz gideyim ben oda ciksin aradan :))
(642 puan) tarafından
Tabiki tercih senin canim. Tecrübeme dayanarak bi daha başıma gelse bu şekilde davranırdım.  Şimdiden çok gecmisler olsun. Ameliyat sonrasında hic besin kısıtlaması ya da agri olmuyor. Bu gönlünü rahatlarsın en azindan;)
tarafından
Cok tesekkur ederim canim Rabbim bin defa razi olsun senden gönlünde ne muradin varsa hayırlısyla versin inşallah :)))
(642 puan) tarafından
Sabah sabah ne güzel bir dua. Teşekkür ederim canim ;)
tarafından
Rica ederim icimden geldi vallahi :)
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Bende de hamilelikte ağrılar çıktı ama hamileliktendir dedik kasılmalar yüzünden oluyordur dedik bakmadık doğum sonrasi devam edince doktora gittim safra da ve kanalda taş çıktı karaciğer etkilenmişti tahliller çok yüksek çıktı yatış verdi kabul etmedik ilaç verdi tahliller düşmezse önce düşürmek için kesin yatış sonra ameliyat dedi şükür sonuçlar düştü ama ameliyet kabul etmedim cunku 2 gün hastanede kalacaksın dedi 38 aylık ve 8 aylık iki kızım var bensiz uyumazlar annem kardeşim bakar ama kızlarım durmaz ki ben gunde 3 kere acile gidiyordum en son narkoz iğne vurdular da rahatladım ameliyatı şu anlık kabul etmeyince doktor bi ilaç verdi taş eritmeye yarıyormuş küçük taşları eritir seninki büyük ama bi deneyelim dedi şu an onu deniyoruz olmazsa ameliyet dedi son ana kadar direnecem cocuklarim için onlardan ayrı bir gece bike uyuyamam diye onlar üzülür diye siz de hamilesiniz inşallah hemen kendiliğinden geçer durum geçmiş olsun sizede 
tarafından
Ay Rabbim yardimciniz olsun bende tesekkur ederim umaram szde ilacla tedavi olursnz ameliyata gerek kalmaz rabbim yavrularnizi size bagislasn
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Öncelikle geçmiş olsun canım. Benim annemde de vardı ve defalarca acillik oldu. Yağlı bişey yese yada üşütse ağrısı oluyodu. kilolu olduğu için ameliyat edemiyolardı ve bildiğin mırık dolmuş safra kesen demişlerdi. Annem bi gün çaydanlığın kirecini limon tuzuyla kaynatıp sökerken aklına geliyo ve bu limon tuzu çaydanlığı kireçten arındırıyosa benim taşada iyi gelir diyerek 3 4 tane içiyo ve bunu bi süre devam ettiriyo. İnanır mısın annem ilaçsız ameliyatsız taşlardan kurtuldu limon tuzuyla ve çevrede bi kaç kişide uyguladı bu yöntemi onlara da iyi geldi. Limon tuzunun bi zararı yok bi dene istersen
tarafından
Limon tuzu nasil yapicam direk yutucammi
(1,635 puan) tarafından
Evet canım. Annem acı olduğu için üzümün içine falan sarıp yutuyodu devamlı
tarafından
Tamam canım doktora bi gireyim birsey yapmazsa denicem artk
(1,635 puan) tarafından
Tamam canım çok çok geçmiş olsun tekrar
tarafından
Cok sagol canim Allah razi olsun :))!
(1,635 puan) tarafından
Amin canım cümlemizden inşallah
0 oy
(215 puan) tarafından

Çok geçmiş olsun canım başıma geldi çok iyi biliyorum :(

İlk gebeliğim 7 senenin özlem ve hasretle beklenen bir gebelikti ama hamile kaldım bir kaç ay sonra mide ağrılarım başladı ama dayanılmaz şekilde sürekli acile gidiyordum damardan ağrı kesici yapıp gönderdiler sonra doğum yaptım safra kesem patladı çünkü teşhis konmamıştı safrayla ilgili hep gebelik ile alakalı mide ağrısı diye düşündüler açık ameliyat oldum lohusalığım çıkar çıkmaz

Ama sen avantajlısın biliniyor ve takip kontrol altındasın doğumdan sonra kapalı ameliyat olur kurtulursun inşallah 

Rabbim yar ve yardımcın olsun canım Allah hayırla kucağına almayı nasip etsin inşallah 

Allah tan şifa diliyorum sana canım 

tarafından
Allah bin defa razi olsun Rabbim sifa bekleyen herkese safi ismiyiyle sifa versin inşallah sizede çok büyük gecmis olsn Rabbim birdaha yaşatmasın

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 79 göst.
4 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 175766 (257 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 92 göst.
12 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevdoş (196 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 98 göst.
3 Aralık 2021 Aile kategorisinde Tazeannee (115 puan) tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 93 göst.
3 Aralık 2021 Aile kategorisinde Tazeannee (115 puan) tarafından soruldu

374,687 soru

11,207,631 cevap

34,511 kullanıcı

...