0 oy
747 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

....... .......   ...... ......

...... ...... ..... ....... ???

28 Cevaplar

0 oy
tarafından
Her çocuk bir değil kuzum bir anda açılır başlar konuşmaya 
(3,895 puan) tarafından
Off keşkeee :((
(6,441 puan) tarafından
Ya olur boyle neden kasıosun benim bebeğim küçük ama yan komşumun kızı 3 yaşında avukat gibi karşı komşumun 6 yaşında ne soyluyo dıye annesine soruyorum bende kasmıyorum telefon tv mecbur izletiyorum yemek yedirirken yada kendim rahatsızken
-Reklam-
0 oy
tarafından
Her bebek bir değil sakin kendinu uzme 
0 oy
(5,268 puan) tarafından
Kaç yaşındaki çocuğun bende senin dediklerini yaptım çok da güzel konuşuyor.
(3,895 puan) tarafından
3 yaşinda
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Cocugum 3 yasinda bu konuştuğum kisinin cocuguyla Yaşit hatta bnm cocugumdan küçük cocuklarinda bicir bicir konuştugunu görüyorum cok üzülüyorum arkadaslar :((
(5,268 puan) tarafından
Kafana takma açılır sonra senin dediklerini anlıyorsa tepki veriosa üzülme
(3,895 puan) tarafından
Anliyo tepki veriyor doktor bi sorunu yok dedi hatta :( inşallah açılır.
0 oy
tarafından
Konuşma da genetiğe bağlıymış 
0 oy
tarafından
Benim oğlum 3yasina giricek konuşuyor aynı bizim gibi dayımın kızının da var oğlu aralarında oğlumla 15gun var konuşamıyor pek anne baba harici doktora filanda götürdü hiçbiri sorunu çıkmadı doktor ailede geç konuşan var mı diye sorunca babası 4yasinda konuşmuş canım çok sıkma canını bence,benim komşumun ogluda geç konuştu şuan zehir gibi çocuk büyük adam gibi lafları var
(3,895 puan) tarafından
Kizim 3 yasinda cnm yasitlari konusuyor.
0 oy
(3,101 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bebegim gelisimde farkliliklar vardir.herkes ayni gelismez.biri hic ilgilenmez cocuk bulbul olur.sen takma.gonder bakalim krese.eninde sonnda konusacak allahin izniyle.takma cok.sukur eli ayagi var dili var.konusuyor.ve erken cozmussun.konus konus dye uzerine gitme herseyi hissediyolar.onlardan bekleneni yapmiyolar.hep istediklerini yapaiyolar.suan taklit zamanlari.sen guzel guzel konus.o alir.yeri gelince kullanir.skma canini
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Bunun adaletle ilgisi yok isyan etme eğer otizmden bahsediyorsan tek sebebi tv tablet değil bunlar sadece daha fazla uyaran eksiği yapıyor çocuk daha fazla otizm belirtisi göstermesine sebep oluyor hatta otizmli olamayan bir çocuk bile bi tv yüzünden otizm belirtileri gösterebiliyor önemli olan karşına alıp gözlerinin içine bakıp konuşmak eğer başka belirtiler varsa mutlaka doktora gitmelisin yoksa yine de götür ama sıkıntı etme 4 yaşında konusan çocuklar biliyorum 
(3,895 puan) tarafından
Doktora gittik bi sorunu yokmuş cnm.
(4,089 puan) tarafından
O zaman bekle 4 yaşına konuşur eğer konuşmazsa yarim günde olsa mutlaka gönder kreşe
0 oy
(409 puan) tarafından
Benim çocuğumda 2.5 yaşında canım daha yeni yeni bazı kelimeleri diyor onuda tam diyemiyor bir ara çok taktım kafaya ama şu aralar çok üstüne gitmiyorum üsteleyince daha geri çekiyor kendini hayırlısı bakalım 
0 oy
(222 puan) tarafından
Gelişimde bireysel farklılıklar vardır yaptığınız yöntemler çok güzel ve yapmaya devam edin çünkü sizin çocuğunuzun kullandığı kelime sayısı o çocuktan çok daha fazla olacak daha akıcı konuşacak ve kendini daha güzel ifade  edecek 
0 oy
(15,593 puan) tarafından
İmkanın varsa kreşe ver canım 
0 oy
tarafından
Her çocuk bir değil. Ama akşama kadar çocuğu televizyon başında bırakmak da vicdan değil. Kim demiş bilmiyorum ama bu marifet gibi söylenmez. 
0 oy
(462 puan) tarafından
Canim genetik de olabilr  sakın ol  sal cocugu biraz konuşur elbet 
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Tamamda her cocuk bir değil kimsenin cocuguyla kıyaslama yapma bence bu arada yaşı kaç çocuğunun 
0 oy
tarafından
Adalet ile ne ilgisi var canım. Her çocuk faklı 3 yaşında konuşan da var 5 yaşında konuşan da var 15 aylık konuşan da var isteği varsa konuşur yoksa konuşmaz çocukla alakası var bunun. 
0 oy
tarafından
Dil zekası her çocukta farklıdır ve genetiktir. Bu yaptıklarınızın çok faydası olur ama bizim yaptıklarımız genetik mirası çok değiştiremez 
0 oy
tarafından
Nie canını sıkıyosnki canm her cocuk ayni olacak die bissymi var canm
0 oy
(734 puan) tarafından
Benim kuzenimin oğlu da geç konuştu pedagoga götürdüler sizin konuştuklarınız ona saçma geldiği için cevap vermiyor demişti.Biriktiriyor sonra birden şakır şakır konuşmaya başladı sabret sıkma canını
0 oy
(2,444 puan) tarafından
Ya ben de izlettim niloyayı mesela ya da bebek şarkıları açtım şuan 2 yaşında takır takır konuşuyor ama sadece tvle kalmadım tabi bebekliğinden beri çok konuştum anlattım. Kızım şuan niloyanın şarkılarını tekrar ediyor veya çocuk şarkılarını. Ama her çocuk bir deģil ki kimseyle kıyaslama çocuğunu. Benim teyzemin oğlu 5 yaşında konuşmaya başladı. Şuan lisede gastronomi okuyor ve çok akıllı başarılı bir çocuk
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Adalet değil canim her birey farklı bizimde sürekli ev de TV açıktır bende sürekli çocuğumla ilgilenmeye çalıştım vs vs konuştum bende izledim o da izledi ama ben çizgi film çok nadir açtım şimdi şakir şakir konuşuyor 23 aylik

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 257 göst.
3 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Sirac_23 (1,122 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 233 göst.
22 Şubat 2023 Aile kategorisinde Kayramball27 (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 157 göst.
3 Ekim 2021 Aile kategorisinde Evramm (467 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 432 göst.