0 oy
1,978 göst.
Aile kategorisinde (57 puan) tarafından

Anneler anlatmıştım daha önce. Altınlarımı falan bnden gizli aldılar vermiyorlar, oğullarını sürekli bnden uzaklaştırıp yanlarına çağırıyorlar falan. 2 ay önce bn bi sinir krizi geçirdim ufak çaplı ve hepsini püskürttüm. Konuşmuyorum gitmiyorum. Ama eşim gidiyordu. Geçen gün annemleri çağırcam dedi. Tabi 2 ayda önce ben bunu boşayacam diye delleniyordum  Kavgalar anlamışsınızdır. Neyse dedim Allahından bulacaklar zaten 6 aylıksın sakin ol. Dedim çağır. Bugün gelecekler..o kadar yüzsüzler ki o kadar umursamaz alttan alıp geçiştiren. Gelip gülüp oynayacaklar falan o tarz insanlar. Ben nasıl davranmalıyım?? 

Çay yanına birşeyler koyayım mı yanlarında oturayım mı napayım. 

18 Cevaplar

+1 oy
(397 puan) tarafından

Onlar utansn bosver oturda hizmetinide yap 

(404 puan) tarafından
Benim pislik kayinvalidemde ugrasiyor böyle pis islerle. Evime girmedigi icin evime birsey koyamaz ama esim onun yanina gidiyor arada bir gormek icin. Pislik kadin her sferinde birsey yapmismidir diye aklim cikiyor Allah hepsini islah etsin
(57 puan) tarafından
Eşine helal olsun Zeynep. Vallahi erkekmiş. Şimdi gittiler evden. Değişen bir şey yok. Sanki hiç bir şey olmamış gibi yüzsüzler. Allahım eşimin gözünü açsın tek derdim bu. Görsün en azından
(397 puan) tarafından
Allahm insallah onlrnda aklini basina getirir ne yapiyorm bn der cnm allah kimsenin yuvasinida huzursz etmesn. 3. Kisi varsa bi evlilikte olmyor cnm senle esin olack ki huzur olsn
(74 puan) tarafından
Benim esimde oyle altinlarimizi aldilar ewden cikardilar kotu davrandilar esim yine onlari savunuyor deli oluyorum
(57 puan) tarafından
Beyinleri yıkanmış gibiler. O aldıkları onların yanına kalmaz
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Tabimide agirla evine geleni sen sana yakisani yap ben buyum diyebilecegin gibi davran evine kabul ediyosan agirlayacaksin da hic kabul etmeseydinnneyse

(57 puan) tarafından
2 aydır zaten istemiyorum. 2 defa gelmek istediler müsait değilim dedim. Yüzsüz bunlar 3.yü istediler ben napayım daha oturup adamı mı döveyim. İnsan laftan anlar görüşmek istemediğimi hepsine söyledim.
tarafından
Bosver artik gelceklermis agirla onlar utansin
tarafından
Cok iyisin, biliyor musun. Kabul edilmeyecek gibiler. Yuz verme sakin birdaha gelirler, sonucta esinin anne babasi neyinden utanacaksın cok haklisin
tarafından
Anlamadim sahra abla
tarafından
Canim burda bile okadar bencil insan varki, bu denli yorumlar duymaya alışkın, ılımlı yorum yapinca bir çekirmeler, bi tavırlar cok garip ya. Bundan boyle yangina körükle gidicem benden iyisi olmaz herhalde
(57 puan) tarafından
Öyle ılımlı insanlara çok imreniyorum. Ben hiç olumlu düşünemiyorum. Kazık yiye yiye. Sürekli kendime duvar ördüm
tarafından
damarina basmislar cildirtmislar kiyamam sana ya :) bende diyorum ne diyo sahra abla boyle :D yuregime iniyodu
(57 puan) tarafından
Haklı ama bazı kadınlar, kadına düşman gibi
tarafından
Evet cok hakli ben dogru buluyorum genelde yorumlarini ama coguna ters geliyo
(57 puan) tarafından
Bn yeni tanışıyorum
tarafından
Eminim cok seversin
tarafından
Kelebek :* beni gorseler taşlayacak tipler var. Bu sekilde yorum yapilinca bir nebze olmayan vicdanlarini rahatlatiyorlar. Aksini soyleyince vay sen misin, yok iyi davran, olsun hoşgör.
Amannn :) Allah akil fikir versin.
tarafından
:* valla ugrasilmiyo bazem havamda degilsem bende bulasmiyorum
+1 oy
(99 puan) tarafından

Bir defa çatışmışsınız cnm eşinin hatrına eve gelen misafir kim olursa olsun tabi ki hizmetini yapman lazım yanlarında tabi ki oturacaksın 

(57 puan) tarafından
Hatır değil de kavgadan yoruldum. Kendimi laf anlatmak için hırpalamaktan yoruldum. Bıktım vallahi bıktım
(99 puan) tarafından
Yapacak.birsey yok cnm benimde kaynanam aşırı derece 2 yüzlü gelinleri sevmez ama çok.ilgili gibi görünür bende kendini hıc sevmiyorum  ama ne yapalım onlarda eşimizin anne babası çok samimi değilim küste değilim geçinip gidiyoruruz huzurumuz için bazı şeylere katlanmak lazim
+1 oy
(905 puan) tarafından

Senn onlari öyle  bi karsilaki utansnlar  hatta yapabilirsen bir kac birsey  hazırla  cayin yaninda   

+1 oy
tarafından

Bosvr cnm onlar utansin senin esininn annesi soncta esi senin aileni istemese hosuna gdrmi bsvr guzel agrla onlar utansn ikramlkta koy  

(57 puan) tarafından
Öyle yapıcam. Da bunların utanması yok.
Bnm annem eşime birşey yapsın eşimden önce ben annemi bozarım. Kendine gel derim. Biz bunlar gibi yetişmedik ki. Hepimizin bir söz hakkı vardo ailede. Ama bunlarda baba ne derse o. 30 yaşındaki adam hala babasından harçlık alıyor. Hala hakkını savunmuyor. Bnm annem keske yapsaydı vallahi keske yapsaydı da deseydim bnm anneminde suçu var. Kadın karışmadı hiç bir olaya sizin eviniz aileniz 2niz çözün. Skain olun falan. Ama bnm eşim direkt babasını çağırıp mahkeme kurdurup tüm özelimizi ailesine anlattığı için. Artık hepsinden nefret ediyorum.
tarafından
Vla ailesinde degl senn esinde cnm suc benm esimn annesi de braz dirdirci ama esim benm yanimda yani ben haksz olrsam susarm  ama haklysam konsrm esimde bldgi icin sesni ckrtmyo bana anneci degl yani ama hakszsamda soyler ama bugne kdr haksz oldgmida gormedm
(57 puan) tarafından
Ben biraz aşırı dobrayım sanırım. Yani direkt yüzüne seninle görüşmek istemiyorum çünkü böylesin diyen bir insanım. Eşim her konuda haklı olduğumu biliyor ama cevabı şu "onların içinde kötü niyet yok" ve "seni tanımadıkları için yapmışlardır" bundan başka bir cevabı yok. Yani özetle eşim için bnden önce ailesi geliyo. Valla ne güzel çalışıyordum. Üni mezunuyum. Neden evlendim bilmiyorum.
tarafından
Bnde hep susuyodum ama sinirma geldi bi briktrdgimi patladim smdi bnle nasl knscgni sasiryor esim cnku bnm yanmda zatn suan hamileym dye ckta uzmuyo bsy demyo yani hatta sasrtici esmle tartssam ble benden yana yani  esim de dyor anneme nolms byle diyor  benm esim. ailesini bldgi icin :) toz kondrmyo  ztn kaynvalidmle bi atistim bu zamana kdr digleri hep benim  tarafmda   ama bende az  icime atmadim az aglamadm  sabrett allah yuzunu guldurr cok takma. Esinle guzel anlasmaya bak esini kendne cek
(57 puan) tarafından
Gelmiyor ki. Yemeği, evi, üstü başı, afedersin yatağı. Herşeyini yapıyorum.
Beni soktuklarını söylediğim anda sanki karşımda bir düşman. O söyledikleri hali tavrı. Ya ben değişeceğim ya o. Yoksa bunun çözümü yok
+1 oy
(1,722 puan) tarafından

Bnce onlar yaptığından utasnsın ne kadar kötü olsalarda büyük sonuçta sorarlarsa cvp ver konuş yani. Hizmetinide yap derim 

(57 puan) tarafından
Vallahi bilmiyorum numara yapmayı hiç beceremem. Becersem bu durumda olmam. Gerçekten bilmiyorum.
+1 oy
tarafından

Sen ağırdan al. Çayını demle koy önlerine fazla samimi olma yüz de verme. Ama misafir sonuçta senin annele eşin konusmazsa öyle güzel karsilamazsa eşin kırılır sana. Sende kirilirsin .

Alttan al güzel agirla yüz göz bulamaç olma 

(57 puan) tarafından
Eşim zaten bu olaylardan önce anneme gitmeyi bıraktı. Beni anneme bırakıp kendi ailesine giderdi. Dönüşte beni alır eve gelirdik. Eşim için sadece kendi anne babası var.
tarafından
Senin içinde senin annen baban var canım. Bir kere kavga soğukluk olunca böyle oluyor
(57 puan) tarafından
Babam yok canım. Zaten babam olsa bunu yapamazlardı bana. Çok ta umrumda değil açıkçası. Bnm 1 annem var ha gitmiş ha gitmemiş. Çok şükür ki beni koyun gibi yetiştirmemiş. Ama yaptıkları bütün bu haksızlıkları ödeyecekler biliyorum. İnanıyorum yani. Gün gelecek misli misli ödeyecekler. Ben kendimden eminim. Kadın başımıza okuduk, kazandık evlendik. Laf söz çıkmasın diye herşeyin en uygununu aldım. Bilezik alıcaz dediler yok sağolun dedim. Çünkü erkek yoktu başımızda gururumuza yediremedik istemeyi. O yüzden bnm vicdanım o kadar rahat ki.
+1 oy
(3,151 puan) tarafından

Kabul etmişsin artık yanlarında oturmasan sana ayıp olur hizmetini yap yanlarında otur ama yüz göz olup sohbete cok karışma tavrını koru bisey derlerse cevap verirsin sadece çayın yanina da ufak tefek ikramlık koysan yeter aman aman altın günü gibi hazırlık yapma kendilerine değer verdiğini düşünebilirler hatta hazir bile alabilirsin kek kurabiye hazir börek filan bizimkilerde aynı yüzsüz insana ne dersen de yapacağını yapıyor sen sinirinden çatladığınla kalıyorsun en iyi sıradan bi samimi olmadığın komşun gibi seviyeli davran takma fazla

(3,151 puan) tarafından
Aynen en mamtiklisi boyle hem tavrini korumus olursun hem saygisizlik etmemis olursun ki daha yüzüne vuramazlar evine gittimte bize şöyle böyle davrandi diye agizlarina laf bırakmamış olursun bu sefer millette de düşünür küs oldugu halde hizmet etti saygi gösterdi ağırladı büyüklerde sorun varki konusmuyor derler senin hakkinda atip tutmazlar
(57 puan) tarafından
Akrabaları da biliyor ki bunların ne olduğunu. Herkesle küsler. Bnm altınlar. Milletin arsası. Üstüne kondular
(3,151 puan) tarafından
Ooo o zaman takma hiç ver caylarini icip kalksinlar ugrasma
(57 puan) tarafından
Yapmış bulundum içimden hiç gelmiyor ama vericem yanına. Allaha havale ediyorum eşimi de ailesini de
(3,151 puan) tarafından
Allah islah etsin hepsini benimkiler de ayni valla
+1 oy
(523 puan) tarafından

Evine gelen misafire nasıl davranıyorsun öyle davran sevmek zorunda değilsin ama misafir olarak saygı duy canım ve bunu da belli et ama ben olsam misafire davrandığını gibi davranışın ama bir laf söylerse de hiç istifimi bozmadan getiren cevabı veririm 

(57 puan) tarafından
Aynen öyle düşünüyorum. Açarsa eski konuları dicem ki evimde misafirsiniz kötü göndermek istemiyorum. Başka şeyler konuşalım dicem ciddi bir tavırla
(523 puan) tarafından
Yani gerekeni ciddi bir şekilde hiç istifimi bozmadan şöyle onun haricinde normal.missfir gibi davran
0 oy
(404 puan) tarafından

Bende kayınvalidem kayinpederim gorumcelerim hci biriyle gorusmuyorum ve esim istemedigimi bile bile evime onlari sokmaya kalkarsa cay dahi demlemem. Saygi hakedene verilir kimse kusura bakmasın. Giderim yatak odama takılırım madem cok cagrasi gelmis yapsin kendi hizmetini oburleride yaptiklari yuzsuzlukle kalsın. Istenmediklerini biliyorlar ne diye geliyorki yuzsuzler dogum yaptigim gun hastaneye yanima geldiklerinde bile kiyamet kopacak simdiden esime alttan alttan soyluyorum gelmeye kalkmasinlar diye en basindan insan olacaklardi. Herkes sonunu dusunup oyle hareket edecek

(57 puan) tarafından
O da kızların dediği gibi kendi kişiliğimden yani. Yoksa yüzlerine tükürük bile fazla. Canımı çok yaktılar. Kötülük yapmış olsam derdim gerçekten hakettim çünkü  bunu bunu yaptım. Ama bn hiç bir şey yapmadan paramı alıp, eşimi benden uzaklaştırıp, şimdi de bebek olacak bu dönemimde böyle strese soktuları için onları asla affetmicem.
(404 puan) tarafından
Yine tek sorununuz o olsun aranizdaki. Bebim kayinvalidem muska yazi ne ararsan yaptırır daha once yaptırmış. Kayinpederim ankarada yasiyor esimin annesiyle ayri suan baska bi kadibla evli ondan 3 cocugu var. Ankaradayken esimi asla aramaz sormaz ama buraya gelince esimi arar sayar soyar meyhaneye yanina cagirir pis alkolik. Esim namaz kilan biri içki icmez ama orda ne isi var ???? Evliligimin ilk gunu balayina gidecegimize pislik babasini karakoldan cikardik pisligin ta kendisi hepsi birbirinden beter. Her buraya gelmesinde mutlaka duzenimizi huzurumuzu bozuyor pislik herif anneside ayni sekilde. O yuzden sususzluktan gebersinler 1 bardak su bile vermem aciyip hepsini Allah bildigi gibi yapsin
(57 puan) tarafından
Seninde derdin büyükmüş. Allah kolaylık versin. En azından biliyorsun ama yaptıklarını. Bunlar alttan alttan yapıyor. Gören sadece bnm, gerizekalı kocam kör. Birde vicdan yaptırıyorlar eşime. Siz mutlu olun oğlum bizi unut falan. Buna damardan giriyorlar. Allah ıslah etsin
(404 puan) tarafından
Beter olsun hepsi
(57 puan) tarafından
Beddua etme sende ben etmiyorum. Allaha havale ettim. Rabbim görmüyor mu görüyor. Hesabını soracak elbetre
0 oy
(645 puan) tarafından

Kaynana kayınbaba ne olursa olsun hayatımızda sürekli var olacaklar akşam gelmelerini fırsat bil hizmet muhabbet et sonra da araya mesafe koyarak iletişim kurarsın valla bende senin gibiydim kaynana kayınbaba ile konuşmuyordum evime geldiler gelene kalk git diyemem  dedim eşime arada illaki bi soğukluk oluyor ama silip atamıyorsun sonuçta eşinin anne babası

(57 puan) tarafından
Hani diyorsunuz ya araya mesafe koy. Vallahi billahi tallahi bu insanlar ona bile izin vermiyor. Onu da denedim. Ha bire hadi çaya gelin, biz gelelim, yemek yaptık gelin, şuraya gidiyoruz gelin. Haftanın 3 günü onların yüzünü görmek zorundaydım. Hamile kaldım hala aynıydı. En sonunda işte tamamen irtibatı kestim. Ama eşim ailesini bnden çok sevdiği için yazık dayanamadı yine gözüme sokmaya devam ediyor. Sabretmeyeceğimi biliyor. Kendi egolarını tatmin etsinler birşey demicem.
(645 puan) tarafından
Muhabbet etmeye kalksa cevap verme yada umursama tlf falan oyna yada örgü falan yanında götür bebek varsa yada kendimi iyi hissetmiyorum de kovana evde kal eşini gönder her zaman gitme yani demek istediğim
0 oy
(1,048 puan) tarafından

Senim evin. V misafirin olarak bak. Kusır etme . gayet güzel ağırla. Bence 

(57 puan) tarafından
Öyle yapacağım canım. Birşeyler hazırlıyorum
0 oy
(225 puan) tarafından

Zikkimin kokunu yesinler ayni benim esimin ailesi gbi yuzsuzz

(57 puan) tarafından
Sen nasıl davranıyorsun pekş
0 oy
tarafından
Hic yuz verme, cok cesitte yapmana gerek yok, annen degil baban degil sonucta. Cayin yanina birsey yapmana da gerek yok, çayı indirdiklerine sukur etsinler. Mutfakta oyalan yanlarina hic gitme. Hosgeldin de yeter
(57 puan) tarafından
Yaptım kek, hazır poğaça vardı buzlukta onu çıkardım
tarafından
Yapma bos ver
(57 puan) tarafından
Oğullarının malını yiyorlar benim değil, Allahın adaletine sevk ettim ben. Bnm yapamadığımı Allah yapacak
tarafından
İlahi :) noldu size değişmiş gördüm, protesto mu :)
tarafından
Canim ne yapayim, olumlu birsey yazınca, neler cikiyor neler :)
0 oy
(905 puan) tarafından

Kiz geldiler mi  ne yptn ne ettin  

(57 puan) tarafından
Geldiler. Oturdular hizmetlerini ettim. Yüzsüz yüzsüz nasılsınız bebek nasıl falan filan sanki hiç bir şey yapmamışlar yaşanmamış gibi. Az öz konuşmaya çalıştım. Gider ayak çocuğa isim şunu koyun dedi. İçimden sövdüm baya :)) bunlar böyle ben bu adamla evli kaldığım sürece bunun ailesini görecem mecburen galiba yani. Çünkü bnm eşimin bana saygısı yok
(905 puan) tarafından
Aynen mecbr o.yuzden bosver bak geldiler  gittiler  2 saat belki ayni ortamda oldun  şimdi  sen teksin boşvere  onalri
0 oy
tarafından

Geldiler mi cnm acaba naptilar

(57 puan) tarafından
Yaptım keki. Kaynanam yemesin diye kakaolu yapmıştım :)) yemedi.
Bunlar hiç bir şekilde küs kalamaz ki yapışıklar.
Gelip egolarını tatmin ettiler gittiler.
İçlerinden demişlerdir sen gelip gitme isteme bak nasıl geldik oğlumuz çağırdı falan. Övünmüşlerdir bununla
tarafından
Demislerdir istesende istemesende nasil geliyoz demslerdr bide gosteris icn glmslerdir  keske esin senden yana olsa birz
(57 puan) tarafından
Aslında iyi bir adam hani abdestli namazlı dövmez sövmez sakin falan . Ama bunun bu aile düşkünlüğü beni iyice soğuttu. Kendini kullandırması, ben onun iyiliği için birşeyler dediğimde direkt düşmanı olarak tavır alması beni yordu. Vicdanlı biri olduğu için ailesi ordan giriyor. Bu da birşey diyemiyor. Sonuç olarak ailesini tercih ediyor.
tarafından
Oda ailesinn kurbani iste aileleri secemiyoruz cnm sabr elnet gorr ailesnn yuzunu herkes yaptgni odemeden gtmez bu haayattn
(57 puan) tarafından
Öyle tabi tek Allahıma güveniyorum.
0 oy
(74 puan) tarafından

Kiz yemin olsun ben yazsam bu kadar denk gelirdik :) ayni benim olayim ve bugun bana da geldiler bi havalari vardi bana tawirlilar sanki onlar degil ben onlara kötuluk yapmisim gibi yine burun asmadim yemek cay tatlilarini verdim hizmetlerini yaptim gittiler cok anlayissizlar yeni gelin getirdiler ben yorgunluktan öldüm bebegim asaga inmis hic demediler kalk kiza yardim et die ama bana ole degillerdi bi yere gitsek hemen kalk yardim et derlerdi 

(57 puan) tarafından
Aaa benimkilerin bi kat daha edepsizi.
Allsh yardımcın olsun canım vallahi zor insanla uğraşmak. Keske yormasaydın bu kadar kendini.
Bunlar geldi ağızlar kulakta 2 aydır giremediler tabi eve falan. Ne bilim ya Allah ıslah etsin kalplerinde kötülük varsa bilinçli zaten yanlarına kalmaz. Cahilliklerinden yapıyorlarsa da Allah akıl fikir versin diyorum. Bıktım ben kavgadan yoksa gerçekten boşanıcam yani çekemiyorum
(74 puan) tarafından
Valla canim bunlar bilincli yapiyor
0 oy
(280 puan) tarafından

Canım çok iyi davran misafirperver ol onlar yaptıklarından utansın onlar gibi yapsan hiç bir farkın kalmaz onlardan kuzum 

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 501 göst.
19 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Umutherzamanvar (194 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 378 göst.
15 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 374 göst.
17 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Hayal1907 (202 puan) tarafından soruldu
+3 oy
37 cevap 1,080 göst.
11 Ağustos 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Mervela (7,018 puan) tarafından soruldu

374,721 soru

11,208,683 cevap

34,515 kullanıcı

...