0 oy
471 göst.
Aile kategorisinde (603 puan) tarafından
2 qylık oğlum var o kadar huysuz ve mutsuz ki uyanırken bile ağlıyor hep ağlıyor  derdini anlayamıyorum çok fazla kucak istiyo kucağımda taşıyacak gücüm yok çok üzülüyorum sanki ben bu annelik işini beceremiyorum eşime de eskisi gibi değilim çeşit çeşit yemekler yapardım şimdi ev temizliği bile zor çok üzülüyorum çok yoruldum 

8 Cevaplar

+3 oy
(13,252 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Ohooooo sen bunu düşünmekle bile aslnda gayette yeterli bir anne ve eş olduğunu kanıtlamış oldun:)

Aşkım hayatımıza başka bir birey daha giriyo.

Kaka yapan çiş yapan meme isteyen ziril ziril ağlayan.. 

Tabiki eskisi gibi çeşit çeşit yemekler yapamayacaksin.

Eskisi gibi evin düzenli olmayacak.

1 gün temizliğin olsa bikac gün olmayacak..

Hiç sıkma canını.

Herşey zamanla eskisinden daha iyi bile olacak :)

(603 puan) tarafından
İnşallah İnşallah iyi olur çook teşekkürler canım
(13,252 puan) tarafından
Hic sıkma canını :)
Allah evlatlarımızı bağışlasın :)
(3,456 puan) tarafından
Merve ne güzel yazmissin
-Reklam-
0 oy
(2,047 puan) tarafından

Güzel annecik sen şuan bunu düşünerek bile en iyi annesin oğluna Rabbim seni layık görmüş o sabiye sen nasıl iyi anne olmazsın ki, şöyle birşey var ki hepimiz o süreçten geçtik ve o an anlamıyorsun gececeğini ama bi bakmıssın oğlun büyümüş beraber çay içiyorsun sohbet edıyorsun sana ev işlerinde yardım edıyor o zaman bu günleri düşünüp ya ne zordu diyeceksin, ama şunu unutmaman lazım ev işi gelir geçer bugün yapsan yarın aynı eğer eşin anlayışlı bi insansa peynir zeytin bile doyurur karnınızı önemli olan bu günleri gülümseyerek hatırlamak ve tadını cıkarmak çünkü bu gün geri gelmeyecek, sen eşine ve cocuguna yetebilen bi annesin, bu psikoloji hep iyisini yapmak istediğinden kaynaklı sen oğlunu koynunda uyut kocanı da al yanına bi elhamdülillah de bitti gitti, bu duyguları hissetmen cook normal bol bol dısarı cık bebeğini aksam üzeri gezdir kendin de rahatla emi o senin bütün duygularını stresını anlıyor annesi <3

(603 puan) tarafından
Çok teşekkürler yorum için kuzum eşim çok anlayışlı temizliği de yapar oğlumuza da bakar ama sanki bunlar kadının görevi gibi geliyor utanıyorum inşallah geçer bu zor günler oğlum konuşsun derdini anlatsın şimdi ağlıyor bi yerimi ağrıyor gazımı var anlayamıyorum
(2,047 puan) tarafından
Bak canım bebekler 4 şey için ağlarmış 1 karnı aç oldugu için 2 altını pislettiği için 3 gazı oldugu için 4 ilgi istediği için, malesef ilk 4 ay ağlamaları cok normal anlamıyorsun dilini çözemiyorsun ama bi bak bakalım karnı mı aç bi doyur yine ağlarsa kucagına al hoplat gazını cıkar, ev işleri herkesin görevi sorumlulugu canım  eşine yük oluyormus gibi hissetme sakın eşine de böyle hssettirme çünkü yapması gerek zaten 2 bebekle daha zor inan bıraz da eşin alsın sorumlulugu üzerine
0 oy
tarafından
Ah bende oyleyim amma yetersiz diyilde yetisemiyorum.artik saldim ev isleri 3 cocuk var 3cu 4aylik.hep kucak istiyor.miz miz.ben artik yemek yapiyimda karinlari doysun aglamasinlar derdindeyim.sen dusunme bir az buyusun rahtliyicaksin.bebeyin uyudumu sende dinlen ay ev isleri falan kaıdi deme.sen enerjik olucaksinki mutlu olmalisinki bebiyinde mutlu olsun.
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Çeşit çeşit yemek yapıp ev işi yapınca iyi bir eş olmuyorsun ki zaten. Bebişinde daha çok küçük annesi ilerde inşallah bugünleri gülerek hatırlayıp geciceksin 
0 oy
tarafından
Hiç öyle düşünme annelik çok güzel birşey ama çokta zor .akışına bırak rayına oturuyor.lohusalik 40 gün diolar ama bence 1 sene de anca kendine geliyorsun.benim kiz 2 yaşında hala ağlıyor herşeye.yalanci gözyaşları bile başlayacak hepsini unutuyosun.sen önce kendin iyi ol ki eşine ve çocuğuna yetebilesin.belki de bu stresin bebeğe geçiyordur ondan huysuzlaniyirdur.bebeginle uyu o bile ona yetecektir eşine bı sarıl ona o bile yetecektir.uzme kendini güzel anne.kimse 4 4 Luk değil olamazda.insaniz robot değiliz.
(3,456 puan) tarafından
2021 postu
tarafından
Tarihe bakmadım karşıma çıktı :)
0 oy
(645 puan) tarafından
Üzülme canım yettiği kadar sıkma canını 
0 oy
(5,970 puan) tarafından
2 aylık diyorsun canım ben o aylarda bırak kocamı kendime vakit ayiramiyordum akşama doğru kahvaltı yaptığım günleri hatrliyorum. Benim bebeğimde kolikti. Sen önce çocuğuna yette bırak eşi evi yemeği onlar hallolur. 
0 oy
(2,222 puan) tarafından
Çok normal canım daha bebeğin küçük sen lohusasin. Ben normalde çok neşeli biriyimdir ama dogumdan sonra o neşem gitti yerine endişe almıştı. Eşim bana devamlı çok gerginsin neden eski neşeli halin yok diye söyleniyordu. Ben ise ne yapacağımı bilmiyordum. Bebeğime yanlış bir şey yapmaktan, hasta olmasından vs çok korkuyordum. Eşime karşı yetersiz ve isteksiz hissediyodum. Ama zamanla hepsi geçti gitti. Düzeni oturttum. Eski neşem yerine geldi. Yani hayatım bu bı süreç çok normal böyle olması. Her kadın yaşamıştır bunu. Geçecek emin ol. Bunları düşünmen bile ne kdar iyi bir anne ve iyi bir eş oldugunu gösterir.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 97 göst.
7 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 402 göst.
0 oy
7 cevap 156 göst.
30 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 173 göst.
11 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Aysekubramutlu (18 puan) tarafından soruldu