+1 oy
498 göst.
Aile kategorisinde (3,895 puan) tarafından
Görüyorum cevremde erkek cocuguna daha farkli davraniliyor cok rahatsiz oluyorum sizin cevrenizde boyle mi yoksa sadece bnm cevrem mi böyle? ??

34 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Bizim yetiştirdiğimiz kız ve erkek çocukları daha bilinçli olursa inşallah yavaş yavaş zamanla biter diye umuyorum ben canım. Türk toplumunun genel sorunu bu malesef göster oğlum amcalara ile başlayan ve sonu gelmeyen pipi merasimleri yüzünden yobaz kendni ve pipisini dünyanın merkezi gören nesiller yetişti. Bunu değiştirmekte yine bizim annelerin elinde evlatlarımızı bunun bilincinde yetiştrmeyi başarabilirsek bu devran dönücek diye umuyorum ben. 
-Reklam-
+1 oy
tarafından
düzenlendi

Yok valla babam da annemde eşimde biz hepimiz kız çocuk hastasıyız :) 2 oğluşumuz var Rabbim canlarını sağ etsin hayırlı kul hayırlı evlat eylesin ama kızın yeri çok başka bizim için.. Ama ilk evlendiğim aile aşırı erkekciydi.. soyları sürecek ya o mantıktalar soyları kuruyasıcalar tabi oğluşumdan uzak yerde..

15 yaşımdan beri ilkim kız olsun istedim adı bile hazırdı Nazlı.. Böyle nazlı nazlı bi kız olsun diye.. Ama nasibimde yokmuş Rabbim 2 erkek evlat nasip etti bi daha gebe kalmakta yasak ikincide ölümden döndüm doktor bi dahakine kurtaramayız dedi sakın bebek düşünme dedi oysa o kadar istedim ki bir kızım olsun.. :( eşimde çok istedi.. konuştuk ilerde bi kız bebek evlat edinmeyi düşünüyoruz bnm kordonları bağlayacaklar kazara gebe kalmayım diye.. Belki bi cana anne baba oluruz o da bize kız evlat duygusunu yaşatır..
(3,895 puan) tarafından
İnşallah cnm.Rabbim hakkında hayırlısını versin.
0 oy
tarafından
Yer yuzunde bu boyle soyu devam etsin diye 
0 oy
(673 puan) tarafından

Diyarbakırliyiz evlat ayırmaz annem babam

Kızını da okuttu oğlunu da 
Sorsan kız daha çok sever
tarafından
Bende diyarbakırlıyım maşallah 6 kız kardeşiz  çok sükür babam felan hic siz kızsınız felan diyip yüzümüze vurmadı ne kadar saçmaa kadınlar olmassa erkeklerde olmaz
0 oy
(3,457 puan) tarafından
İlla herkesin çevresinde var canim Z kuşağınin evliliği ile azalcagini düşünüyorum canim
(3,895 puan) tarafından
İnşallah yaa ogluma bakislari gördükçe rahatsiz oluyorum bende ..
0 oy
tarafından
Esim de kızı almayacak diye deli olurdu ilk oglumuz sonra iki kızımız oldu hamsolsun
0 oy
(1,739 puan) tarafından
Hic bi zaman bitmeyecek  cnm malesef kayinbabamda oyle heo ogluma surekli  sen soyadimizi devam ettirecek tek kisisin bilmem ne surekli boyle seyler diyerek seviyor
0 oy
(621 puan) tarafından
Öyle canım benim kaynana yoğun bakımda yatıyordum yanıma geldi oradaki hemşirelere ben hep erkek doğurdum bunlar kız doğuruyor dedi şimdi de erkek doğur diyor düşğn yani kadın kadına bunu diyor erkek te herşeyi der bak yine sinir oldum Rabbim evladımı bana bağışlasın yoksa bunlar çekilmez yani
0 oy
tarafından
Ben karakter olarak erkek çocuklarla çok iyi anlasirim ama kızim olduğu için cok şanslı hissediyorum. Bana da aynı muamele yapıldı kayınpeder kız olacağını duyunca suratı düşmüştü. Yazık kafalarına..
0 oy
(44,604 puan) tarafından
Var var başta benim babaannem biz 4 kız kardeşiz  üstüne ikiside engelli kardeşlerim böle diye yıllardır konusmuyo annemle  amcaminkiler el üstünde tutuyo onun iki oğlu bı kızı var ama Allah'a havale etti annem babaannemin evinde amcamin çocukların hep resmi var bizlerin bı tane yok sen düşün yani
(3,895 puan) tarafından
Yaziktir kız annen sabirli kadınmış cok üzüldüm.Babaannene diyecek çok şey var da susuyorum.
(44,604 puan) tarafından
Hemde ne sabırlı gözyaşı kurudu artık akmiyo Allah'a havale etti
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Her yerde aynı canım ne yazıkki.  Daha doğmadan başlıyor ayrım..  benim ilk çocuğum kız. Cinsiyetini öğrendiğimizde çoğu kişi keşke ilk çocuğun erkek olsaydı dediler. Şimdi 2.ye hamileyim buna da kıza benziyor dedi doktor duyan  kem küm ediyor hayırlısı diye. Ama böyle diyenlerin çoğu da erkek evlatlarından çok çekiyor. Mevlam  başta hayırlı evlat nasip etsin hepimize.. Ölene dek devam edecek böyle malesef..
(3,895 puan) tarafından
Bnmde ilki kız cnm hep hayalim ilk cocugum kiz olmasiydi liseden beri kizima koyacagim isim içimdeydi soyledim bi arkadasima kiz diye ilki erkek olsa daha iyi olurdu dedi şaşırdım kaldim sonra birde kendi akrabalarima dedim onlar bile saglik olsun dediler sanki birine bi şey olmuş oysa ben cok mutluydum bu tepkileri hala unutmam.Ikinci oglan duyan yakınlarımız hep coşkulu coşkulu tepkiler verdi.
(3,695 puan) tarafından
Allah ıslah etsin ya. Ben o kadar üzülüyorum ki.. illa ki ikisini de tatmak ister insan ama yani bu tür tepkiler çok üzüyor beni. Allah'tan eşim öyle değil. Kimseyi takma rabbim nasip etmis başım gözüm üstüne kız evlat gibisi var mı diyor❤
0 oy
(615 puan) tarafından
Eşimde vardı ama onlarda hep kız çocukları vardı. 15 senedir hiç erkek çocuk yoktu. Benim oğlum olsun falan derdi. Ve oldu da. Şimdi sorsan keşke kızım da olsa der. Ama biliyorum kız olsa oğlandan daha fazla değer görecektir. Çevresini demiyorum çünkü ailesi değişik 
0 oy
tarafından

Eski nesillerden gelen bir huy maalesef daha çok konya ve doğuda var bu düşkünlük.. ben ilk evladım benim babam da ben erkek olayım istemiş üstelik İzmirli bir adam ben ve kız kardeşim var ama hayrimizi gördüğü için hamd ediyo şimdi nasıp olursa benim oğlum olacak erkek torun ve ilk torun ona rağmen kendi kızların da sevgi saygı hürmet alaka görüp sıkıntı çekmediği için keşke kız olsaydı torun diyomus ismini yazdırıp künye yaptırcaktim ona diye hayaller kuruyomuş bu sefer de erkek diye buruk olmuş.. :D 

0 oy
tarafından
Ben babamdan hiç öyle bişey görmedim hatta kızlarını daha çok sevdiğini düşünüyorum. Eşim de oğlumu hep kız olsun istedi olmadı sonra peşine kızım oldu. Eşim tarafında tek erkek torun oğlum ama kimse öyle aman aman sevdiğini düşünmüyorum. Sevmesin de kimse zaten ben ona yeterim :)
0 oy
tarafından

Malaesef bu böyle cnm özellikle eşimin annesinde ben bunu gördüm   düşük yaptım kürtaj oldum umursamadı   3 günlük kızım vefat etti  cenazeye bile gelmedi üstüne oh çekti   şimdi oğluma hamileyim   geçen  ailenin paşası gelecek soyumuzu devam ettirecek diye böbürleniyordu   hiç gale almadım

(3,895 puan) tarafından
Canim benim yaa bunlar nasil insanlar gercekten cok üzüldüm :( Allah sana dayanma gücü versin.
0 oy
(14,081 puan) tarafından
Her yerde bu var etrafta bir sürü bu tarz insanlar var 
0 oy
(3,101 puan) tarafından

Maalesef oyle.oyuzden son dk kiz ciksa diyorum cok gulerim cook.dikis yeri falan dnlemem yani :)

0 oy
(1,970 puan) tarafından
Benim doğumda bebeğin gelmemişti odaya su hastanede çalınma muhabbeti geçti kaynanamla niye calsinlar erkekmi de demişti çok sinirim bozulmuştu ama maalesef değişmiyor bu kafalar 
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Yani bizde kız evlat daha da tutulur kaynana da öyledir. 
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Sinir bozucu bir durum halbuki hz. Muhammedin soyu kızı hz. Fatimadan

devam etmiş

İlgili sorular

+2 oy
22 cevap 538 göst.
27 Aralık 2022 Aile kategorisinde Linasirakaya (499 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 125 göst.
6 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Delurme (307 puan) tarafından soruldu
0 oy