0 oy
285 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Merhaba kizlar daha öncede post acmistim oğlum aşırı hareketli diye pedogaga götürdüm bugün . 

20 aylık oğlum asla oturmaz otursa da bir dakkayi geçmez .. sürekli hareket halinde yürümek asla yok hep koşmak vs vs .. ve pedogaga gidip oğlum hiperaktif dediğim de tanısı olup olmadığını sordu .. bende kendim o sekilde tanı koydugumu dile getirdim ama hiperaktif olan çocuk koltuga ordan koltuk tepesine ordan atlayıp kapıya tırmanmaya çalışır dedi. Aşırı hareketlilik hiperqktiflik değildir dedi. Şuan tam öğrenme keşfetme yaşı oturmasını beklemeyin sakın, koşup kurcalayacak dağıtacak ki öğrenecek dedi. Ama aşırı hareketli saniye oturmaz dedim gülerek çok normal bunlar dedi ve Göz teması kurdu oğlumla adıyla seslendi oğlum döndü baktı. Sonra bir daha adıyla seslendi duvarı gösterdi parmağıyla oğlumda dönüp duvara baktı. Bunlar çok güzel şeyler dedi .. konuştuğu kelimeleri sordu söyledim .. 

Neden pedogaga götürdüm onu da anlatayım alt komşumuz bu çocuk çok hareketli durmuyor bak yarın anasifinda sana zorluk olacak götür baktır bunu pedogaga hiperaktif bu o bu su bu diye diye beynimi miktii afedersiniz ve götürdüm .. sonuç doktor bana dedi ki "kimse için çocuğunuza ve kendinize bunu yapmayın"

8 Cevaplar

0 oy
(1,862 puan) tarafından
Canım götürmekle iyi yapmışsın en azından öğren iş oldun bişeyi olmadığını, artık etraftakiler de susar. İstiyorlar ki çocuk mum gibi olsun, ya adı üstünde çocuk çocuk azıcık hareketli olsun hemen hiper aktif. İyiki öğrenmişler bir hiper aktif kelimesini, çocuğu korkutup sindirmeyince hiper aktif oluyor hemen.. Maşallah çok güzel çocuğunun algıları açık herşeyi öğrenmeye çalışıyor demekki,. Bir de karakter meselesi var onlar da bizim gibi farklı karakterlere sahip her çocuk uysal sakin olmaz, aynı bizler gibi onlar da çeşit çeşit.. Allah sağlık versin hepsine 
tarafından
Ya zaten istiyordum götürmek canım mesela bir yere gidemem oğlanla burnumdan getirir dediğin gibi içim rahatladi biliodum sıkıntısı olmadığını ama doktordan duymak daha farklı. Tabi tabi gören herkes ne hareketli hiperaktif bu ay Allah sana sabır versin vs vs.
(1,862 puan) tarafından
Canım benimki 6aylık inan zapt edemiyorum bana bile öyle diyorlar ya daha 6aylık bebek düşün, milletinki öylece yatıyor muş uyuyormuş benimki hep hareketliydi heperaktif mi olcakmış bilmem ne daha şimdiden acıyorlar bana :D
tarafından
Benimki de aynıydı doğduğunda zaten kolikti milletin çocuğu yerde yatardı benimki bağrım bağrım bagirirdi el kol asla durmazdi . Doğdu daha dakkalik yani saatlik değil kafasını dimdik kaldırdı herkes şaşırdı. Hala daha dik başlı ya inat ağlar herşeye hareketli of of
(1,862 puan) tarafından
Aynen canım yaa demekki benimki de öyle devam edecek, biz biraz uğraşıcaz demekki olsun napalm artık Allah beterinden korusun
tarafından
Amin canım amin şükür akıl beden sağlıkları yerinde ya öyle böyle buyuecekler
-Reklam-
0 oy
(13,602 puan) tarafından
Alt kat komşun çocuk çit dese rahatsiz olur ve doktora götür der. Onlara göre çocuk sabahtan otursun akşama kadar yerinden kalmasin , tek kelime etmesin. En güzel çocuk susan çocuktur komşulara göre. Sen yinede götürup içinin rahat etmesini saglamişsin. 
tarafından
Zaten götürecektim canım cidden çok hareketli bir yere gidemiyorum mesela burnumdan getiriyor ama her gören Allah sana sabır versin bilmem ne diyor . İçim rahatladi doktordan duymak daha farklı ya
(13,602 puan) tarafından
Ya insanlarin böyle demesi çok kırıci bence. Çocugum saglikli hareketli bunun için Allah'a şukrediyorum . Niye sabir versin degil mi. Benim kizimda hareketli , dun köye gittik herkes maşallah cok hareketli , sana cekmis yerinde durmuyor falan dediler. Çocuklarda hakli enerjilerini atacaklari ortam yok. Apartman dairesinde kısitlı hayat yaşiyorlar.
tarafından
Üzülüyorum bende en çok yakınlarım söylüyor bunu bide şükür akıl beden sağlığı yerinde erimiyorum ya peşinde koşmaktan . Ha az uslu olsaydı olurdu o ayrı ama şükür . Balkona çıkarıyorum her akşamüstü deliriyor çocuk sanki oksijensiz kalmış gibi. Çiçeklere götürüyorum aboo kendinden geçiyor dediğin gibi toprak çim görmüyorlar ki enerjilerini atsınlar
0 oy
(462 puan) tarafından
Benim oğlumda sürekli aglardir tam 1.5 yaşına kadar hergece sürekli cok yaramazdi oturduğu 5 saniye anca asla yorulduğunu bilmiyor terliyor sucuk oluyor kalp çarpıntısı oluyor aşırı hareketinden yinede durulmuyor benim karşı komsumda oğlun cok ağlıyor  cok huysuz down lumu acaba yada otizmli mi şu mu bu mu  bir sürü laf  yine o komşunu kiz kardeşi geldi kapıma sülük tedavisi yapıyorum çocuklara istersen sende ohoo neler neler siktirwttim  hepsini halt etmiş hepside suan 2.5 yasinda zehir gibi kafa otur saatlerce sohbet et yetişkin  gibi ALLAH  A EMANET  OYLE COCUKLAR  çocuğunu kısıtlama bol.vakit geçir adeda yayınları  Osman abalinin egitici kitap seti 10 numara trendyoldan aldm 2 yasunu bitirdik  bugün 3 yaşını sipariş  ettim öneririm sanada
tarafından
Tabi millet anca konuşur maşallah ne güzel ya cidden ben zaten götürecektim pedogaga hareketlerinden dolayı komşu da öyle deyince isabet oldu götürdüm. Kız bizimki kitaplara da bakmıyor ya
(462 puan) tarafından
Daha küçük 2 yaştan  başlıyor o kitaplar şuan daha aklı ermedgi için bakmak istemez  benim yeğenime doktora götürdü ablam hiperajtif dendi enerjisini atsın diye spor aktivitelerine yazdırın dedi doktor yeğenim büyüktü gercide cocugu baskılama kim ne derse desin her çocuk kendine özeldir  anasınifina gitse daha uyumlu olur orda bir otorite var enerjisi yüksek çocuklar anaokulu kres gibi  oyun gruplarında  daha  uyumlu ve sakin olabiliyorlar  hem evinde yemek yemeyen cocuk anaokulu da yiyor evde içe kapanık olan çocuk okul ortamlarında sosyallesiyor ne bilim evde yaramZ olan annesini bezdiren cpcuk  oyle yerlerde uyumlu oluyorlar
0 oy
(460 puan) tarafından
Ay benim oğlumda öyle ya benim oğlum başta salık bebeto fizik aldı 6 ay şimdi var ya dediğin herşey 1 dk kucağımda durmaz öyle özeniyorum milletin çocuğu annesine dakikalarca sariliyo ama benim kerata öpmesi bile yok resmen bendegoturmeyi düşünüyordum ama buralarda yoktu götürmem artik
tarafından
Yok kız götürme ya göz teması kuruyorsa adiyla seslenince bakıyor birşeyi işaret edince bakıyorsa sorun yok dedi doktor. Yani hiperaktif ordan oraya atlar tırmanır o şekilde oluyor dedi Allah sağlık versin ya simdikiler çok zeki
(460 puan) tarafından
Evet çok şükür onları yapiyo
Evet ya gerçekten çok zekiler maşallah allah evlatlarımızı bizlere bagislasin
tarafından
Amin canım aminnn
0 oy
tarafından
1 ay onceydi galiba post açmıştın ben gerek olmadığını yazmıştım cnm. Benim oglumda hic oturmazdı buyudukce daha sakin bir cocuk olmaya başladı cok şükür. Ama bizimde boyle bir sıkıntımız var oğlumun kelimeleri az. Bir kere soyledigini ikinci defa tekrarlatamıyorum. Uykularım kaçıyor bu yüzden.  Normalde hemen çağırdığında yanima kosar babasina koşar ama baskası seslense dönup bakmaz. Niye boyle yapıyor anlamıyorum. Getir dedigim herseyi getirir sofraya otur geliyorum diyorum kosarak sofraya oturur.mesela Baba geldi gitti kapat çekil mama bitti yusuf eymen çikolata gibi kelimeleri söylüyor ama yasina gore az. 24 aylik bu arada
tarafından
Evet canım yazmistin gerek yok diye gerçekten de yokmuş ama içim rahatladi en azından doktordan duyunca. Canım doktorun dediği göz teması kurması işaretle bakması falan ama ne bileyim belki yabanci diye bakmıyordur insanlara . Kelime konusunda pek bişey demedi bizede acikcasi kendini ifade etmesi yeterli ama belirli sayıda da keilme kullanmasi gerek dedi
tarafından
İsaretle gosterince bakıyor kendini ifade ediyor. Ama yabancılari umursamiyor yakın davranmiyor. Bize oyle degil oyunlar oynayip konuşuyor
0 oy
(866 puan) tarafından
Zaten en sınır olduğum şey türk toplumu olarak bi koşan cocuk görsek hemen hiperaktif diyoruz allahtan o kelimeyi öğrenmişiz doktorun dediği gibu tabiki koşturacak hele ki oğlan cocugu durmaz yani 
tarafından
Durmuyor canım durmuyor ya gelengiden allah yardımcın olsun diyor artık sorun mu var çocukta acaba algısı oluşmaya başlamıştı bende de . Götürdüm içim rahatladı en azından
0 oy
(25,225 puan) tarafından
Sakal bırakcam sakal :D 
tarafından
Sus sen ya :D
(25,225 puan) tarafından
Az antrikot yedir diyom anlamıyon:D
tarafından
Kız yemiyor doğru düzgün beyaz et çok seviyor :D
0 oy
tarafından
Benim kız da öyle ağlamaz huysuz da degil ama hep ayakta koşuyor deli gibi nasıl ayağa agrımaz diye düşünüyorum, 2. Bebege hamileyim herkes Allah sana sabır versin diyor bende diyorum iyiki böyle ağlayan çocuk daha zor 
tarafından
Olsun hareketli olsun canım ya benimki inat istediği olmasın ağlar kendini yere atar sıkılır ağlar hemde hareketli kombo oldu :D

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 53 göst.
0 oy
12 cevap 136 göst.
28 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Ozgen (904 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 206 göst.
11 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 297 göst.
11 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu