+5 oy
346 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi

Simdi beni linçleyecek bir grup gelecek ama inanin umrumda degil O kadar sinirliyim ki anlatamam...Burda yazilan  bazi seyleri gorunce şok oluyorum.Her gun lanet okuyoruz kiz cocuklarini ya da kadinlari öldurenlere .Ama biliyor musunuz bu katillerin , psikopatlarin boyle olmasinin sebebi maalesef ailelerin yetistirmesi ve   bilincsiz bir anne baba yuzunden oluyor...

Simdi ne alaka diycekler aciklayayim .

Erkek cocugu olan anneler siz cocuklariniza PASAM,ASLANİM, GOSTER BAKALİM PİPİNİ , BENİM OGLUM İSTEDİGİ KİZİ ALİR ,BENİM ASLANİM SU MU İSTEMİS HEMEN GETİREYİM , YA DA KİZ COCUKLARİ VARSA ONA ,ABİNE KALK SU GETİR , ABİNİN YEMEGİNİ HAZİRLA .ERKEK ADAM İS YAPMAZ .

Gibi cumlelerle yetistiriyor kimi anne ve babalar .Ve maalesef bu o kadar yanlis ki.Cunku cinsel kimlik bebeklikte olusmaya basliyor ve bebekken rastgele egitilen , sacma sapan davranilan ve cok yuceltilen cocuklar  ya sapk oluyor ya da psikopatt .Cunku bu erkek  cocuklar istedigi her seyi elde edebilmekte ozgr oldugunu saniyorlar.kimse durduk yere sapikk , psikopatt olmaz.Kimi boyle bir durumda bu sapkinligi ya da bozuk olan psikolojisini psikologlar , terapilerle duzelebiliyor  , kimi de toplumda kaybolup gidiyor... 

Neden yaziyorum bunu biliyor musunuz ? Cunku burdaki bazi seyleri okuyunca nevrim dönuyor ,şoklara giriyorum , nasil boyle bilincsiz anne ve babalar var diyip bir kere daha yikiliyorum. Daha dün burdaki  bir annenin yorumuna yardimci olmak icin yorum yaptim ama bana "benim cocuk yetistirme tarzima karisma , bana akil verme " dedi .Oysa deneylerle kanitlanmis bir seyi yazmistim ...Akilli telefonlar var arastirmamiz saniyeler aliyor.Her seyi ogrenebilirsiniz ...

Bu cocuklar icin cok uzuluyorum . cunku sapik olmasi onun sucu degil ya da cani olmasi ...Bu tamamen yetistirmeyle alakali .lutfen ahlak gelisimi ve kisilik gelisimi icin  piaget,ericson,marcia gibi insanlari arastirin ya da direk cocuk gelisimi ve psikolojisi okuyun .Biz insan yetistiriyoruz .Dogurmakla anne olunmuyor .Lutfen dogru adimlarla ;dogru , saglam karakterli, kendinden emin , empati duygusu gelismis  cocuklar  yetistirelim ...

cunku Boyle insanlar sana zarar , bana zarar , en onemlisi de topluma zarar ... 

image

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

image

uydurdugumu dusunenler olmus .Freud , ericson, marcia ,piaget  arastirin isterim .Ya da psikoloji okuyun.Ya da acikca yaziyorum psikoanalitik kuramlari okuyun...

-Reklam-
+1 oy
(1,158 puan) tarafından
Bi tane oglum var suan 18 aylik simdiden eline ekmegi kasigi vs. Herseyi veriyorum benimle masaya tasisin diye temizlik yaparken mutlaka eline bez veriyorum yani elimden suan bunlar geliyor ama insallah rabbim ileriki gunleride gosterirse kadina saygiyi sevgiyi herseyi ogretmek istiyorum biz nasil yetistirirsek cocuklarimiz onu alir onu ogrenir erkek yapmaz erkek oturur diye birsey yok her erkek yapmak zorunda rabbim hayirli evlatlar yetistirmeyi nasip etsin insallah bizlere 
tarafından
Harika bir annesin sen harika ❤️❤️❤️ bilincli anne
(1,158 puan) tarafından
Sagol canim insallah her birimiz elimizden geldigince merhametli sevgi dolu siddet nedir bilmeyen bilse de uygulama cabasina giripte kendini siddetle yukselttigini sanmayacak cocuklar yetistirebiliriz
0 oy
(149 puan) tarafından
Okadar haklısın ki canım ama biz sadece kendi evlatlarimizdan sorumlu olduğumuz için elizden bişey gelmez
tarafından
Canim benimmm .Gelmiyor maalesef .Bak bir yorumda daha kendi dusuncelerin demis birisi .İnsanlar arastirmiyor , bilmek istemiyor gercegi ...
0 oy
(1,929 puan) tarafından
Çok güzel bi paylaşım olmuş canım sağolasın inşallah evlatlarımız vatanına milletine ailesine hayırlı bir evlat olurlarr❤❤
tarafından
Amin canimmm aminnn ❤️❤️❤️
0 oy
tarafından
Sonuna kadar hak veriyorum. Erkek çocuguna yemek yapmasını ve temizliğı ögretmeli kız çocugunada araba kullanmasını eşyalari tamir edilmesi ögretmelidir. Ama ülkemizde malesef bazi aileler bunlari asla yapmaz erkek cocugu oturacak kız cocugu hizmet edecek. Erkek ne isterse yapilacak itiraz edilmeyecek. Bu tür aileler yüzunden malesef ortaya ******** tacizci tecavuzcu erkekler cikiyor. 
tarafından
Malesef öylee hâlâ oğullarını savunuyorlar yapmaz etmez. Yada kiz iftira atıyor onun ailesi zaten düzgün degil benim oglum melek bu söylemler devam ettikce bu ülkede kadınlarda öldürülür tecavuzde ugrar.
tarafından
Ya cidden anlayamiyorum insanlari .Daha dun emre vardi ya akrabasi tarafindan tecavuze ugrayan .9
Yasindan 17 yasina  kadar evlerinde kalan akrabasi tarafindan tecavuz ugramis.basta adam buna bunun normal oldugunu soylemis cocuk da cocuk akliyla anlamamis .12 yasina geldiginde bu yapilan seyin normal bisey olmadigini cozmus artik .Ve ailesine soylemek istemis .Adam da tehdit etmis bunu .Bak evde ablalarin ve annen var onlara da tecavuz ederim diye .Bu adam ,bu emre dedigim cocugun ailesinde kaliyor ve akrabalari .Cocuk bir gun askerde poposuna el sakasina maruz kaliyor ve orda sinir krizi geciriyor .Bakirkoye yatiriyorlar ve ailesi geliyo oraya .Emre de anlatiyo olayı artik .Ve bu emrenin ailesi o adamin ailesine gidip  ses kaydini  dinletiyo ( cocuk soru sorarak adama itiraf ettiriyor ).Adamin Ailesinin dedigi tek sey bizim babamiz yapmaz( kizi ve oglu ) siz yanlis anlamissiniz ...Diyeceklerim bu kadar...
tarafından
Aaa evet o çocuğu hatırlıyorum pırıl pıril bir gençti intihar etmişti cok üzülmüştüm. Evet ailesi oyle demişti.  Iste öyle düşunceye sahip insanlar okusunlar bu postu kaynana görümce postları kadar ilgi cekmedi malesef cünku bazilarının yararli bilgi almaları işlerine gelmiyor
tarafından
Evet kesinlikle  sana katiliyorum .Cogu kisi benim bu paylasimimi bilmislik olarak algiliyorlar eminim.Ama egitimini aldim ben bu isin .Almasam bile arastirabilirim .Herkes arastirabilir .Ama islerine gelmiyor .İstedikleri gibi devam etmek istiyorlar .hayatlarina mudahale olarak goruyorlar ya da bilinclenmek istemiyorlar .Allah yardimcimiz olsun .Cocuklarimizin ve bizim gibi annelerin . Maalesef bu insanlar yuzunden Hep cocuklarimizi korumak zorunda kalacagiz...
tarafından
Amin canımm allah kötü insanlardan korusun evlatlarımız
0 oy
(3,820 puan) tarafından
Helal olsun hepsine imzamı atarım . 

Allah vatana millete ailesine cevresine hayırlı  insanlae yetiştirebilmeyi nasip etsin. 
tarafından
Canimsinnnn .Kesinlikle dogru canim benim .Aminnn insallah evladimiza gereken ilgiyi , sevgiyi , sevkati ve egitimi veririz ve erdemli kisiler yetistiririz.
0 oy
(520 puan) tarafından
Haklısın yetiştirme tarzi çok önemli.mesela örnek verim bnm annem hem kızlara hem abilerime herzman aman kimseyle kavga etmeyin hzursuz olursa konu farketmiyo susun bişe kaybetmessin kimseye küfür etmeyin kimseye dalasmayin uysal olun.bosver Allah'a havale edin.diye diye büyüttü bizi.ama bı geldim eşim ve kardeşlerinin yetişme tarzı çok farklı bn şok.ne olsa kaynanam vursaydin kesseydin altta kalma hatta bı tartışmada çocuklarınin eline bıçak sıkıştirdigini bile gordum.neymis vurulacagina vursunmus.vurunca nolcak hapse gitmiycekmi ölümle eşdeğer degilmi o konuda çok zorluk çekiyorum.kizi yani gorumcemin bile denetimi var şiddetten dolayı.hepsini şiddet meyilli yetiştirmiş.cocuklara bile gözümle şahit oldum torunlarına kaç defa terlikle olsun yazmayla olsun ağzını kapattığını gördüm bn o yüzden kızımı hiç ona emanet etmem nere gitsem goturrum.bnde doluyum galiba bu konudan dolayı.ondan uzun oldu 
tarafından
Bak iste kaniti var hala inanmiyor insanlar .Saka gibi ...Ben de cok sahit oldum boyle seylere .Ve hepsi dogru maalesef .Hepsi yanlis yetistirmeden kaynakli.
(520 puan) tarafından
Öyle tabi Cnm çok alakalı .bırak yetişmesi kiminle gezdigine bile bağlı insanın kişiliği.
tarafından
Kuzum ama ailede guzel bir egitim alirsa kisiligi tam oturursa , cevre ne yaparsa yapsin onu etkileyemez, iste bunu demeye calisiyorum.Mesela benim unide arkadaslarimin hepsi sigara iciyordu  ben icmedim .Benim kisiligime tersti .Ya da butun ortaokulda yakin arkadaslarimin sevgilisi vardi .bulusuyorlardi ama benim sevgi ihtiyacimi babam yeterince karsiliyodu cok seviyodu bizi .Ben de sevgi ve ilgi ihtiyacini baskasinda aramadim .Ben o yasta mahallede saklambac oynuyodum :D iste bunun gibi basit ornekler ...
(520 puan) tarafından
Tabi Cnm temel önemli.oda ailede oluyo sadece
0 oy
tarafından

cunku sapik olmasi onun sucu degil ya da cani olmasi ...Bu tamamen yetistirmeyle alakali .

Bunu siz yazmissiniz ben size katılmıyorum nedemek sapik olması onun suçu değil ailenin suçu sacmalamayin lütfen . Evet yetiştirilme tarzı da etken ama insanın arkadaş çevresi bulunduğu ortam daha etkili bence. Zamanında çok gördük okumuş adam olmus polis öğretmen avukat vs vs ve bunların içinden de katili sapığı canisi çıktı 

Annesi babası okutmuş adam etmiş şimdi ailesinin suçu ne bunda oğulları katil oldu ise. 

Sana iki örnek vereceğim çevremden iki çocukta gül gibi yetiştirildi sevgiyle şefkatle yeri geldi ezildiler çalışmaktan.. ne annesi ne babası aslan oğlum zart zurt demedi ve ikisi de girdiği çevreden arkadaş ortamından sonra birisi bıçakladı öbürü hirsuzlik yaptı . Şimdi soruyorum ailenin suçu ne ?

tarafından
Ah kuzum keske arastirsan .Ben cocuk psikolojisi okudum .kanitini aticam simdi sana. benim kendi gorusum degil orasi .Gercek net ve kanitlanmis bir sey .Cok uzgunum boyle on yargili olup arastirmamana...
tarafından
Araştırmaya gerek yok herşey ortada dediğim gibi yetiştirilme tarzı da etken ama blug çağı dediğimiz gençlerin dönüm noktası maalesef ben kimseye önyargılı değilim ayrıca yazdığım yorum apaçık ortada kaçan göçen kizlar etrafta ama baksan ailesi gül gibi yetiştirmiş . Herşeyi aileye bağlamak doğru değil
tarafından
Hayir maalesef yanlis biliyorsun kuzum.Sen gul gibi yetistirildigini saniyorsun Aile icinde neler oldugumu asla bilemezsin .eger bir cocuk erken cocuklukta gercek anlamda guzel bir egitim gorurse aileden , erinlik doneminde de her seyi paylasabilecegi bir ailesi olursa .Ornek bir aileden bahsediyorum.Bu cocuk disariya kacmaz istemez .Erinlikte ozgurluk istegi vardir ama  sadece kimligi iyi olusmamis cocuklar  baskasina kacmak isterler .Kizlarin baska birine kacmasi da asiri baskici ya da sevgisini gizleyen aileler yuzunden olur .Aile mukemmel oldugunu sanir ama gercek bir egitim verememistir .Zaten bizim ailelerimiz hic bir sekilde duzgun egitim veremedi bzie bu gercek .Cunku bilmiyorlardi dogruyu...Ben 4 yil ogrenmenlik okudum .Butun deneyleri arastirdim .Cocuk ve gelisim psikolojisi okudum  .Uydurmuyorum ya da oznel fikrimi soylemedim o cumlede .isim verebilirim sana arastirmani ve deneylere bakmani isterim .Freud , ericson , marcia , piaget .bunlari arastir ya da cocuk psikolojisi arastir oku lutfen .Farkettiysen kimi cocuk bu bunalimi atlatabilir dedim cesitli yardimlarla ama kimisi kaybolur gider ...
tarafından
Ayrica bunun meslekle alakasi yok .Cocuga davranis seklinden bahsettim :) meslek umrumda degil.Meslek kelimesi de gecmedi ...
0 oy
(15,737 puan) tarafından
Keske her sey ailede bitse. Insanin 2. Evi okuldur derler dimi. Ama bazi sapik ogretmenlerde var ve o öğretmenlerin yetiştirdiği öğrencilerde. Ya da arkadas çevresi mesela. Hadi bunları geçtim insan bunları yaparken kötü olduğunu bile bile yapıyor ama halbuki aklını kalbini dinleyip yapmayadabilir. 
tarafından
İste  kuzum benim .bak meslekle bunun gram alakasi yok .Anlattigim seyde meslek kelimesi gecti mi?? Hayir .Ailede bitiyor her sey emin ol.Bak simdi bir cocuga bebeklikte en dogru egitimi verirsen bu cocuk ergenlikte de ayni dogru egitimi alirsa aileden o cok erdemli bir cocuk olur .Niye biliyor musun?? Bebeklik donemi cocugun kimliginin olusmaya basladigi donem .Bu donemde ozerk donem vardir, giriskenlik donemi vardir ,cinsel kimlik donemi vardir , basari donemi vardir ve ergenlik donemi vardi .5 donemden olusuyor .Simdi ozerk donemde sen cocugum her hareketine hayir dersen ya da kendi yapmak istedigi seylerden sen yaparsan( senin yemek yedirmen gibi .ya da istemedigi yemegi zorla yedirmek gibi .) Bu cocuk pisirik olur.girisken donemde bir cocuk cok soru sorar .Bu donemde cocugu bu sorularla tatmin etmezsen pasif girisken olmayan cocuk olur .Cinsel kimlik doneminde cocugua sen pasamsin , her istedigini yaparim senin , erkektir yapar gibi seyler  dersen, Sapkin olur  .Basari doneminde cocugu baskasiyla kiyaslarsan ( komsunun cocugu ahmet surayi kazanmis sen kazanamadin ya da o 100 almis sen 80 aldin) cocukta yetersizlik duygusu olusur  ve hep basarisiz oldugunu dusunur .Erinlik doneminde cocuga karsi sevgini vermezsen ya da catisirsan o zaman da aileden kacan bir cocuk yetistirirsin.Ama o yasa kadar gercekten ciddi anlamda iyi egitim veren bir aile ve sevgisiimi esirgemeyen anne baba varsa o cocuk zaten ergeik donemini guzel gecirir.Krizler yasar tabi ki ama kocaya kacma ya da evi terketme , asi isyankar bir genç olmaz .sinirlenir ama abartmaz.Ogretmenlige gelince .Meslekte kisisel kimlik ayni degildir .Bir insan doktor olur cunku ezberi iyidir ya el kordinasyonu iyidir Ama ahlaki kotudur ve hastaya bagirir. Cinsel ve Ahlak gelisimi de ailede tamamlanir :) sevgilerimle
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Kız kanka olalım biz sen bize böyle şeyler anlat biz okuyalım sonuna kadar haklısın çünkü ❤️❤️❤️❤️
tarafından
Yaaaa aslimmm❤️❤️❤️ olalim tabiiiii .Sen de cok bilinclisin ve yeni bilgiye aciksin benim gibi ,ondan uyusuyoruz seninle :) frekanslarimiz tutuyor .
(13,203 puan) tarafından
Kız grupta zıt bilirler beni biraz relax büyüdüm adım genişe çıkacak yakında bu bilinç yüzünden ❤️❤️❤️
tarafından
Bosverrrr kim nasil bilirse bilsin ❤️ ben cok sevdim seni ❤️
(13,203 puan) tarafından
Sağol canım ben de seni ❤️❤️❤️ aynen valla sallıyor olsam zaten istedikleri cevabı yazarım onlara da neyse.
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Kesinlikle  haklısın  yetiştirme  tarzı  çok  çok  önemli  

Çok  önemli  bir konu  paylaşmissin  herkesin  bilinçlenmesi lazım  bu konuda 
tarafından
Ah kuzum evet .Ama hala benim uydurdugumu saniyorlar yaziklarimi, cok yazik.Keske insanlar evlenmeden once ya da cocuk yapmadan once bir egitim alsa ve herkes anne baba olmasa...
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Herkes ayni degil kizlarima nasil davraniyosam oglumada oyle davraniyorum hicbi zaman kayirmam veya yuceltmem oda kendi isini kendi yapacak kizlarimda hepside bana yardimci olacak oyle yetistiriyorum cahil insanlarin lafiyla cocuk buyutmem ben kim olursa olsunnn 
tarafından
Sen cidden cok bilincli bir annesin keske herkes senin gibi dusunse...İnsanlar Erkegi ayirir genelde kizi da bastirir. Tam tersi yok mu tabi ki var .Kizi yuceltip erkegi bastiran .Ne bastiracaksin cocugu ne de yucelteceksin .Orta kararda bir egitimle hersey guzel olur ❤️Benim de oglum olacak nasipse.Ama onu asla yuceltecek kelimeler kullanmayacagim.Sen aslansin , pasasin asla demeyecegim.kendi sorumluluklarini bilecek .Yok oyle her seyi kadinin yapmasi .
(1,667 puan) tarafından
Evet aynen öyle cnm biz cektik gelinlerimiz cekmesinn :)
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Çok haklısın. Linçleyecek bir şey yok burda. Yazacak okadar çok şey var ki sayfalar yetmez.Sözün kısası erek çocuklarınızı LÜTFEN İNSAN GİBİ YETİŞTİRİN. 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 867 göst.
0 oy
7 cevap 216 göst.
0 oy
19 cevap 912 göst.
21 Ocak 2023 Aile kategorisinde nilaryaa (232 puan) tarafından soruldu
+3 oy
23 cevap 578 göst.
20 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Begonvil_. _ (6,165 puan) tarafından soruldu

376,670 soru