0 oy
108 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (346 puan) tarafından
Hanımlar afedersiniz soruyorum ama can bu doktora gideceğim fakat başına gelen bilgisi olan var mı diye soriyorum 72 gün önce doğum yaptım ama dogumdna beri büyük abdestimi yaptıktan sonra makatimda acı hissi oluyor ve beş saat kadar fln uzun süre onaci geçmiyor yaparken de açıyor yani basur mu yoksa başka bişey mi dogumdna sonra normal mi bilemedim ya yaşayan var mı ya da bilgisi olan bir fikir verin 

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ya basur ya makat çatlağı. İlerlemeden git. Kabız olmamaya dikkat et. İlerlerse hayatını mahveder. 
(346 puan) tarafından
Korkuyorum bir yandan da makat çatlağı olunca nasıl oluyor ki
tarafından
Makat çatlağı sızlama yapar. Üstüne oturunca acı verir. Arada kanama yapar.
(346 puan) tarafından
Off çok zor ya  hiç geçmedi geçse yine bı zamanla duzelcek dicem ama yok
tarafından
9 ay çektim desem. Doktora gitmeden kendim çözdüm. Doktora korkudan gidemedim :)
(346 puan) tarafından
Bende korkudan gidemiyorm işte o çatal masaya oturmak bile zulüm geliyor artık burda arka taraf yani siz nasıl geçirdiniz bişey yaptınız mı bana fikir verseniz
tarafından
Sabah aç karnina zeytinyağlı incir, gün içinde bol su. Sıcak su oturma banyosu, kabız yapmayan şeyler yemek.   Anestol pomad kremi var uyusturuyor lavabodan önce onu sür. Proctol gyvenol kremini al o da iyi. Böyle. Tek ilacı lavabo alışkanlığı ve hiç kabız olmama.
(346 puan) tarafından
Bu kremleri doktor mu verdindatlim
tarafından
Doğumdan sonra hemen doktor yazdı. Kadın doğum doktoru. Ben bittikce aldım. Ayrıca duphalac şurup da yazdı. Kabızlığı önlüyor
(346 puan) tarafından
Benim doktor da bir alem ha birde o kadar özele gittim birşey diyen olmadı ya indogumdna sorma olması nirmao mi canım böyle olması hani birde sezeryan oldum yani ikinmadim da o kadar
tarafından
Evet normal doğum. İkinmaktan çatlak olusmustu
(346 puan) tarafından
Benim sezeryan olduğun hald eoldu ya ona şaşırıyorum iste
(346 puan) tarafından
Canım bunun için genel cerrahiye kontrol.** gerekli dediler kadın doğum doktoruna da randevu alsma olur mu ki
tarafından
Senin şimdi genel cerrahiye gitmen lazım. Benim doğum anında ilaçları getirtti
(346 puan) tarafından
Vallahi kadın olmak ne zor ya
-Reklam-
0 oy
(2,351 puan) tarafından
Canım kendini sakın zorlama benim ilk dogumumda öyleydi sonra basurum çıktı bende 3 ay once doğum yaptım ve sonrasında bende çok zorlandım resmen etlerimi yoldugumu bilirim acidan 
(346 puan) tarafından
Of aynen bacım e sen ne yaptın kendiliğinden mi geçti
(2,351 puan) tarafından
Ben aktardan çoban çantası otu aldım onu içtim hep maşallah şimdi zorlanmiuorum bile canım sende dene istersen
(346 puan) tarafından
Doktora muayne oldun mu hiç gitsemmi bilemedim
(2,351 puan) tarafından
Ben korkudan gidemedim doktora
(346 puan) tarafından
Ben yanmış keee
0 oy
tarafından

Zorlama kendini 

(346 puan) tarafından
Canım zorlamasam ne ki tuvaletim geliyor  mecbur arada ikinma oluyor ama onu geçtim iki ay oldu geçmedi ya

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 213 göst.
16 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Hasret03 (346 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 38 göst.
0 oy
3 cevap 71 göst.
13 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selimin annesi (8,958 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 380 göst.
4 Mayıs 2019 Aile kategorisinde Zelis525234 (20 puan) tarafından soruldu

377,212 soru

11,288,629 cevap

34,696 kullanıcı

...