0 oy
535 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,270 puan) tarafından
Kızlar ben mi çok ayrıntı düşünüyorum yoksa herkes öyle mi . Mesela etrafımda görüyorum genelde büyükler yemek yaparken ağızlarına soktukları kaşığı tekrar yemek tenceresine koyuyorlar. Ya da yine görüyorum ellerindeki yağı yalayıp sonra ekmeği tutup bana uzatiyorlar. O ekmeği asla yiyemiyorum. Ve gözlemliyorum bunu sürekli yapıyorlar yemek yaparken her aşamada eller yalanip yemeke devam ediliyor çok iğrenç geliyor bana. Karşındaki insana da uyarı yapamıyorsun ayıp olmasın diye. Siz de bnm gibi düşünüyor musunuz

30 Cevaplar

+1 oy
(15,769 puan) tarafından
Kesinlikle titiz davranırım..salata yaparken bile her sebzeyi doğradıktan sonra elimi bicagi tahtayı yıkar diger sebzeyi doğramaya geçerim. 
(1,270 puan) tarafından
Ne guz valla cnm öyle olması gerekiyor ya böyle olunca çok igrenc
-Reklam-
+1 oy
(9,128 puan) tarafından
Kaynanami anlattın :D bende tiksinirim ama kaynanam  temiz biri olduğu için pek takılmıyorum. Ha kendim kesinlikle ypmam tekken de kalabalıkta da
(1,270 puan) tarafından
Ya temiz biri bile olsa insanın içi almıyor neden maruz bırakırlar boyle bir şeye valla igrencc
+1 oy
tarafından
Bir yemek yaparken 50tane kaşık kullanıyorum aynı kaşıkla tuzuna tadına bakmıyorum ki bakilmazda
tarafından
Yok canım illah iyicene yıkanacak o kaşık öyle tekrar kulanacam
(2,226 puan) tarafından
evet bende yıkayayım diyorum ama alışmışım durumun da farkındayım bende yıkayıp kullanmaya alışsa m iyi olcak ☺️☺️
tarafından
Hepsini kulanip hepsni baştan yıkamayı tercih ediyorum (•‿•)
(2,226 puan) tarafından
bende her seferinde yıkayıp kullanacam diyip kaşık kalmayınca iş başa düşüyor bulaşığa giriyorum ☺️☺️bi türlü alışamadım elimiz alışmış heralde
tarafından
Aynen öyle kuzum (•‿•)
0 oy
(13,761 puan) tarafından
Bende tiksinirim. Annemin elinden bile yemem öyle yaparsa. 
(1,270 puan) tarafından
Valla ben de ama etrafımda yapıyorlar malesef uyaramjyor da insan. Ben kendim çok dikkat ederim kimse yemek zorunda değil öyle yaparsam
(13,761 puan) tarafından
Ben bir arkadaşimla eltimin evine gittim. Eltim çorba yapmiştı. Bende çok severim. Ben yedim kalktim ikinci tabağı alacaktim arkadaşim ısrar ediyor kendi yarım bıraktığı tabağı yemem için. Bende yiyemem demeye çekiniyorum. Neyse ben doydum dedim. Eltim kalktı bana yeni tabağa koyup getirdi arkadaşima da dedi , bazıları çocuğunun kalan yemeğini bile yiyemez yanliş anlama dedi.
0 oy
tarafından

Bu iğrençlik yaa tiksinirim ben 

(1,270 puan) tarafından
Kiz valla ben de tiksiniyorum da söyleyemiyorum karşımdakine
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Elleri yalayarak yemek ya aç açgözlülük ya da görmemişlik bnce yani bnde igrenirim.Eşim dışında ekmegi koparip uzatan kimseden ekmek almam.Kimsenin kaşik tabağından yemem kızıma da böyle öğretiyorum.
(1,270 puan) tarafından
Valla ne güzel cnm . Yemek yiyoruz kayınpederim iki saniye önce yaladigi eliyle ekmek uzatıyor. Bir bahane bulup almıyorum mesela her defasında yapıyor bunu
(3,895 puan) tarafından
Onlarla yeme cnm.Bnm kayinvalidemlerde ayni su içtigi bardagi rafa koyuyorlar bi sey demiyorum onceden onlarla yerdim bilmeden sonra gördüm tiksindim bi daha onlarla yemiyorum.Kendi evimde yiyorum.
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Annem dahil bizde kimse yapmaz cidden o hareketi 
(1,270 puan) tarafından
Valla kayınpederim yapar bizde yemekleri ve o şekilde yapar hep görüyorum ve burda oldukları sürece her gün yemeğe gidiyoruz mecbur icim almıyor ama söyleyemiyorum da
(13,203 puan) tarafından
Söyle kuzum
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Benimde en nefret ettiğim şey ortak tabaktan yemek. O kadar midem bulanıyor ki. Kayınvalidemgile gidiyoruz köye. 15 kişi varsa yemekte 4 tabak çorba koyuyolar herkes o tabaktan içiyor ortak. Asla dokunuyorum ben o tabağa. Çok mecbur kalınca eşimle ikimize koyuyorum onunla içiyorum yoksa asla dokunmam içmem. Her gittiğimde çorbayı ben yapıyorum tabaklara ben koyuyorum ki rahatsız olduğumu anlasınlar herkes farklı tabaktan yesin diye. Böyle böyle alıştıricam onları bir şekilde
(1,270 puan) tarafından
Ayyy sizin de hepten kötüymüş cnm ayni tabakta yemek . Bizde de kayınpederim yemekleri yapar ama görüyorum hep yalaya yalaya yapıyor içim almıyor ama burdalarsa her gün gidiyoruz yemeğe o içim almıyor ama kimseye söyleyemiyorum da
0 oy
tarafından

Nefret ederim yedikleri kaşıkla bidaha tencereye sokmaları kaç kere elimi yıkarım yemrk yaparken öyle insan çok gördüm ama kimsenin elinden yemem öylede huyum var:D

(1,270 puan) tarafından
Ahhh sen yemiyorsun ne güzel nasıl reddediyorsun cnm biz her gün gidiyoruz nerdeyse nasıl reddedeym nasıl soylyim bilemedim kayınpederim yemekleri yapıyor ellerini yalaya yalaya
tarafından
Bazen açık sözlülük iyidir:)
0 oy
(1,897 puan) tarafından

Yalaya yalaya kimseyle yemek yemedim kuzum kendi eşimden vs tiksinmem kesinlikle hele eşim <3

Ama bazen köy taziye va biryerde kalabalık yabancı  kadınlarla yiyince sofraya terli oturanlar bile iştahımı kapatıyor:D

0 oy
tarafından
mastercheftekı tadım kasıkları var ya bı kere kullanılıp lavaboyu boyluyorlar aynı oylr oluyor bendede nerdeyse cekmecede kasık kalmaz her seferınde baska kasık kullanırım cok tıtız davranırım ocagı sılmeden yemek koyamam ocaga o derece :D temız tencereyi bıdaha  sudan gecırırım
0 oy
tarafından
Yemek yaparken kesinlikle tadına bakmam :D ne olursa olsun yani. Elindeki yağı yalamak da nedir. Kimseye demem ama kaynanamda sucugu tirnagiyla ayırdığını yani baş parmağını sokup parçaladı yemedim yiyemem. Temizdir biliyorum namazı abdestlidir ama yiyemem. Anlattıklarını da yapmam yapanı da uyarırım 
0 oy
tarafından
Haklısın bence tiksinilir yani 
0 oy
(668 puan) tarafından
Yemeği yaparken yüz kere el yıkarım.bicak yıkarım.dograma tahtasını tekrar kullanacaksan yıkarım.ama dediğiniz gibi eskiler öyle değil kaynana sarma sarıyor parmagini yalıyor sarmaya devam ediyor:))o yüzden ondan sarma yiyemiyorum.biz pirinçli değil etli yapioruz alisadim.deyip gecistiriyorum
0 oy
tarafından
Bense nefret ederim öyle olmasindan ve asla o kişinin yaptığı yemeği yemem
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Kuzum simdi yemekte yalnızsam yada sadece eşim varsa dikkat etmem ama misafirim varsa o konularda daha tutuzim tabi çünkü baskasi bana yapsa benim de hosuma gitmez.
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Bu söylediklerin normalde olmaması gerekir zaten, titizlik bile sayılmaz 
0 oy
(1,054 puan) tarafından
Çok tiksinirim bende hep derim sofrada yemek + pecete tüketirim onüm peçete dolar bep her elim yemek degdiginde silerim asla durmam yapmayandan da tiksinirim 
0 oy
(14,081 puan) tarafından
Bende o konularda titizim zorlanıyorum öylede olunca bi yerde falan herkesten bisey alamıyorum 
0 oy
(2,833 puan) tarafından

Yok daha neler artık, ellerini yalayıp ekmek uzatmak nedir yaaa:sick: yemek yerken çok peçete kullanırım ben elim yağlı felansa kasigima bile dokunmam

İlgili sorular

+1 oy
17 cevap 190 göst.
+3 oy
22 cevap 1,076 göst.
31 Mart 2024 Diğer kategorisinde 05060708 (163 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 41 göst.
23 Mart 2024 Diğer kategorisinde Aynur236 (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 50 göst.
1 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ilknur1998 (6 puan) tarafından soruldu