0 oy
639 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Az önceki posta tatilden bahsetmiştim. Eşim işten izin almış erken geldi. Hazırlan hadi ben annene bırakıyım dedi. O da kapı önüne çıkmıştı. Eşim şort giyiyor. Komşumuz imam. Eşimi şortla görünce laf atmış eşim de ona kızmış kavga ettiler. Mahalledeki yaşlılar falan toplandı aşağıda bir şeyler konuşuyorlar. Ben de bir valize bakıyorum bir aşağıdaki kavgaya şans yok bakalım nolacak 

13 Cevaplar

+7 oy
tarafından

Kıyamet hacidan Hoca'dan kopacak   

(1,298 puan) tarafından
Zaten adamın imanı yerindeyse post sahibi dinden çıkmış oluyor sadece atıp tutmak burdan sallamak kolay da bunun birde fıkhi boyutu var bu kadar hassas bir konuda imanının gıttıgıne eminmiş gıbı zanda bulunuyor. İşte butun bunlar cehaletten oluyor dinini bilseydi o cümleyi kurmazdı
tarafından
Valla aynen öyle canım. Ülkecek problemimiz aslında okumamak. Birşeyleri okuyabilsek etsek bu tür şeyler rahatlıkla söylenemeyeck. Ağzı olan konuşuyor herşeye hemen hüküm veriyorlar. Söylediğim lafla ne diyorum ben bile demiyorlar r
(3,552 puan) tarafından
Bana göre kimse dört dörtlük değil kimse kimseye de kendi hatalarını göz ardı ederek nasihat veremez.. Kendi çocuklarına yaptığı hareketlere baksın önce.. Arkadaşlar bir söz var. Herkes önünden yesin. O adam da şort giymiş şortların boyu ortada sonuçta tutup penisini açıp gezmemiş.. Kimse kimsenin nasıl giyindiğina karışamaz. Belki müslüman değil belki Baska bir dine mensup.. Herkes müslüman olmak zorunda mı. Bu özel hayata karışmak olur. Kimse kusura bakmasın. Erkekler uzun kot giyince sanki bunun bir eksikliği yokmu onunda var ama ne yapalım kot giymeyin mi diyelim. Banane herkes istediğini giyer. Ben kendi gözlerim den kendimden sorumluyum..
tarafından
Evet kimse 4 4lük değil bunu iddia eden de olmadı zaten ama üstteki yoruma dikkat etmedin herhal çünkü çok saçma yani
(3,552 puan) tarafından
O agza alışıla gelmiş bir sözdür ama şunu unutma bütün din insanları da bu sözü kullanır. Şimdi Büşra kullandı diye yadırganmamalı. YouTube da ben her tarikata her cemaate mensup hocaları dinliyorum onlar da söylüyor. Hatta e çok birbirlerini eleştiriyorlar. Yanı kızılacak bir durum söz konusu değil bence..
-Reklam-
+1 oy
(3,148 puan) tarafından
Yahu kimin ne giydiğinde kime ne ya nerde yaşıyoruz arkadaşlar kimsiniz siz de her şeye mühalefet oluyorsunuz istediğimizi giyeriz sizde konuşamazsın sadece kadınlar için değil erkeklerde herkes özgür bu ülkede 
tarafından
Eşimin şortu kapri gibi diz kapağının altında. Çocukları ve eşini asla dışarı çıkarmaz asla. Pazardan sebze meyve almaz. Elbette bu kendi seçimi eşi karşı çıkmadığı sürece bizi ilgilendirmez ama eşime elbette karışamaz :D
tarafından
Sen şimdi karısını hiç mi görmedin kardeşim. Tanışmadın mı??
tarafından
Bir kere arabaya binerken gördüm onda da kocası kimse görmesin diye önüne geçmişti
tarafından
Eşini yabancı erkeklere karşı sakınıyor olabilir. Herşey olabilir. Benim eşim de imam mesela. Eşimin o tür dışarı çıkarmama gibi huyları yok Elhamdülillah ama ben mesela dışarı çıkmam etmem komşular bana eşin mi izin vermiyor neden çıkmıyorsun derler. Bende ne alaka eşimle olan bir durum değil tamamen kendi tercihim derim. Fazla çıkmayı seven bir insan değilim derim. Yani hemen bir laf arama laf çıkarma peşindeler. Birde tabi köy gibi bir ortamda kalıyorsan haliyle çok çok normal. Bu kesimlerde cahillik çok olduğu için. Saygı duyuyorsun yapacak bir şey yok
tarafından
Elbette olabilir sizin tercihinizin bence en güzelini yapıyorsunuz. Keşke herkeste o nefis olsa. Ama bizim imam farklı her şeyi gözetse vaktinde camii de olur. İnanın çoğu sabah eşimin dedesi kıldırıyor imam ortada yok. Eşime laf attı falan değişik bir insan. Mahalleli şikayet etti zaten buraya ceza olarak gönderilmiş buradan da gider
0 oy
(48,367 puan) tarafından
imamlarda sasirdi☺️
tarafından
Tam kocam imana geldi derken imam imandan çıktı
0 oy
(3,457 puan) tarafından

Kız başlığa ne güldüm 

Gerçekten şans yok:D

0 oy
(2,593 puan) tarafından
Allahım sen akıl fikir ver şort giyiyorsa nolmuş çıplak gezmiyor ya imamsa eşinin ne giydiğine karışmaya hakkı yok ki artık insanlar gerçekten kendini aşmaya başladı
tarafından
İşte kocam imana geldi derken imam imandan çıktı
(2,593 puan) tarafından
:)))) kendilerini herşeye herkese karışabilir olarak görüyorlar sanırım
0 oy
(2,211 puan) tarafından
Kocanın şortundan imama ne ? Millet kavga edecek bahane arıyor..
(3,552 puan) tarafından
İşte belki adam Müslüman değil herkes Müslüman olmak zorunda mı.. İmam diye insanlara saygısızlık etmeye ne hakkı var. İçlerğ öyle piski baksana kızlarını kapıya çıkarmazmış.
(2,211 puan) tarafından
Vallahi şaşkınım bu ne saçma bir kavga sebebi herkes kendi günahının bedeli öder,
tarafından
Belki adamın içi pis değil. Kalbini yarıp baktın mı
0 oy
tarafından
Yav imama ne herkes istediğini giyer rahatsız olan bakmasın yemin ediyorum ruh hastasi dolu
0 oy
tarafından
Ayy kocanın giydiği şortdan ona ne yaa sankii cıplak tövbe tövbe yaa :)))))
tarafından
Müslüman ülkede yaşıyoruz ama malesef islam kurallarına uymuyoruz Rabbim Hidayet versin
tarafından
Valla canım o senin bileceğin bir şey zaten sen Türkiye Cumhuriyetinde yaşıyorsun. Bu konu da emin ol için rahat olsun kimse sana karışamaz. Ha seni biri uyarır. İster uyarsın ister uymazsın o senin bileceğin birşey. Ben doğru bildiğim birşeyi insanlardan gizlemekten korkarım. Ben söylerim uyarsa uyar uymazsa kendi bilir.
tarafından
Allahın izniyle seriat geldiğinde zaten kimse istediği gibi bir hayat değilde İslamın emrettiği gibi yaşayacak
tarafından
Buraya şeriat gelmez canım :D olay çıkar ülkede.
tarafından
Allahın izniyle olacak ve biz müslüman ülkede avrupa kuralllaru gibi değilde İslamın kuralları ile yönetilecez
0 oy
(1,274 puan) tarafından
Ben de 3 yil önce bekarken babamın dukkanknda kasada duruyordm. Mahallenin imami alışverişe geldi. Bana dediki: bak böyle saçın başın açık gezersen bu mahallede seni kimse almaz. Sanki ben o mahalleden biri jle evlenmeye can atıyorum. Sonra bir seyler istedi vermedm bn de marketten. Babamın devamlı müşterisiydi ama bi daha o günden sonra bizden alisveris yapmamis:)
0 oy
tarafından
İslamda kadınında erkeğinde tesettüre dikkat etmesi vurgulanıyor evet ama bu kimsenin kimseye müdahele etme hakkı vermiyor her koyun kendi bacağından asılır sonuçta 
tarafından
Ben bu her koyun kendi bacağından asılır olayına kesinlikle katılmıyorum. Çünkü bir kıssa biliyorum şöyle ki Behlüli dana hazretleri bu sözü her yerde duyuyor her koyun kendi bacağından asılır diyorlar vs. Bir gün alıyor ölü bir koyunu bacağından pazar yerine yakın bir yere bir ağaca asıyor. Bir gün geçiyor 10 gün geçiyor bu koyun orda artık herkesi rahatsız ediyor kokudan kimse duramıyor. Müdahale ediyolar. Ya kim koydu bu koyunu alsınlar burdan diye halk rahatsız oluyor. Behlül Dânâ Hazretleri şu cevabı veriyor  “Ey mü’minlerin emîri! Ben bir şey yapmadım! Sadece  koyunu kendi bacağından astım. Fakat görülüyor ki, her koyun kendi bacağından asılsa da bütün çevreyi rahatsız ediyor, herkese zarar veriyor. Bir kötünün zararı sadece kendine olmuyor, herkese zarar veriyor :)
tarafından
Haklısın ben okumamışim bunu ama bu devirde kimseye bişey diyemiyorsun bak hemen hacı hocalara laf atılıyor
0 oy
tarafından
düzenlendi
Erkeğin avret yeri diz kapağı ile göbek arasıdır. Erkeğin diz kapağı ve kalça arası avrettir yani. Buna erkeğinde kadının da bakması haram oluyor. Bu yüzden uyarmış olabilir. Ama iş kavgaya niye dönüştü onu anlamadım. Bu arada soru başlığın şimdi dikkatimi çekti. Kimin imandan çıkıp çıkmadığını sen belirleyemezsin. 
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Eşinin şortu diz kapağının üzerindeyse belkı uyarmak amaçlı söylemiş olabilir cünkü erkegın de avret yerleri var acaba ters bir karşılık aldı da öyle mı kavga çıktı yoksa herkesın gıydıgıne ettıgıne karışırlarsa ülkede imam kalmaz.. Ha tabıkı söylediği uslubu yada eşinin verdıgı tepkiyi bilmeden gunah alamayız 
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Kimseye karismaya hakki yokki imam da olsa 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 512 göst.
15 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Hafsaa (792 puan) tarafından soruldu
+1 oy
22 cevap 1,274 göst.
25 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Canim (670 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 307 göst.