0 oy
607 göst.
Aile kategorisinde (21 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Çok bilmiş kaynanam ıslak mendille sıl diyor ***** karı ya poposunu bile onla silerken dikkat ediyorum yıkıyorum da bilgisi olan anneler yardımcı olur mu 

7 Cevaplar

+1 oy
(141 puan) tarafından

Islak mendil olmaz kesinlikle.içinde kimyasallar var.Biz bile gözümüzü onlan silmiyorken bebek çok daha hassas. Çapak için en temiz yöntem kendi sütünü bebeğinin gözüne damlatmandır canım. Anne sütü hem faydalı hem de o mikrobu alır. Çapağı temizlemek için  hiç elle mudahale etmeyin .

(141 puan) tarafından
Çay,  ılık su vs yöntemler büyükler için uygulanır. Sen yavrunu emzirirken birkaç damla da onun gözlerine damlat canım. Zaten o kuruyan çapak anne sütüyle yumuşayacaktır.
(351 puan) tarafından
Evet doğal losyon aslında annem de benim yüzüme fiskirtirmis unutmustum ben bunu bebegime  yaparım :)
-Reklam-
+1 oy
(351 puan) tarafından

Benim bildiğim pamuğa ilik su damlatirlar(içme suyu) narin narin onla silerler  popoşunu da öyle silenler  var yeni doğmuş bebegin yüzüne ıslak mendil neler eder isilik edebilir alerji yapabilir bu sıcakta. Pek bilgim yok ama mantık olarak ıslak mendil iyi değil gibi..

(21 puan) tarafından
Haklısın kuzum aynen
+1 oy
(5 puan) tarafından

En etkili cözüm anne sütü 5 dakikada hiçbisey kalmiyo tertemiz oluyor

(21 puan) tarafından
Doktorlar diyor ki anne üstü sürmeyin insanın kafası karışıyor ya
(5 puan) tarafından
Damlatmk gibi degil pamuga surerek çapaklari temizlemekte mahsur yok gozun direk icine damlatmak tehlikeli olabilir
0 oy
(107 puan) tarafından

Aksm dan kalmış çay la sil cnm   ilk mendili sakn çocuğun gözüne sürme yada bı beze dalin koy  onlada sile bilirsn cnm

(21 puan) tarafından
Turbent var ağız icin yaptığım kaynattim suyu onu koydum içine ılık oldu onunla sildim bişey olmaz dmi
(107 puan) tarafından
Olmaz ya merak etme biraz olsun geçtim   öle oldu doktora gittim. Kızım için  bebeklerin gözünde  damarlar tıkalı oluyormuş gözüne masaj yap dedi damarları açmak. İcin  yaptım. Düzelmiş bide aksm dn kalan çayı bi dene belki düzelie kuzucuk
(21 puan) tarafından
İnşallah canım benim de kizim var Rabbim korusun yavrularimizi
(107 puan) tarafından
Amin canm amin dene illaki.biride biri ise yarar ise yaramazsa bi.doktora götür damla.filenin. verir canm
(21 puan) tarafından
Tmm canım ☺️
(107 puan) tarafından
Düzeldi mi bebeginin gozu
0 oy
tarafından

pamukla sicak  suya batir yavaşca sil sicak derken kaynamis ilik su yani kaynar suya batirmayasin :)

(21 puan) tarafından
Turbent var ağız icin yaptığım kaynattim suyu onu koydum içine ılık oldu onunla sildim bişey olmaz dmi
0 oy
(9,652 puan) tarafından

Canım poposunuda pamukla sil yüzünü gözünüde.. küçücük bebeğe ıslak mendil degdirilmez özellikle gözün e hiç degdirilmez pamuğu çayla islat o şekilde sil gozlerini 

0 oy
tarafından
 Ilitilmis Papatya cayiyla sil Canim  

İlgili sorular

+1 oy
13 cevap 185 göst.
1 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde eskilerdennn (114 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 202 göst.
19 Mart 2023 Diğer kategorisinde Papatyalar (1,079 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 154 göst.
16 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Canannnn.1 (749 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 89 göst.
16 Ocak 2022 Aile kategorisinde Canannnn.1 (749 puan) tarafından soruldu

374,695 soru

11,207,886 cevap

34,512 kullanıcı

...