0 oy
1,172 göst.
Aile kategorisinde (580 puan) tarafından

8 yıl oldu evleneli nişanlıyken oturup kalkmadık 2-3 kere cafede oturduk o kadar çok tanıma fırsatım olmadı. Sonra evlendik evlendikten 1 hafta sonra tatile gittik havuz kenarındaki erkeklere bakıyorsun diye otelde 2 3 defa tokat attı bana tabi öyle bişey yok. Eve geldik ben babama gittim anlattım babam beni aldı bu özür diledi falan filan 2 hafta sonra iyi olduk daha bu başlangıç bizim 8 yılımız her ay bir kere böyle geçiyor. Oğluma hamileyken dövdü lohusayken camdan baktın dedi vurdu hep böyle sonra oğlum 9 aylikti bana etrafi izliyorsun diyip vurduğunda polisi aradım sabrım kalmadı uzaklaştırma aldı ailesi ile alt üst oturuyorum herşeyi biliyorlardı en acısıda oğulları bunları yaparken tek kelime etmediler polisi aradım diye bütün sülalesi bana küstü. Ben babamın yanına gittim 1.5 sene çocuğunu arayıp sormadı boşanma davası açtım yalvar yakar 1 ay sonra iyi olduk babamda gitmeme göz yumdu git iyi olursunuz diyince anladım. Nereye gidersek gidelim her gittiğimiz yerde birine baktın diyip çıkıyor 8 yılım hep yapmadım etmedim dememle kendimi suçsuz yere savunmakla geçti. Oturduğumuz yerde bekar yan komşum var onu gördüğü yerde saldırıyor adam da eşime adam kaç kere gitti şikayetçi oldu. Kaç senelik komşum yolda görsem taniyamam perde bozuk sen ona mı baktın der kıyamet kopar. Sürekli başkalarınına baktın diyen bir kocam var. 8 yildir suçum bakmak tabi kimseye baktığım yok kendimi anlatmaktan psikolojim bozuldu suçsuzum derken üzerimi parçalıyorum artik anlasın diye. Aile terapistine gidelim gel psikoloğa gidelim derim istemez. Benim bir oğlum var artık herşeyi anlıyor yarın büyüyecek daha çok anlayacak ben ona ne derim en çok bu canımı yakıyor. Eşim benim ilkimdi sonum olsun dedim bana izin vermedi boşanmak istediğimi söyledim ne yapicam bilmiyorum. Biliyorum ilk yaptığında dönmeyecektim. Her defasında döndüm düzelir dedim düzelmez.

Uzun oldu biraz hakkınızı helal edin. Okuyun lütfen tavsiye verin.

29 Cevaplar

0 oy
(209 puan) tarafından
Kuzum onunla ömür mü geçer nasıl dayandın 8 sene kendine yazık etmişsin gerçekten yani yuva yıkmak çok zor evet ama yuva denen bisey yok çocuğunu düşün mantıklı bi karar al kendine daha fazla yazık etme görüyoruz işte 2 gün sonra kıskanıp hadi öldürürse Allah korusun herşey olur uzak dur o adamdan kesinlikle bir ân önce ayrılmaya bak 
-Reklam-
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Okurken ruhum daraldı bu ne yaaa! Ve sen bunları yaşıyorsun eşin askeri personel mi? Yavrum yaa keşke keşke dönmesiydin o değişir mi hiç... 8 yıl boşa gitmiş. Zararın neresinden dönersen kardır inan. 2 yıla yakın uzak kalmıysınız keşke dönmesiydih. Hiç yoksa çocuğun geleceği için sağlıklı bir birey olması için ondan boşan güçlü dun
(1,016 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Lütfen güçlü ol çoçuğuh için ve boşan
(130 puan) tarafından
******** ruhlu sadist nasıl dersınız askeri personele hakarettir bu. Terbiyesizsin. Eşim askeri personel psikolojisi de gayet duzgun kurban olun siz askeri personellere. Ne bicim bir cumle bu ne kdr hadsizce askeri personeller olmasa sizler bizler hiciz lafınızı bilin de konusun. Her karısına işkence eden doven soven askeri personel miş gbi konusmussunuz nasıl Bi zihniyet bu hadsizsiniz
(514 puan) tarafından
Bu nasl laftir cidden ya. Benim de esim asker bu nasl karalamadir? Onlarin sizler icin bizler icin yaptiklari fedakarliklarin karsiligi bu sozler mi??
(1,016 puan) tarafından
Arkadaşlar lafım için özür dilerim genelleme yaptım... Sadece şunu söylemek isterim genelde dışarda görev yapan, dağda bayırda terör peşinde koşan, arkadaşları gözleri önünde ölenlerin, mayında dağ başında koşan terörle birebir çatışan kişileri kast ettim onlar doğal olarak böyle güvensiz olabiliyor  eşine ailelerine karşı. Gerçekten ruhsal olarak sağlıklı olmayabilirler çünkü sürekli ölüm görüyorsun yatak döşek uyumuyor. Ben böyle kişileri çevremde çok gördüm ... Misal yeğenim askeri deniz personeli sadece yıllık 3 ay dışarda göreve gidiyor ona rağmen evlenmiyor eşim tek çocuklarım tek olur aldatır gider diyor. Çoğu arkadaşı bu piskolojide ondan böyle dedim.. yine tekrarlıyorum yanlış söylemde bulundumsa kırdımsa özür dilerim
(963 puan) tarafından
Her insan tabi ki bir deil eşlerine sadık askerler de var karakter meselesi . Bnm eşimde askerdi aldattı arkadaşları vardı hanimlarinj aldatn yani yapan yapar yapmayan yapmaz herkes bir deil ama psikolojilerj bozuluyor insanlarla uğraşmaktan
0 oy
(1,993 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun çok zor gerçekten 
0 oy
(3,033 puan) tarafından
8 sene iyi bile dayanmışsın canim. Ağzının ortasına kürekle bi vuracan sen işe gidip gelirken kızlara bakıyorsun diyecen sonra da boşanacaksın o zaman anlar seni ama iş isten geçmiş artık. Kurtar kendini hayatına. Evladına yazık sana yazık. Kişi kendinden bilir işi demekki kendinin sürekli gözü kayıyor ki seni de öyle sanıyor. 
0 oy
(516 puan) tarafından
Nisanliyken sürekli görüşen lere laf edenlere kapak olsun evlencegimiz insani baska nasil tanıyabilirsin dimi. Ayri eve çıkalim tatile gidelim demiyorum ama ben hergun görüşüyordum esimle ailesininde yanina gidiyordum nasillar aile ilişkileri bakiyodum bir restoranda nasil die bakiyodum kalabalikta nasil bas basayken nasil ve nasilsada öyle hala degismedi hic yani eksisi olsaydi biyerde farkederdim. Velhasıl kelam sürekli görüşseydin esinin manyak hastalikli birisi oldugunu anlardin ne yap et kurtul bosan kac birsey yap
(516 puan) tarafından
Oda dogru valla sans isi birazda evlilik yaa Allah boyle hasta kafalilari yola getirsin
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Canım Allah yardımcın olsun bu normal değil seven kıskanır ama fazlası hastalıktır ve heleki şiddet uyguluyorsa piskoloğa gitmeyi reddediyorsa annenlere git arkandalar ise 
0 oy
(802 puan) tarafından
Cnm neden böyle davranıyor geçmişinde ne yaşadı acaba? bir yerden bıe ogrenmisligi olmalı.

Asilmayacak sorun değil, mutlaka destek almanız gerekiyor.Sana güvenmeyi öğrenmek zorunda!!

Şizofrene kadar gider bu durum.Dikkatli ol, ikna etmeye çalış.
(802 puan) tarafından
Canım bu genetik değil öğrenilmiş bir davranış.Bunun altında yatan mutlaka bir neden bir yasanmislik olmalı.Destek alsa zaten herşey ortaya çıkar
(580 puan) tarafından
Ben de öyle düşünüyorum. Hatta bir gün aramız iyiyken açık açık sordum eskiden bir kız arkadaşın vardı da ondan ihanet gördün sana zarar verebileceğimi mi düşünüyorsun? Diye hayır yok dedi. İnanın çözemedim ben bulamadım sebebini.
(802 puan) tarafından
Bişi var açığa çıkmayan ve  herşey olabilir.cocuguina dikkat etmelisin özellikle 0-6 yaş arası çocuklar kritik donemdedir.Ona bunu hissettrme inşallah Çocuklar herşeyi farkında olmadan kapar belleklerine yazar dikkat et.
(580 puan) tarafından
Evde böyle babasını görmesin tartışma içinde kalmasin sosyalleşsin diye öğlene kadar kreşe öğleden sonra spora götürüyorum sırf bu olaylardan uzak olsun diye. İnşallah hep iyileri kapar.
(802 puan) tarafından
Bu davranışın kaynağında yetersizlik yetmezlik ve kendine ozguven eksikliği yatar.Sorun sende değil .kendinde.iBu psikolojik bir sorun keşke hatasını anlayıp destek almaya karar verse.Sana zarar verdigini anlayabilse.Bu sorunu kabullense.Bosanmak senin için kesip atmak, yeni bir mücadelenin içine girmek olur buna hazır mısın bilemiyorum Affedip tekrar başlamak zaman kaybından öteye gitmez.Eger tek sorun buysa ilaç ve tedavilerle düzelebilir.Aksi durumda çok yıpranmış olursun.Allah hidayet ihsan eylesin eşine.Yuvan sen olsun.sevgiler...
0 oy
tarafından
Teyzemin kocasıda aynen böyleydi 30 seneye yakındır evli ve hastadır senelerdir kocasi degisti ama gec oldu Allah sabir versin
(86 puan) tarafından
Benim teyzemin kocasida öyle valla ruh hastası resmen teyzem gecen bı tane yakın akrabasının numarasını aldı diye kaç gündür korkudan oluo kadın adam arasa eşim kıyameti koparır diye ağlıyor bide 13 senelik evliler neler çekti kadın onun elinden
0 oy
(168 puan) tarafından
Manyak guvenmiyosa bosasin seni gücü kadına yetiryor bence deki bidaha bu kelimeyi dersen sonun olur bosanirim kim ne derse desin affetmem   baktın yinemi yapti bırak bosan hayır gelmez ondan
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Gerçekten kaç kurtar kendini nasış dayandın bu şizofrene aşlah sabır versin 
0 oy
(520 puan) tarafından
Nasilda beni anlatmissin canim benim esimde ayni cok sukur bugune kadar siddetini gormedim bi o eksik kaldida neyse her disari cikisimiz olay baktigim yere kim var nereye bakiyorum diye bakar giyimime karisir hic istedigim bisey giyemem ah ah hamileyken kanamam basladi daha ilk haftalar ozaman otobusle memleketten donuyoduk ben kanamam var bebege bisey oldu diye agliyorum adam bana muavine baktin diyo ne bakcam ya bakcak olsam niye onla evleneyim doguma giderken pantolunun dar diye bana surat asti allahim disari zaten cikarmaz ciktikmida burnumdan gelir sirf buyuzden bende bosanmayi dusunuyirum
(580 puan) tarafından
Hiç araştırınız mi?  benim araştırıp sormadığım yer kalmadı. Neden böyle? Rahatsızlığı ne? Hep kendimi suçladım yedim bitirdim herkezden utandım. Eşim bunu söylerse başkası ne der diye etrafımda kimsem yok çünkü eşimden ben utanıyorum.
(520 puan) tarafından
Cok herkese anlatalibilecek seyler degil esim beni cok pasif biri haline getirdi nasil bi hayat bu anlamiyorum bazen kendimden utaniyorum kendimi sucluyorum bende bide biz uzun yillar tanisip gezip tozup ustune evlendik ama evlendikten sonra asim beni resmen eve hapsetmeye calisti bide hicbizaman oturup karsilikli konusamayiz ben konusurum cevap vermez sesim yukselince bagirma diyip durur hicbiseye cevabi yok alip biyere goturmez of ayniyiz iste beni anlarsinda kendimi nasil anlatacagimi bilemiyorum mesela calismama izin vermedi hic arkadasim komsum yok bi kahve bile icecegim onsuz yalniz otobuse binip viyere gidemem oda benle otobuse binmez arabamizda yok
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Dilim varmıyor, Allah sizi ve evladınızı bütün kötülüklerden esirgesin ama dost acı söyler.. Bu adam bu gidişle gerçek manada sonunuz olur sizin.. Babanız da arkanızdayken boşayıp kurtulun bence.. Başka çare yok gibi görünüyor
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Kıskançlık değil artık senin esinin yaptığı şizofrenlik hasta bir tedavi olması şart 
0 oy
(1,656 puan) tarafından
Oyy kuzum kıyamam yaa boşa onu inanki ömür boyu kendini harap edersin onunla onunki hastalığa dönüşmüş artık oğlunun büyüyüp bunlara şahit olmasına izin verme gerçekten kıskanclik çok kötü bir hastalık Rabbim yardımcın olsun
0 oy
(3,043 puan) tarafından
Eşinizin psikolojik rahatsizligi var tedavi olması lazım. Fazla evham takıntı okb olabilir. Maalesef ki tedavisi zor 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
8 sene iyi dayanmissin..
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Malesef eşin ruh hastası. Kurtul o adamdan oğlunu da psikolojisi bozulur. Oda gelecekte onun gibi olur cıkar. Sağ salim kurtul önce de gerisini sonra düşün. O şekilde ruh saglığı bpzuk insanlar cinayet bile işler Allah korusun.. 
0 oy
(280 puan) tarafından
Böyle bir herifle ömür mu geçer. Hasta bu adam. Tavsiye verilecek birşey yok canım bir an önce bosan kendini de o sabiyi de kurtar bu canavardan. Oğlun böyle bir adamın yanında büyürse nasıl biri olur bir düşün. Manyak insan musvettesi gece gece siniriendim 
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Komşumuz anlattı kadını kocası balkona cikarmiyormus sonrada kadını öldürmüş Allah korusun canım senin sonun güzel olsun dikkat et kendine 
0 oy
(43 puan) tarafından

Bosan hic durma çocuğun piskolojisi bozulcak ve senin başına daha çok getirir. Belliki sozofren gbi bisey bu kıskançlık da değil şizofren bu

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 549 göst.
+1 oy
18 cevap 1,046 göst.
0 oy
11 cevap 137 göst.
14 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,975 soru

11,313,390 cevap

34,748 kullanıcı

...