+1 oy
693 göst.
Aile kategorisinde (119 puan) tarafından
Merhaba kızlar yaklaşık bir yıldır oturduğumuz evde yanda tek başına yaşayan yaşlı bir adam var. Böyle zar zor yürüyor yalnız evi filan dağınık.. Biz de amcayı hep yokluyoruz pazara markete giderken bir şey lazım mı soruyoruz. Bişey pişirsem adamcağız kokmuştur diyip ona da yolluyorum. Hatta bebeğime ilikli kemik suyu kaynattım buzluğa atmalık şifa olsun amcaya diye ona da verdim ki saatlerce uğraştığım zar zor bulduğum ilikli kemiklere. Bu gibi şeyler işte.. Adam da siz bana veriyorsunz ama ben bu tabağa ne koyup verecem şimdi diyor tabakla verince ben de amca o nasıl söz sen boş ver tabağı illa bişey mi koyman lazım diyordum. 

Geçen de bahçemizde çeri domates topladık verdik hatta. Yani saymak istemiyorum neler diye ama adam yalnız tek diye elimden geldiğince paylaşıyorduk onunla. 

Amcanın bahçesinde de nar ağacı var. Ama ağacın en çok meyvesinin olan dalı bizim çitten bahçemize sarkmış bahçemizde yani. Orada belki 30 tane nar var.

Neyse amca memlekete gidecekmiş biraz orada kalacakmış bir iki ay. Bi baktım daha olmamış bizim bahçe tarafına sarkmış narların hepsini topluyor.. O iki büklüm adam uzana uzana, dalları çekiştiren çekiştiren narları toplıyor. Sonra baktık zorlanıyor eşim gitti yardım edeyim mi amca dedi. O da olur dedi. 1 tane bile nar bırakmadı dalında demedi ki bir tane de siz yiyin

Burada sorun nar değil kesinlikle sanki bizden kaçırıyor gibi çünkü bahçenin kendisine ait kısmındaki narlar duruyor. Ama bizim taraftakileri toplamış. Yani insan al 1 tane de evladına ver o yesin Demez mi ya? ne biliyim zoruma gitti sanki bizden kaçırıyor gibi..  nar dediğin neki aslında gider marketten alırsın ama yapılan davranış burda iyimser gibi değil.  yani eşim de evet saçma bir davranış ama niye takıyorsun ki filan diyor.. Sormadı bile o her şeyine koştuğumuz yaşlı adam bir tane narını esirgedi..Yani siz olsanız ne düşünürsünüz? 

28 Cevaplar

0 oy
(7,793 puan) tarafından
Haklısında yaşlı işte yaşladıkça çocuklaşıyorlar
-Reklam-
0 oy
(9,659 puan) tarafından
Yaşlılar genelde böyle çocuksu davranışlar yapıyo  sen yaptıklarını karşılık bekleyerek yapmadın ki... Zoruna gitmesi konusunda haklısın ama bazılarının canını al malını alma yapacak bişey yok sen yine Allah rızası için niyetini kalbini bozma
0 oy
(7,792 puan) tarafından
İyilik yap denize at cnm yani haklısın bende üzülürdüm... Ama sen rabbimin rizasini kazanmak icin yapiyorsun hem ...
0 oy
tarafından
Evet kötü bi durum ama yaşlanınca şeytan vesvese verirmiş insanlara hepsi snein olsun sana bakan olmaz paranı harcama şöyle yap böyle yap diye bak benim dedem var bankada bi sürü parası var ev arabası var ama bayramda torunlar beş lira verir bi de yeter mi kızım der biz köye gitsek evde ne yiyeceksek götürürüz çünkü laf eder peynir yemişsiniz bitmiş diye o yüzden yaşlıları pek takmam
0 oy
tarafından

Yaşlılar genelde öyle olur 

0 oy
tarafından
Yaşlıların değerlidir canım benim kayınvalidemin annesinide ceviz ağacı var bir tane bile vermezmiş kimseye :))) 
0 oy
(570 puan) tarafından
Kız iyilik kime yaramış ki komşuya yarasın boşver takılma Allah bilsin sen en güzelini yapmışsn 
0 oy
(241 puan) tarafından
Yaşlıların malları çok kıymetli olur bosverin siz elinizden geleni yine yapın

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 691 göst.
3 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde siyahmezarinsahibi (1,217 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 350 göst.
22 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Mmmm (43 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 487 göst.
1 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Dilinniii (119 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 172 göst.
3 Aralık 2023 Aile kategorisinde Anne1 (0 puan) tarafından soruldu

397,299 soru

11,882,754 cevap

36,003 kullanıcı