0 oy
368 göst.
Aile kategorisinde (802 puan) tarafından

Dört duvar mahremiyetini tüm dünyaya açan gezdiği gittiği yerleri, aldığı kıyafetleri, eşyaları, esini çocuğunu kendini herşeyini paylaşan bana öğrenebileceği hicbirsey olmayan özellikle de tesettürlü fenomenleri asla onaylamiyor takip etmeyi de kendime saygısızlık olarak adlediyorum 

Ama  bilgi, zeka ve becerisini paylaşan hayata dair çok şey öğreten, üretken, yenileyen değişim ve gelişime açık İslami değerler ışığında paylaşım yapan fenomenleri de bir o kadar takdir ediyorum.
Bu benim şahsi kanaatim ve bu yolda ilerliyorum.
Sizler ne düşünüyorsunuz merak ettim ?

12 Cevaplar

+2 oy
(1,403 puan) tarafından
Herkesin kendi tercihi ilgilenmiyorsanız bunu bence sorunda etmemelisiniz herkes istediğini giyer kendi hayatı kendi ahireti. Hoşlanmıyorsunuz izlemezsiniz yargılamayın bence.
(802 puan) tarafından
Kimsenin tercihini sorgulanıyorum.Kimse de benim düşüncemi sorgulamasin
(1,403 puan) tarafından
Tesutturlu olarak ayırt etmişsiniz?? İster tesettür ister açık ne farkı var.
-Reklam-
0 oy
(119,055 puan) tarafından
valla sosyal medya kullanmiyom oyle fenomen falanmis hic bilmiyom kafam rahat ☺⚘
0 oy
tarafından
Şu makyaj malzemesi bakım malzemesi vs paylaşanları ben de sevmiyorum ama Hatice Kübra tongar var mesela kadın yazar sürekli çocuk aile psikolojisi ile ilgili şeyler paylaşıyor onu çok seviyorum bir de yazar yasemin Şahin var onun da yazıları çok güzel 
(802 puan) tarafından
Kesinlikle başarılı buluyorum
tarafından
Ben de öyle canım
0 oy
(1,950 puan) tarafından
Beni ilgilendirmiyor. Banane ne yapmış o da ordan para kazanıyor iste. Bizm halkın salakligi bir sey diyemem.
0 oy
(1,314 puan) tarafından
Valla canım sadece facebook ve wahsap  kullanıyorum başka bir adresim neyim yok  o yüzde  takip etmiyorum ama herkesin kendi düşünce fikri onların da yaptıklarına saygı duyuyorum kendi seçenekleri bisey diyemem 
0 oy
tarafından
Her koyun kendi bacağından misali bazılarını çok hoş bilmiyorum açıkçası ama banane 
0 oy
(361 puan) tarafından
Bilmiyorum sosyal medya kullanmıyorum ama zaten beni de ilgilendirmiyor istediklerini yapsınlar herkes kendinden sorumlu.
0 oy
tarafından
ben sosyal medya olarak insta kullanırım. ama tek bi fenomen takip etmiyorum. birisi var fenomen denmez tesettürlü yani işte günümüzün tesettürü oda güzellik uzmanı diya takip ediyorum bakım ve cilt ile ilgili bilgiler veriyor. onun dışında hiç bir fenomenin hayatını gezmesi yaşantısı olsun merak etmedim takip etmedim. haddim değil ki onlar benden iyi bilir günahı sevabı. ama tabi ki de başına bi örtü takınca tesettürlü olunmuyor.
0 oy
tarafından
Allaha hesap verecek onlar Müslüman Müslümanı uyarmali eleştirmemeli diye düşünüyorum benimde midemi bulandırıyorlar ama bunun açığı kapalısi aynı işlemi görüyorlar münasip yerleri ile para kazanacaklarıni bildikleri için aynı yola çıkıyor yaptıkları her hareket 
0 oy
tarafından
Kapalı  veya açık olmak bunları artık yakıştırma meselesi yapmamak gerekiyor herkes yaptigının hesabını Rabbine verecek kapalı olmak nasilki sağlam iman demek değilse açık olmakta imansiz olmak değildir sadece şu var ülke olarak toplum gelenek Görenek adap olarak Avrupa'ya özeniliyor 
(802 puan) tarafından
Toplumumuzda her durumda kapalılar daha çok dikkat çekiyor ve yaptıkları daha çok göze batıyor.Bu yadsinamaz bir gerçek Mahremiyetin yanısıra insanlarda özenti oluşuyor.herkesin maddi gücü müsait olmayabilir  tatillere gidemeyen, her gördüğünü, giyemeyen, yiyemeyen alamayan yığınla insanin gözü kalıyor Buna sebebiyet vermek duyarsızlık bana göre.Yeni nesle iyi örnek teşkil etmiyor.
tarafından
Tabi bir kesim topluma kötü örnek oluyor evet ama ben bakmamayı görmemeyi tercih ediyorum
0 oy
(181 puan) tarafından
Tesetturluyum feracede makyaj topuzsuz. instagramım var kapalı profilim sadece akrabalarım ve arkadaşlarım var yabancı yok yinede kendi resimlerimi koymam. 3 oğlum var çocuklarımın resmini paylaşırım gittiğim güzel yerleri paylaşırım yediğim içtiğimi paylaşmam. Fenomen değilde bir aile profili bizimkisi.çoğu akrabamız yurt dışında burda olanlar bile uzakta birbirimizi ancak resimlerde görüyoruz.
0 oy
(568 puan) tarafından
Herkesin kendi hayatı diye düşünüyorum. Bunun tesettürle de açıklıkla da alakası yok. Ha tesettürü başka şeylere alet etmeye kullananlar varsa sadece üzülüyorum ama hayat herkesin kendi hayatı.

İlgili sorular

+1 oy
13 cevap 310 göst.
0 oy
24 cevap 1,004 göst.
14 Ekim 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 327 göst.
+1 oy
48 cevap 808 göst.
9 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Hurremsultan01 (181 puan) tarafından soruldu

377,723 soru