0 oy
581 göst.
Aile kategorisinde (124 puan) tarafından
Kızlar bir sorum olacak şuan eşim teyzem buraya gelecek dedi dedim sen mi aradın cağırdın evet dedi açıkçası çok sinirlendim gelmesine değil eşimin bana sormadan anlık olarak arayıp çağırması ben zaten gelmesin demezdim en azından insan bi der teyzemi bize çağıracam diye sizin tepkiniz nasıl olurdu haklı mıyım

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hep mi böyle yapıyor bu ilkse ciddi şekilde uyar birdaha yapmaz canim
(124 puan) tarafından
İlk canm
tarafından
Kavga etme ama uyar canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Tepki vermezdim haa tabiki sormalı ama kavga edecek birşey yok benim olduğu kadar onu da evi 
(684 puan) tarafından
Onun evide haber vermek şart sonuçta evin temizliği yemeği kadına ait o gün yapasi yokmuş yapmamış yemekte Küçük tabak yapmış kadın gelse kocasını değil kadını ayipliycak hiç sevmiyorum böyle hareketleri
tarafından
Vermek zorunda onu zaten yazdım ama olan olmuş huzur bozacak kadar büyük birşey değil bence
(124 puan) tarafından
İçimdekileri yazdın teşekkür ederim bebeğim kırk günlük yemin ediyorum bugün 4 saat anca uyumuşumdur uykusuzluktan başım ağrıyor artık nasıl yemek hazırladım onu bile bilmiyorum
(684 puan) tarafından
Kavga etmeden düzgün şekilde canım keşke erken teyzemi cagiricam deseydin en azından hazırlık yapar bir kaç çeşit tatlı falan hazırladım evi topla yemek yap çok ağır geldi vs gibi yumuşak cümleler kurarsan bidaha yapıcagini zannetmiyorum eşimde son dk golü atanlardandı sinirini çok iyi biliyorum ki daha lohudan yeni çıkmışsın Allah yardımcın olsun abartılıcak bişey değil sadece kibar şekilde belirtmek lazım:)
0 oy
tarafından
Yanı esınız sıze sormadan eve kmseyı davet edemez mı abartmayın allah askına ya... o ev sadece sızın degıl onunda soz hakkı var sen cagırmıyon mu ıstedgın kısıyı 
tarafından
40 gunluk bebesı oldugunu yazmıs kadın gelen teyzesıde emın ol ondan hızmet beklemez dıyelm kı bekledı ya kalkar beraber yapar yerler yada  cocuga bakın ben hazırlayım der kalkar ınsan  tatsızlık cıkarmaya  gerek yok. Bı cocuk doguran 4 saatlık uykuyla duranda o degıl. Bızde gectık o yollardan gecıyoruzda ama nerde kaldı eskıden mısafıre saygı vardı   teyzeyı gectım mısafır ya mısafır. Evıne rabbım tarafndan gnderılmıs bereket o. Cok yanlıs dusuncelerınız var yazık
(7,768 puan) tarafından
Kız gelmesin demiyor ki bana sorsaydı diyor hele 40 günlük bebeği varsa iş daha kötü ne diyim seninle düşüncelerimiz farklı uzatmanın anlamı yok herkesn düşüncesine saygı duyarım
tarafından
Saygı duyuyosan skntı yok fıkır ayrılıkları muhtemelen olur ama yıne dıyorum yıne misafir misafir misafir. Allahın bızlere gonderdıgı bereket.  Ne olursa olsn
(3,027 puan) tarafından
Ne kadar yanlış bir düşünce. Kadının duşa girmesi gerekebilir hasta olabilir. Ki kaldı ki bana söylese ben çağırma demezdim diyor. Sadece bana çağıracam deseydi diyor bana sorsaydi demiyor zaten. Ev hali diye bişey var kadında kendine ona göre çeki düzen verir. Misafir istememekle bunun bir ilgilisi yok.  Eşim evdeyken ona sormadan kaynanamı bile çağırmam eşim de aynı şekilde. Saygı meselesi. Çünkü bazen kişisel işlerimiz olabiliyor. Gelmek isteseler bile  O an önemli bişey varsa müsait değiliz deriz ama işimiz bitince de arayıp buyur ederiz.
(7,768 puan) tarafından
Küçükhanım duygularıma tercümansın
0 oy
(715 puan) tarafından
O kadar çok haklısın kiiii kuzum 
0 oy
tarafından

Buyursun gelsin bunda neyin tepkisini arıyorsunuz ki.  Tepki verecek bir şey yok ortada 

0 oy
(119,063 puan) tarafından
bi yoruma ilk kez yaptini yazmissin belki bos bulunmustur ustune gitme tatsizlik cikmasin bosver
0 oy
(27,336 puan) tarafından

Haber verseymis iyimis

0 oy
(1,314 puan) tarafından
Teyze anne yarisidir ne olacak canım valla benimde eşim istemez ben ararim cagirim gel oturalim derim eşim teyzesine çıkar giderim kızımı alip evine eşim arar teyzendeyim derim haberi olmaz oraya gidince olur tamam der kapatır telefonu normal yani empati kur bunu sende yapabilirdin esin sana tepki vermesi seni incitmez mi ?
0 oy
(684 puan) tarafından

Yine saçma sapan yorumlar gelmiş :angry: kadın gelmesine değil anlık çağırmasına kızdım diyo

Gün boyu iş yapasiniz yoksa evi b.k götürüyorsa eşiniz anlık misafir çağırsa ki küçük kız kardeşini habersiz çağırsa kıyamet kopar herkeste ne çok anlayışlı gece gündüz eviniz mis gibi anlık misafire yemeğiniz tatliniz var dimi :)  sabahtan veya öğleden önce teyzem gelicek haberin olsun en azından evinin işini yapar yemek yapar bı tatlıydi yapar en azından düzgün ağırlar 

tarafından
Yorumlara neden bu kadar takıldın merek ettim. İlla birşey yapmak zorunda değilsin güzel bir çay hoş bir sohbet yetiyor
Şunada cevap veriyim.  Yatak döşek yatıyor bile olsam evim her zaman temiz o yüzden ben sorun yaşamıyorum. Sabah 9 gibi akşam yemeği bile hazır oluyor benim ☺️.
(684 puan) tarafından
Son dk haber veren eşten çok çektim çünkü aşırı titiz olan ben herzaman en halsiz olduğum evin en kötü olduğu zamanda misafir gelicek derdi çay verenlere veya onu bile vermeyenlere saygım var ama ben asla rahat edemem çayın yanında tatlısıydı böreğiydi çeşit vermek isterim o yüzdende sabahtan veya önce ki günden haber verilmesi lazım son 4 saat öncesinde bile haber verse kafi ama son dk golü demek benim için cinnet demek
tarafından
Rabbim yardımcın olsun seni baya yormuş eşin ondan. Bu öfken cnm ben her zaman hazırlık liyimdir. Ondan bu kadar rahatım belki. Buzlugumda poca börek. Ne arar san var anı misafirim için
(684 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun :) kavgalar sonunda 2 saat  öncesi artık haber veriyor ona da şükür ne diyim
tarafından
Hiç yoktan iyidir
0 oy
tarafından

Ben kizmadan kırmadan birdaha böyle yapmamasi gerektiğini anlatırdım. Canimmm balimmm diyerek aklına sokardim ki birdaha unutmasın. Yoksa birdaha habersiz kimi cagirirsa kendine yaptırirdim çayı kahveyi o zaman görürdü :D

0 oy
(369 puan) tarafından
Ara pastaneyi ne hazırlık gerekiyorsa sipariş et oda ödesin ben öyle yapmıştım bir daha benden habersiz çağırmadı kimseyi
0 oy
(7,402 puan) tarafından
Ne var diyenler heralde her an misafir çağırma modundalad saniirm öyleyse hepsini tebrik ederim.:D Ben şahsen danisilmadan yapılmasın dan hoşlanmam esim ilk evlendigimiz zaman cok yapıyordu ama alıştı sukur:D sonuçta çocuklarımız var evimiz müsait olmayabilir o an ikram edecek bise olmayabilir. Haber versin en azindan kadında hazırlığını yapsın. Sende ilk defa olmus sert tepki verme canim bidaha banada once soyle boyle anı olunca hoşlanmıyorum de canim.
0 oy
(1,145 puan) tarafından
Çağırdığın gibi ağırla o zaman de
0 oy
(932 puan) tarafından
Genel olarak emrivaki lerden hoşlanmam haliyle tatsız olurdum 
0 oy
(157 puan) tarafından
Ben ciddi bi şekilde uyarırdım tabiki benim olduğu kadar onunda evi fakat ev temizmi ikramlığım varmı bakalım. kesinlikle gelmesin demiyorum ama misafiri çağırıyosanda hizmetini edeceksin bunuda sen yapacağın için sana MUTLAKA haber vermeli.

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 1,170 göst.
0 oy
33 cevap 1,105 göst.
0 oy
10 cevap 210 göst.
0 oy
13 cevap 398 göst.
12 Ocak 2024 Diğer kategorisinde martmasali (10 puan) tarafından soruldu

377,817 soru

11,308,427 cevap