0 oy
253 göst.
Diğer kategorisinde (580 puan) tarafından
Eskilerden duyardim erkek çocukları için ayakta yapma hasta olursun diye oğlum da 2 gündür kreşte çocuklardan görmüş öyle yaptığını fark ettim tabi görünce uyardım öyle olmaz hasta olursun diye o da sordu neden hasta olurum nolcak ki? diye. Oğlum 5 yasinda dışarı da mecbur kalırsak öyle ayakta tuvalet yapar. Büyüklerde zararını duydum erkek çocuklarında da ayakta tiş yapmak zararlı mı? 

8 Cevaplar

0 oy
(294 puan) tarafından
Ben de zararlı oldugunu duydum ama sebebini bilmiyorum :) 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kiz yerde nsl yapsınlar saçına ağzına kdr sıçrar benim oğlum yerde ayakta her türlü yapar yerde olunca üstünü değiştrmk zorunda bile kalıyorum Bn ilk kez duydum 
(580 puan) tarafından
Yerde nasıl anlamadım? Klozetten bahsettim üstü kirlenmiyor zaten.
0 oy
(546 puan) tarafından
Evet canim dr dan ogrendim.allah korusun prostat ve sperm.sorunalri olabiliyonus
(580 puan) tarafından
Anladım. Daha dikkatli olmalıyım o zaman
0 oy
(707 puan) tarafından
Ya zararlı denir biliyorum hatta günah diye de biliyorum ben.Ustune sıçramasından ve sağlık konusundan dolayi.Ama herkes ayakta yapınca malesef çocuklar öyle alışıyor ben hep oturarak alistirmistim ama artık 6 yaşında ve ayakta yapıyor ne yazikki.
(580 puan) tarafından
Bende şimdiye kadar oturarak alıştırdım 2 gündür kreşte görmüş afedersin ayakta tiş yapmak marifet gibi geliyor
tarafından
Hayır da erkek çocukların da bir mahremiyeti var sonuçta. Nasıl bir erkek çocuktan görüp de çişini o şekilde yapabiliyor anlamıyorum. Hep ayakta tuvalet şeklinde lavabo yaptıkları için kesin görüyorlar. Ben karşıyım böyle birşeye çok saçma ya
(580 puan) tarafından
Ayakta tuvalet yok.  Bugün öğretmeniyle konuştum çocuklar tuvalete girdiğinde kapıları açik bıraktıkları için görüyorlar biz gördükmü uyarıyoruz dedi.
tarafından
Anladım ne diym valla canım. Sen onun muallimesisin. Dışarda bozacaklar sende terbiye edicen. İşimiz zor Allah yardımcımız olsun
0 oy
tarafından
Prostat kanseri olunuyor ilerde diye biliyorum ya birde necaset sonuçta etrafına sıçrar üstüne sıçrar. Bunlara da dikkat etmesi için alıştır canım. Kabir azabı idrarı üstüne sıçratanlardan olacak sahih hadis var bununla alakalı. Küçüklükten alıştır. Ağaç yaşken eğilir :) 
(580 puan) tarafından
Evet öyle Yurtdışındayım buna mecburum :DD
tarafından
Yurt dışında alaturka tuvalet yok mu
(580 puan) tarafından
Hayir yok 26 senedir buradayım Avrupa da hiç bir yerde  görmedim.
tarafından
Eee doğru olmaz tabi. Biz hiç bir zaman kendi ülkemizden kâfirlere birşey katamadık. Ama onlar çok iyi klozeti vs iyi sızdırdılar bize. Adına da medeniyet dediler işte
(749 puan) tarafından
Tahret muslukları bile yok alaturca olurmu hiç
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Zararli deil dinen günah ve heryere sicriyo bu durumda haram oluyo kıyafetler lütfen ayakta işetmeyin bende doğru bilmiyorum 
(580 puan) tarafından
Ayakta yapmıyor zaten klozette yapıyor dini açıdan şimdiye kadar yaptırmadım hastalık konusunda nedir onu sormak istedim.
0 oy
(48,392 puan) tarafından
neden cise tis yaziyorsunuz
(580 puan) tarafından
Sorun bu mu? Yurtdışındayım 2 dille büyüdüm oğlum da aynı şekilde bazen karışabiliyor. Sorununuz çözülmüştür umarım.
(48,392 puan) tarafından
evet çözüldü sadece sen degil birkac kiside yazdi ondan sordum ters yapma hemen ☺️ evet ayakta iyi degil diyorlarda genelde çoğu erkek ayakta yapiyo
(580 puan) tarafından
Rahat uyuyabilirsin:) lafı cimbizlamak yerine bilgin varsa yazsan ters yapmam zaten:)
(48,392 puan) tarafından
☺️laf sokunca bisey olmuyo o zaman gidip doktora sor
(580 puan) tarafından
Burada bilgisi olana sordum zaten doktora sorup sormiycami sana sormadim:)
0 oy
(25,224 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Evet canım mesane tam boşalması için idrar akışının tamamlanması için oturarak yapmak sağlıklıdır 
(580 puan) tarafından
Teşekkür ederim cevap için bunu öğrenmek istedim daha dikkatli olmayım o zaman
(25,224 puan) tarafından
Rica ederim

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 272 göst.
0 oy
3 cevap 133 göst.
0 oy
9 cevap 302 göst.
25 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Mervekrvl (983 puan) tarafından soruldu