0 oy
533 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Hanımlar Eşim Askerliğini Yapmadı. Biz nişanlıyken daha ilahiyat okuyordu. Evlenince de o sene mezun oldu. Haliyle askerlik geldi çattı. Bir 4 sene daha ertelerim diye yüksek lisansa başvurdu ama nasip olmadı yüksek lisans. Şimdi eşimin ayağında düz tabanlık var. Belki ondan dolayı askerlik işi iptal olabilir diyor ama tam emin değil. Muayene felan olması gerekiyormuş. Sizin başınıza böyle birşey geldi mi. Çevrenizde olsun eşinizde olsun yakınınızda felan. Bilen varsa yazabilir mi 

26 Cevaplar

+3 oy
(15,864 puan) tarafından
Eşin askere gitmek mi istemiyor?????? 

Düz tabanlı engel olur diyemi üzülüyor????
-Reklam-
+3 oy
tarafından
Sanki cehenneme gidecek askeri erteliyor. Altı üstü 6 Ay yapacak bu kadar abartmaya gerek var mı
tarafından
++++cnm
+3 oy
tarafından
Keriz olan bir bizim kardeşlerimiz yaziklar olsun boyle zihniyetlere!!!
0 oy
(659 puan) tarafından
Kaynım düz taban dı askerede gitti astsubay da oldu 
tarafından
Nasıl bilicez şimdi :(
(659 puan) tarafından
Valla o muayene eden doktorla mi alakalıdır bilemiyorum ama bı kısım var düz tabandan kalıyor bı kısım var astsubay bile olabiliyor  hatta kaynım düz tabanim almazlar dedi astsubayliga müracaat etti ama aldılar
tarafından
Demek ki engel olabilecek seviyede değildi
0 oy
(121 puan) tarafından
Evet kuzum beni. Köyde çocuğun bitanesi düz tabanliktan muaf olmuştu. Ama boyu da kısaydı baya gitmedi askere 
tarafından
Benim eşimin boyu 1.76 felan
(121 puan) tarafından
Eşinin dedigi gibi gidip kontrol olması gerekiyor düz taban olup askerlik yapan da  cok var kuzu
0 oy
(1,523 puan) tarafından
Kardeşim düz tabandı askerliğini yaptı hatta komutanları askeriye de kalması için çok ısrar ettiler ama kalmadı döndü.yani engel değl 
0 oy
(1,117 puan) tarafından
Abim düz tabandqn askerlikten döndü
tarafından
Hangisi şimdi kimi muaf oldu diyor kimi alındı diyor
0 oy
tarafından

Düz tabansada askerlik yapacak öyle biliyorum canım .

0 oy
(590 puan) tarafından
Düz tabanlık koşmasına ve yurümesine engel degilse yapıyor kuzum benim esimin ikizide düz taban engel olmadigi icin yapmis ama once doktora gidip bunla ilgili rapor cikarttiriyor yani doktor ne derse o bi nevi
tarafından
Maç gayet iyi oynuyor mesela demek ki engel değil
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Bizim komşu duz tabandan dolayi yapmadi askerligini ama eşin ne derece düz taban bilemeyiz.
0 oy
(190 puan) tarafından
Eşimin yeğeni düz tabandı gitti geri geldi 
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Eşim düz taban ve askeri personel simdi
0 oy
tarafından
Isteğe bağlı yapabiliyor diye biliyorum eşimin arkadaşı yapmadı bende düz tabanın diğer insanlara göre çabuk yoruluyoruz hızımız düşüyor okulda doktor raporuyla koşmuyordum ben 
0 oy
tarafından
Eşin gitmek istemiyor mu
tarafından
İstemiyor evli ve çocuğumuz olduğu için. Bedelli yapacak olursa o kadar para vermek de pek içinden gelmiyor açıkçası
0 oy
(7,119 puan) tarafından
Eskiden engelmis ama şimdi değil. Tabii ne derece de olduğu önemli. Esin askerlik mi yapmak istemiyor? 
tarafından
Evliyiz malum bebeğimiz de var. Bizi bırakmak istemiyor. Yaparsa bedelli yapmak istiyor. E o kadar da para vermek hiç içinden gelmiyor. Yaparsa bedelli yapacak
(7,119 puan) tarafından
Vatani görev sonuçta yapacak birşey yok. Eşim artık düz taban olmak engel değil askerliğe dedi. Geri hizmete alıyorlarmış düz tabanlilari genellikle.
0 oy
(11,971 puan) tarafından
Derecesi mühim muayeneye gidecek engel değilse yapar ya da bedelli yapar
0 oy
tarafından
Benim eşim bedelli yaptı ama ilk onaylandigi sene 2018 de hatta ilk gidenlerden o zaman 16 milyardi.simdi.kac milyar acaba . Düz tabanı artık alıyorlar diye biliyorum sanki ya 
0 oy
(1,230 puan) tarafından
Eğer kosmasina yürümesine engel değilse muaf değildir yani derecesine bağlı eğer bedelli yaparsa da en son 43000 TL'ydi 

Askerlik vatan borcudur !!! Kimisi anasını kimisi bacısını kimisi de eşini colugunu çocuğunu bırakarak gidiyor işte ve şart bence 
0 oy
tarafından
Askere gitmek istemiyor anladıgim  kadarıyla, engel değil düz taban sanırım sakat yada aşırı kilo olmadığı sürece 
0 oy
tarafından
Evet canım heyet raporu ile düz taban  teşhisi konursa askere almazlar 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 155 göst.
29 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Meriyadairem& (1,411 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 320 göst.
15 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Maydonoz dereotu (381 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 518 göst.
6 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Mertin annesi (643 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 114 göst.
8 Mart 2022 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,896 puan) tarafından soruldu

397,063 soru

11,876,027 cevap

35,990 kullanıcı

...