+1 oy
231 göst.
Aile kategorisinde (131 puan) tarafından
Oğlum var matemetigi fln çok iyi beş yaşında hesap yaparken elleriyle yapıyor bir de çok hiperaktif bazı harekleri de değişik diyorum üstün zekalilarin hareketli fln değişik oluyor ben nasıl öğrenebilirim üstün zekaliysa bir fikir verir misiniz 

6 Cevaplar

0 oy
(1,022 puan) tarafından
Zeka testi yaptr hastanede bakiyorlar galiba emin degilim tam.
(131 puan) tarafından
Ya otizm desem değil çok cana yakın cnm matematik uyurken bile rüyasında yapıyor hani elleriyle yapanlar varya onlar gibi ama bazı hareketleri de var değişik gibi hangi bölüme gitmem gerek bilgin varmı cnm
-Reklam-
0 oy
(200 puan) tarafından
Bunu okul da hocalar fark ediyor genelde benim yigenim vardı hocaları cagordo ablam gili bu cocugu harcamayın sınıf atlatalım falan dediler hep 8. Sınıf oldu bu sene şimdiye kadar 4 olan notu bile yoktu ortalaması hep 100 dü
(131 puan) tarafından
Maşallah sübhanallah cnm harekleri nasıl oğlum çok hiperaktif herşeyden sıkılıyor matemetik konuşuyor kndi kndine
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Canım bir pedagoga falan götür o seni yonledirir bence ki ona göre bari bir eğitime verirsiniz bizim ülkemizde ailelerin bilinçli olmamasından ötürü üstün zekalı çocuklar heba oluyo hatta toplumda kendi zekaları ona yetmediği için geri zekalı olarak bir muamele görüyorlar ne yazik ki ama eğer çocuğun öyleyse düşünsene bunu düzgün bir şekilde kullanildigini bence vakit kaybetmeden iyice bir arastir yani 5 yaşında öyle matematikle içli dişli olması normal değil dediğin gibi olabilir yani 
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Bi çocuk psikiyatrisi uzmanı görsün bence, eğitim ve araştırma hastanelerinde ve büyük hastanelerde bulunuyor. Onlar verir o kararları
0 oy
(1,243 puan) tarafından
Kızımı 5yasinda anaokulu öğretmeni keşfetti müdürü ile birlikte millî eğitim e gittik pedegog eşliğinde sınav gibi bir görüşmeye tabi tutuldu daha sonra 1inci sınıf a başladı yarı döneminden itibaren özel okula verdik bir çok madalyası var şuan 9yasinda 6 ıncı sınıf öğrencisi bir çok zeka ve bilim fuarlarına katıldı Okulistik birinciliği de var şükür iyi gidiyor 
(1,244 puan) tarafından
Maşallah sübhanallah.  Rabbim nazarlardan haset ınsanlardan korusun inşallah
(1,243 puan) tarafından
İnşallah çok teşekkürler
0 oy
(280 puan) tarafından

Parlak zekada olabilir. Lisede bir anaokulunda staj yapardım. 11 yıl önce ama daha dün gibi. Emre diye tatlı mı tatlı bir çocuk vardı. Çok hareketli çok konuşkandi. Ne zaman ki etkinlik zamanı olurdu içine kapanık sıkkın bıkkın bir hal alırdı hiç bir etkinlik köşesiyle ilgilenmezdi. Ve daha 4 yaşındaydı. Hergun kitap okuma saatimiz vardı. Çocuklara kitabı dağıtırdik.resimlerine  bakıp bir nevi okurlardı kitabı. Ama emre için o da 5 dakika sürerdi. Bir kaç gün takip ettim çok ilgimi çekti. Yanına gittim emre kitabı bana anlatır mısın dedim. Tabi ben bekliyorum ki diğer öğrenciler gibi resimleri anlatsın.tak tak bütün kitabı anlatmasın mj cocuk gözlerim yuvalarından fırladı. Öğretmeni çağırdım emre okumayı biliyormuş ailesine okula hepimize supriz oldu. O yüzden sıkılıyormus herseyden. Kendi gibi arkadaşlarının olduğu bir okula verildi sonra. Niye anlattım bilmiyorum ama Emre yi özledim galiba <3:D

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 185 göst.
27 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Esrat (9,247 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 488 göst.
25 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 660 göst.
1 Mart 2020 Aile kategorisinde Zufa (135 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 430 göst.