0 oy
1,161 göst.
Aile kategorisinde tarafından
kızlar burda bazı sorularda görüyorum ailemin yanında kalmak istemiyorum yok kardeşim soyle yok ablam boyle cok şaşırıyorum gerçekten ben ailemin yanına gittiğimde zaman dursun istiyorum cok mutlu oluyorum orda hele annemle yan yana dairelerde yaşamak için neler vermezdim yokmu benim gibi ailesiyle iyi geçinen? 
(tabi gecinemeyenlerin Allah yardimcisi olsun)

20 Cevaplar

0 oy
(6,360 puan) tarafından

Olmazz mi :) annemle farkli sehirdeyiz onunla ayni sehirde olmak icin nelerimi vermezdm dogum yapali 8 gun oldu annem dun geldi her defasnda arayip sorardm ne zaman geliyosun diye dunden beri icim cok rahat anne babaların  kiymeti bilinmeli bence kezaa kardeslerinde oyle 

tarafından
bizde ayrı sehirlerdeyiz canim özellikle bebek olduktan sonra cok aradım herseyi ona danıştım anne baska gerçekten
-Reklam-
0 oy
tarafından

Ben ailemle çok iyi anlaşırım. Oraya gidince bekar gibi hissederim. Annemle uyurum kardeslerimle dertlesir guleriz. Onlar iyi ki var iyi ki arkamdalar her konuda. Yanlış da yapsam bni hatamla sevdiler iyi ki ailem onlar ❤️❤️

tarafından
aile baska başka bise bide arkanda olduklarını bilmek paha biçilemez masallah
tarafından
Aynen öyle canım. Keşke herkesin ailesi böyle olsa keşke. Üzülüyorum bnde okuyunca ama yorum yapamıyorum
tarafından
herkesin imtihanı iste Allah yardim etsin
0 oy
tarafından

Olmaz mı daha geçen hafta bana  geldiler başka şehirdeyim yılbaşı için geldiler ben gidemiyorum hamileyim diye beni mutlu etmek için aile bambaşka bende gidiicem eşim götürücek ablamla annemle balkonda içtiğimiz kahveyi sohbeti dünyaya değişmemmm :) 

tarafından
aynen annem ve büyük kiz kardeşimle sabaha kadar muhabbeti hiçbirşeye değişmem :)
0 oy
tarafından

Annemle ayri sehirlerdeydik. Esim gelip bnden habersiz tam annemn ewinin karsisinda ew tutmus. Balkon cam.birbrne bakiyo camdan cama konusabiliyruzb:))) oyle bi suprizi olmstu sabh geliyrm aksam gdiyrm bazn kaliyorm. Kayinvaldemlde cok iyiym ama anne ayri. 

tarafından
vay be ne kadar guzel bizde ayri sehirlerdeyiz inşallah bir gun o kadar yakin olamazsak da hic değilse aynı ilçede olabilirz
tarafından
:)) bn esime hic dememstm gotur beni ole bole diye. Hergn her yarim saatte bir konusyodk. Oda ole bsi yapms :)
tarafından
masallah esine de huzurunuza da :)
tarafından
Allahm herkezn ewine versin :)
0 oy
(3,151 puan) tarafından

Bizde de bu durum konuya gire değişiyor bazen iyi anlasiyoruz annemle bazen cok zıt oluyoruz mesela suan 2.ye hamileyim bir suru laf erken yaptin cocugun küçük vs bugun bana bari bu dogunca bağlat kendini yasin erken dedi. Ya ben neden kendimi 2 cocukla baglatayim ki allah korusun baslarina bisey gelse tekrar cocuk sevmeyi ozlesem nolcak. Yasim 23 2. Bebegim olcak belki 30 35 yaslarinda bir tane yaparim 2 kardes az geliyor bana biz bu dunyadan gidince sonucta birbirlerinden baska kimseleri kalmayacak onlarin biz 3 kardesiz ben tek kızım cok isterdim annem bi tane daha yapsin belki kiz kardesim olurdu ama yok 3. Dogunca baglatmis kendini bana 2. De baglat diyor cok sinirlendim ona bugun cok moralimi bozdu

(3,151 puan) tarafından
Allah nur icinde yatirsin üzüldüm. Ben de karşıyım yapmak istemeyen ignesini ilacini kullansin spiral taksin ne biliim bir suru yolu var. Ben cok kizdim oyle demesine ve üzüldüm kaynanamda annemde sadece elestirdiler istemediler resmen hesap sordular niye yaptin ettin vs bi ton laf. Aldircam desem kaynanam gobek atacakti o derece. Anneemin baglat kendini demesi ayri zoruma gitti. 2 cocuk fazla degilki bide diyo yasin gec daha bu gidisle 5 6 tane yaparsin diyo ben istemedikten sonra allah vermedikten sonra niye yapiyim ki? Ayrica yapsam ona ne o bakmayacak ki zten uzakta. Cok uzuldum cok bebegimden sogudum sevinemiyorum hamile olduguma :(
tarafından
öyle deme canim benim annem de 9 sene sonra 4. çocuğuna hamile kaldi anneannem neler dedi ne gerek var babannem de laf soktu falan ama simdi en cok kcuuk kardeşimi severler hele babannem derki dünya bi yana bu torunum bi yana üzülme sen çocuklarının arkadaş gibi olup oynayacaklari günleri hayal et
(3,151 puan) tarafından
Aynen oyle de kalp kırılıyor bi kere. Ilk öğrendiğinde dediklerini yuttum sasirdi beklemiyodu oyle tepki verdi hadi neyse dedim ama bugun gene arayip yok bağlat filan diyince zoruma gitti.
tarafından
haklisin canim insan üzülür tabi Allah yardımcın olsun
(3,151 puan) tarafından
Aynen tesekkurler
0 oy
tarafından

Kimse bayilmiyodur ailesiyle boyle olmaya canim ya

Benim annemde babamda birbirlerini bulmadan once birer evlilik yapmislar annemin onceki evliliginden oglu var bi bucuk yasnda birakip gelmis baba evine snra babamla evlenmis ben olmusum ben 11 yasndayken erkek kardesim dogdu kardesimi sever baya okuldan gelmeden yemegini flan hazirlamis olur cantasini takar okula birakir vs vs  ben annemin sacimi taradigini bilmem genc kiz oldum ilk adetimi bile babamla pylastim benim saclarimi babm tarardi okula birakirdi alirdi hastayken geceleri hastaneye gotururdu annem evde bekler gelmezdi eve gelirdik babam basmda sabahlardi annem uyurdu okulda bi kere bit bulasti her gun babm ilacladi taradi yikadi temizledi annem noldu demedi 19 yasnda kansere yakalandim babam heryere birden kosturdu testler kan verecek kisiler vs.  hemde calisti annem hastanede yanimda kaldi yatisimim ucuncu gunu doktorum 6 aya yakin hastsnede yatacagimi tedavinin zorlu oldugunu vs anlatirken annem alti ay kalinir mi burda dedi kizinin gelecegi umutlari hayalleri psikolojisi bitmis ve kadinin o anki derdi hastanede uzun kalcak olmasi alin bu kadini burdan diye hastaneyi birbirine katmistim redakatci falan istemiyorm diye yikmistim ortaligi :) sanirim benim dogdugumda psikolojisi cokmustu ve oglunu orda birakip gelmisken beni benimseyemedi bilmiyorum cok zoruma gider ama artik sadece icim aciyo gulumseyip geciveriyorum :)

tarafından
Evet babam esim minik oglum hayattaki sanslarim benim :) kesinlikle en mukemmel sey annelik
tarafından
masallah diyelim :)
tarafından
De de nazar degmesin :) üc adamima :D senin bebisin cinsiyeti ne kac aylik
tarafından
benim oglum doğdu bile 4 aylik hani surekli anlatma sabırsızlanıyorum diyodun ya :)
tarafından
Allah canini almasin dogdunu anlamistim da ben senin o oldugunu nasil kacirdim uzuntuden kesin agladim  yazarken gulup gecemedim valla
0 oy
(523 puan) tarafından

Kendi ailesiyle iyiyim canım ama eşimin ailesini hiç sevmem

tarafından
o genel olarak herkeste var canim bende kısmen öyleyim
0 oy
tarafından
3 hafta once geldim annemin yanindan oglumla bberaber gittik esim goturdu saolsun ikinci hamileligimde cok zor geciyodu esimde yanliz kalmama razi olmadi anneme goturdu saolsun bi bardabardak bile yikamadim ne istediysem yapti Allah ondan razi olsun oglumada bakti yedirdi icirdi gezdirdi...2 ay kaldik giderken gule ooynaya gidiyorum gekirken aglaya aglaya gekiyorum cok ozluyorum oonlar ankarada ben istanbuldayim ayri sehirlerde oolmak cok cok cok ccive zor:((( doguma gelicek insallah ramazan bayraminda 
tarafından
Ogkumda buyuk dayisini cok sever dedeside annenneside daha cok genc annem 43 yasinda babam 47 kosturur yuvarlanir oynarlar genc annenne dede olmak onlara cok iyi geldi :))  oglum onlara cok alisti artik akli sariyo hegun goruntulu konusmak istiyo annennesiyle annenne seni dooos osledim elimden tut benim hadi annenne geselim sen gel tamam mi diyo :))
tarafından
ay ne guzel masallah :) bizde ayrı sehirlerdeyiz canim oglumun henüz aklı kesmiyor ama bende teyzeleriyle birlikte büyüsün isterdim 12yaşında teyzesi var eminim ileride en cok onu ozlicek
tarafından
Buyuk dayisi 20 yasinda kucugu 14 yasinda kicugue hic anlasamazlar ogkum 3 yasinda buyuk dayisiyla uyumak ister gezmek ister hadi dayi der kapiyi gosterir cok ilgileniyo dayisi digeri ergen triplerinde oldugu i in onu genelde dövüyo oglum :)) oyle dovme gibi huyu yoktur ama onla oynamafigi ilgilenmedigi icin ilgisini cekebilmek icin inatla onla ugrasir onu rahatsiz eder kapisini kapatir dayisi kapisini oat diye acar bööö yapar dayisi kovar dedesine sikayet eder dede beni kovdu diyim der :)) guzel geciyo orda zaman dursun istiyorum
tarafından
ya ne hos benim oglum daha 4 aylik o günleri de görürüz inşallah :)
tarafından
Ooo artik yeter durun sessiz olun diyodum yani dusun...evde babasiyla ayri bi canavarlasiyolar kostur kostur ter icinde kaliyo babasiyla:)) annennesine gidincede dayisinindedesinin tepesinden inmiyo erkek cocuklari cok afacan oluyo simfi ikinciye kiz dedi doktorumuz bakalim kiz nasil olcak:)) naif mi olur yoksa abisi gibi hareketli hiperaktif mi olur napar bilemiyorum...:))
tarafından
Allah sağ salim dogum nasip etsin canim  :)
tarafından
Heoimize insallah :))
0 oy
tarafından

ben canim annemlerle aramiz bir mahalle hamikeyken hemen hemen hergun ordaydim doğum dan sonra annem biraz degisti ama simdi yine oz annem oldu:) cok sukur rarabrarabbin basimdan bksik etmesin ailemi

tarafından
amin cumlemizinkini canim
0 oy
tarafından

Vaaaaar ben varim canim gunluk giderim annemlere evlerimiz yakin 15 dk bi yuruyus mesafesinde annemde der hep sen burdayken zaman cabuk geciyo die rabbim basimdan eksik etmesin onlari ❤

tarafından
cok nasiplisin masallah canim
0 oy
tarafından

Annem, ailem onlar benim herseyiim. Bana bisey olsa ilk kosacak olanlarda onlar, her animda yanimda oluyorlar sagolsunlar. Haklarini odeyemem ne annemin ne babamin. Allah onlardan razi olsun. Kotu anneler babalarda var maalesef ki ama iste hayat bi imtihan..

tarafından
tabiki oyle masallah senin ailene de canim
0 oy
(8,082 puan) tarafından

Var canım bizimkılerde sagolsunlar destekcılerdır her konuda.gıdınce napacaklarını sasırırlar.

tarafından
masallah ne guzel
0 oy
(280 puan) tarafından

Ben varım çok şükür benim de aram güzel ailemle aynı dediğin gibi kuzum çok özlüyorum onları zaten tatlım uzak olduğum için canım 

tarafından
bende uzak olanlardanim malesef
0 oy
(9,652 puan) tarafından

Hamdolsun kendi ailemlede eşimin ailesjylede iyiyim iyi geçinirim her gün ablamlari annemi arar konuşurum. Annemlerle aynı yerde oturuyoruz normalde ama babam hasta diye 2 3 aydır tedavi için ablamdalar ve gerçekten özlüyorum:/

tarafından
Allah şifa versin canim sonuç olarak aynı yerde oturuyormuşsunuz bunada sukur ne diyelim
0 oy
(8,082 puan) tarafından

Ayrıca eşimin aılesıyle de en basından beri iyiyiz.erzurumda köyde yasıyorlar ama kendı annem babam kadar ozlerım onlarıda.oraya gidince de ellerınden gelenı yaparlar.ben her yagı yemem yudum dısında o yag alınır gelınır.her makarnayı yemem nuhun ankara alınır.İ

Diğer gelınlere boyle muamele etmezler.cunku dıgerlerı art nıyetlıler. 

tarafından
erzurumun neresindeler canim
(8,082 puan) tarafından
Pasınlerde yaşıyorlar.
0 oy
(6,137 puan) tarafından

Herkes senin gibi yada sen herkes gibi olamazsın ki. O bayan belki eşini özledi evini özledi kolay bisey degil eşinin yurt dışında olması bisey olsa Allah korusun hemen çıkıp gelemez ki bide doğumu yakınmış bunalımda olması normal aile yeri hic biseye degisilmez ama eşin yeri de ayrı Allah kavuşmayı nasip etsin

tarafından
amin insallah
(822 puan) tarafından
Teşekkür ederim buğlem senin yorumunla bu postun benim paylaşımımla açıldığını anladım ve duygularıma tercüman olduğun için ayrıca teşekkür ederim. Bilmeyenlere söyleyim 30 haftalığım kardeşimle tartıştım ağlama krizi geçirdim ve içimden gelenleri yazdım 2.5 senelik evliliğinde toplasam 1 sene eşimle yanyana gelemedik tedavi ile hamile kaldım tedavi için bile 3 ay eşimin gelmesini bekledim zaten geç yaşta evlendik evimde hiç birşey eskimedi insan evinin duvarını özler mi ben evimin duvarlarını bile özledim bazıları eşleriyle koyunkoyuna yatarken ben eşim eve gelince saatlerce onun uykusunda izliyorum çünkü benim hayatımdaki en büyük şansım eşim Rabbim başımdan eksik etmesin aile konusuna gelince annem yıllardır kaynana kayınbaba görümceden çok çekmiş şeker hastası olmuş psikolojisi alt üst olmuş 3 sene önce eşiyle ayrılmış bi insan en ufak bi sorun bile evde kıyamet kopmuş gibi yankılanır annem uykusuz kalır kendini dermansız dertlerde görür kardeşim güvenlik geceleri çalışması bile annem için büyük sorun hala küçük çocuk gibi onunla ilgilenir böyle bi ortamda bırak hamile bi insanı normal insan bile dayanamaz . Ama onlar için canımı veririm onlar için her fedakarlığı yaparım. Bi sinirle yazılmış şeyler bazılarına tuhaf gelmiş demekki .Herkesin canı sağolsun herkes ailesi ile iyi olsun .Rabbim kimseyi empatiden uzak insanlarla karşılaştırmasın.
tarafından
canim ben kimseyi kınamadım yargılamadım yanlış anlasildiysam kusuruma bakma sadece senin postun icin degil dünya kadar post var insanların aile sorunu yaşadığı Allah herkesin evine huzur versin
(822 puan) tarafından
Bende akşama kadar çok şey okuyorum bir çok kişiden yine şanslıyım diyorum kimin ne niyetle yazdığı da çokta umrumda değil açıkçası benim yaşadığımı bir ben bilirim bi Allah belki bazı şeyleri abartıyo olabilirim de ama her insanın tahammül sınırı farklıdır
0 oy
(774 puan) tarafından
Ayyy ❤ ben de senin gibiyim kuzum anneme kardeşime ölürüm. Babama kıyamam. Yakınız çok şükür ki özleyince gidiyorum
tarafından
ne guzel nasipliisn masallah
0 oy
(1,424 puan) tarafından

Ben de sen gibi haftada 1 gidiyorum aynı şehirdeyim ailemin yanındayken  zaman dursun istiyorum...

tarafından
bende ayda bir gidiyorum anca
0 oy
(4,666 puan) tarafından

Bizde cok iyi geciniyoruz canim keske yakin olsalar kardeslerimi faln cok özlüyorum sömestirda gidecem günler gelmek bilmiyo. Rabbim hepsine uzun ömur versin insallah 

tarafından
evet bende sömestr da gidicem inşallah
(4,666 puan) tarafından
Ailen nerde canim hangi sehirde
tarafından
ailem sakarya da canim bende zonguldaktayim
0 oy
tarafından
Ailemle ayni semtteyiz, kaynanamlarla aile binasindayiz, cok sukur ablam dışında kimseyle bir problemim yok, annem yengelerim kaynanam eltilerim gorumcem hep ic iceyiz, hem kendi ailem hem esimin ailesinde seviliyorum, bende Allah icin seviyorum
tarafından
ne guzel Allah muhabbetinizi arttırsin zor olsada kalabalık olunca aile olunduğu anlaşılıyor
tarafından
Amin canim cumlemizin

İlgili sorular

0 oy
52 cevap 1,843 göst.
0 oy
13 cevap 355 göst.
22 Mart 2024 Diğer kategorisinde Zeynnpp (355 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 204 göst.
4 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy