0 oy
197 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
3 yaşındaki oglumu devlet anasinifina yazdırdım. 3 yascocuklar var ve yarim gun. Ama benim cocuk bir turlu bensiz durmuyor. Sinifta duracakmısım o oynayacakmis. Okullar acildigindan beri her gun gidiyoruz ama yoruldum bende. Beni gormezse hemen agliyor susturamiyorlar.evde de cok sıkıliyor. Sosyallessin diye gitmesini istiyorum ama oyle de olmuyor. Ne yapmalıyım sizce

6 Cevaplar

0 oy
(454 puan) tarafından
İlk oyun gruplarına götür canim yavaş alışsın küçük daha kuzucuk
tarafından
Ilcede yasıyoruz cnm burda yok malesef
-Reklam-
0 oy
(11,088 puan) tarafından
Haftalık tam gün gitmesi için erken. Haftada 3 gün ortalama 2şer saatlik gruplara gitse daha kolay alışır bence 
tarafından
Cnm 2 saatlik gituruyorum bende. Ama alismiyor. Sence hafta da bi kac gun goturim mi yoksa vazmi geceyim
(11,088 puan) tarafından
Çocuğun durumuna göre karar verilir ama 3 yaş küçük daha hiç durmuyorsa zorlama bence canım yaa
tarafından
Tmm cnm sagol
0 oy
tarafından
Öneri de bulunacak baska kisiler var mi. Ogretmenler cocuk gelisimciler okuduysaniz cevap yazarsaniz sevinirim. Diger cocuklar alıstı anneleri bırakıp gidiyor. Üzülüyorum ben benimki boyle olunca
(3,551 puan) tarafından
Sana tavsiyem yollama. Öyle olunca okuldan soğuyor. Benim kızımı tam anaokulu yaşında yolladım Bi de coxuk okuldan soğudu. Geçen sene 1.sınıftı hiç okula gitmek istemiyordu bu sene alıştı şükür. 2 sınıf oldu ama ben almıştım ana okulundan. Direk birden basladı.
tarafından
Oylemi okuldan sogusun istemem. Hic zorlamiyim oyleyse
0 oy
(715 puan) tarafından
Canım kendisini hazır hissetmiyordur ondan olabilir onunla gidin uzaktan oturun kendini ne zaman hazır hissederse güven duygusu gelişirse zaten sizi bir süre sonra unutacak bakmışsınız oyunlara dalmış artık sizi aramıyor işte o zaman uzaklaşabilirsiniz ama alışana ladar süreç böyle ilerliyor malesef sabredin ortama uyum sağlayana kadar ilginizi ondan uzaklaştırmayın 
tarafından
Cnm 3 haftadir gidiyorum. Onceden sinifin icinde duruyordum ama artik iceriye pek girmiyorum sinifin kapisinin onunde duruyorum. Bu gun surekli yanima geldi. Eve gidelim diyor. Aldim goturdum. Diger cocuklarla da oynamiyor oyuncaklari kiskaniyor. Sence devam edeyimmi
(715 puan) tarafından
Öğretmen ne yapıyor bu konuda o çok önemli
tarafından
Ogretmen pek ilgi gosteremiyor devlet okulu sonucta. Ama iyi birisi. Istedigin kadar dursun diyor. 2 saatliğine goturuyorum. Hic paylasmayi bilmiyor diger cocuklarla oynamiyir. Sosyallessin diye cabaliyorum
(715 puan) tarafından
Bence okulu değiştirseniz olabilir öğretmen ilgi göstermesi lazım öğretmen ilgisi çok önemli onu okula bağlayan şey onu bir şekilde eğlenceli hale getirip alıştırması lazım belkide kendini hazır hissetmiyor 3 yaşında daha 3 yaş kreşe yada anaokuluna girer baktın olmuyor bence seneye yazdır ona paylaşımı öğretmen lazım pedegogada götürebilirsin bence o yol gösterir çünki bu tür şeyler biraz psikolojik
tarafından
Sagol cnm ilce de yasadigimiz icin imkanlar kısıtlı malesef
0 oy
tarafından
3 yaşında anan okulu varmı devlet okulunda
tarafından
Var cnm bazi yerlerde acıyorlar
0 oy
(2,837 puan) tarafından
Çalışmıyorsan 3 yaş benim görüşüm çok erken,ben kızımı 4.5 yaşında kreşe verdim bana aşırı bağlıydı bensiz bişey yapmıyordu sosyalleşmesi için verdim,3 hafta okulda doğru düzgün yemek bile yemedi, ağlıyordu da sonra alıştı ama,ilk okula başladigi gün beni yanında hiç istemedi sen eve git diyordu bana:) 
tarafından
Bende sosyallessin diye cabaliyorum. Diger cocuklarla oynamiyor. Biri yanina gelince oyuncagi alinca ağlıyor.

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 586 göst.
0 oy
6 cevap 284 göst.
25 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevcanyurdada (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 351 göst.
11 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Beyyzaa992 (246 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 192 göst.
28 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Kbranur (182 puan) tarafından soruldu

377,967 soru

11,313,226 cevap

34,747 kullanıcı

...