0 oy
134 göst.
Diğer kategorisinde (639 puan) tarafından
Gögüs süt dolar fakat yumusakmı olur? İlk bașta çok sertlerdi șimdi çocuk eme eme yumușadı yeni doğan annesiyim. Daha sertleșirmi yada yeterli süt olduğunu nasıl anlarım?

3 Cevaplar

+1 oy
(712 puan) tarafından
Canm ilk başta emmeye başladığı için süt kanalları çok dolu oluyor zamanla emdikçe süt aşağı iniyor doktor bile yumuşak göğüs sağlıklı olan diyor elinle göğüsünu sıktığında süt geliyorsa bebeğin 600 gr dan aşağı almiyorsa sütün yeterlidir
(639 puan) tarafından
Çok tesekkur ederim canım :)
-Reklam-
+1 oy
(3,148 puan) tarafından
Süt kanalları genişliyor canım eskisi gibi taş gibi olmaz ama çok dolarsa sertleşir o da sana acı verir 
(639 puan) tarafından
Anladım canım teșekkür ederim :)
0 oy
(496 puan) tarafından
Evet canm doluyken sert olur hatta acır çocuk boşallttıkça rahatlarsın bikaç saat emzirmesen yine aynı hale gelir dönüşümlü ilk zamanlar bebek tam boşaltamadıgından ve kanallar tam açk değilken bunu sık dık yaşarsn snra zamanla normal oluyo
(639 puan) tarafından
8 aylik dogdu ama asiri guclu emme refleksi var saatlerce  emiyor bir iki sn dinleniyor sadece sonra devam ediyor. Așırı tüketiyor bazen yetiștiremiyor gögüslerim. Șuan ikiside yumusak ama ucunu sıkıyorum süt geliyor bu dolu olduğu anlamına gelirmi? Yoksa dolu diyebilmem için illa tekrar taș gibi olup beni rahatsız etmesimi gerekiyor?
(496 puan) tarafından
Hayır canım sert illaki sert olması gerekmiyo ben 2 sene emzirdim ilk zamanlar taş gibi oluyodu doldugunda emince yumuşuyodu azalıyodu ama sonradan hep yumuşaktı ama doya doya emiyodu çok uzun süre emzirmezsem o zaman şişip akıyodu bu aşırı dolu oldgunu gösterir
(639 puan) tarafından
Anladim tesekkur ederim :)

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 81 göst.
21 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Ecrin6516. (187 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 144 göst.
0 oy
4 cevap 126 göst.
10 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Semagktg (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 198 göst.
29 Mart 2021 Diğer kategorisinde blm96 (21 puan) tarafından soruldu

377,172 soru

11,287,629 cevap

34,693 kullanıcı

...