0 oy
333 göst.
Diğer kategorisinde (1,946 puan) tarafından
Kizlar ya eşimin dedesi 1 aydır bu çocuk neden konuşmuyor benim arkadaşımın torunu sizinkiler bi kac ay kucuk konuşuyor sakir sakir diyor ilk doğduğu zamanlarda da bu çocuk çok sessiz diye diye hırçın her zaman ağlayan çocuk yaptılar bir şeyi kırk kere söylersen olur derler ya o hesap şimdide gidip gele ole söylüyor bu arada oğlum 14 aylık:(

25 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benim oğlan 3.5 yaşında anca konuştu ne ettin bacım sen :D
(1,946 puan) tarafından
Ayy valla deli ediyorlar ya laf anlamıyor adam daha 1 yasinda diyoruz yok inat etti
-Reklam-
0 oy
(1,982 puan) tarafından
Yaşlı işte he de geç canım 

Her çocuk bir olmaz 
0 oy
(4,698 puan) tarafından
16 aylık oğlum baba diyordu demiyor hadi diyordu demiyor artık dil terapisti e gitsem mi diyorum bilgisi olan banada birşeyler yazsın lütfen 
tarafından
Valla 2.5 yaşına geliyordu kelime söyledi. 3.5 yaşında anca cümle kuruyordu
(4,698 puan) tarafından
Ya öyleyse ben acele mi ediyorum dil terapisti için
tarafından
Bana göre acele..erkek bebekte normalmis. Benim kız mesela şuan 18 aylık. Anne baba dede mama gel vs diyor..Ama bazı erkek çocukları geç konuşabiliyor
(319 puan) tarafından
Benimki bebek gelince dravm ayasadi  ama sizin  ne olay oldu ne bitti en iyi siz bilirsiniz
(4,698 puan) tarafından
Benimki hiç öyle travma yaşamadı canım

Erkek bebeklerin geç konuştuğu batıl inanç sanıyordum teşekkür ederim bacılarım
0 oy
(2,452 puan) tarafından
2 yaşında anne baba yi net söylüyor daha yeni bacım 
0 oy
(309 puan) tarafından
Yok artık abartmış oda he de geç her çocuğun gelişimi farklıdır mümkün oldukça TV açma beraber resimlere bakıp tekrar et ne olduğunu benimki daha 2yasina gircek yeni yeni dediklerimizin baş harflerini soyluyo ağız burun fln gösteriyor he de geç yaşlı napcan işte 
0 oy
(1,077 puan) tarafından
1 yaşında bebek ne konuşsun ne kadar konuşsun ki. Belli başlı şeyler der bir kaç kelime o kadar. Kızım 15 aylık biraz önden gidiyor bu konuda sanırım ama hala yürümüyor mesela. Her çocuk farklıdır ama tabiki eğer gelişimsel bir sıkıntı görürseniz uzmanına danışmakta fayda vardır. 
0 oy
(241 puan) tarafından
Benimki 1.5 yaşında hiç konuşmuyor ama erken yürüdü .. arkadaşımın da aynı yaşta konuşuyor ama yürümüyor .
0 oy
tarafından

Benm yeğenim 4 yaşında hala konuşmuyor :D bir yaşında şakır şakır ne konuscak çocuk acaba 

0 oy
(3,419 puan) tarafından
Bir yaşına girdi 3 gün sonra baba dedi canm şuan sadece baba diyor bu kadar dert etme bence her bebek farklıdır 
0 oy
(2,139 puan) tarafından

Nerdeyse şunun bebeği bir aylıkken konuşmuş bu niye konuşmuyor diyecekler8-) desin dursun canım bir yaşındaki bebekten nasıl bir konuşma bekliyorlar bilmem. Benim kızım 5 yaşına girecek doğru düzgün konuşamıyor terapi görüyor biz ne yapalım şimdi.:angel:

0 oy
(119,067 puan) tarafından
ohooo kuzey 12 aylikken tavla oynuyodu sjsjssjsj kiz sizin dede ksfa buluyo zizle
tarafından
Başkan cinsiyet ne
(119,067 puan) tarafından
ooyyssttt marsilyalim senmisin daha dr mail atmadi yaa 44444 gozle beklemedeyim
0 oy
(7,910 puan) tarafından
Benim Ekimin 17 sinde 2 yaşını dolduracak sadece anne baba mama diri del aç diyo o zmn biz ne yapalım kusura bakma ama adam saçmalamış 

Herkes banada diyo neden neden konuşmuyo 2 yaşında bende delirmek üzereyim heleki böyle 12 13 14 aylık bebegim konuşmuyo diyolar ya deli oluyorum
0 oy
(2,819 puan) tarafından
Her çocuk bir değil benimki de 26 aylık başka çocuklara bakıyorum sen ben gibi konuşuyor geç olsun güç olmasın canları sağolsun
0 oy
(319 puan) tarafından
Canım benim 16 aylık oğlum daha konuşmuyor.  Gel der baba der dede der hadi der  güzel der başka da konuşmaz 
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Sadece başlığı okudum her söylenen şeye kulak asma 1 yaşında bebek konuşamaz daha. 
0 oy
(85 puan) tarafından
Kızım 20 aylık olacak şakır şakır konuşmuyır anne bile demiyor baba dede gel git nene okadar ne alaka ya daha küçükler yani randa şakır şakır konuşma yaşlılara kulak asma he hr de geççç;))
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Eşinin dedesi... muhtemelen yaşli. Sende ona sorarmisin sen neden ölmuyosun diye... devamini okuyamadim dede de takili kaldim. Niye karisiyo ya. 
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Yiğenimi belli yaşa kadar sadece ablam anladı çocuğun en net kelimesi abiydi herkese aymı sesleniyodu şimdi 5yaşında otur dedikodu yap tam o kıvamda cadı :) konuşmuyo yürümüyo diye takan çevre sakinlerini hiç anlamadım sanki kendi çocukları yavru ördek misali herşeyi doğar doğmaz yapmışlar
0 oy
(907 puan) tarafından
Oğlum 16 aylık gel gel ve baba diyor sadece başka kelimesi yok )) küçücük bebekten ne bekliyorsunuz anlamadim
0 oy
tarafından

Oğlum 20 aylık hala konuşmuyor bazen bakıyorum anlamlı kelimeler söylüyor bende tekrarlayınca birdaha söylemiyor :Dboşver kimseyi takma zamanı gelince patır patır konusacaklar biz susturamıycaz 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 306 göst.
6 Aralık 2020 Aile kategorisinde Haceerr (2,009 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 421 göst.
14 Mart 2021 Diğer kategorisinde Leylam_ (72 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 224 göst.
15 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 71 göst.