0 oy
474 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
2 çocuğum var batın 5 duru 3 yaşında neyse eşimin abisi engelli yani sol tarafı pek tutmuyor zihin olarak da çok değil. Dün oturmaya gittik kayınvalideme çocuklarım ona yaklaşmadi yani büyüdükçe tabikide eskisi kadar yaklasmiyorlar kimseye o da zorla sıkıştırmaya falan çalışıyor benimkilerde daha çok kaçıyor dedelerine çok bağlılar o ayrı konu. Neyse eve geldim kayınvalidem görüntülü aradı duruyu uyutuyorum dedim açmadım mesaj atmış Okan ağlıyor çocuklar beni sevmiyor engelli olduğum için diye bende ne alaka ne bilsinler çocuklarım onun o durumunu falan dedim. Sonra batina sordum amcana neden yaklasmiyorsun diye o da o beni cimcirdi göbeğim morardi dedi. Bu olayı biliyorum oğlum elinden telefonu almak istemişti Okan da göbeğinden tutup cimcirmisti oğlum çok ağlamıştı ve morarmisti orasi bende o olaydan sonra gitmeyi daha aza indirdim. Kayınvalideme dedim batın böyle böyle diyor diye o da doğrudur yazmış. Cimcirmeden önce düşünecekti 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap
Çocuk konusunda ben aglicama çocukta ağlasın baskasida sonuçta dışlama yapmıyor bayan bir anne olarak çocuğu koruyor kayınvalidem madem yanında olmuş olay oda evladına müdahale etseymis ya oğlum yapılmaz diye benim engelli çocuğu olan bir komşum var kadın çocuğu öğle bir yetistirmis ki hiç kimseye zararı yok onun belli evrelerde zarar verme huyu varmış kadın onu o zamanlarda insanlardan izole ediyor 
tarafından
Valla çocuğuma kim olursa olsun öyle bir zarar veremez tepki vermedim annesi vermedi çünkü bende gitmemeye başladim eskisi gibi. Engelli olmasi bunu yapacağı anlamına gelmez şimdi ağlıyor ama o zaman gayet acımasizca sıktırdı yavrumu
tarafından
Bence haklısın
tarafından
Bencede haklısın bide acınacak bi halde olduğunu sanmıyorum evlenmiş onunda çocuğu varmış hani olmasa tmam içlenir kıskanır kardeşini o bana kmse bişey demez diye yapmış. Daha ılımlı yaklaşsın çocuklara çocuk unutur affeder zaten. Ayrıca çocuklar hisseder gerçekten sevildiklerini durumu üzücü evet hepimiz engelli adayıyız hayat ne getircek bize bilemeyiz ama insanlık çocuğa zarar vermek çok başka şeyler..
-Reklam-
+2 oy
(906 puan) tarafından
Tabiki hepimiz için en önemlisi çocuklarımızı korumak , ama engelli olmak da çok kötü bir piskolojidir her şeyi engelli olmasına bağlar doğal olarak,sen orta yoldan devam et canim, ne çocuğunu ezdir nede engelli amcasını uz (( empati her zaman iyidir Allah göstermesin kayinvalidenin değil senin olsaydı engelli çocuk (( oda evlat nasıl yaniyordur annesinin yüreği , amcası ile konuş davranışlarını düzenledim cocujlarada makul anlayabilecekleri dilden anlat ne çocuklarına nede başkasının çocuğuna zaraar gelsin allahda kalbine göre verir inana
tarafından
Ben her zaman empati yaparım lakin çocuğuma zarar gelemez tepki vermedim lakin gitmeyi kestim. Ben oğluma yanina gitme sarilma demedim hatta olayın üstüne düşmedim ki unutsun diye lakin unutmamis dün gece kendiliğinden söyledi içim acıdı daha 5 yaşında bir telefon için morartti çocuğumu yemez oğlum telefonunu her şeyi biliyor evlenmeyi çocuk yapmayı
+1 oy
(14,483 puan) tarafından
E kendin diyorsun çocuk elinden telefonu almaya çalıştı diye adam soylemistir herhalde alma yapma diye ? 
tarafından
Cimcirmesi normal yani morartana kadar öyle mi
(14,483 puan) tarafından
Hayır canım onun yaptığı hiç normal değil tabiki de. Kim ister öyle olsun çocuğuna. Tepkinde haklısın ama engelli dediğin için konuşarak anlasın bakalım sert çıkma diye diyom
tarafından
Ben konuyu kapattım o zaman bitti eskisi kadar gitmeyi kestim o kadar. Kayınvalidem de oradaydi hiçbir şey demedi bende oglumu uzulucem tabiki. Ogluma da asla amcandan uzak dur flaan diye dün gece niye uzaksin deyince yavrum kendi söyledi cimcirdi beni bak buram morardı dedi
(14,483 puan) tarafından
O zaman kaynananda suç genelde aile içi sorunları büyükler çözüyor sen birşey desen sen kötü oluyorsun. Mesafe koyman en iyisi ama kaynanan anlatsın oğluna yapmasın bidaha
0 oy
(8,040 puan) tarafından
Yani çocuklar da taş ilerledikçe gerçeği daha iyi görüyorlar canım. Senlik bir durum yok
tarafından
Her şeyi biliyor küçücük çocuğu cimcirmemesi gerektiğini de bilecekti
(8,040 puan) tarafından
Zihinsel engelli değilse amcanın hatası bu
0 oy
tarafından
Yani çocuk bu sevgiyi de kotulugude insanlardan görüp ona göre davranır ama burda amcaya da pek bisy diyemem kendin diyosun engelli diye nazik bi fille annesi uyarmali 
tarafından
Yaptığı zaman o da oradaydi hiçbir şey yapmadı kusura bakmasinlar bende çocuğumu sokaktan bulmadım bu durumu duzeltmeye çalışmam
0 oy
(7,793 puan) tarafından
Yani çocuklar tertemiz kalbe sahip engel bilmez hele 5 yaşındaki  hiç bilmez ne anlar el kdr bebekler
tarafından
Tabikide bilmez ki farkedilir bir şeyi de yok
0 oy
tarafından
Canm ne diceğimi bilemedm ama bak sende kendi apzınla diyosn zihinsel olarakta var die daha ılımlı olman gerekmezmi cimcirmeden önce düşüncekti diceğin yerde , batın ında küçük ama anlatabilirsin ne bilim cici de bi hediye al okan amcan bunu sana almış de 
tarafından
Her şeye aklı yetiyor evlenmeye çocuk yapmaya konuşmaya küçücük çocuğu cimcirmemesi gerektiğini de bilecek. Kaç gün acıdı çocuğumun canı
tarafından
Senin aile yaşantını ben bilemem ben sadece ılımlı olabilirsn engelli bi insanda üzülmez die söylemiştim , siz kararınızı zaten vermişsiniz
tarafından
Ya gören de ben uzaklastirdim sanar ben o zaman olayın üstünde durup eşime bile demedim oğlum evde de bu konuyu duymasin diye gece oğlum kendi söyledi prezervatifin ne işe yaradığını bilen bir birey herhalde küçücük çocuğu cimcirmemesi gerektiğini de bilir
tarafından
Canm ben sana sen yaptn die bişey demedimki , sadece dedimki senin çocuğun seni dinler sen ona yakınlaşmasına yardımcı ol dedim . Banane neyi bilip bilmemesinden sen kendin zihinsel olarakta engeli var dedin die ben kendi fikrimi söyledm sen benm yazdığımı kendine yorumluyosn şuan
0 oy
tarafından
Ne olursa olsun engelli canım normal bir hareket bekleme yani musamma göster bence tatlı dille tabi zarar vermesine de engel ol
tarafından
Engel olmama gerek kalmadi oğlum kendini çekti ondan
0 oy
(1,243 puan) tarafından
5 yaşında yani engeli bilmezki o bebek daha bence unutturun amcası sonuçta duygusal yaklaşın bilerek yapmamış elinden telefonu almaya çalışmış bence çocuğunuza unutturun bı oyuncak alın amcan almış diyin.
tarafından
Kayınvalidem de oradaydi hiçbir şey demedi oğlum aglamaktan bi hal oldu ki bende oğluma bir daha bu konuyu açmadım unutur diye dün neden uzaksın diye sorunca birden kendi söyledi ya almamasi lazım tabi ama cimcirmesi gerekmezdi yemez oğlum telefonunu
0 oy
tarafından
Yazının sonu olmamış canım seninde hoşuna gitmiş sanki çocuğunun uzaklaşması engelli diyorsun ne bekliyorsun ki aklı olsa yapmazdı zaten ama senin aklın var çocuğunu bu şekilde yetiştirmemelisin bu yaşlarda kazanılır merhamet duygusu yarın okula başlayınca arkadaşlarıyla kavga da edecek bu çocuk o zaman napacsksın her vuran arkadaşına küsmesi işine mi gelecek 
tarafından
Yoo şu an oğlum kreşe gidiyor bana her zaman anlatır bende sen onlara vurma yanlışlıkla eli degmistir öğretmenine söyle derim. Ben oğlumu oldukça merhametli vicdanli yetistirdim. Yerden bir çiçek koparmaya kalksa yapma annecim annesi ağlar derim şimdi kardesi yapsın aynı şeyi kardesine gider yapma duru annesi ağlar der. Lakin abisi evlenmeyi çocuk yapmayı evlenince neler olduğunun çok güzel farkında.
tarafından
Amcası içinde annesi ağlar diyebilirsin yapmadan önce düşünecekti demek yerine aynı şeyi dayısı yapsa arayı bulmaya uğraşırsın bence
tarafından
Kişiliğimi.bilmiyorsun canım ben öyle biri değilim. İsterse annem.yapsin oğlum eğer haklı yere kendini cektiyse ona yaklastirmam.
0 oy
(5,945 puan) tarafından
Bende  izin vermezdim  canım   amcası  özel  biriyse  senin oğlunda daha  bebek   asla  zarar  görmesine  izin verme  sonuçta  senin evladının  bilerek  yaptığı  birşey  yok  beni  sevmiyor  diye   bilen  birinin  zarar  verdigini  bildigini  de düşünüyorum  

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 380 göst.
19 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Prens&PrensesAnnesi (1,812 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 351 göst.
12 Mart 2024 Diğer kategorisinde Prensesp (8,222 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 275 göst.
20 Aralık 2023 Aile kategorisinde fatmahilall12 (213 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 235 göst.
25 Eylül 2023 Diğer kategorisinde gozdekaracaa (249 puan) tarafından soruldu

396,992 soru

11,874,226 cevap

35,989 kullanıcı