0 oy
9,519 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Oğlum süreli ayakta olduğu için emziriyorum sürekli ve göğüslerimi boşaltıyor ek olarak çok nadir aptamil conformil veriyorum eczacı gaz ve kabızlık yapmaz demişti kullanan varmı ve sizin kullandığınız gaz yapmayan mama önerir misiniz??

8 Cevaplar

0 oy
(2,267 puan) tarafından
Hipp kullanabilirsin ama bebekten bebeğe değişebiliyor.. ben kullanıyorum kullananlar da memnun hep 
tarafından
İnşallah gaz yapmaz bizimkinde o yönden çok dertliyiz
(2,267 puan) tarafından
Kimyon cayi veriyo musun  canım bide günde yarım çay kaşığı zeytin yağı versen çok rahatlatır hiç zararı yok
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım aptamil kullaniyrum bi şokta 39.99 falan fiyatı bende öyleyim gazdan dolayı onu kullandım hic bir sıkıntım kalmadı ara oluyor ama düzeldi yanı 4 aylık olduk yeni. onu kullanmanı tavsiye ederim
tarafından
Eczacı erkek çocucuguna aptamil olmaz demişti. Israr edince aptamilin ilaçlı conformil mamasını verdi gazda yapmaz Kabız da demişti ama sürekli kullanmadığım için bilmiyorum yapıp yapmadığını
tarafından
ne alaka ya ? tüm herkes basbagriyor kullanın diye benim çocuğunda erkek 4 aylık yanı... eczaneden alma git şoktan al kullan canım mesela 120 yapıcaksan 3 kasık köy biraz sulu yap ve su vermeyi unutma mamada şu yok biliyorsundur
tarafından
Biliyorum evet ama dediğim gibi çok nadir veriyorum sürekli emdiği için vermiyorum su ama bu aralar aşırı huysuz ve gündüz uykusu yok göğsümde süt bırakmadı o yüzden mecbur kalıyorum
tarafından
aynı benim gibi bendede öyleydi artık kendime zaman bulamıyordum yemek için vs vs sonra sutum azaldı sonra çocuğum açlıktan ağlamaya başlamış sonra mama vermeye başladım hem kakasini hem gazını.yapmaya başladım fittiler neler neler kullandım çocuğun bir ay ac kalmış yavrum. dedigimi dene yavrum sen ise yarar
tarafından
Teşekkür ederim belki bizimkinin huysuzluğuda ondandır bilmiyorum
tarafından
ondandır canım açtır doymuyordur sürekli emzdirdihun için sütün dolmasını izin vermediği için. sıkma canını ilk başta emzir sonra mama ver mamayida kaşıkla ver benim artık hiv yoo artık biberonla veriyorum çok geç kalmışım çok azaldı.  dene canım ac kalmasın bebis
0 oy
(1,114 puan) tarafından
Ben sma optipro kullanıyorum çok memnunum 
tarafından
Hepsini denicem hangisi iyi gelirse artık
(1,114 puan) tarafından
Ben çok once hipp denedim onu hep kustu sonra smaya geçtim onda iyiyiz baya zamandır sma kullanıyorum. Her bebeğe aynı mama iyi gelcek diye bişey yok cnm
tarafından
Aynen öyle bakalım
0 oy
tarafından
Gazlı bebekelr için Aptamil conformil maması var özel mamadir
tarafından
Evet ondan kullanıyorum ama çok nadir kullanıyorum işe yarayıp yaramadığını pek bilmiyorum eczacı onu önermişti
tarafından
Bn iki ay kullandım canım oğlum da iki aydan sonra artık kendi kendine çıkardı gazını şiddetle tavsiye ediyorum içinde fog fos olduğu için asla gaz yapmaz ki gazlı ve kabızli benekler için mamadir sürekli kullan bak nasıl rahat edecek bebeğin
tarafından
Gerçekten mi bu kadar etkili olduğunu bilmiyordum o zaman günde 3 kere kullanıyım geri kalan zaman da emziririm inşallah işe yarar. Dertliyiz gazdan dolayı
0 oy
tarafından
Bebelac Gold veriyorum ara sıra ama aşırı gaz yaptı canım aptamile gecmeyi düşünüyorum bende Aptamil nasil,?
tarafından
Çok nadir kullanıyorım ama araştırdım bağırsakların hareketlenmesini de sağlıyormuş benim kullandığım özel formül gazlı bebekler için 60 tl ye almıştım eczaneden
0 oy
(1,509 puan) tarafından
Hippp kullanmistim gaz yapmayan mama diye almistim cokda faydasini gordum 
tarafından
Denicem bakalım hangisi iyiyse
0 oy
tarafından
Hipp mama gaz yapmıyor diye biliyorum canım. 

Bir de Dr. Browns un gaz yapmayan biberonu var anne göğsüyle uyumlu ondan almanı tavsiye ederim. 
0 oy
(271 puan) tarafından
Ben bebelac veriyorum hiç gaz yapmıyor 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 155 göst.
20 Aralık 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Simsek21 (1,307 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 40 göst.
4 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Serapse (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 44 göst.
17 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Semos.0111 (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 85 göst.
3 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde sultansygi42 (17 puan) tarafından soruldu

377,143 soru

11,286,881 cevap

34,694 kullanıcı