0 oy
279 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar ben 1 senelik evliyim.4 aylık bebeğim var yarın dilekçe vermeye gidecem.

Çocuğumu bana verirler mi bu pisliğin eli kolu çok uzun Alaçam çocuğu diyor.

Çekişmeli bosananlar Allah aşkına bilgilendirin süreç nasıl ilerliyor 

Yaşadıklarımız ise şunlar 

Birsuru vaadle evlendik.hic bir zaman sabit bir işi olmadı.bir düzenimiz olmadı.

Ev le ilgili sürekli sorumsuzluk etti.

Tanıdım taniyali borç harç içinde sürekli borç yapıyor belalı adamlara bulaşıyor.

Lohusaligimdan bu yana beş aydır gece ve gündüz belki en fazla 15 gün eve gelmiştir.bebegim çok büyük ameliyat oldu

Hastaneden çıktığından beri gece gündüz tek başıma baktım bu zamana kadar.

Günde iki tane damlası sekiz doz ilacı vardı.asla destek vermedi bana manevi olarak.

Şu an bebeğim çok iyi uyku düzeni beslenmesi kilo alımı sağlığı çok iyi tek başıma baktım ona.

Hamileyken bana şiddet uyguladı defalarca öldürmekle tehdit etti silahla bile.

Darp raporum yok.

Ama bunlardan kanıt olarak elimde ruhsatsız silahı olduğuna dair .mafya kılıklı adamlara bulaştığını dair borç harç içinde olduğuna geceleri eve gelmediğine dair .ve de bu borçlu olduğu mafyalarin onu bebeğimle bile tehdit ettiğine dair kanıtlar var sadece.vatsap konuşmaları ve resimler yani var.onun benden şikayetçi olacağı ise ilk hamile olduğumu öğrendiğimde ilk haftalar onunla sorunlarım olduğu ayrılmak istediğim için çocuğu istememiştim bunu söyleyebilir.bir de kıskançlığımi ve de kavga etmemi.bunun dışında birşeyim yok iftira atarsa bilemem.ama elinde kanıtlı bişey de yok.bir de diyor senin psikolojin bozuk rapor isteyecem diyor 

Ki onun yaptıklarını anlatsam deli diye tımarhane ye yatirirlar

Ve ben annemle bir ev tutup part time bı işe girip öyle yaşamayi düşünüyorum.annemin emekli maaşı var.cocugumu ona verme ihtimalleri var mı 

Ve süreç nasıl ilerliyor yarın gifip nereye diyecem boşanma dilekçesi vermek istiyorum diye.ve avukat talebinde yarın mi bulunmam gerek ne demem gerekiyor.

Birde ona dedim ki bosanana kadar bu evde kalacam bana bakmak zorundasın 

Başka eve çıkmam gerekiyor mu benim.

Çocuğun velayeti için yaşayacağı yere falan bakiliyormus ya ne zaman ev falan tutmam gerekiyor velayet davasından önce mi tutmalıyım

7 Cevaplar

0 oy
(230 puan) tarafından
Canım komşumun kardeşi boşandı iki kızı vardı onun daha büyük yaslarda ona verdiler senin ki bebek kesin verirler 
tarafından
Amin çok sağol bacım tek derdim bebeğim rabbim onu bana bagislasin
(230 puan) tarafından
Kesin verirler canım hiç korkma birde daha minnacık bebek yani asla senden ayirmazlar
tarafından
İnşallah.ya bu o kadar pislik bı insan ki.bi de belki dedim maddiyatim yok diye belki vermezler ama annemin ekli maaşı var ben de part time girecem.zaten onun da birsuru borcu harcı var başı da belada
(230 puan) tarafından
Aynen canım sen gönlünü ferah tut o küçücük benegi öyle bir adama asla vermezler
tarafından
İnşallah.icime su serpildi çok sağol bacım
-Reklam-
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Cnm bebegini ona vereceklerini sanmiyorum adliyeye gidip bosanma dilekcesi veriyorsun ama bu ev filan meselesini bence avukatinla gorus dilekce asamasinda avukat istiyorsun galina post ustte kalsinbilen biri yazar Hakkinda hayirlisi olsun
tarafından
Çok teşekkür ederim öyle yapayım çok sagol
0 oy
tarafından
Dilekçeden önce uzaklaştırma kararı çıkart evin kilidini değiştir zaten evi kadına tahsis ederler bu durumda ama ilk işin karar çıkartmak olsun 
tarafından
İnşallah.neyi var bu kadar güvenecek bilmiyorum bilmediğim için korkuyorum Alaçam senden sadece ben istediğimde göreceksin diyor.ben de düşünüyorum ne olabilir ki bu akdar emin konusacagi
tarafından
Kuzum yanlış anlama ama o adam bunları söylüyorsa her haltı yer bence çok güvenme git uzaklaştırma kararı al derim
tarafından
Valla şiddet yapmadığı şey değil ama bu süreçte akıllılık edip yapmayacagini düşünüyorum.benim korkum hakim avukat ne bileyim diyorum ya eli kolu uzun daha önce defalarca hapse girecekken içeri bile alınma kararı çıkmışken birilerini araya söküp iptal ettirdi gözümle gördüm
tarafından
Allah yardımcın olsun canım inşallah korktuklarına uğramaz rabbim seni
tarafından
İnşallah bacım çok sagol
0 oy
(1,454 puan) tarafından
Bence sana verirler çocuk daha küçük 
tarafından
İnşallah.tek isteğim bu
0 oy
(891 puan) tarafından
Hic dert etme bebegi sana verirler çünkü emiyor ve daha cok kucuk
tarafından
Evet ama korkuyorum yine de bilmiyorum.******** eli kolu çok uzun ne bileyim.peki bilgin var mı hiç ilk önce gidip dilekçe mi verecem yoksa önce baroya başvurup avukat talep edecem de dilekçeyi avukat mi yazacak
0 oy
(731 puan) tarafından
4 aylık bebeği eşin ne yaparsa yapsın hakim zaten sana verir ablamda boşandı 2 si 11 yaşlarında kız çocuğu erkek yeğenim 6 yaşında anneye ihtiyacı var dedi eniştem rezillik çıkardığı halde direk ablama verdi hakim 
tarafından
Ne bileyim eli kolu çok uzun korkuyorum.cok kesin konuşuyor ne varsa kafasında.peki şimdi ben ilk önce kendim dilekçe mi verecem.yoksa önce baroya gidip avukat talep mi edecem.avukat mi dilekçeyi yazacak
0 oy
tarafından
Birincisi o adam gicinida yirtsa çocuğu alamaz ..

İkincisi evden sakın ayrilma evden ayrılma bisanma sebebi bisanana kadar evind Erkal dava açacaksın uzaklastirma al o eve gelmesin sen gidersen kusurlu görünürsün ... 

Üçüncüsü avukat tutabikirsen avukat tut baro avvikatlari pek umursamıyor 

Dördüncüsü darp raporun olsa dahi sen o evde onunla beraber yaşamaya devam ettiğin için şiddeti kabul etmiş sayilirsin ..

Ve boşanma sürecinde hiç bir zaman onunla yazılı münakaşaya girme majlari kaydeder ağzından kötü bişey çıkar tahrik eden taraf sen olursin ... 
tarafından
Peki bişey soracam ben avukat tutmaya param yok ta mecbur baro avukatı olacak.simdi benim önce baroya başvurup avukat isteyip ona vekalet verip dilekçeyi o mu yazacak.yoksa ben dilekçeyi yazacam sonra mı avukat isteyecem
tarafından
Onun için önce adliyeye git orda baro odası var oraya Dani her ilde farklı olur onun için tam bilgi veremem zaten sen barodan avukat istesen isoemlero aynı günde halletsen o haftada avukatı verirler avukat herşeyi halleder ama senndersen ki ben bı kaç gün bekleyemem dilekçeyi yazan yerler var yazdiriryisun 30 40 TL karisliginda .

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 863 göst.
0 oy
3 cevap 136 göst.
0 oy
9 cevap 722 göst.
0 oy
6 cevap 371 göst.
17 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Kizannesiyim (233 puan) tarafından soruldu

377,334 soru

11,292,281 cevap