+1 oy
358 göst.
Diğer kategorisinde (194 puan) tarafından

Dışarda yavru gedi aldım eve sokak kedisi nasıl bakicagimi bilmiyorum acil taktik verin bide bebeğim var iki yaşında onun için zararı varmıdır kedilerin yikamalimiyim bu kediyi yikarsam da nasıl yikiycam

image

17 Cevaplar

+1 oy
(800 puan) tarafından
Cnm bakım yaptırmalısın tabikide 

Aşısı ve kişisel  bakımı
(194 puan) tarafından
Yikadik sokaktan geldiği için kumunu aldık yedirdik icirdik kısa zamandada aşıları ni yaptırırız inşallah
-Reklam-
+1 oy
(118,983 puan) tarafından

annesi yaa onu ariyosa :'( 

(194 puan) tarafından
Aramıyor iki gündür bizim sokakta ve yanımızdan gitmiyor du sokuluyirdu sıcak lik arıyordu vala
(118,983 puan) tarafından
ne bilim belki kaybetmistir
0 oy
(1,921 puan) tarafından

Benim berkaken vardi zor yikatiyorlar ama yikardim ben hep besliyeceksen asilarini falan yaptirmalisin tuvaleti falan zor iş :D

0 oy
(2,291 puan) tarafından

Canim oglen yika yikicaksan da usumesin kuzucuk veterinere götürür baktirirsin cok tatli kiyamam yerim yaaa<3:kissing:

0 oy
tarafından
veterınere göturup aşı be kısırlaştırma yaptırmalısın tırnak kesılmesı tuy ıcın malzemeler vs var onlardan almalısın cocugunu çizer falan mıkrop kapar tırnaklar batar gözune yüzüne 
0 oy
(775 puan) tarafından
Açık bi Pet Shop bulabilirsen hemn kum ve kum kabı almalısın tuvalet ihtiyacı için

Mama su kabı Pet shopta dış iç parazit ilaçları bulunur onu da yaparsan tamam

Sonra o Kendi halinde sizinle yaşar tuvaletine kendi gider yemeğini ver yatar uyur bebeğine de bi zararı olmaz benim 2 tane kedim var kızım 15 aylık kediler 5yıldır var 
(6,360 puan) tarafından
Canım tecrübelisin galiba bizimde bahçede bi tane beyaz kedimiz var van kedisi burun kısmı yararlı gibi veterninerde yok burda küçük yer arayabilecegm bi yer var mı gelip bakmaları için
(775 puan) tarafından
Belediyeyi arayabilirsin onlar veteriner işlerine yönlendiriyorlar
0 oy
(3,457 puan) tarafından

image

bende bu minnosu 3 yıl önce çöpün kenarından almıştım babamın evinde hala şu an beni evden gönderdi kendisi kaldı evin küçük bebeği gibi canim♥️♥️ 

Aşılarını yaptır canım hava soğukken ve sık sık yıkama

(194 puan) tarafından
Yaa çok güzel yaa yerim
(3,457 puan) tarafından
Şimdi o koltuğun sahibi kimseyi oturtmuyor mutfağa biri gitse peşinden gidip bakıyor napıyor diye☺️☺️
0 oy
tarafından
Önce süre ekmek doğra bi karnı doysun sonra sabunlu su yap az bişey patilerini tek elince acitmadan tut suya sok hemen hızlıca ovala nefessiz kalmasın aman sonrada durula ılık su olsun kocuk bi battaniye ya da katlayarak küçült üstüne yatır mis gibi uyur en kısa zamanda da bi veterinere gotyr kimlik çıkarttıktan lazım aşıları falan var onları yaptır çocuğun belki alerjisi vardır bilemem tüy dokmemesibe dikkat et dokerse sıkıntı olur yutmak tehlikeli çünkü sık sık yıkayıp kaliteli mama kullanirsan dökülmez 
0 oy
tarafından
Kediler yıkanmaz. Hiç sevmezler çünkü onşar zaten kendilerini temizler ağızlarında salgılanan şeyle. Bence sokaktan aldıgın an veterinere götürüp aşı yaptırsaydın korona zamanı çok reskli parazit vardır yüksek ihtimal bebeğin çok kolay etkilenebilir.
0 oy
(294 puan) tarafından
Yaaaa yerim onu ne kadar da tatlıııı canım sürekli bakacak mısın yoksa Bi süreliğine mi eve aldın
(194 puan) tarafından
Sürekli bakmak istiyorum
(294 puan) tarafından
Sürekli bakacak san veterinere götürmen lazm canım aşılarını falan yaptırman lazm sonra da alet edavatlarını alman lazm:)
0 oy
tarafından
Daha çok küçük suya sokarsan hastalanır canım kuru şampuan al veterinere götür  iç dış parazit aşısı olması lazım ilk etapta ku.duz vs bide kuru mama al süt vs verme dokunur bebike ")
0 oy
(941 puan) tarafından
Valla kedi tüyünü çok döküyor. Dikkat et bebeğin yutmasin yuttuğu gibi direk kedi tüyü ciğerlere yapisiyormus Allah korusun hastalık yani sen ugrasirsin 
0 oy
(187 puan) tarafından
Aşılarını yaptır sorun olmaz 
0 oy
tarafından
Zarari olmz cocuk gelişimi için cok iyi aslında. Veterinerlr yıkamayın diyo kendilerinni temizliyo zaten onlar. Ama siz ilk kez bi yıkayın dışardan gelmiş aşı da yaptırın misss gibi olur 
0 oy
(348 puan) tarafından

Ya çok tatlı <3 öncelikle petshoptan kedi kumu ve taşımak için kutu alın. Kuma alıştırırken patilerini birkaç kez kuma sürttüğünüzde kolaylıkla alışıyorlar.  Severken ismini sık sık söylediğinizde birkaç günde adına alışacaktır :) çiğ et, çiğ süt, kemik, kılçık vs. vermeyin zararlı sindirim için. İlk günler evin kuytu köşelerine saklanabilir biz çıkarmak için internetten kedi miyavlaması açıyorduk hemen geliyordu yanımıza :) Bir de tabii en önemlisi biran önce veterinere götürün bir hastalığı var mı baksın, pasaport yani kedi kimliği versin (uçağa vs binerken lazım oluyor) ve iç dış parazit aşılarını mutlaka yaptırın

0 oy
tarafından
Direkt veterinere gotur iç dış parazit kuduz lösemi bütün aşılarını ysptir zaten belirli ay araliklarla asi yapılır sakin inek sütü verme laktozsuz süt ver veya kedi anne sütü tozu al eğer bu dediklerimi yapmazsan kedi elinde ölür aşılarını mutlaka yaptır yoksa size çok zararı olur parazit kapar sınız dışkısıyla çok temas etme kedi kumu al edi kumunda ki pislikleri eldivenle temizle çünkü dışkısında toksoplazma paraziti olur size bulaşır Allah korusun dikkat edin hayırlı olsun
0 oy
tarafından
Kediler yıkanmaz canım veterinere götürene kadar sadece bir odada tut çocukların yanına gitmesin o zamana kadar kedi zaten kendini temizler 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 86 göst.
27 Şubat 2024 Diğer kategorisinde MehSinOz (139 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 396 göst.
7 Aralık 2023 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 123 göst.
18 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Neslis (707 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 148 göst.