0 oy
513 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Bir arkadaşım hamile kıza sezaryanı öyle bir anlatmışlar ki sanki ucu ölüm hiç böyle sezaryanı çok iyi geçen normal doğuma göre bile daha memnun kalan yok mu 

48 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Kendi istegimle oldum  asla pisman degilim yine olsa yine sezeryan derim
-Reklam-
+1 oy
(44,604 puan) tarafından
Komşum üçüncü sezaryanini oldu üstünden 14 ay geçmiş halen ağır kaldırınca felan çok aciyo diyo o ilkini normal yaptı diğer ucu sezaryan olmuş hangisi diye sorunca tabiki normal doğum dedi 

Bende iki tane normal doğum yaptım miss gibi hastaneden geldiğim gün çamaşır astım dışarı düşümü aldım çayımı koydum oturdum bı haftaya zaten herşey bitmiş oluyo sonradan bida agriymis aciymis asla yok bide normal doğumda içinde temizleniyo o yonude güzel 
(44,604 puan) tarafından
Tamam
(7,791 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum sezeryan oldum baya zordu ama cok isterdim normal olmasini...
Sezeryan o an degil zaten sonrasi zor etkisi kaliyor. Her bunye bir degil heke ki yardim edenin yoksa
(44,604 puan) tarafından
İşte normal öle degil yazarım çok şey ama her ağızdan bişey cikiyo yanlış anlasiliyo
(7,791 puan) tarafından
Sezeryan oldum canim mecburdum ama soran olsa mecbur kalmadikca normal dogumu tavsiye ederim adı üstünde normal...
(44,604 puan) tarafından
Tabiki aksilik bi surec olmadığı sürece en güzeli anne ve bebek icin
0 oy
tarafından

Mecburiydi ama çok memnun kaldım normal yapamazdım ben sanırım

0 oy
(270 puan) tarafından
Ben 3 gün önce  oldum spinal. Sadece ilk gün zorlandım.  Sonrasında kalktım ayağa şükür kendi işlerimi kendim yaptım.  Kişisel bisi bence  . Kimisi geç topluyor ama benim cevremde 3 günde kalkıp işlerini yapıyorlar genelde 
0 oy
tarafından
Oğlumda sezeryan oldum isteğe bağlı öyle rahattım ki kimse doğum yaptığıma inanmadı bile 2. Gün eve geldim işlerimi yapıyordum maasallah diyim ona bakılırsa her doğumun kötüsü var benim teyzemin de poposuna kadar kesisi vardı ne yazkki. 
0 oy
tarafından
Valla normal dogumdan korkuyordum çatımda dar olunca mecbur sezaryan oldum sitrese girmeden mis gibi dogdu kızım narkoz geçince 1 hafta agrım oldu normal kesiliyorsun çünkü hapşurmak öksürmek otururken kalkmak falan zorluyor ama max 10 gün
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Ben sezeryan oldum canım hiç de korkunc bişey değil tabiki Doğumdan sonra zorluklar oluyo bol bol yürürse daha çabuk toparlar ben 3. Günü ayaklandım iş yapamadım evde ama kendimi gezdirip çocuğuma kendimi bakabiliyordum
0 oy
tarafından
Kuzum ben suni sancı aldım. 6 saat kadar oğlumun kalp atışı düştü doktorum riske atmıyım yürü sezeryana dedi beni öyle bir korkuttular ki sezeryandan kesmeyin hocam beni diye böğüre böğüre ağladım bayıldım korkudan sakinleştirici verdiler. Ulan belden vurdular tutmadı genel anestezi oldum ma bir uyandım dedim bu muydu ya.. Bilseydim suni çekmez direk sezeryan isterdim.. Sezeryan olma diye korkutanlara ana avrat sövdüm o halde.. 6 saat sonra yürümeye başladım.. Koridorda cirit atıyordum en son kantine indim kahve sigara yapmaya doktorum gördü yakalayınca beni öyle sen taburcusun yürü dedi evine. Ertesi günü çıkarttı yürüye yürüye çıktım hastaneden zerre ağrı yaşamadım sadece oturup kalkarken ağrı oldu bu da normal doğum gibi kolay geçen de var zor geçen de.. Ama şimdiki aklım olsa ssuni almaz direk yatardım masaya
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Ben mecbur sezeryan oldum ama pişman değilim 2. Gün çok zor oldu sadece 5.gün evimi sildim süpürdüm
0 oy
tarafından
İlk üç gün zorlaniyosun evet ama öyle ölmelik bir durum yok cnm. İllaki ağrın oluyo ☺️ ama dayanılmaz bir şey değil 
0 oy
(305 puan) tarafından
Kiz sacmalama yatiyon hiçbirşey anlamiyon ki bebek ne zaman çıktı nasil oldu hopp islem bitiyo odaya aliyolar belden yapilan igneyi bile anlamadim  sonra agri kesicilerle uyuyon zaten ee sonrasinda azcik agri olcak tabi insanin parmagi kesiliyo da aciyo ama oldurcek kadar degil canim dayanamazsan soyuyosun zaten gelip igne agri kesici yapiyolar 2. Gün ayaga kalkiyon 1 haftada iyice toparlarsin 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Hiç zorlanmadım .1hafta sonra günlük işlerimi yapabiliyordum.2ay sonrada hiç sezeryan olnamış gibiydim
0 oy
tarafından
Kendim sezeryan olmayı tercih ettim ve mükemmel ötesi geçti 10 tane doğursam 10'ununda da sezeryan isterim 2. Gün ayağa kalktım çok şükür. Normal doğum sancısini da çektim hangisi dersen sezeryan derim
0 oy
(14,428 puan) tarafından
İkiside kolay değil kuzum canindan can çıkıyo

Tabiiki ağrilarin oluyo ben 3 sezaryen oldum

Pişman değilim
0 oy
tarafından
Belden aşağıya oldum ve hiç ye korkulacak bir durum yok hissetmiyorsun hiç bir şey hastaneden çıkana kadar ağrı kesicilerle filan ağrini azaltiyorlar sonra çok hareket etmeyip dinlendikten sonra kendini toparlarsin zaten
0 oy
(19 puan) tarafından
Herkesin aynı olmuo canım ben mecburi oldum ve çok zordu 20 gün berbat geçti yatmak kalkmak bebek emzirme o agrilar anlatamam 2 kişi vardı yanımda ama yinede çok zorlandım mesela yengem de oldu 3 gün evini süpürdü gidip geldi her dogum ayni deil malesef bide benimki genel anestezi oldu dogum hikayem korkunçtu bir sürüde hazırlık yaptım oda süsleme fotoğrafçı fln kontrol diye gittim doguma girdim
0 oy
(352 puan) tarafından
İşin gerçeği ikisinin de zorlukları tabi ki var..Sonuçta bir doğum gerçekleşiyor.Once bu fikri ozumsemek gerek..Bebeğini kucağına alma duygusu herseyin önünde.. Hiç merak etmesin arkadaşın.. Zorlukları olacaktır tabi ki ama ben de yine doğum yapsam yine sezeryan olmayı tercih ederim.
0 oy
tarafından
Yok cnm korkulacak bisey yok. 2 gündede iyilestim sayılır hatta. Hele o anda agri sizi hiç yok
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Evet bööö.. ah su millet ağızları torba olsa da büzsek canim keske. Ben sezeryan oldum normal dogumu bilmiyorum ama hicbir sorun yasamadim evet dikis yerinde agri oluyordu ama oyle cok kotu degil ben hemen ayaklandim annem hatta nazar edeceksin kendini diye diye zorla yatirdi. Kaldı ki normalin de kötü taraflari var malesef. Teyzemin 33 dikis atilmis normal dogumda. Kaynanamin da bebek dogumda oksijensiz kalmis ve engelli olmus. 
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Mecburi oldum ama kesinlikle kötü değildi. İlk günden ayaklandım. Ağrı oluyo elbet ama korkunç bişey değil kimsede korkmasın yani

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 410 göst.
17 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Gulsen.12 (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 885 göst.
27 Ekim 2019 Diğer kategorisinde Buse06 (296 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 55 göst.
19 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Onlygirl (173 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 298 göst.
28 Mart 2020 Diğer kategorisinde ❤️Niloyaninannesi❤️ (65 puan) tarafından soruldu

377,013 soru

11,283,113 cevap

34,685 kullanıcı

...