130 göst.
(431 puan) tarafından
Hanimlar yogurt mayalama ölçünüz nasil ? 3 litre sütüm var kaynattim da soğumasını bekliyorum daha once mayaladim bikac defa ama hep ayni olmuyor siz bi litre icin kac kaşık yogurt koyuyosunuz ?

7 Cevaplar

+1 oy
(3,234 puan) tarafından
Ben 5 kg süt icin  3 4 kasik yoğurtun üstüne şeker ve tuz ekleyip çırpıyorum parmağımı yakmayan sıcak süte ekliyorum güzelce karıştırıyorum 7 8 saat bekletiyorum yoğurdu açtığımda eğer üstünde su varsa bez ile o suyu alıp ağzı açık şekilde 1 gece dolapta bekletiyor sonra kapağını kapatıyorum ve 1 gün daha o yoğurdu bozmuyorum taş gibi oluyor birde içinde kasik hele metal kasik bırakmıyorum 
(1,550 puan) tarafından
Ben de aynı sekılde yapıyorum guzel oluyor
(3,234 puan) tarafından
Bence uzun zamandır böyle yapıyorum hiç şaşmıyor
0 oy
(1,201 puan) tarafından
1 litreye 1 yemek kaşığı yeter 2 koysanda aynı olur canım. Ben 4 litreye yoğurdun katı yerinden  3  yada 4 yemek kaşığı koyuyorum. 
0 oy
(213 puan) tarafından
Ben 4 litreye bir yemek kaşığı koyuyorm kaymak gibi oluyor :))
0 oy
(578 puan) tarafından
Haftada 5 litre mayaliyorum 2 tencereye bazende kavanozlara yapiyorum 4 yada 5 kaşıkla yapiyorum iyi oluyor 
0 oy
(5,326 puan) tarafından
3 litreye 3 kasik koy canim litre basina 1 kaşık
0 oy
(812 puan) tarafından
Canım herzama aynı olmuyr ya az önce baktım sanki cıvık gibi sabaha kadar bekletim diyrum bakalım nasıl olcak bir litre bnmki kovonaza mayaladim bir yemek kaşığı yoğurt koydum yoğurt buzluktaydi o bin etkisi olurmu
0 oy
tarafından
Kaynanam köyde yasiyo bende hep çok koyarım yoğurdu Kaynanam 5 kilo süte bile bi kasık koyuyor yoğurdu önemli sütün sıcaklığını ayarlamakmis canım valla ben öyle öğrendim ondan sonra tas gibi tuttu yoksa dört beş kasık koyyodum ben hep sulaniyodu sert olmuyodu
(311 puan) tarafından
Aynen dgru olani oyle zaten ben ben 3 litreye 1 tatli kasigi koyuyorm
tarafından
Yok valla:) ilk evlendigimde hiç bilmiyodm üç beş kasık atyodm yoğurdun sadece dibi güzel olyodu oda atttgm yogurttan kaynaklı herhalde:)sonradan öğrendim :)

İlgili sorular

5 cevap 85 göst.
17, Temmuz, 17 ÖzEn (127 puan) tarafından soruldu
5 cevap 118 göst.
26, Mayıs, 26 GEA (776 puan) tarafından soruldu
2 cevap 79 göst.
20, Ocak, 20 Mızmızannesi (688 puan) tarafından soruldu
5 cevap 139 göst.
18, Ocak, 18 misafir tarafından soruldu
9 cevap 157 göst.
4, Aralık, 2019 ..Hilal.. (3,298 puan) tarafından soruldu

112,317 soru