0 oy
7,840 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından

Kızartma yapmaktan soğudum artık gerçekten. bundan önce BİM'in sole sıvıyağını almıştım 2 tane değişim yaptım yine böyle köpürdü. Sonra A101 Vera yağı aldım ve işte yine sonuç bu. Şuan mutfağın her yerine yağ sıçradı. Dedim granit yeni olduğu için böyledir belki çelikte kızarttım. Neden böyle oluyor bilen yaşayan var mı bana akıl verin delircem artık.:'(

image

43 Cevaplar

+1 oy
(2,201 puan) tarafından
Bende hep bimden a101drn aliyom hic boyle olmadi niye oluyo acaba tarihi mi gectiki? Orda çalışanlara göster bi bakam boyle resim i
tarafından
Yok tarihi geçmemiş. 3 defa yağ değiştirdim ilkinde adamlar böyle sorunlsr olabiliyor demişti. Şimdi kullandığınız tavadan kaynaklı demişler.
(2,201 puan) tarafından
Ala ala ilginç gerçekten şaşırdım:/
tarafından
Evet gerçekten ilk defa yaşıyorum bende
-Reklam-
+1 oy
(3,419 puan) tarafından
Canm ben de yudumda aynı şeyi yaşamıştım 2 yıl önce galiba patateste sorun vardı 
+1 oy
(1,361 puan) tarafından
Süt taşmış gibi duruyor ilk defa bi yağı böyle taşmış gördüm 
0 oy
(800 puan) tarafından
Yagi mi cok koydun acaba canim tencereden taşmış.
(800 puan) tarafından
Canim orkide yudum falan o yaglari dene istersen yaglarin icine degisik madde katıyorlar  demek ki. Ben en son uc dort ay once kullanmistim  soleyi su an yudum kullaniyorum sikinti olmuyor  bende
tarafından
Ağzına kadar yağ doldursa yine köpürmez taşmaz  benim küçük tencere var dolduruyon ama hiç böyle olmadı
(800 puan) tarafından
Bende de hic olmadi hani soleyi de bir donem kullandım  ama demek ki icerigini degistirdiler. Süt  gibi taşmış  resmen
tarafından
Ya kayınvalidemle aynı anda aldık o da kullanıyor bişey yok bende bi tek böyle oluyor ya
tarafından
Kayınvalidenin tenceresinde denermisin senin yağını bakalım ne olcak
0 oy
tarafından
Bn ordan hic yağ almam sende alma bnce daha güvenilir markalar tercih et 

Baya da kötü olmus Ocak seti
tarafından
Ya ben senelerdir alıyordum hayatımda ilk defa yaşıyorum böyle bişey
tarafından
Tarihi falan mı geçmiş artık içine ne koyuyosalar böyle köpürme olmuş
tarafından
Yok tarihi geçmemiş. Yağ değiştirdim 3 defa yine oluyor ben anlamadım tencereden mi tavadan mı yağdan mı
tarafından
O yağsa bende bisey bilmiyom
0 oy
tarafından
O nasıl bir ya köpürmüş    niye oldu canım yağ kopurmezki bilemedim canim vallah 
tarafından
Ah bende anlamadım ağlıcam sinirden artık :(
tarafından
Ağlama ya  canını sikma  da  adamlar yağ diye baska bisey satıyor  bence bi daha orda bisey alma
tarafından
Yağdan olduğunu da zannetmiyorum 3 defa değiştirdim sıvıyağımı yine oldu tencereden mi anlamadım
0 oy
tarafından
Genelde yumurtaya bulanmış biley kızartırken aynı sorunu yaşıyorum ondan olabilir mi sizinde acaba
tarafından
Yok yumurtaya bulayıp kızartmadım hiçbişey
tarafından
Bi kaç defa bnde yaşDım aynı sorunu cidden çok sinir bozucu oluyor bnde ona yormuştum ozamam
tarafından
Anladım canım sağol
0 oy
tarafından
A101 yağı kullanmadım ama biminki  falan güzel ben denk gelince alıyorum hiç böyle olmuyor şaşılacak  bisey derin tenceredede yapiyon bide ben tavada yaparım kızartmayi bide hiç böyle köpürmez 
tarafından
İşte bende senelerdir alıyordum kendi evime geçtim yine almaya devam ettim tencerelerim tavalarım yeni diye mi anlamadım ki. Öyle köpürdüğü için tencereye aldım mecbur bende
tarafından
Yok canım ya yenilikle bence alakası yoktur çünkü ben tencerelerimi kullanmaya başladığımdan beri böyle bişeyle karşılaşmadım
0 oy
(24 puan) tarafından
Bimin yagsini kullanıyorum ve çok memnunum bi sorun yaşamadım 
tarafından
Bende öyleydim ama şimdi neden anlamadım
0 oy
(849 puan) tarafından
Canım yağ ısınmadan atınca böyle kopuruyor bende de oldu bir kaç kez yağ ısınmadan mi atiyorsun
tarafından
Hayır iyice ısınınca atarım mutlaka ben
(849 puan) tarafından
Yada tava problemli 3 yağda da böyle yapması çok garip mutlaka bir yerler de bir yanlışlık var
tarafından
Buldum sanırım kullandığım kevgirle alakalı. Silikon kevgir kullanıyordum çelik alcam şimdi
0 oy
(3,149 puan) tarafından
Yağı bozmuş olabilirler yağ böyle köpürmez ki yağını değiş 
tarafından
3 defa yağ değiştirdim yine aynısı oldu işte :/
(3,149 puan) tarafından
Iyi bi marka al biryag torku kullanıyorum ben yıllardır hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım
tarafından
Onu da alcam böyle olcak diye korkuyorum 3 defa yağ değiştirdim yine ayn
0 oy
tarafından
Ben a101 in yagini kullaniyorum daha once hic boyle bise yasamadim canim cok doldurmus olabilirsin yağı 
tarafından
Hayır yağ çok değil köpürdükçe böyle oluyor zaten
0 oy
(2,028 puan) tarafından
Bide torku  'nun yağını dene istersen 
tarafından
Onu alcam başka alcam ama tavalardan tencerelerden diye düşünmeye başladım artık
(2,028 puan) tarafından
Bnm kızartma tencerem var canm çelikten  .
Seninki gibi olanı ilk defa gördüm köpüren
tarafından
Bende hayatım boyunca ilk defa yaşadım
0 oy
tarafından
düzenlendi
Acaba tencereleri yıkarken kullandığın deterjandan olabilirmi bide onu değiştir bakalım birde kayınvalidem de olmuyo demişsin yaa onun tenceresinde denesene ortaya çıkar neden olduğu onda olmuyosa sende oluyosa o vakit tencerelerinde sorun var 
tarafından
Ayy ne bilim kuzum hani bilemedim nasıl atcan bi dene bakalım birde fairy ile yıkamada normal biminkini falan al bakalım onu dene
tarafından
Bilmiyorum deniyecem hiç başına gelen de yok burda Allahım ya :/
tarafından
Yok canım yaaa ilk kez gördüm inan deneyince yeniden post aç bakalım belki başına gelen olursa faydası olur
tarafından
İnşallah öyle yapıyım çok sağol
tarafından
Sende canım inşallah tencereden değildir
0 oy
tarafından
Içimde deterjan kalıntıları kalmışsa ondan olabilir yağ böyle olmaz ya  bende kullanıyorum aynısını 
tarafından
Hayır kalmadı bi defa değil kaç defa yaşıyorum bunu çözüm bulamadım
0 oy
(12,788 puan) tarafından
Bende bim kullanıyorum bazen 101 ama hiç böyle olmadı. Acaba tencerelere köpük mü kalıyor yıkanırken
tarafından
Tek patates değil ne yapsam köpürüyor
(12,788 puan) tarafından
1.5 yıllık evliyim ilk günden beri  BİM’den ve 101 den aldım yağları hiç böyle durum yaşamadım sana da denk geliyor Demek k
tarafından
Tencere tavalar yeni olduğundan yapıyor belki
(12,788 puan) tarafından
Ben hiç tencerede kızartmadım Tefal tava almıştım sadece kızartmalar için kullanıyorum onu
tarafından
Bende granitte kızartıyorum normalde. Böyle köpürünce granitte bi sorun var diye çelik tencereye aldım yine köpürdü
0 oy
(3,078 puan) tarafından

image

canım kullandığın ürün le de alakası olabilir patates fazla nişasta barındırıyorsa köpürürmüş  . 
tarafından
Ah sadece patates kızartmış olsam anlarım biber kızartması niye köpürür ki? Artık nete bakmaktan yoruldum. Daha önce yaşamış çözüm bulmuş birileri lazım
0 oy
(571 puan) tarafından
Bimin şöle yaginida a101in vera yagisinda şokun evin  yaginida migrosunkinide kullandim hiç böyle bis3y yaşamadım acaba biseyimi yanlis yapiyorsun desem kizartmanin neyi yanlış olabilirki 
tarafından
Bende öyle ya bu tencere tavalar yeni olduğundan mı yapıyor acaba bilemedim ki
(571 puan) tarafından
Sanırım bi kez daha paylaşmıştın sen öyle hatrliyrm. Bi 1 kiloluk başka markanın al dene bakalım aynisimi olacak. Bende yeni tavamda yaptım böyle bişey daha hiç yaşamadım
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Cnm en güzel yağ ona dün kaynanam torku aldı o da güzel tavsiye ederim
tarafından
Biliyorum konyalıyım zaten çok kullandım ama bu yağdan kaynaklı olduğunu sanmıyorum 3 defa yağ değiştirdim tenceren mi diye düşünüyorum ne yapabilirim aklım almıyor
(2,564 puan) tarafından
Cnm bilmiyorum hiç başına gelmedi hiç yaşamadım
tarafından
Anlıyorum sağolasın
0 oy
(1,840 puan) tarafından
Ben torkunun yağını kullanıyorum çok memnunum. Diğerlerine gore 5 lira falan daha pahalı ama iyi. Bimi bi kere mecbur kaldım aldim yağ isindikca sulandı resmen
tarafından
Biliyorum canım memleketimin yağı çok kullandım  ama senelerdir bimden a101 den alıyordum bu tencere tavalardan diye düşünmeye başladım
(1,840 puan) tarafından
Hiç denk gelmedim belki de tencerelerdendir dediğin gibi

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 104 göst.
19 Nisan 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 713 göst.
27 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde İkra (156 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 150 göst.
0 oy