0 oy
325 göst.
Aile kategorisinde (64 puan) tarafından
Öncelikle iyi akşamlar hanımlar. Eşimin amca oğlu yeni evlenmiş ve daha 3 aylık evliler. Kız daha yeni gelin geldi ama yaşımız aynı. Şimdi kendinizi benım yerıme koyup empati yapmanızı istiyorum. bu kızın Sizin arkanızdan konuştuğunuzu duysanız. İşte ben ondan daha guzelım dese. Yada erkek kız fark etmez her insana ben mı daha güzelim omu dese. Devamlı sizinle kendinizi kıyaslasa. Sizi insanlara karşı kötülese  demediğiniz kelımelerı dedi dıye çıkartsa en önemlisı de benım ıkıncı evlılıgım ve işte iyi olsa ikinci evlılıgı yapmazdı dese. Size de gelip onlar senın hakkında kotu kadın 2. Evlilik yapmıs bebeklı gelmıs dıyorlar ben senı savunuyorum dese. Siz bu tum gerçekleri ögrensenız tepkınız ne olur cok merak ediyorum. Bu arada bu güzelim müzelim çekemıyorum laflarını duyunca aradım bır daha benımle muhatap olma dedım. Ama bu son olanlar a cok sinirlendim herkez de yenı evlı sakin ol konusma yuz yuze gelme bosver dıyorlar. Onun nasıl oldugunu biliyoruz anladık dıyorlar ama işte içim içimi yiyor. Sizce sineye çekip susayım mı yoksa tartışmamı çıkarayım

16 Cevaplar

+1 oy
(4,875 puan) tarafından
3 aylık gelin senin hakkında neler de biliyor böyle. 
(64 puan) tarafından
İkinci evlılıgım oldugunu herkez biliyor fakat bu kız taa nısanlı ıken benım hakkımda konusmaya basladı ben hep sineye cektım evlendı yine duydum arayıp uyardım ama bu son evliliğim namusum İle ılgılı olan konuda cok sınırlendım. Kayın babam ve kayınvalıdem bızım için sus dedikleri ıcın susuyorum ama kendıme de yedıremıyorum o kelımeleeın altında kaldıgım ıcın
-Reklam-
0 oy
tarafından
Vala eşimin ailesinden kıskananlara ana avrat sövüyorum hiç biriyle görüşmüyoruz 
(64 puan) tarafından
Normalde yapı olarak bende asla alttan alan insan değilim ama kayınvalıdem kayın babam eşim boşver birşey deme konusma tüm ilgiyi keselım onlara karsı yeter dıyorlar ama son evlılık konusunda Kı konuda cok kalbım kırıldı
0 oy
tarafından
Uzaktan izlerim sadece. Öylede yapıyorum. Demekki size imreniyor bu kadar açık ve net
(64 puan) tarafından
Güzelim kelimelerine takılmıyorum herkez ın güzellik görecesi farklı. Varsın benden güzel olsun ama. Benım kendı geçmişim İle ılgılı kelıme ettıgını duyunca cok sınırlendım konusmuyorum tüm alakamı kestım ama iste cok sınırlendım
tarafından
Sözüm meclisten dışarı canım şöyle bir laf vardır sizin adınıza söylüyorum hatta paylaşabilirsiniz.  Ben geçmişi dürdüm büktüm çöpe attım. Çöpü karıştırmak köpeklerin işidir
(64 puan) tarafından
Güzel sözmüş paylaşacağım :)
tarafından
:))))))
0 oy
tarafından
Neden kendini seninle kıyaslama derdine düşmüş dengesiz midir nedir. Görmezden gel bence kudursun dursun 
(64 puan) tarafından
Evet dengesızlık var. Guzellık takıntılıgı var. Yanı herkese kayınbaba sına tanımadığı adamlara bıle nasılım guzel mıyım dıyor. Bırde işin içine benı katıp kıyaslama yapıyor. Bunları duyunca aradım konusmayı kestım ama bu kez de geçmişim evlılıgım hakkında laf yapmıs bu konuda da susmak ıstemiyorum ama kayın babam ve kayınvalıdem bızım için sus dediler. Onlar ıcın yıne alttan almaya calısıyor um. Ama içim içimi de yiyor
tarafından
Evlenmiş barklanmış ne diye hala başkalarından güzelsin diye iltifat bekliyorsa kocası söylesin yeter. Kıskanıyor mu ki acaba seni, bu boş bopazlıkla o yine konuşur şimdi onların hatrına sus o zaman konuşursun
(64 puan) tarafından
Öyle yapacağım
0 oy
(4,698 puan) tarafından
*t ürür kervan yürür bacım hiç muhatap olmam gelsin yüzüme söylesin hatta eşin kocasını arasın bu tarz şeylerden hoşlanmayız karın sağ solda boş konuşmasın desin 
(64 puan) tarafından
Eşim ile konustu eşi özür diledi. Asla konusmasın dedi numarası nı da silsin benım hanımın dedi. Ama işte güzellik hiç de. Evlilik namus konusunu diline alınca ben cok sinirlendim yıne de yatsın kalksın dua etsın kayınbabam ve kayınvalıdem in hatrına susuyorum susmaya calısıyor um
(4,698 puan) tarafından
Namusuna laf ettirme canım bunun için asla susma
(64 puan) tarafından
En ufak bir kelıme daha duymayı beklıyorum zaten aradığım da uyarmıştım zaten. Bu kez boyle uyarmam evine gelırım ortalık karısır dedım
0 oy
(1,217 puan) tarafından
Aklı başında akıllı bi insan ikinci evliliği bilmem ne demez boşver takma muhattap olma o seni kıskanıyor istyoki onun seviyesine düş
(1,217 puan) tarafından
Üç aylık geline ikinci evliliği şöyle böyle diye anlatanı bulmak lazım asıl
(64 puan) tarafından
Eltileri anlatmış şuan aıleden çoğu kişi İle mesafemi koydum zaten ama iste insan ister istemez çok sinirleniyor
(1,217 puan) tarafından
Boşver canm seviyesini belli etmiş send agır dur herkes senide onuda tanıyor onun seviyesine düşme
(64 puan) tarafından
Çoğu kişi biliyor nasıl bir yapıda oldugunu fakat işte yine de sinirleniyorum. Alabildiğimce alttan almaya çalışacağım
(1,217 puan) tarafından
Boşver kız boz sende onu tartışma ama yüzde verme
0 oy
tarafından
Ne buyuk konusmus ne malum onun bosanip 2.evliligini yapmayacagi kimse bosanmak icin evlenmez ama biseyler yolunda gitmiyosa bosanirsin ucunda ölüm yok yani valla Allah a havale et dicm de yenilir yutulur seyler dememis ne desem bilemedim
(64 puan) tarafından
İşte bende susmak ıstemıyorum ama kayın babam ve kayınvalıdem bızım için sus dediler. Onlar ıcın sineye cekmeye calısıyor um. Ama bir kelıme daha duyarsam alttan alabılcegımı sanmıyorum
tarafından
Bence de oyle yap bi de sana bunlari kim anlatiyo
(64 puan) tarafından
Tüm aile zaten hep biliyor benım ile kıyas içinde oldugunu ben bunu aradım konustum. Bıraz sert uyardım sonra bana kendisi sinirle bir iki birşey dedi. Her onune gelene söylüyor  benımle ilgili düşündüklerini. Herkez söylüyor
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Yuzlestiririm açıkçası ben . Kim kime ne dediyse hiçbirine visey demeden tek noktaya çağırırım sorarım kimin benle be derdi var diye zaten dökülürler  o zaman . İnsan hazmedemedigini  kusar canım omu guzek ben mi o ne saçma şey herkes kendine göre güzeldir.  Senden güzel bile olsa bundan onane  şahane kimene esin beğenmiş almış onami  kalmış dedikodusunu yapmak . Uzak dur valla iyle insan evin huzurunu bozar 
(64 puan) tarafından
Eşimde aynısı nı dedı. Bu aileyi karıştıracak dedi zaten tum alakamı kestım. En ufak bir kelıme daha duyarsam bu kez alttan alamam
0 oy
tarafından
Babanın kızı değil ver ağzının payını dahada gorusme 
(64 puan) tarafından
En son arayıp uyardıgım da zaten bende dedim aynısını babamın kızı değilsin susuyorsam buyukler ın hatrına ama bır daha asla affetmem bu kez evine gelırım ortalık karısır dedim. İnşallah doğru durur
0 oy
(802 puan) tarafından
Mutlaka arkamdan konuşmasını duymama gerek yok, frekans almadigimdan uzak dururum.Asil çizgimi hiçbir şekilde bozmam.Bir zararını görmedim Prensip meselesi.
(64 puan) tarafından
Bende en başından beri mesafeliydim ama ona ragmen bu kelımelerı kullanmış. Bu kez tüm ilgi alakamı kestim.
0 oy
tarafından
Ben direkt döverdim
(64 puan) tarafından
Bende normalde öyle yaparım iste ama büyüklerin hatırı ve ricası oldugu ıcın alttan almaya çalısıyorum
0 oy
(2,132 puan) tarafından
O kişinin yaptığı tabi ki çok yanlış ama ben böyle durumlarda laf taşıyanları da eleştiriyorum. Yeni gelin bunları konuşmaya başlayınca onun ağzının payını verip sustursa herkes bir daha kimseye konusamaz. Hem onu dinleyip, hem söyledi ama seni savunduk bana samimi gelmiyor. 

Kimse benim yanımda bir tanıdığım akrabam için bunları söyleyemez anında terslerim, niyeti varsa da içinde kalır 
(64 puan) tarafından
Tabiki çok haklısınız zaten söyleyenlerin çoğu ile de alakamı kestım mesafemı koydum.
0 oy
tarafından
Hiç muhatap olma  ikinci olunca zaten bir çekememezlik oluyor benimde ikinci evliliğim eltim onu evden kovdu diye laf etmiş kayınpeder iş yapmıyor diyormuş ben eşimden başkasını takmıyorum kimse ile de muhatap olmuyorum toplumda maalesef böyle bir algi var iyi olsa kadin bosanmazdi diye kimse erkeğin suçlu olabileceğini düşünmüyor biz boşandık ya sanki istenmiyor zannediyor herkes oysa ben istemedim 
(64 puan) tarafından
Maalesef dediğin gibi ama Allah, a şükür kayınvalıdem de kayın babam da çok iyi insanlar. Onlarında ilk evliliği değil anlayabiliyorlar beni.  Fakat diğerleri anlamayı bırak. Olmayan şeyleride çıkarıyorlar. Artık hepsıne uzağım
0 oy
(1,653 puan) tarafından
Arar sorarım sen hayırdır diye. Yada beklerim herkes varken sen hayırdır böyle böyle diyormussun diye söylerim. Derdin varsa benimle muhatap ol. Yemiyorsa yüzüme demeye arkamdan konuşma yırtarım o ağzını de. Hadsiz. Kimsenin hikâyesi bitmiş değil. Ne biliyor ki şimdi ki evliliği bitmeyecek. Belki o üç kere evlenecek. Düşmanım dahi olsa yuvası yıkılsın istemem onun için değil de sonuçta kimsenin sonu belli değil ne olacağı belli değil. Cahil. Ama açık açık konuş sınırını koy bence
(64 puan) tarafından
Daha oncesınde duydugum da uyardım. Bır daha duyarsam evine gelirim ortalık karışır kımsınkı susup alttan alcam babamın kızı değilsin benımde sabrım var dedim. Bazılarını inkar eddi bazılarını da Hı şöyle dedim felan dedi. Bende muhatap olmam senınle sende olma dedi. Bende ne işim olur dedim. Agzıma geleni dedim ona ragmen yine laf etmiş
(1,653 puan) tarafından
O zaman eşinle onun eşi varken git açık açık konuş anlasın seninle dans edemeyeceğini. Yaptığın terbiyesizligin açıklaması yok diye konuş. Kocası da uyarır senin eşin de görür arkanda durur. Ha bide kim söylediyse söyle şundan duydum söyledi diye çünkü arkandan demesin iftira atıyor diye. Sonra da muhatap olma bence.  Çünkü çok vasıfsız bir insan belli.
(64 puan) tarafından
Peki cok teşekkür ederim dediğin gibi yapacağım bir kelıme daha duyarsam
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Telefon açar kesinlikle hesap sorardım bidaha da cesaret etmezdi arkadan konuşmaya 
(64 puan) tarafından
Daha once arayıp uyarmıştım ona ragmen boyle yapıyor

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 322 göst.
19 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 168 göst.
0 oy
26 cevap 650 göst.
19 Nisan 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy