0 oy
350 göst.
Diğer kategorisinde (77 puan) tarafından
Yeni anne oldum bende ilk çocuğum bebeğim daha 46 günlük. Sarılık oldu geçmedi sarılığımız hala anne sütü sarılığı yani uzayan sarılık dedi doktor. Çevreden sürekli açtır o çocuk mama ver sütün yaramıyor şöyle böyle diyip duruyorlar bunu kendi annem bile dedi sütün yaramıyordur mama ver diye. En başta umursamıyordum ama artık delirmek üzereyim açtır o çocuk ondan ağlıyordur diyip duruyorlar ve ondan sarılığı atamıyor diyorlar. Çocuğun gaz sorunu var sancılanıyor sürekli makatında çatlak oluştu ama bu durumu anlatamıyorum kimseye aç olduğu için ağlıyor sanıyorlar. Onlara göre bebeğin açlık dışında Bi sorunu yok çünkü. Bebeğimin kilosu da yerinde maşallah doktor hatta gününe göre baya iyi dedi. Size de böyle karışan oluyor mu bıktım artık ben bu tantanadan ya strese girmekten sütüme bir şey olacak diye korkuyorum umursamamaya çalışıyorum ama artık tepeme biniyorlar. Eşim Bile bazen mama alalım diyor kimse yanımda değil bu kalabalıkla tek başıma kaldım.

14 Cevaplar

+1 oy
(12,481 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Biz onlara kısaca herbokolog diyoruz 
(12,481 puan) tarafından
Her bo.ku kendilerince bilen insan demek ;)))
(1,207 puan) tarafından
Düşünsene 182 yi arayıp diyosun herbokolog  randevusu diye ;) :) ;)
(12,481 puan) tarafından
Puhahahahahahaha benim cağnım ülkemde oda olur :)))
tarafından
alkisliyorum valla super yorum
(77 puan) tarafından
Ya insanın kendi annesi bile yapar mı yapıyormuş valla
-Reklam-
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Eşin doktora seninle gelmiyor mu canım doktor anlatsın ona gerek olmadığını diğerlerini de takma zor o dönemler ama geçiyor her kafadan bi ses çıkıyor hassas oluyorsun zaten ben  insanlar canım dese canın çıksın diye algılardım ama geçiyor 
(77 puan) tarafından
Geliyor ama anlamak istemiyor mama verip daha da şişirtecekler çocuğu sonra beni istemeyecek sonra da diyecekler ki keyfi emzirmiyon deli ediyorlar insanı
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Kapat telefonunu kimseyle görüşme ben öyle yaptım oğlum ve ben toparlanana kadar kimseyle görüşmedim internetten baka baka büyüttüm 
(77 puan) tarafından
Görüşmediğim halde böyle ki eşime söylüyorlar bu sefer de akıl hocaları çok
0 oy
(69 puan) tarafından
Karışmayan varmı diye sorsana canım 
(77 puan) tarafından
Öyle valla...
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Canım insanlar susmaz canını sıkma hiç bizim millet konuşmayı seviyo duymazdan gel şükür çocukta kilosu falan iyise aldırış etme.  Mama vermek kötü bisey değil ama sütun yetiyorsa yarıyorsa niye veresin . Kotu anlamda dediklerini sanmıyorum doğrusu ama iste insan bunaliyo  bosver sen 
(77 puan) tarafından
Valla artık ben art niyet arıyorum herkes benim bakamadığımı düşünüyor çocuğa kendi annem bile ya artık şakasına mı gerçek mi bilemiyorum getir ben bakarım çocuğa diyor versen eline 2 gün zor bakar delirtecekler beni
0 oy
(2,465 puan) tarafından
Hic duyma onları sen boşver her kafadan bir ses cikiyo iste banada hic aglamiyo  cocuklar üstüne düşme bu kadar ağlasın ciğerleri gelişmez yoksa derlerdi inanki diyecek birşey buluyolar
(77 puan) tarafından
Yok artık abartmış onu diyen de Allah bizlere sabır versin gerçekten
0 oy
(2,355 puan) tarafından
annenler de karısı r mı wlla benm annem acayip cok karısor nerde zararlı hazır mamalar var al der hipnoz olmus gibi bazen kasık maması aleım kılı alsın zayıf der Uzer beni ara mama vrelim diye tutturur sen he he de gerekirse azarla sussunşar 
(77 puan) tarafından
Annemi Bi kere dayanamadım azarladım kaynanama hiçbir şey demedim ve diğerlerine ama artık susmuycam madem onlar konuşuyor bilip bilmeden azarlıycam bundan sonra yoksa hadlerini bilen yok
0 oy
(948 puan) tarafından
Aynı şeyleri yaşadım herkes sütün az dedi sağım yaptım gerçekten az geliyordu ama bebeğim gayet kilosu yerinde bir bebekti ayy çok şükür ki geçti o zamanlar. Sende canım hiç canını sıkma  sen annesisin ve bebeğinin dilinden en iyi sen anlarsın o yüzden şu dönemi atlatana kadar dışarıya sağır ol
(77 puan) tarafından
Ah canım keşke şimdiye kadar hep sağır oldum ama öyle bir kalabalıkla mücadele içindeyim ki en önemlisi tabiki çocuğumun sağlığı ama emziren ve yeni anne olan birine de bu yapılmaz ki ama zaten bir hayat mücadelesi içindeyiz her şeye yetişmeye çalışıyoruz ne diye destek olmazlar
(948 puan) tarafından
Benn kadınlara kızıyorum bu konuda açıkçası herkes bu dönemleri yaşıyor yada yaşayacak yaşayanların daha anlayışlı daha yapıcı olması gerekir ama işte....
(77 puan) tarafından
Aynen öyle en çok da kaynanam ve annem ya en çok destek olması gereken kişiler artık iyiliğine konuştuklarını da düşünmüyorum
0 oy
(8,960 puan) tarafından
Benimde bebeğim kolikti çok agliyodu kaynanamda sürekli aç bu senin sütünün özü Yok su gibi doyurmuyo diyodu hatta bı keresinde senin sütün yelli ondan gazlı bebeğin mama ver emzirme dedi eşimi dolduruyolardi bende kafam atınca alıp oğlumu anneme gidiyodum Kafa dinliyodum resmen boşver sen insanları kim ne derse desin takmamayi öğrenecegiz inşallah
(77 puan) tarafından
Takmıyorum aslında ama sabrım da taşıyor Bi raddeden sonra anneme gitsem o da aynı ki sütün yaramıyor diyor bana kaynanam da her aramasında ağlamasını duyunca doymuyor mu diyor
0 oy
(502 puan) tarafından
Sütüm oluk oluk akardı ama bebelerimin sarılığı hep 3 aya yakın sürdü hastanede falan da yattık 2 kez. Yani sütle doymayla evet alakalı ama tamamen ona bağlı da değil. Sen bunu bil yeter ki biliyorsun anladığım kadarıyla. Herkes herşeyi söyler bilen bilmeyen, seven sevmeyen herrrkesss. Esin de etki altında kalabilir ama sen kendi bildiğini yap. Çok alalım.derse de eşin alın bı kutu mama deneyin bakalım. En azından susar. 
(77 puan) tarafından
Alalım dedim Bi ara bu sefer de seni kabul etmez dedi e sürekli de mama alıp duramayız sonuçta fuzuli masraf yani sütüm varken ve çocuğun kilosu da yerindeyken girdiğim her doktora sordum her anneye danıştım mama verme dediler uzayan sarılık sonuçta kendiliğinden geçen Bi durum ama bunu çevreye anlatamıyorum anlatmıyorum hatta kimseye Bi açıklama yapmıyorum eşim söylüyor ama anlamıyorlar
0 oy
(59 puan) tarafından
Canım hiç kafana takma maya bak malesef kötü bir durumdasın benim çocuğum da üç ay uzamış sarılık vardı şükür kendiliğinden geçti napalim olacağında oluyo ama ailende olsa o çocuğun annesi sensin en iyi kararı sen verirsin bebek olunca biz anneler kaplana dönüyoruz sende sadece doktorunu dinle kimseye kulak asma annesi en iyisini sen bilirsin  ben mama kullanmadım sütüm de şükür yetti mama falan kilo almazsa veriyorlar takip eder zaten doktorun belli sinir var fototerapi için o sınırı asmadigi sürece azalıp gider merak etme benim oğlum 13 aylık oldu korkma sen sadece sakin ol
(77 puan) tarafından
İnşallah geçer bizimki de ben sadece çocuğumun sağlığını düşünüyorum ama böyle Bi durumdayken insan destek bekliyor çevresinden aksine üstüme geliyorlar kilolu olursa sağlıklı olacağını düşünüyorlar mama verseydim de bu sefer niye emzirmiyon diye üstüme geleceklerdi ah dert bitmiyor ki
0 oy
tarafından
Herşeyi bilirler bilmezler mı aaa bir numara yorumcular. Benim kızımda da oldu uzayan sarılık kilo aldı mı canım bebegin günde 4 veya 5 kere cisli bez alıyor musun?
(77 puan) tarafından
Alıyorum canım doktor da dedi eşimin yanında bunu ama anlatamıyorum işte kimseye sütüm yaramıyormuş öyle düşünüyorlar gelde böyle diyene delirme
0 oy
tarafından
Kimseye konuşma fırsatı vermiyorum... 
(77 puan) tarafından
Bende öyle yapıcam bundan sonra kim olursa olsun şimdiye kadar çizgimi aşmamıştım ama sabrımı taşırdılar baştan beri mama verseydim de bu sefer diyeceklerdi niye emzirmiyon
tarafından
Aynen öyle

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 733 göst.
30 Ekim 2019 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,210 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 381 göst.
17 Nisan 2022 Aile kategorisinde Emine. (69 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 179 göst.
0 oy