0 oy
283 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ben doğum yapalı 10 gün oldu bebeğim benim sütümle doymuyor maalesef sürekli emmek istiyor sütüm.var ama.yetersiz geliyor sanırım 

Bu sabah Trendyol hızlı marketten hipp maması aldım az önce ondan icirdim birazını geri bıraktı doğru düzgün içmedi ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olur musunuz kızım doymuyor çok üzülüyorum

13 Cevaplar

+1 oy
(4,089 puan) tarafından
Canım daha 10 gün olmuş kayısı kadar midesi var doyuyor ama çabuk acıkıyor ben sürekli emziriyordum yarım saatte bir kafana göre mama verme sen sürekli emzir o iki saat falan bende hiç olmadı valla ilk üç ay kızımın iki saat memesiz durduğunu görmedim ben 15 günlük olunca tekrar kontrole çağırması gerekti doktorun sarılığına ve kilosuna bakarlar gerekirse mama ver der zaten 
tarafından
Sorun da orda zaten öyle aman aman bir sütüm yok sürekli emzirsem bile doymuyor
-Reklam-
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Cnm hem mama hem emzirebilirsin bnm oglumda doymuyodu öyle yaptim üzme kendini hem yeni dogum yaomissin sutün daha artar
tarafından
Kustu mamayı sevmedi sanırım :(
(7,972 puan) tarafından
Sen sık sık emzir bol su tüket süt arttirci caylar iç
tarafından
Sık sık emiyor zaten hiç bırakmıyor beni göğüslerim mahvoldu kanıyor çok acıyor
(7,972 puan) tarafından
Plastik gogus ucu al cnm ben onun sayesinde rahatladim
tarafından
Aşırı sütüm yok yarar mı
0 oy
(13,203 puan) tarafından
2 saatte bir besliyorsan birinde emzir birinde mama ver benimki mememi bir kere adam gibi ağzına koyup çekmedi bile sen suçlu hissetme kendini boşa
tarafından
Benimki çekiyor çok iyi alıyor memeyi çok iştahlı ama aşırı bir sütüm yok ve zaten daha yarım saat olmadan yine istiyor
(13,203 puan) tarafından
O zaman doğmuyor cidden sen 60 cc mama yap ona bak bakalım ne kadar içecek kaç saatte acıkacak 2-3 saat gitmesi lazım.
tarafından
Önceki gece sütü sağdım tam 60 cc çıktı zaten hepsini içti daha 10 dakika geçti yine emmek istedi
(13,203 puan) tarafından
Aynı benimki de öyleydi
0 oy
tarafından
İlk günden beri mama ile besliyorm , canm mamayı sevmemiş olabilşr farklı bi marka deneyebilirsin , yada reflüsü olabilir , mamasını yedirirken gögsüne yatır öyle yedir canm dik olarak yesin
tarafından
Yan yatırarak verdim birde reflü olsa belli olmaz mıydı 10 gündür ilk kez bugün kustu
0 oy
(444 puan) tarafından
Canım stres yaptıkça sütün azalir bir de sen ne kadar sütün oldugunu bilemezsin. Doktor 1 aylikken yeterli kiloyu almadiysa sana takviye mama önerir. Kendi kendine kullanma derim. Benim de 3 gün sütüm cok azdi bebegim cok agladi emziremedim dikislerimden oturamadim daha sonra hirs yapip bebegimi emzirdim o da emmeyi öğrendi zamanla, emzik falan kullanmadim inat ettim iyiki de kullanmamışım emzirdikçe de gazını çıkar canim ve üzülme sürekli emzir sürekli onunla temas halinde ol yanina uzan göğsünü koklasin sen de dinlen inşallah yeter de artar sütün. Bana sütün yok sütün yok deyip durdu millet. Şimdi doktor da ebe de her gittiğimde sadece süt mü veriyorsun kilosu cok iyi der. İnsallah yardimci olabilmisimdir
tarafından
Sürekli temas halindeyiz zaten daha 10 günden çok yoruldum hep memede hep ağzı dili dışarda ellerini emiyor sürekli göğüslerim yara oldu kanıyor dayanamıyorum kullandım da lansinoh falan ama yok hiç memeyi bırakmadığı için göğüs yaralarıma bile çözüm yapamıyorum
(444 puan) tarafından
Evet canım neredeyse 2 ay memeden ayrilmiyor gazini cikariyor musun canim gazi varsa kendini rahatlatmak icin ellerini emer. Gazini cikarip tekrar emzirmeyi dene gazini cikarmadan uyutma belki rahatlarsin ama ilk zamanlar öyle gercekten bebegimin 3 saat ayrılmadığını hatirliyorum kaynanam ver emzigi diyip duruyordu ama o zamanlar çok gelişti ve çok güzel kilo aldi. Simdi 3 bucuk aylık emmek istemiyor hele gazı varsa asla emmiyor cikarmadan. Bazen o günleri özlüyorum o emerken dinleniyordum tv falan izliyordum ama tuvalete bile gidemiyordum tabi şimdi 5-10 dk da doyuyor daha sonra biraz oyun biraz uyku istiyor. Yani bunlar geçici canım sabret sadece tüm bebekler ayni sanirim bende bu bilgileri buradan öğrendim çok işime yaradı
0 oy
tarafından
Kuzum bende senin gibi düşünüyordum doymuyor ağlıyor diyordum meğer gazdan sürekli emmek istiyormuş  günde 6 tane cisli bez alıyorsan doyuyordur
0 oy
(1,656 puan) tarafından
Mama verebilirsin canım kendi sutunun üstüne ben hiç emzirmedim iki ay sahip verdim zaten bir ay kuvexde kaldı sütüm wzaldi sağlık problemlerim çıkınca tamamen kestim
0 oy
(7,167 puan) tarafından
Canım emmek istiyor diye yetmiyor demek değil ki günlük kaç tane cisli bez çıkartıyor bebeğin ? Daha yeni doğmuş o sürekli emmek ister bazı bebekler de aksine beş dk emer bırakır . Kilo alımını takip et hemen mama odaklı olma 
0 oy
(427 puan) tarafından
rcekten doymadigi icin mi emiyro acaba canm ne bileym belki gazi felan vardir baska biseydir oypede dusun kendni sutun yok die suclama ayrica bide sunu syleyim bnim kadar lohus apsikolojisini kotu geciren oadi sanirim herkes bana mama zehir mis gbi davrandi ama sutum yok diede aklinca psikolojimide bozdular bnde Byleydim ama emzirdikce zmaanla cogaldi sutum kizim 1 yasinda ve cok sukur hala emiyor sende moralini bozma mamayi yemediyse baska marka dene sma mesela hem doyuruyor hmde muhakkak kabul edebilecegi bir mana tawsiye eferm yani anlayacağın senn moralini yuksek tutman ve stres yapmaman lazim
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Canım benim de öyleydi sürekli emmek istiyordu 30 dakika da bir nerdeyse sonradan artıyor o
0 oy
(597 puan) tarafından
Vallaha ebn tam 1ay oglumu aglattim o emdikce sutum gelir doyar diye ama yok mamayi cogaltmak zorunda kaldim cunki sutum gelmiodu resmen gisim gidim o kadar az gelioduki. Oyle boyle buyorlar. Vende hipp kullandim ve kullaniom ilk gunden beri. Suan 10ayligim gunde 2ogun maka icio sabah ve aksam uyku arasinda
0 oy
tarafından
Ahh ahh aynı ben, mama içicek dıye be üzülmüştüm ne dert etmıstım kendıme sütüm yetmiyor dıye halbukı yetıyor ama bazı bebekler sureklı emmek ıstıyor emdıkce kendılerını güvense hıssedıyorlar bence, ya da gazı varsa daha rahatlıyor benım kızım oyleydı çekmesem 24 saatte memede dururdu mama varırdım 1 aylık bebek 120 Cc mama üçer kusardı ama doyamadığı ıcın degıl sadece emme dürtüsüyle yapıyor KESK'e sımdıkı  aklım o zaman olsa, hıc üzülmezdım
0 oy
tarafından
Eee benim bebeğimde sürekli emmek istiyor şimdi sütüm eksikmi oluyor anlamadım :/,

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 142 göst.
28 Aralık 2023 Aile kategorisinde Minikii (457 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 246 göst.
15 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Umutsuz_33 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 210 göst.
10 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,595 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 321 göst.
5 Eylül 2022 Aile kategorisinde Ayca6273 (57 puan) tarafından soruldu

377,365 soru

11,292,894 cevap

34,711 kullanıcı

...