0 oy
145 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (172 puan) tarafından
4 bucuk aylık bebeğim var normal doğum yaptım 21 yaşındayım ve kızım 4-5 yaşına gelene kadar düşünmüyoruz tekrar bu zamana kadar cerazette hap+prezervatif ile korunduk ki zaten daha hiç de adet olmadım emziriyorum da ama ona guvenmedim asla hap 64 TL her ay her ay artık pahalı geliyor alabilecek gücümüz var ama neden vereyim gereksiz gelmeye başladı çevremde spiral taktıranlar var ama soru soramadım utandigim için şimdi size soruyorum burayı yakın görüyorum jendime 

#spiral çeşitleri varmış onlar neler ? Hangisi takılıyor?

#aci sizi ağrı yapiyormu henüz adet olmadım çünkü olurmuyum ?

#iliskide hissedilir mi sanki o demiri eşim hissetcek gibi geliyor ilişkiye girmeye korkarım bu yüzden bişi olur diye ? 

#bazi kişiler idrarını yaparken bile hissettiğini söylüyor doğru mu ?

#ne sıklıkla kontrole gidilmesi lazım ?

3 Cevaplar

0 oy
tarafından

1. Sprialin çeşitleri yok canım
  2. Bir anlık iğne batıyormuşlar gbı hissedebilirsin zaten normal doğum yapmışsın bundan korkmana gerek yok 1 seneye kadar adet olmaman normal 
  3. Eşlerin Demiri değil ipi hisseddiğini söylüyorlardı burda oda kaydığı içinmiş sanırım
  4. İdrarını yaparken hissedeni ben hiç duymadım
  5. 6 ayda bir kontrole gtmen gerekıyor kaymış mı vs bakmaları için 
tarafından
Evet bana göre hormonlu iyi çünkü bakır olan 15 gün adetim sürüyordu 1.5 sene boyunca 10 günden aşağı adet görmedim hiç ve yoğun bir şekilde oluyordum aşırı zayıfladım o yüzden ama hormonlu düzene sokuyor ve sancı filan da fazla yapmazdı
tarafından
Pezervatifde tahriş ediyor ya sizde olmuyor mu
(172 puan) tarafından
Yok preservatif zaten kendinden sıvı yapılı tahriş olmadı hiç ilk defa duydum şuan hatta
(172 puan) tarafından
Hormonlu taktirirsam sonradan hamile kalmam daha zor olmasın ?
tarafından
Doktorunla görüş canım sor hangisi uygun ise o sana önerir
-Reklam-
0 oy
(182 puan) tarafından
5 sene spiral takılı durdu ilişkide iki tarafta sperallı his etmedik,ağrı sızı yapmadı düzenli normal adet gördüm idrar yaparken hiçbişey his etmedim spiral kayma yaşamadım devlette takmışlardı çeşidi yok diye biliyorum takarken hemşire 10 yıl gider demişti ama biz bebek istediğimiz için 5 yılda gittik çıkarttık hiç ağrımadı çıkarttıktan 6 ay sonra hamile kaldım şu an 25haftalık cinsiyeti tam öğrenemedik kaç yere gittik bir doktor  erkek bir doktor kız diyor kafam karışık hangisine inanayım 3 oğlum var kızım olsun çok istemiştim sağlıklı olsunda yine erkek olursada sıkıntı yok sadece alış veriş yapıcam bebeğimin cinsiyetini bilmiyorum ne renk alıcam 
(1,547 puan) tarafından
Hormonlu olandan mi takdirdiniz
0 oy
(4,142 puan) tarafından
Valla iyi hoş ilaç pahallı ama daha dün burada biri paylaşmıştı spiralle hamile kalmış hiçbir şeye tam güven olmuyor, spiral+prezervatif garanti olur bence

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 515 göst.
2 Nisan 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 124 göst.
15 Ocak 2022 Diğer kategorisinde emir 19! (139 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 51 göst.
18 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zeyynomm (1 puan) tarafından soruldu
+2 oy
13 cevap 415 göst.
15 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Buraak (147 puan) tarafından soruldu

247,153 soru

7,213,381 cevap

27,083 kullanıcı

...