0 oy
342 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (444 puan) tarafından

Kızlar bebeğim 3 ay 22 günlük. Kalça ultrasonunda alfa degerleri sanirim 63-59 çıktı doktor çok fazla degil ama ortopediste git dedi dün gittik frejka(freyka) yastık yazdı onu taktım. Ara ara öyle görünce çok üzülüyorum ağlıyorum bi yandan da onun iyiligi için buna şükür diyorum. Aynı durumda olup bebeği iyileşen var mi ne kadar sürede oturdu 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ablamın kızının ki cikikti düzeldi canim Allah dermansız dert vermesin neye uzuluyon kalça çıkığı için benim bebeğim iki kulagida az duryuor düşünmekten ağlamaktan gözümde yaş kalmadı buna şükür diyorum sende şükret neler vat
(444 puan) tarafından
Aynen öyle yapıyorum canim arada görünce üzülüyorum ama ne dertler var Allah tüm bebeklere şifa versin neler var
tarafından
Aynen canim sen üzülme yinede o düzelir
(444 puan) tarafından
İnşallah canım
-Reklam-
0 oy
(3,459 puan) tarafından
Yeğenim de vardı ameliyatsız düzelmedi maalesef 
(444 puan) tarafından
İnsallah iyilesir canim ama kizlarin kalca cikigi orani daha fazlaymis
(3,459 puan) tarafından
Evet canım kızların fazlaymış çabuk iyilesiyomus erkeklerin gec iyilesiyomus yeğenim 2 yaşında falan yürümeye başladı şimdi 7 yaşında koşarken çok korkuyo katlayamiyo sağ bacağını çok fazla
(444 puan) tarafından
Allah sifa versin inşallah canim
(3,459 puan) tarafından
Her hasta olana inşallah
(444 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
tarafından
Bizim komşumuzun bebegin de vardı coktu sanırım alçıdaydı çünkü iyulesmisti ama ne kadar sürede iyileşti inan bilmiyorum inşallah seninde bebisin iyileşir üzülme annesi 
(444 puan) tarafından
İnşallah canım önce bu yastık sonra bandaj sonra alçı deniyorlarmış. Sonuç vermezse ameliyat oluyormuş inşallah geçer canım
tarafından
Inşallah canım dua et bol bol
(444 puan) tarafından
Ediyorum canim sagol
0 oy
(1,493 puan) tarafından
Rabbim.baska dert vermesin insalah tedavisini görürse düzelir inşallah bizdede çift bez bağladık geçti 
(444 puan) tarafından
Amin inşallah canim çift bez için geç dedi doktor ve kizdi neden 1 haftalikken gelmiyosunuz tüm annelerin ortopediste gelmesi gerek cocuk doktoru ne anlar dedi ama bana doktorlar 2 aylıkken demişti geç kaldık
(1,493 puan) tarafından
Evet ya geç kalınmış neyse geç olsun güç olmasin
(444 puan) tarafından
Evet canim inşallah geçer
tarafından
Canim biz çok erken görmüştük ultrasonda bakıldı hiç bir şey yok denildi evimize geldik ama.hiz gturdugumuzde yeni iki aylikti
(444 puan) tarafından
Ya bana doktor 2 aylikken gel dedi megerse ultrason için sira alinmasi gerekiyomus bi sira verdiler neredeyse 1 ay sonraya zaten orda zaman kaybettik sonra tekrar ultrason istedi orda da zaman kaybettik şimdi ortopediye randevu bulamayinca özel hastaneye gittik orda ultrasonla bakilmadi ama kesinlikle erken tanı çok önemli insanlarin bilgilendirilmesi gerek kesinlikle. Ben kanguru alacaktim bence o da kalca cikigini önlüyor kayinvalidem gerek yok vs dedi slk gibi dinledim çünkü bebegin bacaklarini bu aparat gibi açıyor en azından işlerimi de rahat yapardim
tarafından
Canim evet ultrason için randevu gerekiyor hemen alınıp gidilmesi gerekiyor biz randevuyu bir aylık yeni olduğunda almıştık çocuk doktoruna götürdük göz kulak kalça dedi hepsine bakittik iki aylikti küçük tü  bebeğim ozamanlar kan aldılar idrar veremedim mesela ama ben yinede bakittim kabında idrarında bişey varmı enfeksiyon ne diye gözden kalçadan geçti ama kulaktan geçemedi iki günlüktü ve şuan velkdie amaliyat olacak ama bize kulakta hastanede bakılması hakkım haram zıkkım olsun Allah'ım eglatlari ile sinasin bbelkinozaman bakdalardinkulajlarinda sıvı var denildi bakalım belkide oğlum amaliyat olacak yada olmayacak
(444 puan) tarafından
Allah şifa versin canım çaresi varsa Allah dermanını verir inşallah dermansız dert çok zor. Ne hastalıklar var Allah korusun yavrularımızı şifa versin inşallah
0 oy
tarafından
Benim kizkm öylrydi cnm uzulme duzelir bizimki doktorun verdigi bandajla duzeldi
(444 puan) tarafından
Ne kadar kaldı canım inşallah düzelir
tarafından
1 ay cnm
(444 puan) tarafından
1 aya düzelir inşallah canim peki duzeldikten sonra tekrar eski haline donebiliyo muymus dikkat etmemiz gereken birsey var mi
tarafından
Yok cnm duzeldikten sonra sukur birsey olmuyor
(444 puan) tarafından
İnsallah bizimde olmaz canım
0 oy
(622 puan) tarafından
Bizede de aynıydı 59 du çift bez dediler daha sonra başka hastaneye gittim doktor kızdı çift bez saçmalığına son verin çok sınırda bisey olmaz dedi bezi çıkardı elime verdi 10 gün sonra kontrol dedi gittiğimizde düzelmişti bir de yigenime çıkık dediler sıkı bir plastikten oturak gibi birşey verdiler ama çocuk okadar rahatsız ki onun icinde ağlamayan çocuk ağlamaya başladı anneside çocuk ağlıyor takmiycam dedi takmadı şükür sonrada bir sorun olmadı henüz gelişmemiş oluyormuş zamanla gelişir düzelir demişti doktor üzme sende kendini
tarafından
Üzülme canım ya ben batırarak bile gazını çıkartıyordu m.kalcasimi çıktı pat pat vuruyorum mesela olacaksa olur ozaman bende kulakları için mi kendimi sulayayim biz iki günlükken teste götürdük mesela
(444 puan) tarafından
Yok canim 2 günlükken ise doğumsal bi rahatsizliktir bu gelişimsel sanirim yani ben birseyleri yanlis yapmis olabilirim belki doğduğunda da vardir ama kendimi sucluyorum. Az duymasi hic yoktan iyi canim her günümüze şükretmek gerek inşallah da ilerde daha iyi olur bebeğiniz
tarafından
Allah razı olsun inslalh iyi olacak ben onun dağ Gibi arkasındayım annesi var babası var şükürler olsun iyi olacak oğlum pes etmeyeceğim yaşadıklarımı şuraya yazsam.bacim aman roman olur hele çevrem kulaklıkları nerde dediklerinde için için ağlıyorum herkes bebeğime sesli konuşuyor ellerini la diye vurarak konusuyor
(444 puan) tarafından
Evet canım çok zor Allah şifasını verir inşallah başka dert vermesin bebeklerimize bize
tarafından
Amin canım Allah razı olsun
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Eltimin bebeği nde de vardı. 6 ay boyunca topuktan omuza bebeğine özel kemer yapılıp alındı. 6 ay boyunca o kemer hiç çıkmadı tek bir zibinin üzerine giydirildi banyo falan hiç birşey yok. Sonrasında duzeldi. Eğer İstanbul da iseniz kemik hastanesi var Avrupa yakasında tam bilmiyorum ama deniz kenarinda bir hastaneydi. Baya da ilgililer
(444 puan) tarafından
Çanakkale'ye taşındım canim evlenince Baltalimanı olabilir istinye de ben de oralarda oturuyordum. Söylediğin düzelmezse takılıyormuş canım inşallah ona kalmaz biran önce iyileşir
0 oy
tarafından
Ya bize de sacmadapan şeyler söylediler gönderdiler çift bez falan takmıştım bı şey yok çocuğun daha neler dediler kule kafalı falan 
tarafından
Bacaklarına bisiklet sürer gibi hareket vermişti iki ayağınıtutup ileri geri bukuyoduk cekiyoduk falan
(444 puan) tarafından
Valla ultrason çekerken doktor bana da kafasina cocuk doktoru birşey dedi mi dedi halbuki şeklinde hicbir sorun yok doktorun arkadasiymis söyleyince güldü o öyle herşeye takar sendroma bağlar dedi. Erken tanı olsa cift bez ile olurdu canim 1 ay sonraya sira verdiler sürekli o yüzden gec kaldik
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Kalça çıkılığı ihmale gelmez. Dğktor ne diyorsa uygula. Benim akrabamın kızı benle yaşıt doğdugunda tedavi edilmediği için sakat. Bir aya baya topal. Özel ayakkabı giyiyor yine de topal kaç kez ameliyat oldu düzelmedi. 
(444 puan) tarafından
Allah şifa versin canim takiyorum hep doktor cikarma dedi 3 hafta-1 ay sonraya falan tekrar gidicem

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 51 göst.
0 oy
6 cevap 255 göst.
7 Nisan 2022 Aile kategorisinde Canannnn.1 (749 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 206 göst.
27 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Gunesaknc (177 puan) tarafından soruldu

377,735 soru

11,305,480 cevap

34,731 kullanıcı