0 oy
1,029 göst.
Diğer kategorisinde (6,810 puan) tarafından
Kizlar esim uzamn oldugu icin girevi gergi hakkaride o yanimda yokken dogum yaptim annemlerde kaliyirum besik almamistik daha annemde torununu dusundu ve gitti bi besik aldi geldi neyse esim izne geldi bizi almaya besige bakiyo bakiyo keske soyle olsaydi boyle olsaydi falan deyip duruyo neyse seslenmedim sonra bi bebek magzasina gittik 1 hafta sonra orda besik gordu keske sizinkilere deseydin burdan alsalardi daha guzelleri var dedi yine seslenmedim sirf misafir diye geri gitcek kalbini kirmayim istedim seslenmedim sonra annemler bize geldiler babam annem kaynanamda var esim cok anac oldugu icin annesi nereye o oraya sanki kaciyor bizimkiler icerde oturuyor bende oglani emzirmek icin odama gitmistim geldim ki bunlar anasinin elinde telefon mutfakta birbirine bisey gosteriyolar bizimkilerde oturma odasinda oturuyolar bunu bi kac defa yapti sonra ben annemlerde kaliyorum ya annemde calisiyor her ay bi paket bez ıslak mendili benden dedi tamm anne dedim simdi esim de annen alacak oh bezleri deyip duruyor dun dedim ki annem ayda 1 defa alcak diger paketide sen alcan ee annen demedi mi ben alirim diye dedi bende dedi ama annemin de bi evi var cocuklari var tek ben degilim ya gonlunden kopmus ayda bi tane her maasi alinca alirim dedi dedim hem dedim ben burdayim yiyorum iciyorum istediklerimi de aliyolar dedim ama oyle dedi ya ondan diyom dedi bende actim agzimi annem mi koydu bu cocugu banada annem alacak mecbur sen alcan hicte aldirmiyorum her ay sen alcan anneme bir igne aldirmicam dedim tamm dedi simdi sinir oluyorum yeminle bu kadarda olmaz ki acayip terbiyesiz ve dusuncesiz icimde kalmisti birine anlatip rahatlamam gerekiyordu buraya yazdim ksb uzun oldu

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bence minnettar olmalıydı beşik aldığı için senin ihtiyaçlarını giderdiği için bebeğinin ihtiyaçlarını giderdiği için. Çok ayıp etmiş.
tarafından
Ay hiç utanmıyo da haladan kontör istemeye. Halası demezmi bunlar gelinlerine bi kontörde mi alamıyorlar bide eşi uzman diye. Elin ağzını tutamazsın derler sana bişi olmaz ama eşinin arkasından konuşurlar. İstediği kadar akraba olsun.
(6,810 puan) tarafından
Yani haklisin valla kınanacak olan o bosverdim artik ama ben utaniyorum bazi yaptigi davranislardan
tarafından
İnan brnim eşimde bi ara buna benzer bi davranışta bulunmuştu anneme karşı sözde bişi demedi ama hareketleri çok zoruma gitmişti şimdi annemi içimden çok çok gelerek eve davet edemiyorum eşim yine aynisinı yapar diye. Ben utanıyorum eşim özür felan dilemişti çiçek felan almıştı hatta kaynanam da eşime ağzını açıp gözünü yummuştu sen miye böyle davranıyon diye. Sonra annemle daha yakın olmaya başladı ama yine de korkuyorum annemi davet etmeye. İçime öyle bi işlemiş ki yaptığı
(6,810 puan) tarafından
Haklisim valla insanin cok zoruna gidiyor cok ama baktim o oyle yapiyor bende artik onun annesini  yaninda saygisizca oturuyorum anladiklari dil o
tarafından
Ancak öyle yaranılıyo onlara sen ne kadar saygılı olursan o kadar ezmeye çalışıyorlar herşey karşılıklı bu hayatta ne ekersen onu biçersin.
-Reklam-
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Evlendiyse senin tum giderlerini karsilamayi goze almis demektir

Cocuk yaptiysa ayni sekilde cocugunda giderlerini

Bu konuda taviz verme sakın canım

Ihtiyacin olmasa bile ihtiyacim var diyip al at köşeye 

Iyi gün kötü gün var sonucta
(2,484 puan) tarafından
Al at canim ki bu zamanlarda seninde eksigin coktur kiyafet olsun ozel bakim olsun
100 harcadiysam 150 gitti de
Ben oyle yapiyorum valla 3 ayda 1000 kenarda vardi
(6,810 puan) tarafından
Yaa yaa inan bakk neymis nereye gidiyomusumda giyincemisim bi tane yetermis resmen zerim sefil geziniyorum mesela ayakkabim eskidi annem diyo artik bi ayakkabi al kendine esime diyorum zaten cocuk var nereye cikiyosun ki annem diyo ben aliyim bende aldirmiyorum oyle alisiyolar oyle istiyolar
(2,484 puan) tarafından
Zaten uzmanliga para kazanmak icin gitmedi mi? Senin icin harcamicaksa ne diye gitti şuna bak ya
Yazik valla bazilarinda var yedirmez bazilarinda yok ama elindeki herseyi verir eşi için
Umarim degerini anladiginda geç olmaz canım
Sen yuz verme
(6,810 puan) tarafından
Aynn diyorum sen ne icin ordasin bizim icin degil mi diyorum oyle sizin icin diyor bizim icin ama biz niye herseyden kisiyoruz ozmn diyorum para lazim para diyor eger biz boyle sefil olcaksak cik gel bosa ayri kalmayalim diyorum ama yine ayni yine ayni
(749 puan) tarafından
Sana para gondermiyormu canim
0 oy
(975 puan) tarafından
Ne çocuksu hareketler bunlar yaa.. Kadın almak zorunda mı? Kimse değil. O yaptı çocuğu, o bakacak. Teşekkür edip minnet altında kalması gerekirken söylediği lafa bak. Onu geçtim nasıl kendine yediriyor ya. Biraz gurur olur insanda. Benim çocuğum, kimseye muhtaç değil. Ben alacağım demeli. Benim eşim de öyle davranır bazen. Allah akıl fikir versin hepsine 
(6,810 puan) tarafından
Tabi ki almak zorunda degil ama resmen annesi ve esim sokak toplayicilari gbiler inanirmisin gecen gun bana telefonda diyor ki xocuk gormeye gelen olursa ceyrek iste yok artik dedim yaa ne kadar ayip kim gonlunden ne koparsa getirri getrmek zorundada degil dedim halama soyle diyolar kendi halasindan icin bende dedim senin bacin cocugumun halasi o getirmedi ki bisey ben senin halana soyleyim dedim
(975 puan) tarafından
Görünmez dilencilik yapıyor resmen. Bi de senin söylemeni istiyor. Madem ayıp madem utanıyorsun bu ne perhiz bu ne lahana turşusu
0 oy
tarafından
Ne kadr bencil eşin kusura bakma canım ama bu kdr olmaz 

Çocuğu annene güvenerek mi yaptı acaba ? Babası olarak o gördüğü beşiği alsn her ay göndersin para çocuk için 

Yazık annen alıyor her şeyi bir de beğenmiyor tam dövmelik
(6,810 puan) tarafından
Aynn oylee benide buraya keyfinden birakmiyor zaten evde kalirsam elektrik su dogalgaz yeme icme olcak ya ondan annemlere birakiyor yiyorumda iciyorumda kabul etmeseler etmezler kizim git kaynanada kal derler ama annem herseyi benim icin yapiyor sonucta gozlerinin onunde oluyum diye demiyor ki esime cocuguma sahip cikiyolar allah razi olsun demiyor
tarafından
Kendi anası ne fuski yiyi
(6,810 puan) tarafından
Anasi ne ki danasida o olsun canim valla ailecek toplamaya alismislar sagdan soldan ne alirsak ne getirirlerse kar diyolar ama ben esime dedim ben senin gbi toplayamm ksb dedim baya bi bozuldu
tarafından
İyi demişsin eee kendi para yollamiyor mu
0 oy
(12,871 puan) tarafından
Çok ayıp etmiş allah razı olsun düşünmüşsünüz diyeceğine. Bir de yanı eşinin maaşı iyi bezleri de oh annen alıyor demesi ayrı ayıplık etmiş. Eşin biraz rahatçı herhal de heryerden gelsin hesabı
(6,810 puan) tarafından
Aynn oyle her yerden gelsin istiyor valla bakk sinir oluyorum resmen toplayici gbi bisey yaa bazen diyorum allahim ben nerden buldumda bunu evlendim ev aldik canim eve gelen olursa dayinlar falan televizyon iste ev hediyesi diyor boyle bi sacmalik olabilir mi cocuk gormeye gelenden ceyrek iste diyor ne kadar sacma davranis kim ev gormeye tv almis acaba
(12,871 puan) tarafından
Aaa şaka gibi gerçekten canım erkekler utanır böyle durumdan hadi maddi durumu olmasa neyse
 Sen de niye annene aldırıyorsun anne beşik alacağına altın al bana deseydin gizliden ona göstermezdin böyle eşe böyle davranacaksın
(12,871 puan) tarafından
Sen mi alıştırdın canım yoksa baştan beri mi böyleydi bence dur demelisin aldırma kimseye oda dediğinde he de geç artık yoksa böyle gider
(6,810 puan) tarafından
Yok kiz ben niye alistiriyim bunlar ailecek boyleler eltim bile bunllarin yaninda dura dura o bile bunlara benzemis hepsi toplayici gbi
(12,871 puan) tarafından
Sen alıştırdın derken tamam alsınlar birşey dediysem alışır ama ailecek öyleyseler sen kendin çözüm bul aldırma annenlere ondan para iste
0 oy
(184 puan) tarafından
Ay nasıl sınır oldum aynı benimki gibi ya ilk çocuğuma annemler beşik almıştı beni goturduler beğenmeye annelerinde durumu çok iyi degil gittik beğenmeye nerde uygunlari var onlara bakıyorum ben annemlere belli etmeden belli etsem içinde kalmasın diye yine zar zor alırlardı pahalısını sonra en uygun besigi gordum ayyy bu çok güzel anne falan dedim beğendin mı bunu mu istiyosun dedi bende evet kesinlikle bu anne ya çok hoş çok tatlı falan dedim neyse aldık besigi getirdik evime kurduk koyduk eşim seninki gibi bakıyo bakiyo ne kadara aldılar onca magazadan bunu mu beğendin soyle bi fiyatı ne kadarmış falan dedi bende kendim beğendim babam kasaya gidene kadar fiyatından haberi bile yoktu senin annengil ne aldı üç beş kiyafetten baska onlarinda parasini senden aldı gelip gelip harçlık istedi annen neyi beğenmiyorum burun kiviriyosun sen git önce annenin aldiklarina bak beni sinir etme daha fazla sadece beşikte almadilar o gün annemler çıkmışken çocuğun herseyini alalım diye yurutecini aldılar bi sürü oyuncak aldılar poşet poşet kiyafet nankör bunlar işte minnet ediceklerine burun kiviriyolar daha 
(6,810 puan) tarafından
Ayy  insanin hem sinir bozuluyor hemde zoruna gidiyor demi boyle davranmalari yemin ederim birdaha boyle davransin agzima geleni dicem nankor pislikler iste bi allah razi olsun dusunduler aldilar demeleri yok ya burun kicirip duruyolar ama boyle devam ederse besigi evime goturmucem kalsin burda hem benim oglum yatar hem kardesim evlenince cocugu olursa annemlere gelip gittikce onlar yatarlar
(184 puan) tarafından
Aynen öyle canım ya varya gerçekten insan uzuluyo bide daha benden habersiz gidip bi beşik daha almışlar annemler kendi evlerine koymuşlar onuda geldikçe sıkıntı çekme çocuğun burdada besigi olsun burda yatsın geldikçe diye onlar oyle düşünceli ki bide söylemedim de annemlere hevesleri kırılmasın üzülmesinler diye iyiki annemiz babamiz var halbuki bu kadar şeyi almak zorunda degiller utanmazlık işte bunların yaptığı canım en güzeli ağzına lafları tikayip susturcan oyle yapmadıkça daha neler derler en sınır olduğum huylarından biri bu erkeklerin
(6,810 puan) tarafından
Kesinlikle ama bunlar ailecek oyleler inanirmisim resmen topluyolar gecen gun halasi ogluma bi takim almis birde eltimin kizina almis gelmis olmadi ogluma ama dusunmen yeterli ellerine saglik seneye giyer dedim neyse kaynanm eltimi aradi halan cocuk gormeye gelcek dedi ne  hazrlican dedi oda ne getirmis ki dedi kyananmda takim dedim hıhhh dedi inanrmisin ne bekliyosa bi ellerine saglim dusunmusler demeleri yok ailecek
(184 puan) tarafından
Kız valla aynı bizimkilerle ya sanki bizimkileri bana anlatiyosun yalniz değilmişim derttasim  Allah bize sabir versin
0 oy
tarafından
Oha bu kadar da yüzsüzlük olur mu (kusura bakma canım ) beşiği bezi vs annenler almış esin daha beğenmiyomus baba olduğu halde hep senin annene yükleneceğine kendi annesine hiç yüklenmiyor mu o anneanneyse öbürü de babanne mesela ki ikiside almak zorunda değil babası var bu çocuğun iyi etmissin lafı sokmakla 
tarafından
Aa annen sana para falan verirse sakla canım öyle şey olur mu neden istiyo para kazaniyomus ama
(6,810 puan) tarafından
Ne biliyim ya beni 3 defa goturdu valla pttye hadi alalim diye allahtan yatmamisti annem para vermez versede ben almam zaten burda zaten yiyip iciyorum canim birde para alarak yuk olmayim demi
tarafından
Doğru söylüyorsun canım herkesin geçim derdi var esin o zmn çok beleşe getirmeye çalışıyor Allah yardımcın olsun canım inşallah
(6,810 puan) tarafından
Getrmeye calisiyor ama ben ailemi ezdirmem anneminde arkada 2 evladi var bakmasi gerek tek ben degilim yaa
tarafından
Doğru diyorsun canım ..
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Valla kusura bakma canım ama esin beleşe getirmeye çalışıyor. Annenin icinden gelmiş her ay bir bez bir mendil almak istemiş. Yapmak zorunda mi değil. Eşinin yaptığı çok ayıp. Benim eşim böyle yapsa senin yaptığın çoğuga benim annem.babam bakmak zorunda değil.yaptiysan bakacaksın derdim. 
(6,810 puan) tarafından
Dedim canim hatta annem mi koydu ki bu cocugu dedim ee sevmeye gelince sevcekler ama diyor bende seninkilerde sevcekler ya dedim hem ne alaka illa birileri sevcekse karsiliginda bisey mi istememiz lazim dedim
(7,118 puan) tarafından
Aileden öyle görmüş demek ki canım.
(6,810 puan) tarafından
Kesinlile oyle bunlar zamninda cok yokluk cekmisler canim sagdan soldan gelenlerle bu hale gelmisler gecmisten gelen bi aliskanlik sanirim
0 oy
tarafından
Yok artık yaaa madem bu kadar çok biliyor gitsin daha güzel Bi beşik alsn o zaman annene teşekkür etmek yerine bide hala bişeyler mi bekliyor 
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Bazen iyilik yaparsın karşıdaki daha da fazla ister memnun olmaz   . Memnun edemezsin. Kökten kesecen  iyiliği ki değer bilinsin. Ayrıca ayrı odada oturmaları saygısızlık 
(6,810 puan) tarafından
Kesinlikle saygisixlik yani soyle babamin yaninda otur kinus birde cok saygisizca oturuyor bunu farkettim canim boyle koy agasi gbi kolarini kolduga atiyor dosunu gere ger kendini begenmis gbi
0 oy
tarafından
onun ailesi ne aldi
tarafından
esit sayilir onun anneside bez alsin her ay
(6,810 puan) tarafından
Onun annesi alsin deyince borclu harcli olur kiz
tarafından
zaten geline gelince borçları olur bide hasta olurlar:)
(6,810 puan) tarafından
Aynn oyle aynn amaa benim kaynana cok fenaa cokkk diger oglundan 1000 lira almis onu geri odedi bizdende almis tabi benim haberim yoktu esim ona verdin benimkinide ver dedi inan seker hastasi hemen kanepeye uzandi iste sekeri yukselmis gbi falan yapti bi girsen
tarafından
diyorum ya gezmeye dedikoduya gelince senden benden saglamlar ama koseye sıkışınca is olunca ayilip bayilirlar :)
0 oy
(3,187 puan) tarafından
Valla bez mevzusundan sonrasını okumadım.sinirleniyorum ben böyle şeye . Annem iyisini bilmez sen biliyorsun sen al bakalım de.. bı taraf böyle destek olunca gevsiyorar bunlar ya..
(6,810 puan) tarafından
Bidahaki seferede bu sizunu soyleyim canim daha iyisini biliyosan sen yap deyim
(3,187 puan) tarafından
Eee yani ne ayıp. O anneler babalar ucundan tutmasında görüyüm ben onları..
Hep çeneler işlemez, biraz eli işlesin bakalım..
0 oy
(149 puan) tarafından
Ah bu annelerimzin fedakarliklari ..  allah razi olsun erkek analari torun sevmeyi cok iyi blir ama bi cop almaya gelince kendi annelerimizi gecemezler ben sna.bisey soyleym hc alistrma arkadasm bosver essek gibi blup blusturp alsn annene tek bi cop aldirma . Nankrlukten baska baska  degl. Almazsa almaz zornda degl kadn ama allah allh razi olsunki elnden gleni yapiyormus hayret bisey ya 
(6,810 puan) tarafından
Nonkor iste napcan basa geldi bi kere bunuda boyle idera etcem sanirim ama yok oyle beles beles takilmak
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Uzmanların çok güzel maaşı var canım liste çıkar alsın ne eksikse... 
0 oy
(220 puan) tarafından
Ayy tipki benim eşim ikiz kardesi falan olmasınlar.annem evi üstümüze yapsa neden yapdınız diyə sormaz bile
(6,810 puan) tarafından
Aynen oyle valla bana simdiden payini alcan mi diyo bende herkes kendi anne babasinin malina karissin ister alirim ister almam sanane dedim
(220 puan) tarafından
Ben kendim calisiyorum kendi biriktirdiyim parayi bile sorğular halbuki ben ona  karismam gətirib elimə parada verməz saymaz
0 oy
(86 puan) tarafından
Çocuğunun masrafının başkasına yükleyince kar ettim sanıyo geri zekalılar bizde eşimle ayrıyız bütün ihtiyaclarini ailem karşılıyo oğlumun eşim de ailesiyle birlikte yigenine bakıyo kendi çocuğuna bize bakıttıgi için kar ettim sanıp kendi çocuğunun rızkını elalemin çocuğuna yediriyo
0 oy
(738 puan) tarafından
Afedersin ama çok sinirlendim herkesten daha iyi maaşı var ama çok cimri sanırım eşin benimkide uzman bende annemlerde kalıyorum şuan hamileyim hatta bizde kızın annesi çocuğa kirklik yapar  kiyafetlerini beşiğini alır ben kendim anneme para verip aldiricam ama annem almış gibi gostericem çünkü annemlerin durumu müsait değil şuan kayinvalidemler laf yapmasın diye böyle yapicam esimde biliyor ve hep annemlere yardımcı olur 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 576 göst.
13 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Eso han (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 255 göst.
8 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Eso han (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 471 göst.
2 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Seher M&M (6,053 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 384 göst.