0 oy
1,147 göst.
Aile kategorisinde (239 puan) tarafından
Bi önceki sorumu görenler bilir. Kısaca özetliyim. Eşim çok aileci. Tek çocuk olduğu için sanırım bilemiyorum. Ne kadar kabul etmesede. Bi türlü ailesiyle biz çekirdek ailesi arasındaki mesafeyi koruyamıyor. Ailesi maddi anlamda destek olduğu için hep tarlada onlara yardım etmek istiyor. Ona lafım yok ama bazen aşırıya kaçırıyor. 10 günlük yıllık izninden bize hiç ayıramıycakmış. Zeytin toplanacakmış... Öncesinde 2 gününü bize ayırmak için söz vermişti. Dün konusu açılınca kavga çıktı. 2 gününüde bize ayıramıycaksan niye karınım ben senin dedim. "Git başkasının karısı ol o zaman " dedi bana. Bana bunu dedi inanamıyorum aklım almıyor. Dondum kaldım o an sadece. Beklemezdim çünkü ondan. Anneside tipik bir kaynana. Herşeyime karışır. Herşeyin en iyisini o bilir. 2 3 günde bir mutlaka görmeleri lazım bebeği. Bazen çok bunaltıyolar. Sanki hayatımız onlardan ibaret. Neyse sizce bunlar boşanma sebebi mi? 1 buçuk senelik evliyim. 4 buçuk aylık bebeğimiz var. Neden yaptın erkenden demiycekler yazsın lütfen. Pişman değilim bi evladım olduğu için ne olursa olsun. Sizce abartıyo muyum yoksa boşanayım mı?

30 Cevaplar

+4 oy
(1,850 puan) tarafından

Bu uygulamada hergun birisi boşaniyo ama aslında bosanmiyolar sadce post aciyolar :woot:

(19 puan) tarafından
Valla bal gibi de bağırıyorum. Ben kendimi ezdirmek için evlenmedim çok merak ediyorsanız buyrun bir yerimiz de görün ben eşimle kölesi olmak için evlenmedim. Sizin akisinize biz eşit bireyleriz.
(239 puan) tarafından
Ay o kadar katılıyorum ki keşke aynı şehirde yaşasak kesin arkadaş olurduk
(1,850 puan) tarafından
Cunki ikinizde aynı kafadasiniz
(239 puan) tarafından
Ne mutlu bize o zaman
(19 puan) tarafından
Boşveer böyle insanlar ezilmeye alışmış ve eş diye aldıkları insanı para getiri olarak görüyorlar. Tabiki boşanma sebebi değil ama söylediği şeyde hoş değil bu insanlar eşlerinin onları başkalarına yakıştırmasına ses etmeyecek türdeler. Ben kendimi ezdirmem çok güzel de bağırır çağırırım eşim de karşımda sessizce oturur çünkü biz arkadaşlığı da birbirimizde bulabilen insanlarız Karşına al ve   seni kırdığını söylediği şeyin seni üzdüğünü sen kendini ondan başkasına yakıştırmazken onun sana yaptığı haksızlığı dile getir. Sen bir annesin öncelikle güçlü olmak her zaman lazım olacak.
-Reklam-
+2 oy
(2,253 puan) tarafından
Ailesine düşkün olmasi vs boşanma sebebi degil belki ama o kurdugu cunle kesinlikle bosanma sebebi. Ne demek git baskasinin karısı ol. Bana bunu diyen bir adama koca demem ben
(239 puan) tarafından
O cümleyi kurmasının tek sebebi çekirdek ailen olduğunu bi benimseyemedin demem. Annesine toz konduramıyor
+1 oy
tarafından
Sen gurbetlik görmemişsin ondan böyle konuşuyorsun asker eşi olanlar napsin yeterki eşim akşam evde uyusun diye dua ediyoruz degilki bize gün ayırması .. adam geçimi için çalışıyor daha ne yapsın çok şükür ki ailesin başında burda lincleyeeck olanlar çıkacaktır şimdi ama kaynanan ne güzel çocuğunla ilgileniyor daha ne istiyorsun keşke benim kaynanm da yakın olsa da sevse kızımı yakın olsak da anne sen 5 dk çocukla ilgilen de şu işimi yapayım desem.. kusura bakma ama burda ne kadina şiddetler kocası dövüyor sovuyor aldatıyor neler neler var insalar yuvam yıkılmasın diye sesini çıkarmıyor sende şiddet yok aldatma yok Bosansam mi diyorsun çok saçma yani çok haksizsin bi yağ olmuş 100 lira adam tabi yardım edecek annesigile destek çıkıyorlar mis geçim derdinden adam daha ne yapsın...
tarafından
Tabi tabi sizinki gibi mi empati bence sizinki empati değil çok bilmiş lik
(7,791 puan) tarafından
Oyleyimdir huyum kurusun. :) İyi aksamlar size rabbim hanenize ve evladiniza huzir saglik sihhat versn inşallah. Diyip konuyu kapatalim bence herkesin dersi kendine dert, kimsenin derdini kucumsememekte fayda var :)
tarafından
Ayyy pardonda bizim eşlerimizin mesleklerinden rahatsızlik duymuyoruz zorluğundan bahsediyoruz siz ordan çıkıp aldığı maaşa takıyorsunuzz asker denince neden aldığı maaşi göze sokarsınix buna anlam veremiyoruz
Ayrıca arkadaşin dedigi ayrı ayri konular onu bırakıp maaşa takınca insan ister istemez sinirleniyor
(7,791 puan) tarafından
Zorsa parasi da ona göre... Buda gercek sonucta arkadasin esi de asler olsa ailesinden para almazdi cunku maasi yeterdi ve bu sorun olmazdi. Cunku tatili yok diyip gecerdi... Yani bu sebeplerden ötürü. Ha parasi onemli degilse hayrina yapsin askerligi madem askeri ucretten fazlasini hayir kurumuna gondersin. Yani hayir disinda maddiyati icin de katlanilan bi meslek bu çünkü zor ama paradi da ona gore ve arkadasin esi asker degil sizde buna gore yorum yapin. İzni olmamak var izni olup esine ayirmamak var ikisi arasinda cok fark var.
tarafından
Hı hı tamm sizsinizzzzzzzz......
0 oy
tarafından
Ailesi maddi anlamda destek oluyormuş niye nankörlük yapiuosun ki onlarda torununu görüp sevmek isterler esin o kadar yardıma karşı nasıl mesafeli olsun surekli seninle beraber mi olsun birazcık sabırlı olun ya zaten böyle ufak tefek seyleri abarttiginiz için boşanmalar artti
(239 puan) tarafından
Bende öyle diyorum. Her seferinde hemde. Yetmiyo diyo. Azla yetinmeyi bilmiyo
(648 puan) tarafından
Bebegin büyüyünce sen de çalışabilirsin belki o halde. O zaman emin ol sesi çıkmaz kaynananın para verse bile
(239 puan) tarafından
Yok zaten kreşe gidecek kıvama gelsin direkt az çok demeden giricem bi işe. En azından onlardan maddi destek almasın da birbirimize vakit ayıralım sadece izinlerinde bile olsa
(648 puan) tarafından
En güzeli canım. Her kadının ekonomik özgürlüğü olmalı. Inşallah düzelir her şey
(239 puan) tarafından
Amin canım sağol inşallah düzelir
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Benim nazicene fikrim sizin bunalr karşısındaki sabrınız veya tahamül noktanız ayrıca bir evlilik bu sebebler dairesinde bitmemeli bunlar konuşarak eleştirilmeden çözüm bulunalıcak meseleler 
(239 puan) tarafından
Ağzım bi laf yapabilse. Onun ağzı o kadar iyi laf yapıyor ki. Sen benim ailemi istemiyosun annemi sevmiyorsun a getiriyor lafı
(5,311 puan) tarafından
Eleştirmeden konuşmalısın cnm bu ağıznın laf yapması ile değil örnk veriyorum tamam yardıma gidelim işimizi erken bitirdikten sonra bizde gezelim mi köyde veya sahil tarafında yaşıyor iseniz oralarda gbisinden
(239 puan) tarafından
Yorgun oluyorum zaten nabıcaz sahilde oluyor cevabı
(5,311 puan) tarafından
Kuxum at sahibine göre kişner diye bir söz var eşininde vardır sende hayır diyemediği bir ses durumu tonlaması onlardan yararlan ve ailesini eleştirme hiç bir durumda
(239 puan) tarafından
İnşallah deniycem bakalım
0 oy
(12,477 puan) tarafından
Boşanma sebebi değil ama iyice konuş hatta göz dağı ver gerekirse 
(239 puan) tarafından
Tam olarak nasıl yapıcam ki onu
0 oy
tarafından
düzenlendi
Kuzum evlenmek böyle kolayda boşanmak öyle kolay degil şimdi herkez bosan yazınca bosanancan mi yaapbilecen mi o cocuk baba dedikce eriyecek icin herkesin bir derdi vae sende benim bu deyip orta yolu bulman lazım hepimizin evligi güllük gülistanlık değil ki daha bir buçuk yılda ne gördüm bi dur bi sabır de evlilik kor gibi var olsada dert yok olsada çok.cocukca bu hareketler bana göre yanacan pişecen ham olacan kuzum hayatının kanunu bu heryerde
(239 puan) tarafından
Düzelmesi lazım kendine bi çeki düzen vermesi lazım ama. İki ailesi arasındaki mesafeyi yeri bilmesi lazım
tarafından
Bak bunlar hemen oalcak şeyler değil usul usul sakin oturarak ben diliyle degill sen diliyle söyleye söyleye asılacak şeyler bir evliliğin oturması eb az bi beş yıl sabır sabır sabır evlilik=sabır canim
(239 puan) tarafından
Hepte biz sabrediyoruz valla. Neyse :( sağol kuzum
0 oy
tarafından
Bana göre boşanma sebebi değil. Ama tek çocukla da ilgisi yok. Benim eşimde tek çocuk. Tamam beklentisi normale göre daha fazla olur o doğru. Tek çocuk diye de niye ev filan almadı demişsin, ama almak veya maddi yardımda bulunmak zorunda değil ki.

Sende onla beraber gidebilirsin. Ya da ailenin evine gidip araya biraz özlem girince duzelebilir. Ama boşanmayi düşünme. Çok küçük bir sebep.
(239 puan) tarafından
Zaten sürekli ailesiyleyiz. Bunaldım sürekli sürekli. Çocuğumu bi alıyo emzirmeden emzirmeye veriyo zaten kayınvalidem
tarafından
Herşey senden geçiyor. Karşısında konuşacaksın susarsan istediğini yapar. Baskın olacaksin biraz. Gözdağı ver. Ayrıca söylediklerini eyleme geçireceğini bilsin yoksa kafasına göre hareket eder.
(239 puan) tarafından
Önce konuşup sonra böyle devam edersen boşanıcam falan mı diyim gözdağından kastınız nedir
0 oy
(1,664 puan) tarafından
Onun bunun agziba mi bakacaksın.  ... herkesin derdi kendine kimi o sebepten bişanir kimi bu... sana ağır geldiyse mutsuzsan bosanacaksin tabi ki..dağına göre kar yaparmış kendi duygularına bak bence ne hissediyorsun ayrıca evet cocugu erken yapmışsın ..oyuncak değil onlar zevkine yaptım diyemezsin babasız buyumeyj i seçmedi sonucta
(239 puan) tarafından
Tabikide son kararı ben vericem ama fikir alışverişi istedim sadece
0 oy
(171 puan) tarafından
Öncelikle niyetini söyle beraber vakit geçirmek istediğim için bu cümleyi kurdum çünkü böyle hissettim de eşinize de neden böyle bı cümle sarf ettiğini sorun eminim söylediğine pişmandir çünkü muhtemelen ortada kalıyordur bı yanda anne babası bı yanda eşi çocuğu dengeyi tutturmak çok önemli ama herşeyden evvel bu sorunun cevabını öğrenirim bunu söylemesine sebep neydi ?
(171 puan) tarafından
Bak demekki doğru tahmin etmişim :)) sende ona göre davran canım bu konularda biraz sabır göster üstüne varma emin ol herkesin kendi içinde problemleri vardır onunda düşündüğü istediği güzel bı hayat vardır elbette
(239 puan) tarafından
Sağol kuzum herşey için :)
(171 puan) tarafından
Sende sağol canım ne demek bunlar aşılabilen sorunlar nitekim büyük sorunlar olduğu zaman herşey zor :) mutlu olun inşallah bende nasipse seneye evlenicem :D
(239 puan) tarafından
Hayırlı olsun kuzum şimdiden. Kalbin kadar temiz bi evliliğin olur inşallah.  İyi birisin sevdim seni :)
(171 puan) tarafından
İnşallah canım teşekkür ederim Rabbim hakkımızda hayırlı olan neyse onu versin hepimiz için :) Allah razı olsun sevilmeye layiksak ne mutlu
0 oy
(71 puan) tarafından

Kaynanan ne güzel bakiyormus çocuğa keşke benimde çocuklarima 5 dakiika bakacak biri olsada azıcık dinlensem kaynanamı çağırdım gelemem erkenden baban var abin var nasıl geliyim dedi daha dogumdan.somra da kalicam dedi haklı kendince oda sende nankörlük yapıyorsun ne güzel maddi yardımda yapıyormuş tamam ikingun ayirsin diyorsun da ekmek parası kolay kazanilmjyo

(239 puan) tarafından
Gık yapınca çocuk al emzir. Ne uyuyabiliyorum ne ev işi. Gülerken iyi gık yapınca annesi acıktı bu.
(71 puan) tarafından
Ahh canimm eşlerimiz bile bebe ağlayınca annesi al seni istiyo diyo kaynanan demiş çok mu yani
0 oy
(3,443 puan) tarafından
Boşanma sebebimi bilmiyorum ama kullandığı kelime çok kabul edilir Bi kelime değil fazlasıyla haddini aşmış nasıl Bi erkek bunu söyleyebilir ya da bunu söyleyene erkek denir mi orası da muamma?
(3,443 puan) tarafından
Yaşlanınca akılları başlarına geliyo ailelerini ölümsüz saniyolar ama Bi kere de dönüp bakmıyorlar ki evinde ki kadınla yaslaniyosun bunu hiç Bi zaman algilayamiyolar ailenin yeri ayrı Esin yeri ayrı bunu idrak ettikleri gün karılarını da mutlu etmeye baslayacaklar
(239 puan) tarafından
Nerdeee keşke ayırt edebilse
(3,443 puan) tarafından
Erkeklerin kafasi yavaş calisiyo bunu anlamaları en az 30 seneyi bulur :)
(239 puan) tarafından
Ay ölürüz ayol
(3,443 puan) tarafından
İkinciyi alırlar
0 oy
(7,099 puan) tarafından
Esinin o laf için iyice bir süründür yüzüne bakma ama boşanma hemen minnosa yazık denge kurmayı ogrensn esin
(239 puan) tarafından
Hiç anlamıyorum şu gözdağı verme olaylarını. Kursa gidicem artık sonunda yahu
0 oy
(721 puan) tarafından
Bence boşanma sebebi diyildir ya benim eşimde 2 gùn evde 2 ģun işde oluyor o 2 gùnu ancak annesinin evinde babasina yardima gidiyor sabah çikiyor akşam geliyor ben problem etmiyorum sonuçda babasi yaşli tek yapamiyor o da yardim ediyor. Boş vakti olduģunda bizede zaman ayırıyor o yùzden o kadar da sorun etmiyorum  Benim de kaynanam bazen karişir sorar tutumlu ol falan filan bazen diyil de her gòrduyinde sòyler he hee diyorum bende 
(239 puan) tarafından
Tutumlu ol karışmak olsa keşke. Düğünlerde giyeceğim kıyafete kadar karışır. Bize azda olsa vakit ayırsa gönlümü hoş etmeye çalışsa tamamda hiç bi çaba yok
0 oy
(12,840 puan) tarafından
Kesinlikle değildir sende bebeğini al dışarıda birlikte zaman geçirin 
(239 puan) tarafından
Öyle yapıcam artık. Ama önce şu lafını bi yedirmem lazım ona
0 oy
(1,398 puan) tarafından
Bosanma sebebi tabiki olamaz daha neler yaşayıp ama boşanmaya insan var inan tamda bende senin gibiyim benimkide tek oğlan hala onlara bağlı yaşıyoruz hala bide diyor kızlar evlenince annemlerin evine yerleşecez Hele bi ayrı eve çıkalım de kovarım seni diyor benimkide babasının eline bakıyor ben kendi ayakları üstünde dursun kendimize ait evimiz ailem olsun istiyorum ama kendisinin aklı oraya yerlesmekte 
(239 puan) tarafından
Tam olarak öyle benimkide. İşten çık desem anında çıkar köye yerleşir
0 oy
tarafından
Başkasının karısı ol ne demek bi erkek bence bunu söyleyemez yani kendine yediremez bence bosanma sebebi yani
(239 puan) tarafından
Çok ağrıma gitti çok...
0 oy
tarafından
Boşanmaya değmez sen ustelemissin o da senin dediğinle seni vurmuş. Durup dururken dese çok kötü bı laf ama inatla söylendiği belli 
(239 puan) tarafından
İnatlada olsa bu laf denir mi ama?
0 oy
(3,881 puan) tarafından
Bazen hiç bişeye tahammül edemiyoruz hepimizde oluyor canım bu, eşinin suyuna gitmeye çalış zeytin hasat vakti annesine babasına yardım etmesi normal değil mi? Tek çocukmuş bide biraz sabretceksin anlayışlı olmak zorundasın saygı sevgi görmek için hepimiz öyleyiz, ailesini eleştirmeyi bırak yoksa sürekli kavga edersiniz biliyorum kendimden 
(239 puan) tarafından
Ben zaten gitsin gitmesin demiyorum. Ama bitiyo yıllık izni başka yok yani. 2 gününü bari bana ayırsın. Yada desin 2 gün çok 1 gün olsa olur mu tamam derim vallahi üstelemem ama birden çıkışması çok kırdı
0 oy
(1,307 puan) tarafından
Seni asla linçlemiyorm bazı arkadaşların konşmalarıda hoşuma gitmedi bnm fikrim bu ama bu lafla hemen boşanma olmaz canm ona bakrsan benm kaynanam bi kocasyla ilgilnsn bn. Ondan ne isticem birbirlerini aç bırakmasnlar diyodu bn kursdaokdğm için yemek falan yapmayı bilmiyodm amnnn bir evlndmkş dğnyam başıma yıkldıo kadar çirkef fitneci bir insan ki anlatamam aşırı derecede kıskanç kocamla ne yqpsam 3n ufak mesela eve cips çikolata onu bile gözü götürmez ayda yılda bi dışarı dan yesek sürekli hazr işi yiyorz oluyo bana dediği laflar beni küçümsemesi beni hor görmesi insan yerine koymaması insan içinde beni rezil etmesi ne sayym bilmiyorum ya elnden gelse dövcek beni bana kocam olcak adamda sahip çıkmaz o da anasnn ağzına bakar benim yaşadıklarımı yazsam buraya yetmrz inanki ama ona rağmen eşimi törpülemeye çalşıyom napayım bi yuva kolay kurulmuyor ortada bi evladm var en ufağndan bak eşim atıyodu bazen çöpleri neymiş o niye atıymş da bn atmazmışm o çalşıyomş bide çöp mü atsınmış ama bunu bole anlattğıma bakma apartman da oturuyorum bi bağrıyo bi bağrıyo ki anlatamam sana bütün millet bizi dinliyor oğlu tohumluk sanki bnm çocğm küçük bazn hmn uyanıyo korkuyo bni bulamynca ama anlayan yok nolcakmış uzun oldu kusura bakma canım ama hemencecik boşanma deme bn bu yaşadıklarıma rağmen sabır ediyor sam sende et tqvrını koy küs ama hemen boşanma deme
(1,307 puan) tarafından
Ordunun ilçesindeyim sen
(239 puan) tarafından
Bursanın ilçesi
(1,307 puan) tarafından
Olsun kuzum kalpler bir olsun düşnmenz dua etmnz ytr
Allah razı olsun ❤
(239 puan) tarafından
Sendende Allah razı olsun kuzum. Rabbim hayırlı insanlarla karşılaştırsın ❤
(1,307 puan) tarafından
Amin canm benim inşallah ❣

İlgili sorular