0 oy
278 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,924 puan) tarafından

:( herkes dış atesidir diyor 

Dış atesi bu kadar inatçı olur mu kızlar en yüksek 39.8 gördük ağrı kesici ateş düşürücü verdim bide alttan fitil verdim 37.7 ateş suan çok halsiz surekli uyuma modunda

14 Cevaplar

0 oy
(796 puan) tarafından
bask abi rahatsızlığı var mı öksürük balgam burun akintisi falan sadece dış olmayabilir 
(2,924 puan) tarafından
Evet burun akıntısı var
-Reklam-
0 oy
(2,336 puan) tarafından
Geçmiş olsun enfeksiyon da olabilir 
(2,924 puan) tarafından
Burun akıntısı var
(2,336 puan) tarafından
Soğuk almıştır o zaman bazı ateş inatçı da oluyor bilemeyiz ki doktor a götür gece daha kötü olursa
0 oy
(134 puan) tarafından
Cnm burun akıntısı varmı salgın var buaralar dikkat et ilik duş aldir biraz kendine gelir belki
(2,924 puan) tarafından
Burun akıntısı vardı doktor iburamin xero vermişti
0 oy
(7,481 puan) tarafından
Oo baya yükselmiş canim bi acile götüreydiniz. Diş okadar ateş yapmaz bence. Çok geçmiş olsun. Benim kizimda hastaydı 2 gun ateşlendi 38.5 u gördük götürdüm boğaz enfeksiyonu cikti.  Başka bi şikayet varmi hırıltı oksuruk
(2,924 puan) tarafından
Burun akıntısı var sadece canim
(7,481 puan) tarafından
Bizimde ilk burun akıntısı oldu ben grip sandım ateşlendi sonra daha ilerlerdi canim. Sağlık ocağına götürdüm bise yok dedi. Gecesine tekrar ateşlendi ve nefes alamadı hemen acile gittik buhar verdiler. Sende takip et canim. Dişten olsa burnu akmaz. Imkanin varsa ateş-i yükselirse götür bile hastaneye. Benim kizim antibiyotik olmasa zor iyileşirdi .
0 oy
(736 puan) tarafından
Bnm oğlumda kac gün ates burun akıntısı öksürük var belki salgindir
(2,924 puan) tarafından
3 yaşındaki oglum boğaz enfeksiyonu gecirdi malesef acaba ondanmi bulaştı
(736 puan) tarafından
Bilmiyormki. Çok çok geçmiş olsn şimdi nasl oldu
0 oy
tarafından
Canım evet diş çok kötü oluyormuş ama 39 u da görürsen bir daha Allah korusun tabi hastaneye götür uyuya kalırsın falan dikkat et arkadaşımın çocuğu dişten 39 u gördü hastaneye götürmüştü serumlarla falan geçti bir haftası yani ama başka bir şey de olabilir bilmiyorum hani
0 oy
(120,796 puan) tarafından
39.8 acayip yuksek keske acile goturseydim
0 oy
(634 puan) tarafından
Direk acile götürün ihmal etmeyin
0 oy
tarafından
Diş o kadar yükselmez. En fazla 38.5 olur. Enfeksiyon var büyük ihtimalle
0 oy
tarafından
Ateşi çok yüksek enfeksiyon olabilir bir daha 39 ve üstünü görürseniz mutlaka acile götürün ateş düşürücü fitile de mecbur kalmadıkça kullanmayın fitil ateşi aniden düşürür bu istenmedik bi olaydır vücutta 4 saat arayla calpol dolven dönüşümlü verin ama mutlaka doktora götürün geçmiş olsun 
(2,924 puan) tarafından
Canim elimde sadece 1 tane calpol var acile gittik ama 50 kişi triajda bekliyor bi o kadarda içerde bekleyen vardı esim girmedi herkeste salgin vardı bide
tarafından
Triajı 39.8i gördüğünüz hususunda bilgilendirin belki sizi öne alabilir enfeksiyon tehlikelidir lütfen ihmal etmeyin ateşi çok yüksek
(2,924 puan) tarafından
Birazdan gidelim o zaman kuzum gözünü açamıyor
tarafından
Rabbim şifa versin aynı benim oğlum da öyle oluyor hem de sık sık enfeksiyon kapıyor o yüzden çok korkuyorum enfeksiyondan doktora elinde dolven olmadığını da söylersen reçeteye yazar elinin altında bulunsun
(2,924 puan) tarafından
Hepsini yazdircam canim malum kışta geliyor sürekli çıkılmaz disariya rabbim şifa bekleyen herkese şifa versin inş şu mübarek günde
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Canim bana doktor disa atesi en fazla 38 olur dedi 
0 oy
(2,741 puan) tarafından
Geçmiş olsun. Diş ateşi o kadar yüksek olmaz demişti doktor ve 39 olursa getirin demişti. Çok yüksekmiş bence hastaneye götürün. 
0 oy
tarafından

Çok geçmiş olsun . 

Dış ateşi 38 üzerine çıkmaz canim.39 yüksek.bir ateş Allah korusun havale birsey geçirir ihmal.etmeyin devlet de çok sıra var ise çok bir klinik veya hastaneye gidin. 

Rabbim.acil şifalar varsin

0 oy
(4,962 puan) tarafından
Hastane gotue canım salgın var boğaz enfeksiyonu. 1o aylık bizde de aynısı oldu dis o dediler ama inanmadim getirdim Allah'tan.. pedifen kullan dediler sadece calpol bile ise yaramiyodu.. kanimiz temiZ Allah'tan sende götür 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 70 göst.
18 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 61 göst.
27 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lale030507 (271 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 135 göst.
16 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,267 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 53 göst.
13 Aralık 2023 Aile kategorisinde Havin06 (2,416 puan) tarafından soruldu

397,281 soru

11,882,073 cevap

36,002 kullanıcı

...