0 oy
466 göst.
Aile kategorisinde (41 puan) tarafından
Kızlar kaynanamla oturuyorduk evlendiğimizde ben yapamadım zaten evlenmeden öncede herkese söyledim istemiyorum aynı ev düğünü erteleyelim ayrı ev açıcak durumumuz olunca yapalım o zman dedim ama bana ayrıl o zman muamelesi yaptıkları için kabul etmek zorunda kalmıştım neyse işte yapamadım aşırı mutsuzdum klasik kaynana eviydi ayrılma derecesine geldik eşim mecbur kaldı ve bizi annesinin evinin yanındaki eve soktu yani evlerimiz bitişik..... 13 aylık bir oğlum var ve 2.ye hamileyim şuanda doğumum heran olabilir evimiz sobalı ve aşırı soğuk değişik bi ev şuanda mesela yan odaya giderseniz koşarak gelirsiniz içeri o derece bi soğuk ev .... e tabiki 13 aylık oğlum bi odanın içinde çıldırıyor sıkılıyor çocuk içeri gitse buz gibi hasta olacak kalkıp sobalı eve doğalgazlı ev kirası ödüyorum bide.. eşime yazın yalvardım bu kış burda yapamayız iki tane bebekle sobalı odada çocuk içerlerde gezemiycek hep huysuzlancak diğerinide uyutmuycak gel doğalgazlı bi eve gidelim dedim o zaman altınlarımızda vardı bi borcumuzda yoktu ama gitmedi dediki kendi evimiz yapılana kadar burda kalalım bize en iyi yer burası emin ol diyordu ama şimdi ne oldu gitti bütün altınları yedi yeni eşyalarda aldı borça harcada girdik yani yeni bir eve taşınma imkanımız asla yok şimdi soba doldurmaktan daha şimdiden bıktı beyefendi takmış soba doldurmaktan bıktım annemin evine gidelim bu kışın orda kalalım yatak odamızı oraya taşıyalım hem yemek yapmazsın çocuk bakmazsın sobayı düşünmeyiz filan diyip duruyor takmış hergün aynı şeyi söylüyor bana annemlere taşınalım diye her gün söylene söylene küfrede küfrede sobayı dolduruyor keşke karnım burnumda olmasada ben doldursamda bunları çekmesem beni bir kere zorla o eve soktular ikinci kez cesedimi çiğneseler yinede sokamazlar asla tekrar girmem o eve... o ayrı bir dert üstümde bunaldım artık... birde son günlerim ve artık çocukla evle çok zor ilgileniyorum tahamülüm kalmadı kimse yardım etmiyor hiç bişeye kendi anneme gel diycektim yanıma son haftamda yanımda ol diye ama onlarda kalkmış tam benim doğum yapacagım zamanda evi duvarları mutfagı ve salonu kırıp dökmüşler baştan yapıyorlar evi resmen .... bunca yıl yapmadığınız şeyi tam benim doğurmama yakın mı yapıyorsunuz 1 aycık daha neden beklemediniz.... onlarada çok kızgınım bu yüzden.... benden 2 yaş küçük bir kız kardeşim var koskoca genç kız ama bir gün kalkıp otobüse binip şuraya gelmedi tek başına illa annem elinden tutup getirecek çocuk gibi sanki onada gel diyemiuorum çünkü asla kıçını kaldırıp gelmez gelsede zaten hiç bir yararı olmaz çocukla 10 dakika oyna desem onu bile yapmaz ... ya herkese çok sinirliyim... ilk doğumumda annem bana bakmaya geldi o sırada eşim ve kaynanam bir olup anneme değişik laflar kullanıp zorla evimden yolladılar annem sadece 3 gün kaldı gitti... ilk bebeğimdi dikişliydim gene kıştı içerler buz gibiydi annem gidince ben tabiki yanlız kaldım e evde aç kalıyorum kalkıp öutfaga gidip durdum misafir gelip gidiyor diye evi sürekli teöiz tutmaya çalışıp durdum ve lohusayken öyle bşr hasta oldum ki hayatımda öyle ağrılar çekmedim ne hamileliğimde ne doğumumda..... işte bu yüzden bu hareketi yaptığı annemi yolladığı için onları o günleri yaşadığım için eşimede hakkımı helal etmiyorum kaynanamada.... anneme ve babamada şimdi tam doğumum zamanında beni bşr bebekle tek başıma bıraktıkları ve evi yıkıp yeniden yapma derdine düştükleri için onlarada çok kırgınım.. annem diyor gelicem doğuma giderken sen toparlanana kadarda yanında kalıcam gitmiycem bu sefer diypr ama nasıl olacak o ev yıkılmış bi haldeyken mecbur temizlik yapması gidip orayı burayı temizlemesi gerekecek illaki gelip tekrar mecbur dönecek evde 2 kız var biri büyük ama yatağını bile toplamayı bilmez biri 6 yaşında kardeşlerim var mecbur gidecek evi yıkıntı pislik halinde bırakıp burda kalamaz ki ... yani çok sinirliyim herkese ama herkese ..... Allah gerçekten kimseyi kimsenin eline düşürmesin muhtaç etmesin .... eşimdende hergün psikolojik baskı baskı baskı gerçekten yaşamaktan çok yoruldum.

9 Cevaplar

0 oy
(12,499 puan) tarafından
Keşke 2. Bebeğiniz için cpk çok uzun süre beklesedinizz 
(41 puan) tarafından
Keşke ama korunurken oldu oda nasıl oldu anlamadım gerçekten herşey ama herşey beni sıkıntıya zora sokmak için sıraya girmiş ölsem gebersem kurtulsam artık diyorum sonra pişman oluyorum oğluma bakıp bensiz büyümesini asla istemem doğuma gittiğimde 2 gün bensiz nabıcak kaynanamda olacak ama ya başına bişey gelirse diye kafamdan bir sürü kötğ kötü senaryolar geçiyor onu nasıl bırakıcam 2 gün onun korkusu içindeyim bide
-Reklam-
0 oy
(2,167 puan) tarafından
Kufur mu ediyo dua mi ediyo.ne halt.yerse yesin doldursun yaksin o sobayi esin olacak anlayissizz hic tinlama bide hani soba yaninca odanin kapisini acsan obur odalar isinmaz mi bilmedigimden soruyorum. Bi goz olsun kaynanandan uzak olsun . Suan hamilelik psikolojisj de var bosver annen gelcem dmis gelir icini ferah tut sinirlenme bebeginde cocugunda etkilenmesin titiz olcam derdini de birak kimse gelmesin evine cocuklqrnla sdece bir odayi lunaparka cevir onlarn basndn ayrilma derin temizlgi siktrett kisa bir sure
(41 puan) tarafından
Keske kapıyı açtığımda içeriler ısınsa ama dediğim gibi çok degişik bir ev kapı kapalı olduğu halde sobanın altını bile kısamıyorsun 10 dakika yarım bile kıssan sobayı ev buz kesiyor hemde daha bu havalarda düşün .... bende öyle diyorum ahırda yaşarım ama kaynana evine asla dönmem gerekirse ben yaparım doğumdan sonra gider kovalarıda doldururum hiç sorun değil ama dönmem... gerçi annem gelince rahatlarım o varken eşime bırakmıyor sobayı kovalarla sobayla annem ilgileniyır yemekle evle annem ilgileniyor o gelse rahatlarız oda rahatlar küfretmez soba yakıyo diye en azından ama bu seferde annem bizde diye hergün zehşr edecek rahat durmayacak ilk bebeğimde annemi yolladığı için çok pişman olduğunu bidaha öyle davranmıycagını söyledi istediği kadar kalsın dedi ama eminim annem gelince gene hareketleri değişecek rahat vermiycek....... işte o zaman bende kalkar o işteyken kendi annemin yanına taşınırım bu kış burdayım derim görür!!!!!!!!!! İnsanlar gelip gitmekten vazgeçmiyor ki çok değişikler engelleyemiyorsun gelmelerini .... e pis olsan ayrı dert olmasan temizlesen ayrı dert..... gerçi bu sefer umrumda değil 2 bebekle bi odanın içindeyim ne içeri gider yemek yaparım ne ay orası buraso temiz olsun derim bu odadan da dışarı çıkmam canımdan ve evlatlarımdan degerli değil hiç birşey
(2,167 puan) tarafından
Bak ne guzel.herseyin cevabini guzelce yazmissin eger dedgn gbi erkeklern bi cogu boyle kendi analarina askerrr karilarinin annelerine dusman dirdir ederse valla.git hem isinirsin hem cocuklarn rahat eder .
(41 puan) tarafından
Aynen öyle canım :(
0 oy
tarafından
Al tası tarağı gıt annene dıcem karnı burnunda kadınsın nasıl gıdesın artık keske 2. Icın cok dusunseydın baksana bu kocan anasının dıbınden zor ayrılır aynı odada küçücük bebekle oğlun mümkün degıl durmaz, uyutmaz bebegı ne dıyım Allah yardımcın olsun cok zor 
(41 puan) tarafından
Dediğin herşeye o kadar o kadar o kadarrrr katılıyorum ki ....... Allah yardımcım olsun bana büyük sabır versin birde bu halde sinir krizleri geçirdikçe oğluma ufak bi kızsam bile o kadar üzülüyorum ki benim çocuğum çok akıllı uslu o kadar masum bir çocukki asla ufak bir siniri kızmayı bile hak etmiyor morelim bozuk olunca ona kızınca sonra oturup ağlıyorum işte
tarafından
Allah dagına göre kar verırmıs diyorum ben hep Rabbım cekemeyecegın yükle sınamaz senı ama daha bebegın 4 aylıkken hamıle kalmışsın zannediyorum ki kazayla oldu :( onun da vardır bir hayrı, kocana merhamet versın Allah ne dıyım bılemedım
(41 puan) tarafından
Amin aminn evet 4 aylıkken hamile kaldım hemde korunurken ve buda erkek iki oğlum olacak diyorum bundada bir hayır vardır ne diyim hayat neler gösterecek bilmiyorum gerçekten herşeyi bekliyorum bu hayattan
0 oy
(1,170 puan) tarafından
Çok üzüldüm durumuna. Rabbim yardımcın olsun. Ne desem boş. Allah inşallah bir kapı açar sana da. Hayırlısı ile başka yere taşınırsın en başta 
(41 puan) tarafından
İnşallahhhh canım İnşallah çok saol ;(
0 oy
tarafından

Rabbin yardımcın olsun canım.  Dogalgazli ev için diret bebekte gelecek böyle soğukta durulmaz. Gece bebeklemi  ilgileneceksin  yoksa soba yakma derdi ile mi uğraşacaksın. Esinde kolaya kaçmasın. Anasin evinde duracak ise madem evlenmeseymis kendi yuvası var artık onlara odaklansin . O sobayı yakarken nasıl.soyleniuor ise sende aynı şekilde dogalgazli ev için söylen 

(41 puan) tarafından
Canım söylensemde şuan imkansız çünkü elimizde 1 tl bile birikim yok bütün para borçlara gidiyor elde mAaşta yok yani düğümlendik çakıldık kaldık buraya yazın her imkanımız vardı ama şuan yok ;(
tarafından
Rabbim.yardimcin olsun canım.♥︎
(41 puan) tarafından
Amin canım saol :(
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Rabbim yar yardımcın olsun. Eşine hidayet versin Rabbim. Çok zorlu bir dönemdesin hamileliğin verdiği bir streste var üzerinde. Tabi olanların doğru diyemem ama doğumdan sonra belki düzelir. Hiç kardeşni falan düşünme o da bir gün anne olur. Doğumuna adepte ol stres yapma. Nasıl bir hamilelik yaşarsan bebeğe geçer biraz daha sakin olmaya çalış. Bebeğinle son zamanlar biraz daha ilgilenmeye çalış. Biraz kış şartları zorlucak ama kalın kalın giydir bebeğini kendinide üşütme. Sana iyi gelmediği için onun annesinin evine gitme. Neşeni şenliğinin hiç bir insan için kaybetme. Bir 6 aydan sonra havalar sıcak olacak öyle düşün bu kışın yazıda var. Rabbim güzel doğumlar nasip etsin. Bebeğine sağlıkla sıhatle kavuşmayı nasip etsin güzel anne seni.
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Çok uzuldum gerçekten ben de kaynanamın altında oturdum küçücük bir evde sobalı ve çok soğuk olurdu hiç isinmazdi sağolsun eşim hiç bana yaptırmadı hep kendi yaktı sobayı şikayet de etmedi eşin bence rahata alışmış zor geliyor sen boşver onu yaksın bırak söylediklerini duymazdan gel eve klima taktırdık kaynanam bizim odun komurle yakyonuz diye laf yaptı diye sonra kira istedi evden kovdu vermezseniz çıkın diye doğalgazlı Eve geçtik kızım 11 aylıktı ve çok şükür dedim hiç beklemediğimiz anda oldu her şeyde bir hayır var diye boşa demiyolar inşallah senin de bir anda her şey çok güzel olur benim de annem kardeşlerim kendi duzenlerini bozup pek gelmezler herkesin kendi düzeni işte boşver kimseye kızma sen kendin her şeye yetersin 
0 oy
(687 puan) tarafından
Cnm bnm yaşadıkların kolay değil ama artık senin çok güçlü olman lazım.ustelik annene çok üzüldüm çok kötü bir durum annene laf söyleyip göndermeye çalışmaları belki kadın üzülüyor yine öyle yaparlar diye haklida anlamıyorum şu kaynanaları ya neden gelinin annesi kiskanilir seninde kizin var sende kızına en iyi şeyi yapmak isterdim kizin mutlu olsun istersin ee gelinlerin anneside öyle ister..herkesin evlâdı kendine tatlı   
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Gitsen ailen kabul eez mi dogru durust ev acmazsan biter bu is de.. hani gözünü korkutsan? 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 114 göst.
15 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Prenseslerin_annesi (223 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 237 göst.
14 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Prenseslerin_annesi (223 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 136 göst.
21 Şubat 2022 Diğer kategorisinde 17anneyiz (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 483 göst.
31 Aralık 2021 Aile kategorisinde 3mhnads (1,807 puan) tarafından soruldu

374,583 soru

11,203,609 cevap

34,506 kullanıcı

...