0 oy
415 göst.
Aile kategorisinde tarafından
İyi akşamlar kızlar konum biraz uzun okumak isteyen buyursun. 5 yıl önce annemi kanser denen illetten kaybettik geçen yıl da babam yeni bi evlilik yaptı bizde karşı gelmedik çünkü 45 yaşında dul kaldı babam 19 yasinda bi kız 24 yaşında bi erkek kardeşim var babam onlarında rızasını alarak evlendi babamada hiç yardimci olmadilar annem öldükten sonra kız kardesim önüne bi kap yemek bile koymadı bi utusunu bile yapmadı erkek kardeşim 1 kuruş destek olmadı bende uzağım küçük çocuğum var derken yeterince ilgilenemedim neyse sonuc olarak evlendi. Ama karısını çok seviyor bunuda bizim gözümüze çok sokuyor ister istemez bileniyoruz kadına en son kız kardeşimle babamin esi arasinda bi tartışma olmuş kadın haklı ama babamda biraz fazla bağırmış kardeşime. Kız kardesimde zamaninda evi terketti falan kafasına göre 1 yil sonra çıktı geldi çok karışık olaylar var. Neyse bende babamı aradim kardeşimin sorun yaşadığı gün neden karı koca aglattiniz kızı diye babam da onun siniriyle bana öyle bağırdı öyle hakaretler ettiki ölürsem cenazeme bile gelme dedi bana oysa ben hep onun yanında oldum yıllarca çalıştım bir lirasına dokunmadan babama getirdim kardeslerim gibi türlü sorunlar çıkarmadım ama bana bu kelimeyi kullandı hatta sinirle küfür bile etti iki çocuk annesiyim o kadar zoruma gitti ki. Neyse 1 ay oldu konuşmuyoruz karısı icin bana küstü resmen bende ona tabi ama çok özledim zaten annem yok kardeşlerim ona göre babam.benim sırdaşım gibiydi konuşmak istiyorum ama gururumu yenemiyorum

15 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Annen vefat etmis ya baban da vefat ederse ansızın (Allah'ım korusun) ozaman gururunun ne önemi var ki 

Anne baba da olsak hepimiz hatalar yapabiliriz. 
Anlaşılan o ki siz evlatlari olarak adama hiç sahip çıkmamis tek birakmissiniz. Bence ara gurur yapma baban o senin canın ciğerin. 
tarafından
Ben yapmadım kardeşlerim yaptı ben hep onun yanında oldum hep arayı yapmaya çalıştım ama en son dediklerini hak etmedgimi düşünüyorum sırf karısı için dedigini biliyorum çünkü normalde asla demez bana öyle şeyler hep arayim diyorum aklıma geliyor dedikleri kapatıyorum tekrar oda beni hiç aramıyor sana haksızlık ettim falan diye
tarafından
Evet sen yapmamışsin ben genel olarak konuştum ne farkeder ki sen ara evlatlık görevini yap yani sevgililik flortluk durum değil bu gurur yapacak. Baban o senin
-Reklam-
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Hayat çok kısa lütfen babanin kıymetini bil sonra keşke deme cnm 
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Sonradan pişman olmamak için barış bence
0 oy
(1,697 puan) tarafından
Ben olsam.bir adım atardım anne baba hakkı çok önemli kendi çocuğuna bak bir ne zorluklarla büyütüyoruz 
tarafından
Tabi doğru oda bizi cok zor büyüttü ama ben onlar bir arada olsun diye kendi esimle bile yeri geldi kötü oldum o bi sefrde harcadi beni
0 oy
tarafından
Babanın sucu yokkı kardesının sinirini senden cıkarmıs. Sakin bı anında soylememıskı sana bunu. Gurununu at bı kenara ve ara gıt gor . Bırgun hersy ıcn cok gec olur
tarafından
Valla her gün diyorum arayim diye o bagirisi kulagimda çınlıyor çok da özledim bilmiyorum
tarafından
Ama sana bıle ısteye bagırmamıs kı. Anlayıs gostermelısın bence bu konuda.
0 oy
(923 puan) tarafından
Sende ki gurur ancak şeytanı sevindirir. Geç olmadan barış
0 oy
tarafından
Valla kuzum yanlış anlama ama sen kendi ağzınla diyorsun ki haklı diye neden arayıp kardeşimi agalattiniz diyorsun o adamı düşünsene karısı ve çocukları arasind akaliyor onun içinde zor ki siz çocuk ta değilsiniz eşiyle tartismak nedir  .. ara özür dile babandir ya baba dovse de sovse de kusulur mu hiç annen vefat ettikten sonra dört yıl bekar kalmış sen kendin diyorsun ne önüne yemek koyan vardı ne utusunu yapan yazık günah adama ... Kız kardeşin de kucuk değilmiş  ..
tarafından
Kardeşim de gecimsiz biraz yani kadının allah var kimseye zarari yok ama babamda sürekli gözümüze soka soka tam aradigimi buldum falan diyor tamam annemle çok güzel bir evlilikleri yoktu ama neticede bizim annemizdi bize karsi bunlari söylemiş olmasi doğru mu
tarafından
Kuzum onlar birbirine iyi olsunlar boşver .. belkide baban mutlukugunu göstermeye çalışıyor . Hani ben babam mutlu olaun görmeyi çok isterim mesela ...o mutlu olursa bende mutlu olurum kadın da kötü değilmiş bak hem .. babanızın hatri için  kadınla da iyi gecinin ..
tarafından
Bende mutlu olsun isterim tabi ki kadinla bi sorunumuz yok babam bu hale getiriyor olayları hakli oldugu yerlerde var haksiz olduğu yerlerde. Biz haksizsak tamam diyoruz ama babama göre o hep haklı hep
tarafından
Kuzum benim babamda öyle ve eminim yani çoğu babalar.boykedir eski toprak yani :) .
Babandir op elini baris
0 oy
(683 puan) tarafından
Hayattayken git konus bence. Belki de o anlık sinirle bağırdı. Kırılmak da haklısın ama baban sonuç da sen yine de adım at bosver 
tarafından
Galiba öyle yapacağım:(
0 oy
(4,648 puan) tarafından
Ahh canım yaa o kadar hassas bi konu ki insan ne diyeceğini şaşırır bu durumda. 

Ywnı ben de olsam benimde dokunurdu gururuma. Yani bir de küfretmesi hoş olmamaş baba yani başkası küfretse ağız burun dalarsın yada sen de edersin ama aileden biri olunca.haklı haksız meselesi değil tabi bu. 

Biraz daha zaman geçsin bakalım belki babanda yumuşar biraz daha da sakinler durdukça düşündükçe.
tarafından
Ona sorsan hicbir sorun yok o an söylendi bitti ama bende diyorum ki o haksız baba da olsa haksız bi arasa kusura bakma sinir aninda soyledim dese ben zaten uzatmam ama oda dedi dedi üstüne yattı ya çok üzülüyorum :((
(4,648 puan) tarafından
O zaman bi adım at git konış veya ara.seni kırdıysam özğrdilerim de. Belki o da senin adım atmanı bekliyordur baba olarak gurur yapabilir. Yaşadıklarına ver sen olgun davranıp ilk adımı at.
0 oy
(225 puan) tarafından
Nolursa olsun ölüm var neler yaşadığını ne kadar anlatsan da anlayamayız ama bence babanla konuş her ne olursa olsun baban sinirlenmiş olabilir belki o da senden Bi adım bekliyor başka açıdan bak eşini kaybediyor evleniyor ama mutsuz olmuş olabilir o da eşini savunmak zorunda bizlee bile eslwrimizlekavga etsek herkese bizi savunsun ederiz o kadar olur canım sıkma canını ve büyüklük sende kalsın git helallik al 
tarafından
Doğru aslında ölümlü dünya ama bende kendime yediremiyorum duydugum lafları. Anneyim ben diyorum ya nasıl küfürlü kelime kullanir diyorum ama babamdır çok da seviyorum off :((
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Keşke babam yaşıyor olsaydı da küfür etseydi.. söyleyeceklerim bu kadar..
tarafından
Allah rahmet eylesin :(
0 oy
(453 puan) tarafından
Ama bak kendin de diyorsunki kadın haklıydı sende üstüne babanı arsyip hesap sormuşsun resmen ama keşke  babanda sert cevaplar vermeseydi  bence ara bı konuş oda seni ozlemiştir 
tarafından
Ya kadının bi suçu yok babam bizi kadina karşı böyle hissetmeye zorluyor sürekli aradığımı buldum diyor çok yanlış değil mi bu cümle öyle bile olsa bize soylenmez ki annemizdi bizim ölen. Şimdi karısı o evde yaşıyor o odada yatıyor zaten bize yeterince zor tabiki kadının suçu asla değil ama babamda biraz arayı bulsa olmaz mı yani
(453 puan) tarafından
Yani tabi sizide anlıyorum sanki hiç anneniz olmamış gibi davranyo dmekki kadın çok sevgi gösteriyor bilmiyorum
0 oy
tarafından
Yaa çok özledim yazmssjn lütfen ya yanına git ya görüntülü ara ulass
tarafından
Hemde nasıl özledim :(
0 oy
(3,851 puan) tarafından
3 gunluk hayat .yarin ne olucak bilemeyiz.keske arasaydim demezsin insAllah .son pismanlik fayda etmez.ne olursa olsun o senin baban sen bari yaninda ol biliyorum hak etmedin o laflari ama sen yaninda ol.cok uzuldum kardeslerinin oyke yaptiklarina sen gonlunu al lutfen 
0 oy
(774 puan) tarafından
Bence gururunu bir kenara bırak canım konuş aile arasında olur illaki pürüzler baba özlemi çok başka ben altı yıldır görüşmüyorum ama benimki imkansız gibi birsey imkanın varken konuş bence

İlgili sorular

0 oy
44 cevap 1,361 göst.
28 Şubat 2021 Aile kategorisinde Bahar 123456 (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 608 göst.
31 Ocak 2021 Aile kategorisinde Sinemcik (1,475 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 394 göst.
16 Mayıs 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 400 göst.