+1 oy
381 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (845 puan) tarafından
Kızlar eşim koltuk yıkama işimde çalışıyor kendi işi dün bir abla çok beğenmiş tutturmuş illa 3 kilo pekmez vericem diye bende eşimde sıvı pekmez yemeyiz kadın çok ısrar edince eşimde kıramamış almış ev yapımı pekmez 3 kilo kadar yazık günah heder olmasın nasıl değerlendirebilirim yardımcı olur musunuz

16 Cevaplar

0 oy
(120,765 puan) tarafından
aayyy yakin olsam ben alirdim senden 
(845 puan) tarafından
Çok uzağız senle sevdoş kskdjdjdjdkdld
(120,765 puan) tarafından
bana herkez uzak
-Reklam-
0 oy
tarafından
Her gun Çocuguna yedir simit yap Kahvaltıda yiyin pekmezli süt yap için
(845 puan) tarafından
Mihrap 1 yaşında verebilir miyim
(845 puan) tarafından
Bende elimde sevmiyoruz kızım var ona verebilirim anca
tarafından
Ver canım ben 6 aylıktan beri veriyorum her gun çok faydalı
(2,564 puan) tarafından
Evet CNM 6 aylık kızım yoğurt pekmez yapıp veriyorum ver
0 oy
(3,159 puan) tarafından
Ver yakınlarına komşularına hayrına bence...
(845 puan) tarafından
Şey yakın zamanda babamı kaybettim kavanozlara bölüp apartmana dağırtısam babama sevap işlemiş olurum dimi
(3,159 puan) tarafından
Olursun tabii canm önemli olan niyetin senin babamın ruhuna gitsin dersin Rabbşm kabul eyler inşallah...
0 oy
(4,907 puan) tarafından
Tahinle karıştır ye. Helva yap ekle . 
0 oy
(4,588 puan) tarafından
Yersin bacım neden yemicen illa da yemem dersen biraz annene biraz kaynana bol birer kavanoz kardeşlere falan az az ver 
(845 puan) tarafından
Ah canım benim keşke annem yanımda olsaydı Almanya da kendisi kayınvalidem de maraşta
(4,588 puan) tarafından
Hı uzaktalar yani yakınında olanlara ver canım hani arkadaş olur kardeş olur gönül almak sonuçta gelene ya da gittiğin bı yere başka türlü bende bilmiyom nolur pekmezden
0 oy
(5,945 puan) tarafından
Kek poğaça simit  yap  kahvaltı da ye  bebegine  wer 6 aydan  büyükse  bebeğinin  kahvaltilarina koy  

İnternetten bak neler yapılıyor diye 
0 oy
(4,272 puan) tarafından
Kavanozlara koy yakınlarına hediye et canım 
0 oy
(9,648 puan) tarafından
Bebeğine verebilirsin ne pekmezi sabah kahvaltı da ver yesin yada uyanınca bı kaşık içir ben oğluma sürekli veriyorum. Bazen meyveli muhallebi yapıp içine katıyorum bazen tahinle karıştırıp veriyom bal kabağı zamanı onu pişir üstüne tahin pekmez ohhh miss gibi
0 oy
(603 puan) tarafından
Bebeğin varsa verebilirsin ayrıca pekmezli poğaçalar mükemmel oluyo çeşit çeşit tatlı yapabilirsin 
0 oy
(3,696 puan) tarafından
Çok değilmiş ki zaten hemen bozulan bir şey değil el yapımı pekmez. Bebeğine verebilirsin her gün, ya da kek açma  falan yaparken içine kat pestil yap nisastayla sade içmezseniz öyle tüketilir yani 
0 oy
(4,097 puan) tarafından
6. Aydan beri hergn 1 çay kaşığı veryrum kızma şuan 10 buçk aylık 

Kendim suyla karıştırıp şeebt gbi içiyorum

Hiç şey bilmiyorsn kçük şişelere koy hedylk olrk komşulrna ailene ver
0 oy
tarafından
Pekmezin içine ceviz koy  kurut pestil yap canım.
0 oy
(450 puan) tarafından
Her sabah çocuklarına ve kendin de 1 kaşık yiyin hastalıklara karşı. Kahvaltıda tahinle karıştır ye. Pekmezli kurabiye ve tatlı tarifleri var internetten bakıp yapabilirsin hem şeker niyetine mis gibi. 
0 oy
(1,065 puan) tarafından
Pelte yapabilirsin nişastayla bir nevi puding gibi yada sulandırıp meyve suyu diye çocuğa verebilirsin 
(845 puan) tarafından
İlk defa duydum o ne ki gıııı
0 oy
(1,065 puan) tarafından

image

biz bunu yağlaş olarak da yaparız giresunluyum ben onun da tarifi İnternet te var canım 
0 oy
(769 puan) tarafından
Babamın üzüm bağları var canm kendimiz üreten kişiyiz hiç ziyan olmaz bir yıl dursada kötü olmaz ama yalnız içine su falan kaçmasın eksir

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 87 göst.
9 Eylül 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Berna_ (1,281 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 52 göst.
13 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Ikraybukem.23 (155 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 31 göst.
13 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Ikraybukem.23 (155 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 53 göst.
2 Ağustos 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Mutluu annee (497 puan) tarafından soruldu

397,101 soru

11,877,014 cevap

35,992 kullanıcı

...