0 oy
93 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızımda disleksiden şüpheleniyorum nereye gitmem lazm hangi bölüm. 

Sayıları harfleri ters yazıyor. Dikkat dağınıklığı var. Ezber iyi ama kağıda dokme becerisi sıfır. Düz çizgi çekemiyor. Derste sınıfta odaklanma durumu hiç yok. Bu onu hayatinda başarısız kılar

1 cevap

0 oy
tarafından
Ablamın kızında var canım bendede var küçüklüğümden beri eğitim.hayatim boyunca hap kullandım ablamın kizids öyle ilaç kullanıyor . Odaklanma sorunu iki işi asla bir arada yapamama en ufak şeyde dikkat dağınıklığı bir işi yaparken başka hayallere dalma gibi sorunlar yaşadım hep . Pedagoga götürmek gerekiyor zaten normal bir çocuk oluyor korkma özel eğitime gerek tok gozluk gibi düşün hayatı boyunca hap kullanmak zorunda 
tarafından
Yaaa gerçekten miii öyle mutlu oldum kii ❤️ ben çok farklı düşünmüştum. Özel eğitimler özel sınıflar falan.  Çok teşekkür ederim ❤️
tarafından
Yok canimm yani tabi disleksinin seviyesinede bağlı bizdeki odaklanma sorunu . Mesela yeğenim himaye kitabı okurken orda bir resim görsün hop başka alemlere dalıyor Duru duru duruuu diye sesleniyoruz 2 3 kere öyle geliyor ama ilacı içmediği zamanlarda öyle düşün derstede mesela başka bı hayale dalıyor yani hayal dünyaları çok geniş oluyor malesef benimde öyleydi
tarafından
Evet benim kızımı anlatmışsın sanki aynı ya vallahi aynı. Bir anda başka bir dünyaya geçiveriyor. Birkaç kez sesleniyoruz anca öyle duyuyor. Harfleri sayıları hep ters yazıyor. Ama tedavisi varmış en azından ben bu böyle gider özel eğitim alır sanıyordum çok korktum. Allah razı olsun senden. Sana da acil şifa diliyorum kim bilir ne kadar zordur. Kızımdan biliyorum :(
tarafından
Saol kuzum . Yani zordu evet ama ben sadece eğitim hayatım boyunca kullandım annem başka zaman vermedi bana hep hafat içleri içerdim ki derslerime odevlerime odaklanıyor diye . Muhtemelen senin kizinada ilaç vericek aşkım her sene boyuna ve kilosuna göre ilacın dozunu arttırıp degistiricek ama kötü bisey değil yani Einstein hastalığı diğer adı . Aslında çok zeki hayal dünyası inanılmaz geniş insanlar olurlar ama bunu normal dünyaya dönmekte skinti yaşarlar ve çok ytenekli olurlar bak biraz kızını takip ettinmi bilmiyorum ama resimde yada.muzikte inanılmaz yetenekli olurlar . Benim yeğenim kendi kendine müzikal alet çalmayı öğrenmişti bende çok güzel resimler yaparım fotokopi gibi :)
tarafından
Yaa maşallah yeğenine :) senin de ellerine sağlık :) bende dikkat edicem bu konuya mutalaka. Ne güzel aydinlattin beni çok mutlu.oldum çok teşekkür ederim ❤️☺️
tarafından
Rica ederim canım Allah yardımcınız olsun ❤️❤️
-Reklam-

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 132 göst.
1 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Dilek06 (390 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 161 göst.
10 Kasım 2023 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,264 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 293 göst.
25 Kasım 2022 Diğer kategorisinde BeyzaMi (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 113 göst.
4 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minikmucize (2,564 puan) tarafından soruldu

374,651 soru

11,206,081 cevap

34,507 kullanıcı

...