0 oy
369 göst.
Diğer kategorisinde (426 puan) tarafından
Bebeğim hiç birşey yemiyor di sagligay götürdüm sağlık çocuk doktoruna yönlendirdi ama bana çinko yazdı devir 3 ile onları aldım sati saatine düzenli olarak verdim günde iki çay kaşığı  Organik keçiboynuzu pekmezi verdim  10 aylık olunca kan ilacını bebeğim almamaya başladı bende pekmez verdim ama.bunu sağlık ocağına söyledim tamam dedi hemşiresi 

Soruya geleim kızlar 

Kan istediler verdik biz çocuk doktoruna sonuçlar bugün çıktı hiç birşey yemediği için kan ilacını almadığı için kan değerleri çok düşük çıktı eşim iki aydır vermiyor demiş doktora doktor bana kızmış çok üzüldüm ağladım halende ağlıyorum kızlar ben kötü bir anne değilim yemin ediyorum saçımı süpürge ediyorum ben hem kulakları ile hemde yememesi  İle uğraş veriyorum  

Düzenli yatıyorum düzenli kaldırıyorum neler öğrettim ben ilgisiz anne olsam çocuk bakımsız olur hasta olur zaten biliyorduk doğduğunda n bugüne kadar kan değerleri düşük zaten 

Yemeyen çocuğa ne yapa bilirim herşeyi denedim inaninki ılık duyu ile sebze yemekleri cici bebe yaptım meyve suları neler neler AVAKODO anası ya denemediğim hiç bişi kalmadı cennet hurmadi bile aldın belki sever diye eşim vermedin diyo.iki ay vermediğim.icin pişmanım ama.agzini kitliyodu 

Bende pekmez verdim sordun bunu bir doktor ve üç hemşireye sordum inanın ki sordum vicdan azabı çekiyorum şuan bakamadım diye kıyafetleri ninayri yıkıyorum kadı çatalı herşeyi ayrı anne sütünden adla mahrum bırakmadım neysr uzun oldu bacılar daha birgün olsun altını pişik yapmadım

13 Cevaplar

0 oy
(426 puan) tarafından
Okuyup geçmeyin kzilar hakkınızı helal edin uzun oldu ya ben ne yapayım ilaç vermiş onları kullanınca düzelir demiş veririm saati saatine veririm elinde küçücük bir intihap vardı onun için bile doktora götürdüm en iyi merhem aldım pansuman yapıyorum kaynanam gülüyor ondan ne olacak doye
(426 puan) tarafından
Amin bacım ibslalah bilmiyorum doktor önermedi kaç vermiş kan ilacı vermiş b 12 vermiş onları kullanacağım
(769 puan) tarafından
Balık yağı 2 yaşından önce verilmez canım ama benim kızımda öyle idi 3 yaşından sonra yemeye başladı
(426 puan) tarafından
Ay ibslalah ya
(769 puan) tarafından
Şimdi 5 yaşında sorarım ne yemek yapayım bazen abuk subuk istese de sırf yesin diye yaparım bende çok çektim çocuğunu aç bırakıyor üşeniyor hazırlamaya diyen çok oldu arkamdan ama Allah'a havale ettim
(1,053 puan) tarafından
Canım üzülme kızım bı buçuk yaşında 8800 kg doktor önemli olan sağlıklı olması dedi
-Reklam-
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Canım benim de kızım yemiyo kan ilacı hiç almadı diyebilirim ben polivit aldım onunla kilo aldı iştahı açıldı kesince tekarar yemiyo doktor size iştah icin sürüp falan vermedi mi hiç kaç kilo çocuğun kaç aylik
(426 puan) tarafından
12 aylık olduk 8 buçuk kilo hiç bir şey yemiyor ağzına sürmüyor peynir yer azicik
(814 puan) tarafından
Şurubun resmini atar mısın bende yemesin den yana muzdurabımm
(1,572 puan) tarafından
Atayım kuzum hem uygun hemde bayya yaradı kiz kardeşim de denedi gerçekten ilk 10 günde fayda etti bizde inşallah size de eder
0 oy
(7,112 puan) tarafından
Kendini suçlama olacağı varmış bazı bebekler kan ilacına rağmen kansız çıkıyor bunun seninle bir ilgisi yok herşey den zorlada olsa bikaç kaşık da olsa dedirmeye çalış bakliyat yedir dana kıymadan köfte yap yedir bi şekilde benim oğlumda vitaminsiz kansız Dı ilaçlarını düzenli verdim zorla da olsa bikaç kaşık herşey den yedirdim öyle düzeldi sen elinden geleni yapıyorsun zaten buna eminim yemeyen çocuk zor çok iyi bilirim 
(426 puan) tarafından
Allah razı olsun canim neler yaptık ya ılık suyuna çorba sebzeler le yanına yoğurt yada taze sıkılmış meyve suyu
0 oy
(379 puan) tarafından
Hemşireler pekmeze nasıl tamam demiş gerçekten anlamadım. Demir oranı çok düşük pekmezin. Sıkma canını canım, telafisi olmayan birşey değil. Demir eksikliği de iştahsızlık yapar. İlaç vermek için siringalar oluyor tavsiyem onunla dene, ağzını kilitlese bile kenardan hemen pıt diye sikarsin. Ben kan ilacını sekizinci aydan sonra hiç kullanmadım, eksiklik de çıkmadı. Ama ama haftada dört gün kıyma veriyorum, iki haftada bir ciğer veriyordum. Bunlar çok kan yapar. 
(426 puan) tarafından
Bacım herşeyi denedim çocuk çok fena yutmuyor ki geri tüküruyo ugunup gidiyo sesi kesiliyor yemek içecek su görünce sülük aldım kan ilacını ona.koydum inan sulugu görünce çıldırıyor
(379 puan) tarafından
Allah Allah ya :( o zaman eşine söyle sana laf söyleyecegine kendisi bı yol bulsun, boş elestiri yapıp da seni daha fazla kötü hissettirmesib
(426 puan) tarafından
Oda çabalıyor aslında hakkını yememek lazım şimdi yalan söylesem Allah görüyor ama oda çok üzüldü o ayakta tutuyor ben vermeye çalışıyorum ağzına ne giderse ama yok bacım yemin ederim ki lokma koymuyor ya sana aldığım sulukları biboranlari atsam ne kadar sıkıntılı bebe dersin tek derdi meme
(379 puan) tarafından
Sen de dikkar et oyleseyse beslenmene. Annedeki demir eksikliği de bebekte eksikliğe sebep olabiliyomus. Allah yardımcın olsun
(426 puan) tarafından
Allah razı olsun ressin koyuyorum şuan kaz ciğeri yaptım ama yemiyor  ugundu
0 oy
(5,306 puan) tarafından
Bunda ağlanacak ne var pek anlayamadım? Nerdeyse her çocuk ve her kadın kansız Türkiye de bu sorun çok fazla iki ay vermedin diye çocuk sanki kötü mü oldu? Lütfen biraz sakin ol kendini de çocuğu da serbest bırak ... Kocana da Allah akıl fikir versin çok biliyorsa bundan sonra ilaçlarını o icirsin ...
0 oy
(426 puan) tarafından

Bunu bebeğime pişirdim kaz ciğeri organik ama yüzüne bakmıyor ugundu şuan ben ne. Yapacağım ya

image

0 oy
(1,310 puan) tarafından
Kan değeri düşük diye ölmez sende kötü anne olmazsın merak etme kendini suçlamayı bırak

Kocan seni Dr a şikayet edene kadar kendi icirsin madem kan ilacını ananın evinden getirmedin çocuk onunda çocuğu

0 oy
(7,394 puan) tarafından
Almanyada bebeklere kan ilaci verilmiyo hic vermedim

Ayrica kndini strese sokma cnm cevizi toz gibi yapip yiyeceklerine kat mesela yemek hiç yemiyosa bi müddet meyve püresi ver veya balkabahi al tatlisini yap ver
(426 puan) tarafından
Onlerida deneyeyim canim teşekkür ederim
0 oy
(3,883 puan) tarafından
Niye üzülüyorsun ki canım. Benim kızım 10 aylık oldu hiç kan ilacı vermedim yemedi zaten.bunun annelikle alakası yok ki biz ne versek te herkes sen buna bakmıyorsun zayıf yok hasta bilmem ne.... kimseyi takma ya bebeğinle tek ilgilen kulağını kapat 
0 oy
(28 puan) tarafından
Valla gülüm hiçbirşeye canını sıkma benim oğlum 13 Aylık oldu geçen ay tartıldım 8990 geldi benimkide zayıf ah neler yapmadım kafamı duvarlara vuruyodum ama nafile yine yemedi annem çevremdekiler böyle olabileceğini söylediler takma kimseyi kafana her bebek aynı değil yer inşallah ben bazen yemek yedirirkwn az tv izletiyorum o zaman yiyo bi dene istersen ya da sesli oyuncaklar alın sen konuş bebeğinle üzülme geçer yer sen kendini yıprattığınla kalırsın biliyorum yememesi çok zor ve can sıkıcı ama sabret
(426 puan) tarafından
Allah razı olsun bacım hiç TV izlemedim bir yaşında bir deneyim ama.hoc dikkatini çekmez
TV telefon
(28 puan) tarafından
Benim oğlum izledi gülüm anca öyle başarabildim ara sıra zaten sürekli değil biz yere oturuyoruz ben önünden yiyorum oğlumda yiyo
0 oy
(1,572 puan) tarafından

image

doktorunuza da yazdırabilirsiniz 
(426 puan) tarafından
Peki bunu içince iştahı açıldı mı
(1,572 puan) tarafından
Evet dediğim gibi düzenli 10 gün verdim güzel yedi yemeğini 3 ay kullandım 3 kilo aldı ve kesince gene yememeye başladı şimdi takara başladım cok şükür yiyo
(1,826 puan) tarafından
Doktora gıttgımde bende soyleyım  yazdırayım bu ılactan cok sagol canm
(1,572 puan) tarafından
Sağlık ocağı da yazıyor kuzum 8hmal etme
(426 puan) tarafından
Tamam bacım
0 oy
(4,309 puan) tarafından
Pekmezini üzerine damlatıp felan ver canım kan damlasını. Sadece pekmez cok yetersiz olur.
(426 puan) tarafından
Birde öyle deneneyim teşekkür ederim
0 oy
(1,826 puan) tarafından
Canım saydıklarının aynısını bende yapıyorum . Bıde 2 aylıkken emmeyı bıraktı 9 aydır sagım yapıyorum sagımla sut vermeye calısıyorum. Ama ek gıda yemıyo . Ne meyve ne sebze . Herseyı aldım herseyı denedım. Zıngo surup felan verdıydı doktor onu kullandım yok vııtamınler  kan ılacları herseyını duzenlı kullanmaya ragmen yemıyo. Suan 11 aylık ıkı agzına suruyo agzını gerı kapatıyo önüne koyuyorum kendısı yesın dıye yemıyo . Kendını suclama kesınlıkle. Sen mukemmel bı annesın. Hıc bı anne evladının ac kalmsını ıstemez. Ama yemıyolar napalm yanı
(426 puan) tarafından
Teşekkür ederim bacım ibslalah yer neler aldım bende zinco kullanacağız şimdi saati dk bakalim
(1,826 puan) tarafından
Sen canını sıkma . Bız ne dersek o olmuyo malesf mınıklerde kendıne bı kural cızmıs onlar ne derse o oluyo canları sag olsun yeter kı

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 279 göst.
17 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Pembesevenkzz (99 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 308 göst.
24 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Gulum-kirac.7373 (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 257 göst.
17 Kasım 2021 Aile kategorisinde Asya19 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 266 göst.
11 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Kbrabdk.0 (14 puan) tarafından soruldu

255,488 soru

7,054,106 cevap

23,887 kullanıcı

...