0 oy
280 göst.
Diğer kategorisinde (1,884 puan) tarafından
Şok oldum bir paket süt 10 lira... Kızımı nasıl sütten kesebilirim süt olmadan uyumuyor. Bilgisi olan yardım edebilir mi acaba? 

19 Cevaplar

+2 oy
(1,350 puan) tarafından
Canim kizini sutten kesmek yerine bence diger masraflardan biraz kes
(1,884 puan) tarafından
Diğer masrafları bile alacak durumum yok. Hala kömür alamadık ev sahibi dün gece bile geldi kapıya. Meyve zebze desen 2 hafta da 3 hafta da bir alabiliyorum.
(203 puan) tarafından
Canım sen hamilesin tekrar değil mi
(1,350 puan) tarafından
Allah yardimciniz olsun
(1,884 puan) tarafından
Allah razı olsun
-Reklam-
+1 oy
(6,956 puan) tarafından

Eskiler gibi sekerli suya devam :D

Aglancak halimize guluyoruz ne diyim sebep olanlar utansin 

(1,884 puan) tarafından
Süte çok bağlı. Öyle bir duruma geldim malesef. Allah sonumuzu hayır etsin inşallah
0 oy
(916 puan) tarafından
Kaç aylık çocuğun 
(1,884 puan) tarafından
2 yaşında
(916 puan) tarafından
Bence herşeyden kıs ama sütten kısma bizi bu hale getirenler utansin
0 oy
(75,295 puan) tarafından
yazin babannem koyun sutunu 10 tl den aldi inek sutu neey 10 olurmu yuuh
(1,884 puan) tarafından
Bende çok şaşırdım
0 oy
(7,184 puan) tarafından
Benim  kızım da 16 aylık süt  içmeden  durmaz  öyle  böyle  alacağız  yapacak birsey yok  
(1,884 puan) tarafından
Allah sonumuzu hayır etsin inşallah :(
0 oy
(287 puan) tarafından
Warren kesmek yerine başka seyekrden kıs canım  çocuğun kaç yaşında 
(1,884 puan) tarafından
2 yaşında. Mesela neyden keseyim meyve zebze yî en son ne zaman aldım hatırlamıyorum. Kömür parası için en sahibi dün gece de kapıya geldi. Nereye başvuru yapsam biz sizi ararız deyip kapıyı gösteriyor lar
(287 puan) tarafından
Valla haklısın kuzum ya Allah yardımcımız olsun ben markete gitmeye korkuyorum artık
0 oy
(155 puan) tarafından
Nesesi kız orası bizde sütsüz yapamayız ondanda mı mahrum kalıcaz artık oğlum çok seviyodu :(
(1,884 puan) tarafından
Hakkari.. 2 markete gittim 10 lira dedi herşey bu kadar pahalı olmuşken süte biraz üzüldüm. Benğm kızım süt olmadan uyumaz ne yapacağımı şaşırdım
(155 puan) tarafından
Belediyeler süt yardımı yapıyor diye biliyorum araştırsana canım bi
(1,884 puan) tarafından
3 yıldır 4 defa gittiğimi bilirim bize burda yok sadece büyük şehirlerde var dediler
0 oy
(785 puan) tarafından
Yavaş yavaş sulandırarak kendi tiksinsin canm yaa hergun biraz daha tatsız olur sıkılır. Zaten yaşı da gelmiş günde 1 bardak yeter ona. Yada bir kase yoğurt 
(1,884 puan) tarafından
Yoğurt sevmiyor malwsef. Sütü sulandırmayı denemedim ama saatlerce ağladı uyumadı mecbur..... Ne yapacağımı şaşırdım artık
0 oy
(2,866 puan) tarafından
Binde falan da öyle mi ya 
(1,884 puan) tarafından
Bilmiyorm bim birsz uzak bana
0 oy
(270 puan) tarafından
Sizin orada şok market faaln var mı pastörize süt var 1 litre 5 .90 gayette güzel tadı
(1,884 puan) tarafından
Var ama baya uzak. Kızımla bu halde gidip gelmek çok zor oluyor. Eşim desen hayrı yok
(270 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım
(1,884 puan) tarafından
Aminnnn
0 oy
(379 puan) tarafından
Normal sütten bahsediyorsun sanırım. Hayvansal sütler sağlıklı değil, hele market sütü. Bunu düşünüp biraktir canım, illa ki zor olacak. Sonuçta çocuklar emmeyi bırakırken de zor oluyor. Zam konusunda da diyecek çok şey var da işte...
(1,884 puan) tarafından
Çok denedim ama çok bağımlı kendi sütüm den keserken bile bu kadar zor olmamıştı.
0 oy
(635 puan) tarafından
Nerde oturuyorsun belediye süt yardımı yapmıyor mu çocuklara? 
(1,884 puan) tarafından
Sadece belediye değil valiliğe de kaç defa gittim birşey çıkmaz dediler öyle de oldu hiç bir yardım görmedim bugüne kadar. Allah kabul etmesin
(635 puan) tarafından
Öyle doğru haklısın bende Diyarbakırlıyım. Bizim ordada durum aynı hiç farkı yok.. Yardımlar tamamen kesilmiş
(1,884 puan) tarafından
3 yıldır nereye başvuru yaptıysam hiç bir sonuç alamadım. Bu hale getirenler utansın
(635 puan) tarafından
Amin gerçekten şu siyasetçilerin hepsinden hesap günü soracağımız var karınları tok sırtları pek olan hep bize oluyor
(1,884 puan) tarafından
Kimin umurunda sıcacık evlerinde tok lar millet kimin umurunda.
0 oy
(8,619 puan) tarafından
Nerdesin ki canım ben daha 2 gün önce 6 TL ye aldım bir paketi 
(1,884 puan) tarafından
Hakkari deyim. 8.buçuk lira ydî en basit paketi sabah gittim abla 10 lira oldu dolar uçuyor dedi
(8,619 puan) tarafından
Anammmmm Allah kabul etmesin inşallah canim
0 oy
(811 puan) tarafından

Migros da 4.75 canım bi bak istersen ben burdan alıyorum bu arada belediye süt yardımı da yapıyo 8 paket geliyo bana her ay bi başvuru yapsana

image

(1,884 puan) tarafından
Burda migros yok ki
(811 puan) tarafından
Aaaa a101 bim falan da mı yok
0 oy
(744 puan) tarafından
Küçücük çocugun bile rızkına ortak oldular yazk deilmi bu bebeğe. Ülkeyi ne hale soktular. Bebeklerimizi bile  saglıklı besleyemiyoruz artık.. Hadi biz neyse boğazımızdan sıkarız ama el kadar cocuga ne dicez. Allah yardımcımız olsun inşallah 
(1,884 puan) tarafından
Aminnnnn. Bunlar daha iyi Günlerimiz gibi duruyor. Allahım sen hayır et
0 oy
(2,305 puan) tarafından
Süt fiyatları markete göre değişiyor mu yaa 6tlye falan süt var aslında sütaşın falan 
(1,884 puan) tarafından
Burda neden bu kadar. Ekmeği vanda sordum 2.88 burda 2.50 olmuş
(2,305 puan) tarafından
Bilmiyorum valla ya zincir market yok mu hiç bim a101 falan oralarda fiyat değişmez
(1,884 puan) tarafından
Var evet ama baya uzak. Kızımla gitmek zor oluyor hamileyim son haftaları M
(2,305 puan) tarafından
Allah yardım etsin eve iipariş falan oluyor a101de öyle bişeyler bak yazık günah çocuğa ya
(1,884 puan) tarafından
A101 in vardı geçen gün sordum eve getiriyor musunuz diye araba yı servis e verdik ne zaman gelir bilmeyiz. Mecbur bakacağım bir çaresine
0 oy
(571 puan) tarafından
Nerde yaşiyosun?  Normal şu kutu sütler demi
(571 puan) tarafından
Birde cocuk sutleri varya pinarin falan onlardan mi
(1,884 puan) tarafından
Normal paket süt en ucuzundan alıyordum meysu nun 8 liraydı 3 hafta önce 8 lira olmuştu bûgğn 10 dedi bana
(571 puan) tarafından
Hakkarideymissin galiba biraz sacma olacak ama sorayim yinede market yok diyosun yakinda  ama peki bu getir yemek sepeti bana bi falan geliyomu belli olmaz.. hic denk geldin mi haberin varmi??  Uygulamalar varsa adresinden bi kontrol edermisin yada bana ozelden acik adresini yazarmisin kontrol edelim
(1,884 puan) tarafından
Market var yok değil ama kızım var onunla çıkmak çok zor oluyor ve hamileyim son haftalar dayım yollar inişli çıkışlı ve çok yoruluyorum gelip giderken. Eşim sabah 7 de çıkıyor gece 12 de geliyor
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Neresi kız orası hala bimde 4.75 kr
(1,884 puan) tarafından
Hakkari deyim. Market baya uzak gidip gelmek çok zor oluyor ne yapacağım bilmiyorm
(1,279 puan) tarafından
Eğer çok iciyosa toplu al cnm marketten bı sferde bozulmazki
(1,884 puan) tarafından
Yok bozulmaz dolapta durur. Bir çaresine bakacağım inşallah
0 oy
(3,878 puan) tarafından
Bizde 5 kilo 22 tl veriyoz canm. 10 gün gidiyr ..
(1,884 puan) tarafından
Keşke burfa öyle birşey olsa
(3,878 puan) tarafından
Nerdesin ki cnm
(1,884 puan) tarafından
Hakkari deyim
(3,878 puan) tarafından
Bende tekirdağ cnm.cok mu pahalı sizde kaç kilo peki

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 389 göst.
30 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nursena324 (559 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 146 göst.
8 Eylül 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Sevde_83 (1,564 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 423 göst.
20 Şubat 2021 Aile kategorisinde Nazli566 (514 puan) tarafından soruldu
+1 oy
52 cevap 1,435 göst.
27 Eylül 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

255,476 soru

7,053,166 cevap

23,886 kullanıcı

...