0 oy
415 göst.
Aile kategorisinde (659 puan) tarafından
2gün önce geldi birden bire ben kapanıyorum dedi Allah alla dedim şaşırdım çünkü böyle bir düşüncesi yoktu vardı ama şimdi değildi dedim kesin yine birilerine heves ettin yada birileri seni heveslendirdi çünkü tanıyorum onu ki zaten bu yaşlar onun için gel gitli dönemler daha ne istedigini bilmiyor ama gitmiş bone eşarp fln almış Allah layıkıyla taşımayı nasıp etsin inşallah ama benim fikrim 2..3yil daha bekle dedim yok dedi tmm dedim. Dün yine gelmiş ya emin değilim bekleyecem fln dogru söyle kime hevesleniyosun çünkü bu hevesle olacak birşey değil sonra pişman olup açılmak istersen daha çok günah dedim. Benmi yalnış düşünüyorum acaba hanı kapanma konusunda cesaretini yada hevesinimi kırıyorum böyle diyerek. Sonuçta günahınada sevabınada ortak değilim sadece bekle diyorum

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bence hiçbir yorum yapma tamamen ona bırak 
(659 puan) tarafından
Bide diyorki 1yıldır düşünüyordum nerde düşünüyordun daha kapanmak istemiyorum derdi hep 1yıldır düşünüyorum deyince biraz gerildim açıkçası
tarafından
İçten içe düşünmüş ama yansitamamis veya cekinmis olabilir ama sen kendi kararına göre yönlendirecegin bir konu değil bu acil veya kapan demen yanlış olur bir pişmanlık yaşadığı zaman bunu sana bağlar onun yüzünden oldu diye
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hiç karişma bence ona neyin yalniş neyin doğru olduğunu söyle aradan çık gençler ola bilir belki layigini yapamayacağıni anlayıp açılır baskı altında hissetmesin o örtüyü takınca olmuyorsa açılır tövbesini eder 
(659 puan) tarafından
Öyle yaptım ama sanki bir anlık hevesle yapıyor buna emin oldugum için pişman olmasını istemem burdada okuyorum mesela açılmak isteyenlerin postunu o yüzden
0 oy
tarafından
Benim yegenimde ayni senin kardesin gibi yapti yani gayet acikti gobek ustu dar sifir kollu falan alisverise gidicem dedi bi geldi baktik hep kapali seyler almis uzun seyler şallar falan sasirdikhayirdir dedikkapaniyorum dedi bizde dedik hevesmi yoksa hayir kapanicam acilmam artik dedi dedigi gibide yapti simdi benden daha kapali masallah 
(659 puan) tarafından
Hiç kapanma düşüncesi yoktu zaten karakter olarakta sürekli gel git yaşayan bir kız mesela sen birşey anlatırsın hemen ona heves edip yapmak ister yada başka biri başka birşey söyler onun hayellerini kurmaya başlar öyle oldugunu bildigim için bekle dedim yoksa Allah buyurmuş kapanmayı layıkıyla taşısın inşallah
(4,134 puan) tarafından
Helal olsun
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Ya şöyle  zorla kapatma taraftarı  değilim 16 yaş ufak bi yaş değil  ama demen gibi  birinin tesirinde  kalip istiyorsa o zaten yanlış.  İçinden gelmeli istek olmalı kendini hazır hissedince bi daha açılmama üzere kapansın doğrusunu yapmışsın bence sen kötü bisey demiyorsun ki heves için kapanma içinden gelsin demişsin ki doğru olan  bu bence bende 19 yaşında kapandım kimsede kapan demedi içimden gelerek şu an 28 yaşındayım bir kere pişmanlık yaşamadım Allaha şükür 
(659 puan) tarafından
16yaş küçük yaş değil ama yinede ergenlikten tam anlamıyla çıkmamış biri şöyle 20yaşına kadar beklese düşüncesi fikri bakış açısı degişir karakter oturur hevesle değil gerçekten istedigi için yapsın
(1,207 puan) tarafından
Aynen öyle benimde kızım var mesela kesinlikle baskı yapmam kendini hazır hissedince Allah ona o duyguyu verdiğinde zaten kapanır zorlamanın mantığını  hiç anlamış değilim açıkçası zorlayinca o çocuk bu sefer hep dışarı özeniyo  . Sen mantıklı düşünüyosun  yani canım
0 oy
(27,330 puan) tarafından

Hayırlısı olsun de çekil kenara

(659 puan) tarafından
Öyle tabikide
0 oy
(48,481 puan) tarafından
erkek arkadasi varsa o istiyosa belki ondandir
0 oy
(119,071 puan) tarafından
karisma uzakdan izle bence
0 oy
tarafından
Abla olarak iyiligi icin yorum yapiyorsun tabi ama bence karisma, birak kendi bulsun kendi yolunu 
0 oy
tarafından
Biz 4 kız kardeşiz, canım ben en büyükleriyim lise 2 e giderken kapandım kendi isteğimle ama benden sonraki 2 numara kardeşim kapanmak istemedi hala da kapalı değil 3 numara aynı benşm gibi oldu ama ben sıkıştırdım sürekli işte yaşın küçük aç falan diye iki kere kapanıp açıldı en son şimdi kapandı ve hiç açılmadı  yaşında 4 numara da kapanmak istemiyor yani demem o ki bırak sonrasında pişman olursa da aklı tam yetecek Bi yaşta değil zaten o dönem Allah affeder bence çünkü o yaşta da henüz kafaları çok almıyo bu tür konuların önemini yaşı geçtikçe anlayacaktır gerçekten kapanma isteği varsa bile senin dediklerin yüzünden soğuyabilir tıpkı benim kardeşimin fikrini değiştirip durduğum gibi kendi haline bırak 2 3 sene sonra zaten tamamen anlar durumu :) 
0 oy
(7,347 puan) tarafından
bence bısey deme zaten daha yası kucuk bende oyleydım gel gıtlı sonra bı kapandım hıc acılmadım 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 394 göst.
23 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Mervenar (293 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 378 göst.
24 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Saliha22 (652 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 496 göst.
5 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde balyanak (607 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 1,483 göst.
27 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Rozelin9 (258 puan) tarafından soruldu

377,989 soru

11,313,822 cevap

34,752 kullanıcı

...