0 oy
1,035 göst.
Diğer kategorisinde (2,765 puan) tarafından

Kaynana bi dert eltim(özablam) baska bi dert esim baska bi dert gercekten cok sikildim cok usandim biktim yemin ederim ölmek istiyorum ya yasamak istemiyorum dunyayi bana dar ettiler yeminle simdi diceksiniz ki kaynana gitme gitmek zorunda degilsin diceksiniz ama koca eskisehirde baska kimse yok zaten sadice esimin anne babasi ve eltim var yani öz ablam ve öz ablam kayananaya ben ne zman gelsem bi sekilde bi kavga buluyorlar wpde durum paylasiyorum ustlerine alinip saçıni basini yolarim diye ariyorlar yaptigim bisey paylasiyorum nispet olsun diye paylasiyor oluyorum eltimden gercekten biktim kendisi sadice bana ait benim gordugum agir sözler paylasiyor wpden yeminle agzimi acmadim bende paylastim ama ona yonelik tek onun gorebilecigi bisey paylasmadim herkes goruyor durumlarimi kaynana desen evinin yemegini yaparim yapmasaydin olur evin temizligini yaparim begenmez ayni essek kisner gibi kahkaha atar arkamdan tekrar supurur bulasigini yikarim arkamdan ayni bulasiklari geri yikar kendini temiz saniyir tuvalet terligiyle odada gezip namaz kiliyor 

En onamlisi esim markete gitmek isterim goturmez anneme babama iki yilda bir iki saatligine giturur wpde kimseyle konusmami istemiyor youtubede elestiri yapmami istemiyor buraya girmemi istemiyor zaten benim ne insta ne tiktok ne facebok yok sadice wp burasi ve youtube var onalrida kullanmami istemiyor ama kendisi hepsini kullaniyor tiktok disinda pazar gunleri izni var bir saatligine evde durmuyor markete gidiyor carsiyi gezip geliyor bende gidiyim diyorum senin ne isin var cocuklarinla nereye gidicen diyor bana soyle ben alim diyor maksat biseyi almak degil bunaliyorum evde kendi anasinin evine gidiyoruz en az bir hafta kaliyoruz ki bide ayni ilcede kaliyoz benim anam babam bana 5 saat uzaklikda onlara gidince bir iki saat anca kaliyoz cok doldum

27 Cevaplar

+1 oy
(710 puan) tarafından
Ay valla okuyunca ben bile daraldım eltinede gelince mesafeli ol ablan bile olsa 
(2,765 puan) tarafından
Ben mesafeliyim engelledim kendisi ama sonra kaynim abla kardes arasinda küsluk olmaz yapmayin boyle dedi geri kaldirdim ama yok bas edemiyorum
(710 puan) tarafından
Böylesi daha kötü engelle gitsin asla ve asla kendini ezdirme ablan dahi olsa kayinvakidene gelince senin cocuklarin ufak oraya gidince onlarla ilgilen biseyde derse çocuklar durmuyor de mecbur değilsin onun işini yapmaya beğenmiyorsa kendi yapsın baktın yine bisey diyo anne ne gerek var ben yapıyorum sen yine peşime yaoiyon madem beğenmiyon  iki iş olmasın bn çocuklarımla ilgileneyim de çocuklarını ortalığa koyup onun işleri için ugrasma
(2,765 puan) tarafından
Iste birini gorumceme veriyor birinide kucagimdan aliyor sen git sunu yap bunu yap diyor yapiyorum arkamdan bidaha yapiyor yapmazsamda etmedigi laf kalmiyor ne afedersin o.rspulu birakiyor ne namusumu
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bismillahirrahmânirahîm

Hasbiyallahu li dînî 
(Dînim için Allah bana yeter)

Hasbiyallahu li dünyâye 
(Dünyam için Allah bana yeter)

Hasbiyallahul Kerîmü limâ ehemmenî 
(Bana üzüntü verene karşı Kerîm Allah bana yeter)

Hasbiyallahul Halîm-ül-Kaviyyü limen begâ 'aleyye 
(Bana baş kaldırana karşı Halîm ve Kaviyy Allah bana yeter)

Hasbiyallahuş Şedîd-ül-Kaviyyü limen kâdenî bi sû'
(Bana kötü hîle yapana karşı Şedîd ve Kaviyy Allah bana yeter)

Hasbiyallahur Rahîmü 'indel mevt 
(Ölüm anında Rahîm Allah bana yeter)

Hasbiyallahur Ra'ûfu 'indel mes'eleti fil kabr 
(Kabirdeki sorguda Ra'ûf Allah bana yeter)

Hasbiyallahul Kerîmü 'indel hisâb
(Hesaba çekilirken Kerîm Allah bana yeter)

Hasbiyallahul Latîfü 'indel mîzân
(Mîzân kurulduğunda Latîf Allah bana yeter)

Hasbiyallahul Kadîru 'indes sırât
(Sırâtı geçerken Kadîr Allah bana yeter)

Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ hüve 'aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil 'azîm
(Bana Allah yeter. O'ndan başka ilâh yokdur. Ben ancak O'na tevekkül ettim. O, yüce Arş'ın sâhibidir)

Âmîn
tarafından
Bu duayı sikintini kalbine alarak her namazdan sonra oku sonra günde 200 defa hasbiyallahu venimel vekil zikrini çek canım
(2,765 puan) tarafından
Cok tesekur ederim canim yapicam bu duayi
tarafından
Rica ederim ne demek Yap canım inan çok faydası olacak bu dua Allah'a tevekkül duasidir  sen Allah'a dayan ona güven gerisi  yalan banada dua et olurmu ☺️❤️
+1 oy
(13,570 puan) tarafından

Okudukca ruhum daraldı:(

Allah yardımcın olsun gerçekten çok zor ..

Dengine denk gelmeyen herşey ziyan olmuş demektir :(

Öpüyorum esram

(15,821 puan) tarafından
Ne güzel yazmışsınn
(13,570 puan) tarafından
Ben de seneler evvel duymuştum bu sözü kalbimde aklmda yankilanmisti resmen.. çok etkiler beni.
(15,821 puan) tarafından
Çok anlamlı bi sozzz...Bende unutmam daha
(2,765 puan) tarafından
Cok guzel konusmussun sende canjm benimteskur edejm
0 oy
(12,264 puan) tarafından

Neymiş  ablan da olsa elti eltiymjs

Bu çocuk meselesi yüzünden senelerce evde hapis kaldim
(2,765 puan) tarafından
Hamileyken yemek oaylasir di simdi emziriyorum gene devam ediyor essek kopek icerensoz paylasiyor ben goruyorum ama esimin telefondan bakinca gozukmuyo
(12,264 puan) tarafından
Ben senin yerinde olsam muhatap olmam
(2,765 puan) tarafından
Iste oyle olmuyor canim ben mesela onunla konusmuyorum ama onun esiyle benim esim konusuyor bir sekulde karsi karsiya geliyoz ve o bir yerlerden laf atmayi beceriyor
(12,264 puan) tarafından
Valla bacım bende eltim le konuşmuyorum ama kardeşler can ciğer birbirlerine gitmiyor kar bende gormuyirjm
(2,765 puan) tarafından
Offf kuzum ben evlerine gitmiyom kuzum onlar geliyor
0 oy
(659 puan) tarafından
Öz ablan yani eltin üveymi
(2,765 puan) tarafından
Öz ablam kaynimla evlendi ben evlendikden 2 yil sonra canim
(659 puan) tarafından
2kardeş 2kardeşle evlenmiş. Zor valla
(2,765 puan) tarafından
Malesef canim coook zor
(374 puan) tarafından
Peki senden kucuk mi boyle seyler yapiyor demek elti her yerde ayniymis
(2,765 puan) tarafından
Ben 20 o 24 yasinda canim
0 oy
(4,962 puan) tarafından
O nasıl abla ya .. kisitlanmana müsade etme ölmeyi isteyecek kadar bunaldın madem bir offf çek kulak zarlari yırtılsn mmenun kalmiosa işini yapma kayınvalinn
(4,962 puan) tarafından
Kendine saygı duy canım önce canından değerli değil hiç bişey onlarda 9 aylık senden usttun değiller seni ezmelerine izin verme değiştir kendini
(2,765 puan) tarafından
Bunuda denedim canim dedikleri laf seni kim poh pohluyor kim pohpohluyorsa onlara git oldu
(4,962 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun rabbim iyi insanlar ile karsilastirsin keşke çalışsan ayakların üstünde dursan daha güçlü hissedrsn ozaman
(2,765 puan) tarafından
Bebegim kucuk o buyuse bana onuda yaptircak ve maasimdan bana vermiycekmis kredi cekicekmis üstume ev yapicakmis hemde kaynanalarin bahcesine
(4,962 puan) tarafından
Oldu gozlrim doldu diyeydin ne insanlar var yaaa
0 oy
tarafından
Ablan konusunda yorum yok valla şok oldum

Kocan konusuna gelınce neden alıstırıyosun sen nesın robot mu köle mı markete bıle gıtmemek nedır evden cıkmamak nedır cocukların var nasıl serefsızce bır bahanedır onunda cocukları baksın ılgılensın dısarda sende nefes al bi nasıl bı cahıllık bunu kendıne yaptırma 
tarafından
annen baban sart mı zaten anne babana donsen de koca evınden farksız olursun su durumda kndı ayaklarının ustunde dur dımdık herseyıne tamam deme ezdırme kndını bosanamasan bıle bende ınsanım yeter dıyebıl
(2,765 puan) tarafından
Yasim daha 20 canim ne yapabilirim ki hic kendime guvenemiyorum bunu basarabilirim diyemiyorum
(3,552 puan) tarafından
Taam hayatının baharı. Nereye gitsen iş bulursun.. 1 oda 1 salon eşyalı ev tutarım veririm çocugu da kreşe devlet 2 sene kreş parasının tamamını karşılıyor. Gündüz bakım evini de.. Sabah bırakır akşam alırım. 1 kişinin yediği ne olur içtiği ne olur faturası ne olur. Gerekirse kaymakamlıpa giderim yardıma yazılırım. Adam yerine konmadığım hiçbir yerde durmam.
(2,765 puan) tarafından
Daha biri 4  aylik biri 19 aylik canim ikisi bebek cocuklarimin veremem o yuzden
tarafından
ıste hata ustune hata 20 yasında oyle bır adama oyle bır aıleye 2 cocuk neyıne kactın bıde bunun Allah  askına baska cocuk yapma
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Ablaya elti demek de çok gariptir ya... 

O da ablalığı unutmuş elti rolüne girmiş 
(2,765 puan) tarafından
Yemin ederim arkadaslari var arkadaslarina abla abla diye go.tlerinde geziyor ama birgun bana kardesim demedi ablalari bunu hic biseyine goturmedi ne kinasina ne dugun alisverisine ama bu arkadaslarini goturdu beni goturmedi hicbiseyine kuaforuna bile goturmedi tek sucum ise kacarak evlenmek
(5,132 puan) tarafından
Abla olamamış ablalık yapamamış sana gerçekten çok üzücü. Birbirinize güzel iyi bakıp davranacagınıza böyle olmasa keşke inşallah düzelir
(2,765 puan) tarafından
Yapamadi ki bide daha ustume cok oynuyor esimle aramizi bile bozuyor
0 oy
tarafından
Sende bakma durumuna kuzum 

Oralı olma hiç 

Madem kaynanan yaptığın isi beğenmiyor yapma 

Eşinle de şöyle gözünü korkutacak bir kavga et bak yapıyor mu bir daha 

Ablan da olsa konuşma yüz verme 
(2,765 puan) tarafından
Bakmiyorum canim ama gelip bi baskasi soyluyor bak ne paylasmis diye girip bakiyorum mesela onlarin durumunda kısır gozukuyor benim durumumda hem söz gozukuyor hem ayriyeten kisie ama baskalarindan gozukmuyor

Esimle kavga etsem bana valiz hazirlatir canim anasina babasina guveniyor aninda evlenir
0 oy
tarafından
Madem ablan sana böyle kötülük yapıyor annenlerin haberi varmı canım onlar bişey demiyormu sil numarasını engelle böyle abla olmaz olsun gorusme Allah kocanida ıslah etsin 
(2,765 puan) tarafından
Malesef anam babam cahil insanlar onlarin hic haberi yok anlatmaya kalksam anlamazlar sucu bi sekilde benim ustume atarlar biliyorum 6 yil oldu evleneli bi nabiyon nasilsin diye aramadilar
tarafından
Allah'a tevekkül et hasbiyallahu venimel vekil sen sahipsiz değilsin rabbim var senin
tarafından
Sana sahip cikacagi yerde eziyor Allah var keder yok canım
(2,765 puan) tarafından
Malesef canim daha hic sahib cikmadi ki bundan sonrada cikmaz
0 oy
tarafından
Kaynanamın bir sözü var bir halıdan bir örnek yeter diye ne kadar doğruymuş 
(2,765 puan) tarafından
Valla sozun anlamini anlamadim canim
tarafından
Bir evden bir kız alınır ikinci kızı alırsan sonu kötü oluyor demek canım
0 oy
(12,481 puan) tarafından
Hepsini engelle gidip gelme madem beğenmiyor gidersen de yapma hiç bir işini kendini ezdirme kimseye eşinle de ciddi ciddi konuş bu şekilde birbirinizden iyice uzaklaşırsınız 
(2,765 puan) tarafından
Konusunca kapi orada beni begenmiyorsan baskasina git diyor giderdim aslinda ama bosanirsam daha kotu bi hayatim olursa diye korkuyorum
0 oy
tarafından
Ayyy canım benim Rabbım yardımcın olsun yaa bacın da ne bacıymış öyle Allah muhafaza
(2,765 puan) tarafından
Amin canim
0 oy
(12,797 puan) tarafından

tuvalet terligiyle odada gezip namaz kiliyor ayy bu gerçek mi ya öhh:sick:

Kocan da ne biçim insan seni ne işin var ne demek hazırlan çocukları hazırla götüreceksin de n

(2,765 puan) tarafından
Vallahi tuvalet terligiyle odada geziyor bir yemek yapiyor kimse  yemiyor  bi temizlik yapiyor camurlu vileda ile tahtalari silip mutfak lavabosunda yikiyor onu
0 oy
(4,912 puan) tarafından
Yavrum madem böyle bir ailenin içindeydin ne diye ikinci çocuk için bu kadar acele ettin ? Amacım eleştiri değil sadece sen ikinci çocuğu çok istiyordun ama bak sorunlar varmış hemde büyük 
(2,765 puan) tarafından
Canim kizimda hic biseyimi yasatmafilar kaynana ne bisey giydirebildim gonlumce ne emzirebildim ne yanimda yatirabildim herseyime karistilar kizimi artik kizim gibi gormuyordum ayri eve cikinca kimse karisamaz diye anneligin nasil bi duygu oldugunu yasamak istedim ve gercekten cok guzelmis ve ben bunu kizimda yasayamadim...
(4,912 puan) tarafından
Ahh canim Rabbim ağız tadı ile yaşamayı nasip etsin bol bol dua et sabrın sonu selamettir
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Yani yanliş anlama ama ırgat diye almislar seni böyle biseymi var yaa hem o kadar yapiyosun ediyosun ustüne bide begenmiyo kaynann kocana gelecek olursak adam olsunda karısıni gezdirsin vakit gecirtsin hele o eltim dedigin ablan yaziklar olsun yani destek olcagina köstek oluyomuş Allah kardesinde hayrlisini versin
(2,765 puan) tarafından
Gezdirmiyor canim urfaya gittik 15 saatlim yol ben misafirim bana diyorlar kalk cay koy kalk yemek hazirla kalk surayi yika kalk surayi supur diyorlar ben bu durumdan nasil kurtulcam bilmiyorum
0 oy
(1,555 puan) tarafından
Sizin urfaya yerlesme durumunuz vardı hani gidin oraya 
(2,765 puan) tarafından
Malesef benim elti olcak olan kadinla esim anlasamazmis oyle dedi esim gidemiyoz ki bide kaynaninin bahcesine ev yapmaya karar verdiler bide bizim icin ben kacmaya calistikca bunlar boyle yapiyor
(1,555 puan) tarafından
Allah yardım etsin inşallah bi çıkış yolu gösterir sana cnm çok zor çok taviz verme gerekirse koy tavrını
(2,765 puan) tarafından
Amin canim amin
0 oy
tarafından

Allah yardımcın olsun inş cnm:ermm:seni hayat arkadaşı eş olarak değilde ailesine kendisine hizmetçi olarak almış sanki :ermm: iyi katlaniyosun valla ne diyim 

(2,765 puan) tarafından
Canim evlendigimde 15 yasindayim aradan 6 yil gecti ben 20 yasina geldim ne cocuklugumu yasadim ne baska bisey verdigi hic bi sozu tutmadi  ve dedigin gibi evet surekli is yapayim yemek yapayim temizlik yapayim istiyorlar
tarafından
Çok küçük evlenmişsin cnm ya ☹️
0 oy
(9,450 puan) tarafından
Ya ablan eltin olmuş yağ bal olmanız lazım neyi çekemiyor ki bu kadar kendi canından kanından olanı
(2,765 puan) tarafından
Ah bi bilsem ben ne aldiysam ayni esyalari aldi ben evlendim oda hemen evlendi beyaz esyalari benim aynisi gerci ben koltuk hali alamadim daha kendime baskalarinin kullanilmis 40 yillik esyalarini kullaniyorum ama onlarida almis olsaydim onlarda ayni olurdu   benimle sidik yaristiriyor
(9,450 puan) tarafından
Çok ayıp çok kardeş  olamamış sana kusura bakma
0 oy
(27,311 puan) tarafından

Allah ablaninda eltininde kaynananinda hayırlısini versin

(2,765 puan) tarafından
Amin amin insAllah

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 395 göst.
23 Kasım 2021 Aile kategorisinde Nrgz (770 puan) tarafından soruldu
0 oy