0 oy
395 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kizlar oglum kulak iltihabi yaşiyor hep doktor grip etme sakin grip olan ortama girme dedi ama 2 aydir aileme.gitmiyorum evdede bunaldim.iyice

6 yasinda kardesim okula gidiyor sizce yarin gitsemmi biraz yoksa gitmesemmi bilemedim gripmisiniz diye sorunca sacma olurmu

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hayır niye saçma olsun. Evladını düşünmek kötü bir şey değil. Annene bu yazdığın gibi tane tane anlat. Bir.sorun olmaz bence
tarafından
Anlattim cnm abartma dedi
tarafından
Annen abartmisin bence. Kulak hafife alınacak bir durum değil
-Reklam-
0 oy
tarafından
Okula gidiyosa gtme canm , benm kaynımda 4. Sınıfa gidiyo pazar günü onlara gttk kızım şuan ateşler içinde yanıyo
tarafından
Hadi yaa ama kimsemde yokki gidip biraz oturayim kafa dagtaym
tarafından
Sen bilirsn kuzum
tarafından
Aynı şeyi yaşadım kardeşim hasta değildi görüştük 2. Günü kardeşim hastalandı 3. Gün oğlum alev ateş yandı
0 oy
tarafından
Annenin zaten çocuğunun böyle sikintisi olduğunu biliyor olması gerekir. O yüzden sorman neden saçma olsun ailen sonuçta onlarda 
tarafından
Oyle tbi soruyorum hasta yok evde diyor gidiyorumki kardesim hasta
0 oy
(7,164 puan) tarafından
Kendi ailene karşı saçma olmaz bence. Yabancısı olduğun yer olsa sormaktansa evde oturmayı tavsiye ederdim ama aile bu alınmaz diye düşünüyorum
tarafından
Insallah bakalm. Buyuk ihtmal gitmem ya bebegm icin
0 oy
(800 puan) tarafından
Telden ararsin iyimisiniz hasta falan değilsiniz dimi dikkat edin kendinize diye laf arasinda sorarsin öyle şak diye sorulmaz tabi baktin iyiler gidersin
tarafından
Geleym dedimde işi varmş
0 oy
(1,454 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım .  Ya tabiki dikkat etmek gerek ama sakınan göze de çöp batar 
tarafından
Doktor tembihledi ya
0 oy
(9,123 puan) tarafından
Okul çocukları her hafta hasta oluyor valla ya arkadaşmn çocuklarndan biliyorum. Hiç duzelemiyorlar. Sormak saçma değil hasta fln değilsiniz dimi de. Veya annen gelsun
tarafından
Gelmez canm okula kendi goturup getiiriyor
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Sen gittikten sonra o evde birinin grip olmayacağının garantisi olmayacağı için bence hiç gitme daha iyi yani havalar serin yolda bile soğuk alıp grip olma ihtimali var oğlunun (Allah korusun) hava değişiminden de olabilir yani bu ihtimalleri de düşün o şekilde karar ver bence 
tarafından
O zaman biraz dolaâtirip geri getiririm bunalmamiz gecer
(9,626 puan) tarafından
Aynen canim senin için de zor durum ama sonuçta konu evlat olunca insan her türlü yolu deniyo Rabbim şifasını versin inşallah..peki canim bu kalıcı biseymi özür dilerim bilmediğim için soruyorum yoksa vücutta normal oluşan iltihaplanmalardan mı
0 oy
(5,773 puan) tarafından
Annene durumu anlatıp sormak Niye garip olsun hiç garip olmaz saçmada olmaz zaten kulak iltihabıyla alakası yok gripli ortama girip çocuğu hasta etmemek en iyisi
0 oy
(118,974 puan) tarafından
yaa senin eski nick neydi
0 oy
(272 puan) tarafından
Ya sor hasta olan var mı diye canım sağlık bu. Hasta olan yoksa git ama çocuğa da yaklasmasinlar çok fazla temas etmesinler 
0 oy
tarafından
Kendi ailen sonuçta alinicaklarini düşünmüyorum sor ne olucak ki geçen gün annem bize gelicekti burnum akiyo hafif geliyim mi dedi sor bişey olmaz
0 oy
tarafından
Ailene tabiki sorabilirsin niye saçma olsun ama bir arakdasa akrabay gideceksen sorman hiç hoş olmaz şahsen gelmesen gelme der ya da bu kadar düşünüyorsan gitmezsin derler ama aile gidilmesi lazım ya hani mecbur özlemişsin yani soracan tabi ama dikkat et kardeşin de okula gidiyor ben okula giden çocuklu evden korkuyorum artık geçen hafta görümcemin kayınpederi virüsten öldü 3 gün sonra kaynnaasi öldü ve çocuk okula gidiyor ona bulasmisti ondan bütün aileye işte çok kötü bir durum
tarafından
Gitmem canim biraz cikip dolasir eve geliriz
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Karşı tarafın gribiz gelme demesi lazım bence sormakta ayıp değil bebek sağlığı önemli bence 
0 oy
tarafından
Ben soruyorum canım..hasta olan falan varmı herkez iyi mi diyorum..zaten huyumuzu bildikleri için artık direk soyluyolar..
0 oy
tarafından
Ben sana diyim biraz dişini sık otur ilkokul ve anaokullarında çok kötü bir salgın var bulaşıcı biraz daha sabret derim suan grip değildir 3 gün sonra olur
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Valla benimde erkek kardeşim var okula gidiyor sürekli hasta o hasta olunca gitmiyorum benden önce annem soyluyor hasta gelmeyin diye kaynanam tarafı da öyle hastaysalar gelmeyin diyorlar bunda alincak birşey yok
0 oy
tarafından
Bende hamileyim az kaldı doğuma. Bi yere gideceğim zaman durumumu anlatıyorum. Evde öyle biri varsa gelip de hasta olmayayım diyorum. Onlarda da azcık vicdan varsa alınıp gücenmeden zaten var ya da yok diyorlar. Evde küçük bir bebeğim var ve doğuma da az kaldı. Şuan hastalıkla uğrasacak gücüm yok. Başına bişey gelince de eee keşke başta söyleseydin diyorlar olan sana oluyor boşver canım bu kadar ince davranman gerek yok çocuğun daha önemli

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 576 göst.
6 Ekim 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 175 göst.
24 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Hillll (606 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 125 göst.
27 Eylül 2022 Aile kategorisinde aymira korkmaz (269 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 157 göst.