0 oy
1,775 göst.
Aile kategorisinde (64 puan) tarafından

Kolay ve pratik olan 

27 Cevaplar

0 oy
(851 puan) tarafından

hazır kahvaltılıklari çıkarıyorum valla iki çocukla anca o kadar oluyo ama önceden bayat ekmekleri kızartırdım yumurtayla yada pul biberli yumurta pişirirdim ama şimdi yapamıyorum 

(851 puan) tarafından
tost ekmeklerinin üzerine dometes biber kasar tereyağı birde istersen suçuk koy firina suŕ 5 dakikada hazir oluyo güzel pratik oluyo
-Reklam-
0 oy
(3,151 puan) tarafından

Benimkisi kahvalti yapmiyor sabahlari uyanir uyanmaz yiyemiyormus. Ama hazirlasam normal kahvaltılık domates salatalik filan patates kızartması(aksamdan hazirlayip suya koyabilirsin) yada hazir börekler varya hani kızartıyorsun sadece onlardan olabilir yada daha onceden yapip buzluga attigin pogaca filan varsa onlardan isitabilirsin ben kahvaltida severim bunlari hemde pratik olur önceden hazırlarsan he bir de pankek olabilir :)

(2,931 puan) tarafından
Uyandirsamda yemez erken diye bnde sinirleniyorum smdi bende uyuyorum kalkiyo kahvalti hazirliyo öyle uyandiriyo bizi:-)
(3,151 puan) tarafından
Ooo bu daha guzelmis bende deniyim :)
(2,931 puan) tarafından
Hazirliyorm yemezse kavga cikariyorm yoksa en iyisi böyle :-)
(1,350 puan) tarafından
Benim esimde evdeyken gec kalkariz gec kahvalti yapariz sansliyiz bi konuda evt :)))
(2,931 puan) tarafından
Aynen şanslıyız hele bebiş olunca dha rahat .d
0 oy
(22 puan) tarafından

Hamile oldugum icin hic bisey yapmıyorum :))) önceden kalkiyodum ama günüm yaklaştığı için yapamıyorum istesemde

0 oy
(336 puan) tarafından

Esim vardiyali calistigi icin sabah cok erken gidiyo oyuzden bisey yemiyo ama kizima okula giderken hazır yufkadan gozleme yapiyorum bazen buzlukta sarilmis sigara boregi varsa onu kizartiyorum haslanmis yumurta falan yani sabahin 7sinde bunlar oluyo anca :)

0 oy
(17 puan) tarafından

Valla kahvalti falan hazırlamiyom o caniisterse kalkil atistiriyi sonra is yerind eyiyo

0 oy
(661 puan) tarafından

Genelde muhkak poocam olr evde ypiorrm bittikce ,  yada borek , yumurta hasliyorm kahvalti turu koyuyorum , cayi da demlemiyorm fazla icemiyo erken  su koyuyorm sallama cay yapio :) hemnceck hazrliyorm , pooca bazen yapmiyorm farklilik olsn diye tost yapiyorm yumurta gene kahvalti turu koyuyorm ,  cok fazla yemiyor zaten  , ama hafta sonu guzell bi masa hazrliyorm kahvlti masasi ;) acisi ckio hafta icinin

0 oy
(4,666 puan) tarafından

Kahvaltiliklari cikariyorum canim bazen yumurta faln yapiyorum tost yapiyorum genelde esim sevdigi icin 

0 oy
(9,652 puan) tarafından

Bir bardak su :) kocam bir bardak su içer ve ise gider. Evde olduğu zaman güzel kahvaltı hazırlarim. Ama her sabah kendim ve kızım için kahvaltı hazırlıyorum ve menü hep kızımın sevdiği döngü ici nde pankek  yumurtalı ekmek patatesli yumurta menemen sucuk hamur kızartması kızım tek bunları yediği için sabah her sabah bunlardan yapıyorum 

(443 puan) tarafından
Bnim eskm de oyle ise giderken kahvalti yapmaz su icer gider evde oldugu zmn herseyi hazrliom
0 oy
(2,866 puan) tarafından

4 yıldır hiç hazırlamadım :D saolsun evlendiğim ilk zamanlar sormuştum hazırlımmi diye istememişti ben sabahları erken saate yiyemiyorum demişti valla canıma minnet dedim :) kaynanam da ben her sabah hazırlardım oğluma sen neden yapmıyorsun demişti eşim de ben istemiyorum diyip önünü kesmişti :) sanırım bana kıyamıyorum sabahın o saatinde kaldırmaya 

(333 puan) tarafından
Senin yorumlarını okuduğum da eslerimizin aynı özelliklere sahip olduğu nu görüyorum diğer postlarda da yorumlarını takip ediyorum
(8,082 puan) tarafından
Aynı sey bızde de var.yazın evlendık bız 4.5 yıl once kıs gelene kadsr hazırladım kahvaltısını.sonra benım rahatsızlıgım nüksedince kaldırmaya kıyamadı kendı hazırladı bahar geldıgınde tekrar kalkayım dedım onu da kendı istemedi. Sımdı kendı kendıne yapar. Arada uykum kacarsa hazırlarım yer gider.
(2,866 puan) tarafından
Ya ben de çalışsam kalkıp hazırlarım ben aç çıkamam evden de ben çalışmıyorum o da hiç böyle bi talepde bulunmadı bu yüzden saolsun eşim aşırı düşüncelidir keşke herkesin eşi böyle mükemmel olsa. Bazı eşleri burda okuyunca gerçekten eşimi daha çok seviyorum
(333 puan) tarafından
Aynen bazılarını gerçekten okuyunca bende eşimi daha çok seviyorum hep böyle devam ederler inşallah benim midem bulanıyor diye akşam yemeği ni de eşim işten gelince hazırlıyor
(2,866 puan) tarafından
Ya eşim hamşleleiğimin başından beri mutfakta valla yemek bulaşık hatta ev işleri hep onda düşük tehlikem yoktu ama çok fazla yapamıyordum zaten eşim de kızıyordu. Gün içinde 100 kere arayıp soruyor bazen temizlik yapıyorum söylemiyorum uzanıyorum diyorum :) tabi akşam eve gelince anlıyor  bi dünya laf ediyo :) ölüp bitiyorum onun bu derece üstüme düşmesine valla Rabbim herkesin kalbine merhamet vicdan versin
(333 puan) tarafından
Amin canım en önemli si merhamet vicdan olması zaten Allah im eşini anlamayan üzen adamlara da bir an önce düzeltsin inşallah kızlar da mutlu olsun istiyorum
0 oy
(1,379 puan) tarafından
Domates salatalık zeytin peynir Salça sosu Omlet çeşitleri yada yumurta haşlama bal reçel kaymak zaman zaman pesto ceviz yada kuru domatesli tost çay 
0 oy
tarafından

Ilk iş günü kalktım hazırladım daha yeni hamileydim sabah sabah mide bulantılarım vardı bir gün zar zor hazırladım gördü o halimi ondan sonra hazırlama ben yer giderim dedi tam 8 ay oluyor hazırlamıyorum:))))))))

0 oy
(1,350 puan) tarafından

Sandvic ekmegi falan sliyoruz karper peynir ceri domates gbi seyleri saklama kabina koydugumsa oluyor sandvic ekmegine koydugumda ama esim isi geregi cogunlukla disarda yapar kahvaltsni

0 oy
(638 puan) tarafından

Patates kızartması 

Tavada gözleme 

Tost 

Poğaça 

Bunlardan birini yaparim genelde 

0 oy
(905 puan) tarafından

Ben ewlendigimden beri hazrlamyrm  esim erken kahvaltı  sevmyo  hastanede  arkdslari ile  ypyo

0 oy
(2,266 puan) tarafından
Normal kahvaltılıklar  peynir zeytin pekmez helva yumurta tarzı sabah ikimizde kahvaltı yaparız 
0 oy
(3,798 puan) tarafından

Tost yapıyorum genelde canm bazen ben duymadan uyanmis oluyo kalkiyorum tostunu yapmış gidiyo :)) 

0 oy
(1,933 puan) tarafından

Sadece bazı pazarlar yapar kahvaltı çok erken yiyemiyorum diyor

0 oy
tarafından

Menemen 

Patates kizartirim arada veya akşamdan açma hamuru yaparım sabaha fırına atarım sıcak yer kesinlekle bisy olması lazm yoksa yemez

0 oy
(431 puan) tarafından

Hicbirsey zor kalkiyorum bende :))

0 oy
(5 puan) tarafından

Şuan lohusa olduğum için kahvaltı hazırlayamıyorum. Uyanamıyorum çünkü. Ama önceden patates kızartması, menemen, yumurta, yumurtalı ekmek, patatesli yumurta yapıyordum. Zaten işe giderken çok vakit olmuyor daha farklı şeyler hazırlamaya. Özel şeyler pazar kahvaltısına kalıyor 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 189 göst.
0 oy
48 cevap 690 göst.
12 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
74 cevap 1,113 göst.
31 Mart 2021 Aile kategorisinde Musab (1,054 puan) tarafından soruldu
0 oy
70 cevap 2,075 göst.

374,649 soru