0 oy
475 göst.
Diğer kategorisinde (108 puan) tarafından
tarafından kapalı
6 yaşında oğlum 10 aylık kızım var. 34 haftalikta hamileyim. Kızımı ne zaman uyutsam oglum inadina ses çikarıyor uyandırıyor. Karşıma alip konuştum, anlattım, kızdım, kural koydum, ceza verdim. Ne yaparsam yapıyım anlamiyor. Gercekten sırf inadindan yapar gibi, özellikle akşam vakti tam uyuma saatinde, oğlumada uyumasını soylüyorum, kızımıda uyutuyorum. Yemin etmiş gibi illa o kızı gece uykusundan uyandırmadan uyumuyor. Ne zamanki ses çıkarıp uyandırıyor o zaman rahatina erip oyle uyuyor. Bu sefer kızda inat yapıyor sabah dorde bese kadar uyumuyor ağliyor. Oğluma sinirimden kuduruyorum resmen, ona tepki gösteremiyorum kıyamıyorum diye kendi kendime sinir krizi geçirecek kivama geliyorum. Bu sefer sancim tutuyor. Doguma daha 40 gun var, o kadar fazla sinirleniyorum ki karnımdaki bebekte anliyor etkileniyor toplaniyor bir yere. Bazen kendimi kızima uyusana artik diye bagirirken buluyorum. Ogluma zaten kızıyorum bazen gozüm donüyor kendimi odaya kapatiyorum. Farkindayim sinir olarak cok sınırlardayım, hiçbir çocuğuma şmdiye kadar bir tokat atmısligim yok bu saatten sonrada vurmayı düsünmuyorum ama sinirden gozum donuyor artık. Kendimede guvenmiyorum :( gectim odaya cocuklara bagirmamak için kendi kendime sinirden ağlıyorum şuan. Allah için biri bir çaresini biliyorsa yazsin, ben boyle gidersem aklımi kaybedebilirmişim gibi geliyor :(
notu ile kapatıldı: Aynı sorunun tekrar tekrar paylaşılması yasaktır. Sorunuzu paylaşatıktan sonra cevaplanması için beklemeniz gerekmektedir.

7 Cevaplar

0 oy
(2,604 puan) tarafından
Zor ama 3 çocuk  ve malesefki onlar senin ...
(108 puan) tarafından
Bilmez miyim canım, zaten ne bana başkasının çocuğu verilse, nede benim çocuklarım başkasına verilse bir gün bakamam heralde ama insanın kendi çocuğu olunca ne olursa olsun her yüku omuzlaniyor bir sekilde
(2,604 puan) tarafından
Zorlada olsa bakcan kuzum  Allah sabrını  verecek oyle böyle  büyüyecekler  vallahi bazen diyorumki eskiler  nasil  bakmışlar  Allahim  ben biriyle zor çıkışıyorum 15 aylık  vallahi bi dakika durmuyo
(2,604 puan) tarafından
Oğluna  bak kardeşini  uyutalim mesala sana mısır  patlaticam mesala çay  yapıp  bisiler yicez yada sana sürpriz  vericem gibi kandırıp  bebegini uyutup sonra  ogluna dedigini yapabilirsin biraz alışınca   inadi kirilacaktir bence huy edinmis gibi simdi sen ısrarla  yapma diyosan  inada bindirmistir hepsi uyuyunca  insan  rahat ediyo Allah peygamber sabri versin  çocuk  oda ne desen anlamiyo demekki
-Reklam-
0 oy
tarafından
Acaba oğlun senden biraz daha mı ilgi bekliyor bana sürekli göz önünde bulunmaya çalışıyor gibi geldi dikkat çekmeye çalışıyor bence.

Bir kaç gün onunla yoğun bir şekilde ilgilen her saatte de hatırlat ona gece kardeşinin uykusunu bölerek hata yaptığını:( 

Ve kardeşin seni çok seviyor geceleri abim ben yatınca ses yapmasın diyor de mesela Allah kolaylık versin inşallah canım
(108 puan) tarafından
Amin insallah, bende bunu düşündüm,.gun içinde kızimdan fazla oglumla ilgileniyorum, anaokuluna gondermedim diye evde hergün bir etkinlik yapıyoruz, ikisinide icine alacak oyunlar kurup oynuyorum kardesini kıskanmiyor gibi şuanlik. Hersey gece olunca başliyor, hem brn yorulduğum icin sabrim cok cabuk tukeniyor sanırım, hemde oglum huy edinmiş galiba bir türlu ne yaptiysam biraktıramadım :(
tarafından
Çok zor gerçekten belki de sana belli ettirmiyor ama kıskançlığını içinde yaşıyor sen yine de sürekli uyar onu eğer bu gece huysuzluk etmeyip kardeşini uyandırmazsan sana yarın bir sürprizim var de mesela ama kesinlikle yap sürprizi eğer dediğini dinlerse sana güven sorunu çekmesin sonra
(108 puan) tarafından
Bunuda denicem canım çok saol oneri için, dger ise yararsa cok dua ederim sana
0 oy
(587 puan) tarafından
Bu durumda sakin kalmak çok zor ama aklıma şu yöntem geldi belki işe yarar anane banane gibi bakabilecek biriisi varsa bı hafta on gün uzaklaşsa sanki iyi olur çocuk neticede oda kıskanıyor olabilir
(108 puan) tarafından
Aynen oyle canim, yapacak bisey yok. dahada bu sinirle gidersem ne derlerse desinler cagircam zaten galiba. tek başima basa çikamiyorum
(587 puan) tarafından
Çağır ya onlara demeyecende ele mi diyecen kardeşin dediği zoruna gitmez bı baskasi derse daha ağır gelir iki konuşur üçüncüye susar
(108 puan) tarafından
Dogru diyorsun canim saolasin :(
(587 puan) tarafından
Rica ederim cnm kafana da takma geçer gider herşey bı gün rahat edersin sende
(108 puan) tarafından
Amin canim insallah cümlemize o guzel gunleri gormek nasip olsun
0 oy
tarafından
Yapacak bsey yok ki kiskaniyo ondan yapio senin ki 6 yasinda anlattiginda anliyo en azindan inadina yapio benim büyük kizim 18 aylik kücük 3 aylik aynisi benim kizda yapio ne zaman uyutsam kücügü buyük hemen bagirmaya baslio bseyler alio yere ayio maksat ses ciksin uyumasin kücük bebegim yüzunden büyük olanin uyku düzeni bile bozuldu kücügü emziriom diye büyükte onu görüp yatmio sallamami istio kendini şu an ayagimda salliyorum alisana kadr bi zaman böyle gitcek yapcak bsey yok Allah yardimcimz olsn bacim ne diyek 
(108 puan) tarafından
Kendimi gordüm sanki, benimkilerde aynen boyle, sadece oglum uyandırınca gidip arkasını dönüo tıpış tıpış yatağına yatip uyuyor. Küçügüde uykusu dağıldıgı için bas bas bağirip ağliyor saatlerce, sabaha kadar onu susturmakla ugrasiyorum
0 oy
(310 puan) tarafından
Bence senin kizidigni anladığı için devam ediyor sen iki üç hiç hissettirme bak unutur kız uyansada senin yüzünden deme kural koyma ondan sonra bebeği beraber uyutup sonra bkz uyuyalım de inşalla ise yarae
(108 puan) tarafından
Insallah canim birde boyle deniyim ise yararsa cok dua ederim sana
0 oy
(601 puan) tarafından
Eşin sana yardımcı oluyormu çocuklarla alakası nasıl.bence eşin bı konuşsun canım desin bak sen böyle yapınca annen çok üzülüyor biz görmeden agliyo annenin üzülmesini istermisin diye..başka çözüm olarakta önce oğlunu uyutmak geliyo aklıma kızı bekliyo diyosun o arada eşinde kızı odaya alsın uyutabilirse uyursun olmasada en azından baba uyuttu dersin oğlunu uyutup kızını uyutursun
(108 puan) tarafından
Eşim yardimcı oluyor canim Allah razi olsun ondan. Kac kez konuştuk neler dedik canim bir gorsen. Kesinlikle kızin ağladıgini duymadan uyumuyor, kandıramıyoruz bir türlü, aynı anda uyutmayı denedik onda bile kızın uyudugunu gorup uyandirmadan uyumadı, bilerek yapiyor biliyorum ama kıskançda degil, gundüz hersey yolunda. Sadece şu uyku konusunda her gece ayni problemi yaşıyoruz
(601 puan) tarafından
Valla bilemedim ne desem boş Allah yardımcın olsun canım alışkanlık haline getirmiş nden yapiyoki acaba ya gündüz yapmiyo diyorsun da işin zor canım kreşe flan gitse nasıl olur acaba belki faydası olurdu
0 oy
(22 puan) tarafından
Bay bay night diye bitkisel bir damla var. Kızını uyutmadan oğluna onu ver uyusun sonra kızını uyutursun. Verdikten yairm saat sonra etkisini gösteriyor hemen uykuya dalıyor çocuk. Benim bebeğimin uyku düzensizliği var diye doktor verdi. Hemen uyuyor o şekilde. 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 294 göst.
27 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Baldananne (288 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 373 göst.
9 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 218 göst.
5 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Serra (564 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 552 göst.
13 Ekim 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,364 soru

11,292,860 cevap

34,711 kullanıcı

...