0 oy
348 göst.
Diğer kategorisinde (2,719 puan) tarafından
Sorum yukarıda,olan varsa neler yaptınız nasıl önerileriniz var ?

15 Cevaplar

+1 oy
(4,051 puan) tarafından
Ilk dogumum devlette oldu kesip bıçtıler resmen yarım saatten fazzla diktiler adım atamıyordum ıkınmamı beklemeden karnıma bastırdılar mahvettiler benı.. Iyılesmem cok zor oldu kanımda dusuk tu toparlanamadm yataga düştüm resmen.. Dıkıslerın agrısını 1 yıl hissettim psikolojim bozulmustı cok kotuydu.. 2. De ozelde dogum yaptım Dr da doguma girmesini istedim Allah razı olsun mukemmel bır dogum oldu ne yırtık ne kesi ne dıkıs oyle dogum yaptım sonrası cok rahat oldu 2 gun bıle yatmadım kalktım.. Dr dogum esnasında perıne masajı yaptı hıc mudahele etmedi kendim dogurdm yonlerdırdı sadece.. Yine hamıle olsm bu Dr tercih ederim cok ıyıydı gercekten verdıgım para sonuna kadar helal olsun hemsıreler annem gibiydi cok yardımcı oldular.. 
(742 puan) tarafından
Al benden de o kadar kendimi çok güzel hazırlamıştım doğum için gittim ne telefon verdiler ne içeri yanıma tanıdığım girdi. Sanki hapishanede doğum yapmış gibi yapayalnızdım doğumdan soğuttular o sancıyla yatırmaya çalışıyolar nst ye bağlamaya halbuki ne kadar hareket o kadar iyi sancı gelmedi bana belkide bekletmediler nst ye göre ıkındım o kadar ıkındım ki basur oldum çok çektim ağlaya ağlaya tuvalette oturdum:( ten tene temas istiyordum onu bile yaşayamadım nefesi bişey olmuş güya yarim saat plansantami çıkartmaya çalıştılar çıkmadı kucağıma verselerdi o da çıkacakmış araştırdığıma göre bayıltıp öyle aldılar 2 saat çocuğumu göremedim emziremedim baygin baygın çocuğumu istediğimi hatırlıyorum memeyi ilk tutamadı firsat vermeden ağzına şekerli su mu ne dayadılar sakinkeşsin diye biz zemzem verelim desek ağzımıza sıçarlardı.  Keşke imkanım  
 olsaydı özelde veya evimde yapsaydım doğumdan soğuttular
(4,051 puan) tarafından
Gercekten oyle cnm hastane ebeler o kadar cok farkedıyor ki. İnsanı hayattan sogutuyorlar
tarafından
Bende devlette yaptım ayni sekil direk kestiler ama karnima baskı yapmadılar ben ıkımarak kemdim doğurdum oradaki genc ebenin biri dikiş atti yarim saaten fazla surdu doktor soyle boyle yap diyodu resmen deneme tahtasi oldum
(2,719 puan) tarafından
Ya devlette gerçekten anlattığın gibi ya
-Reklam-
0 oy
tarafından
Beni kestiler ilk doğumda:( ama 2.de kesmediler çok şükür 
tarafından
Dilancan 37 de sguat yaptım aşırıyada kaçmadım tabi. Ama baştan beri hep yürüdüm yürümenin zararı yok
tarafından
Yusufeymen ayy inşallah benim de kesisiz olur valla doğumu düşünmekten kafayı yedim resmen
tarafından
Büyük ihtimal kesmezler 2.de keseni duymadım. Bide kolay oluyor valla korkma. Benim 1. Çok zordu kabus gibiydi ama 2 co şükür maşallah süper gecti
tarafından
Benim görümcem 3.de de dikiş yedi valla :(
tarafından
Dikiş başka bende yedim 2.de. yırtık oldu. Ama kesi olmadı. Bide hiç hissetmedim
0 oy
(742 puan) tarafından
Ben kesi olmasın diye neler neler yaptım ama yine de kesildi haberim bile olmadı. Ama tavsiyem ebeni ve hastaneni doğru seç mümkünse evde doğur imkanın varsa özel de doğur 
(742 puan) tarafından
Esleminannesi doula veya ebeler eşliğinde evde doğum yapan çok var canım cesaretim olsaydı bende istiyordum. Ilk zamanlar dikişlerin sızlıyo otururken falan o kadar hatırlıyorum şuan
(2,719 puan) tarafından
Eve ebe nasıl getircem ki
(742 puan) tarafından
Ücretli geliyolar. Instagramin varsa bak ebenesli ebeaysunselvi ebeözlemkarabulut sadece bir kaçı
(2,719 puan) tarafından
İzmir buca dayım araştırayım bi
(742 puan) tarafından
Vardır illaki sorun yardımcı oluyolar
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Ilk dogumda kesim oldu ikincide ne kesi ne yirtik oldu ilk kizimdan kalan yirtiklari diktiler
(64 puan) tarafından
Kesi olunca cok zor oluyor mu ?
(3,099 puan) tarafından
Yani yalan soylemiyim kuzum dikisler bi sure agri yapabiliyor birazda acı eşigine bagli genital bolgeni temiz kuru tutarsan acı da azalır birde oturup kalkarken dikkat etmen lazim sen bunlara dikkat et agrin az olur Allahin izniyle
(2,719 puan) tarafından
İkincide olmuyor genelde
0 oy
(7,519 puan) tarafından
Kesi yok ama dikiş var 3 doğumda da
(2,719 puan) tarafından
Nasıl oldu
0 oy
tarafından
5 ay önce ilk dogumum oldu kesildi ama ben normalde çok hassasimdir hem derdim nasıl olucak falan sancı doğum illa ki zor yerleri oldu ama şükür Atlattım doğumdan sonra dikiş olmasına rağmen kırkım cikmadan dikisiklerim iylestigni söyledi doktor yinede kendine dikkat ettim bir süre tabiki bir de herkesin bünyesi bir değildir canım benim çatım vardı 1 santim açıklık vardı ilk dogum normal olacak dedi doktor sancı falan verdi bekledi devamlı kontrol altında falan öyle 
(2,719 puan) tarafından
Devlette mi doğum yaptın
tarafından
Evet canım devlette
0 oy
(5,285 puan) tarafından

Canım bu kesi dikiş felan bebeğin kafa yapısına bağlı eğer küçük olursa kesi atmıyorlar tabi rahimde genişse ama büyükse mecbur atıyorlar benim ilk doğumum ikinciye göre kolay oldu kesi felan yapmadılar hemen aynı gün ayaklandım belki de ilk heyecan olduğu içindir :D ikinci ama çok zor bebeğim büyüktü rahmi yırtmış doktor karnıma bastıydı artık benim ikinmam bir işe yaramayınca ameliyat felan oldum o seni birşey korkutmasın her doğum kendine özeldir sen sürekli oku her gün 3 Fatiha suresi oku ve Allahım Fatıma anamızın ruhuna hediye ediyorum sen haberdar eyle Fatıma anamızın doğumunun sağlıklı ve kolay olduğu gibi benim doğumumunda sağlıklı ve kolay olmasını nasip etdiye dua et ❤️ Rabbim bir avazda kurtarsın canım

(2,719 puan) tarafından
Amin inşallah.. peki ilk doğum da nasıl kesisiz oldu
(5,285 puan) tarafından
Valla bende bilmiyorum:D benim doğumumu doktor başlattı sancılarım oluyodu ama açılma olmuyodu nst de çıkardı doktor ne yaptıysa arttı sancılarım ertesi gün sabah gittim 2cm öğlene kadar doktor baktı beni eve gönderdi çok yavaş ilerliyor burda durdukça seni yoracaz dedi eve geldik sürekli geziyorum papatya çayı içiyorum en son arttıkça yatağa yattım dayanamadım kaynanam da panik yapıyo :D beni öyle gördükçe felan neyse Nisan gelince gittik hastaneye Allah'tan yakın uzak değil tabi bu arada sancı geldikçe ikindim ve sürekli dua ettim aklıma ne gelirse bı arkadaşım Suphaneke oku dedi onu ve İnşirah süresi bı çok okudum hastaneye gittiğim de 6 cm di yine ıkındim ben sancı geldikçe doktor bana doğum olanaa kadar sadece ıkın diyo hiç dokunmadi kendi haline oldu plesanta için bastırdı karnıma sadece ondan sonra olan açılmayı dikti bu kadar di Rabbim herkese hayırlı kolay bı avazda doğum nasip etsin o yolda kimseyi koymasın biz korktukca olan oluyo hamilenin duası kabul olurmuş o yüzden korkuyorum felan dememeliyiz kendimizi Rabbime bırakmalıyız diye düşünüyorum çünkü biz ne kadar olumsuz düşünürsek öyle oluyo iyi düşünürsek ye yine öyle oluyo kusura bakma uzun oldu ama korkma kendini sıkma stres yapma
(2,719 puan) tarafından
Ne güzel anlattın. Teşekkür ederim
(5,285 puan) tarafından
Rica ederim canım ❤️ Rabbim bir avazda kurtarsın
0 oy
tarafından
İlk doğum her gebelikte mutlaka kesi oluyo rahim vücut tam genişlemesini için ama ikinci gebeliklerde olmuyo bu durum kesisiz doğum yapabiliyorsun bende devlette yaptım burdaki yazılanların aksine gayet minnoş doktorlarım vardı evet kesigim oldu sıkıntı değil kısım sağlıkla doğdu doktorum ikinci doğumda kesi olmuyo sıkıntı yapma demişti
(1,580 puan) tarafından
İlk doğumda mutlaka kesi oluyor diye bir şey yok artık epizyosuz doğum mümkün. Perine masajları sayesinde ve bunu yaptıran doktorlar var.
tarafından
Canım devlet için bunu dedim evet dediğin yöntemler özelde olabilir devlette böyle bişey duymadım sanmiyorumda yaptıklarını onca hastaya nasıl yetissinler
(1,580 puan) tarafından
Devlette evet uğraşmazlar.
(2,719 puan) tarafından
İyilere de denk gelebiliyor insan
0 oy
(2,671 puan) tarafından
İlk doğumum dikişim çöktü afedersin anam ağladı ikinci daha şimdilik yok bakalım hayırlısı olsun yani kesin olunca dikilince çok farketmiyorsyn ilk gece çok ağrı oluyor sonra hap veriyorlar çok iyi gekiykr ağrıyı kesiyorr sadece ben kabizdum çok afedersin büyük sbdestimo 1haftata yakın yapamadigi m için oturup ağladım acillik oldum nerdeyse patlıcaktim 
(2,719 puan) tarafından
Kıyamam ya Allah yardımcımız olsun
0 oy
(1,739 puan) tarafından
Canım benimde ilk doğumda kesi var ama 3 dikişlik aslında kesi olmazdı belkide açılmam 10 cm di oglum 38+1de dogdu basi da büyük değildi 33 cm di ama ben yeterli ikinamadim cok yoruldum çünkü doktor da çok az kesmek zorunda kaldı ama korkulacak bisey yok keserken de dkerken de hissetmedim hic ilk gun oturamadım ikinci gun ilaçlarımı içmeye başlayıp temizliğine dikkat edince normal hayatıma döndüm sana tavsiyem bol bol yurü evde squat yap bacak egzersizleri yap sandalyeye koy bacağını esnetme hareketleri yap Bide 36.haftada gunde 5 hurma ye gerisini rabbime bırak hayirlisyla kucagina alırsın insallah
(1,739 puan) tarafından
3230 gr 51 cm dogdu sen kaçıncı haftadasın
(2,719 puan) tarafından
23+6 ama ben diyorum ki doğuma 1 ay kala yapsam açılma falan olur mu acaba
(1,739 puan) tarafından
O daha bayagi var cnm sen şimdilik günlük yarim saat yuru sadece ben bu dediklerime 36.hafta basladim zaten ben 38 de doğurdum ama zaten 9.aydaydım korkma bunları yapmaktan ama 36.37 hafta gibi başla hurma müthiş rahmi yumsatip acıyo ilk doğumum ve  5 saatte doğurmuştum
(2,719 puan) tarafından
Yapcam mutlaka teşekkür ederim
(1,739 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
(5,557 puan) tarafından
Karşı komşum özelde doğum yaptı. Bir dikişi bile yok . Sürekli merdiven kullandı. Beşinci kattayiz. Günde bir iki saat yürüyüş yapıyordu. 
(2,719 puan) tarafından
Erkenden açılmam olursa bunları yaptığım da ?
0 oy
(545 puan) tarafından
Benim ilk doğumum kesi olmadan yaptım son bir ayda sürekli yürüyüş ve merdiven çıktım indim evde squat yaptım doğumum sancım geldikten 5 saat sonra oldu kesim dikişim olmadı :) 
(2,719 puan) tarafından
Peki bebek kaç kiloydu devlette mi yaptın doğum
(545 puan) tarafından
3650 doğdu mecburen özelde yaptım çünkü devlet hastanesi pandemi hastanesi olmuştu ozaman siirtteydik kimse devlet hastanesinde doğum yapamıyordu
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Bni de normal doğumda kestiler ilk doğumumda bi ebe vardı ayı gibi karnıma bi çumlandı onun acısını günlerce hissettim ikinciye de normal doğuma girdim sözde 8 santim aćıklıjla o kadar saat acısını sancısını çektim suyumu bile onlar patlattı ama gel gelelim sezaryanla çıktım hastaneden bebişim kordonu boğazına doladıģı için
(2,719 puan) tarafından
Ayı gibi :))
(1,465 puan) tarafından
Yani baya kiloluydu cnm sen de 90 bn diyim 100ün üzerinde vardı kilosu
(2,719 puan) tarafından
Her doğum yapan kadının üstüne atlar bu bahsettiğin tip :) çok duydum
0 oy
(7,623 puan) tarafından
En iyisi evde doğum. Bizim Konya'da var mesela. O da olmadı özelde ya da devlette iyi bir doktor, iyi bir ekip.
(2,719 puan) tarafından
Evde nasıl doğum olacak ebe nasıl getircem
(7,623 puan) tarafından
Canım memleket neresi ise vardır araştır. O da olmadı ekibini iyi araştır. Hangi hastane kimler var?
(2,719 puan) tarafından
İzmir bucadayım ben
0 oy
tarafından
ilkinde tabiri caizse kıçıma kadar kesi vardi baya çoktu 2.de kesi cok azdi artı bebis cikarken yırtık oluşurdu onlar vardu
(2,719 puan) tarafından
Geçmiş olsun yaa

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 226 göst.
0 oy
11 cevap 240 göst.
24 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Bir erkek annesi (584 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 43 göst.
24 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Bir erkek annesi (584 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 36 göst.

377,328 soru

11,291,951 cevap

34,710 kullanıcı

...