0 oy
501 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ben neden bu kadar aşığım hemde öyle böyle degil aç olsam önce onların karnını doyururum param olsun önce onlara alırım ama ihtiyaç değil mesela evde olan bir şey olsa bile fazla fazla alırım geçen gün kızım köftecinin önünden geçerken mis işareti yaptı yemin ederim bakın kursagimdan o gün yemek geçmedi ilahaki o benim çocuğumun kursağından geçecek. Öyle bir seviyorum ki minik kalplerine dünyamı adadım her şeylerim tek varlıklarım onlar benim. Elime geçen her şeyi sundum onlara ne para biriktireyim dedim ne şunu dedim ne bunu dedim döktüm ne varsa elimde. İstedim ki her şeyin en iyisi onların olsun içlerinde hiç bir şey ukte kalmasın. Ben bu dünyayı en çok onlar için sevdim. Oksijen ne diye sorsalar evlat kokusu derim. 1 saat olmasınlar sanki dünya durmuş kimse yok gibi bir boşluk hissediyorum. Hayata sabır etmeyi sevindirmeyi iyiliği her şeyi ben onlarla öğrendim. Yaşım 24 benim çocuklarımla büyüyen çocuk ruhlu bir anneyim. Salıncakta bile sallanıyorum ben onlarla. Tek dileğim şudur ki Allah nasip ederse o günleri bana ve çocuklarıma gösterir ise tek dileğim tek duam birisi hukuk fakültesi diğeri tıp fakültesi kazansın. Ve o üniversiteyi birincilikle bitirirken aldıkları diplomayı benim onlara olan sevgime arasınlar. Hep istemiştim ağır ceza savcısı olmayı tek hayalimdi. Allah benim hayallerimi çocuklarıma yaşatsın işte ben o gün yaşamış kadar mutlu olur onur duyarım. Topluma her zaman merhametli bir birey yetiştirmek için çabaladığım bu yolda onlarda benim çabamin en güzel ödülü olur inşallah. Benim tek amacım parmaklarına yüzük takmadan kollarına altın bilezik takan evlat yetiştirmek ve bu gayede verdiğim savaş çok büyük. Oğlumun adını savaş koydum çünkü hayatla çok büyük bir savaşım var benim. Onların önünde herkes saygı ile konuşmadan sonsuzluk uykusuna girmek istemiyorum. Bu yazım burda kalsın çünkü ben o gün buraya girip ilk burda paylaşacağım mutluluğumu. Ben savaştığım her konuda başarı elde etmiş bir insanım. Çünkü istemek başarmanın yarısıdır ❤️

17 Cevaplar

+12 oy
(98 puan) tarafından
Yanlış anlama ama kendini tatmin etmeye çalışıyorsun sanki. Her istediklerini yapman sevgi değil. Dahası sonuç bekliyorsun biri hukuk okusun biri tıp diye. Hadi istemediler ya da başaramadılar . Hayal kırıklığına mı uğrayacaksın. Kendi mutluluğunu onların üzerine bir yük gibi yükleme. Seni mutlu edecek şeyi yapmak zorunda bırakma

Dünya geçici gerçekten seviyorsan ahiretlerine odaklan. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun.
tarafından
Merhametli bireyler size neyi çağrıştırıyor acaba. Bu devir istediğini yapsın devri değil zaten o diploma ellerine geçince ne kadar doğru söylediğimi o onurun ve gururun ne demek olduğunu anlayacaklar. Kimseye muhtaç olmayan saygın bir birey olacaklar. Hem maddi hem manevi her şeyde kusursuz olmalılar. Allah onlara yokluk göstermesin bana versin onlara hiç bir şey vermesin tek duam bu benim. Eğer resim çizme yeteneği var ise bunu küçük yaşta kurslar ile desteklerim ve bunu hobi halinde yapabilir ama öncelik tabanı sağlam bir eğitim
(98 puan) tarafından
Her anne baba çocuğunun eğitimli merhametli olmasını ister bunda sakınca yok. Ben özellikle tıp hukuk demenizi doğru bulmuyorum. Ayrıca her şeyde kusursuz olamazlar insanlar tıpkı sizin gibi. Beklenti dediğim tam olarak bu.siz mükemmel misiniz ki çocuklarınızdan bunu bekleyeceksiniz. Dahası planlarınız dışında her gördüğünüz olumsuzlukta her başarısızlıklarında hatalarında hayal kırıklığına uğrayıp hem kendinizi hem de çocuklarınızı yıpratacaksınız. Benim sizin söylediklerinize baktığımda ileriye dönük gördüğüm bunlar. İnşallah yanılırım.
-Reklam-
+4 oy
tarafından
Bir tek bana mı abartı geldi ya bir kere çocuğun her istediğini yapmaya çalışmak pedogojik olarak ona zarar verir sizi de yorar çocuk kural ister kurallar olan bir ortamda kendini daha güvende hisseder. Çalışan bir anne olarak görmeyince nefesim de keailmiyor ikimiz ayrı bir bireyiz sonuçta.. sanırım bende sıkıntı var :)) siz yine de az ayrı kalın kreşte-okulda fln çok zorlanırsınız 
(4,889 puan) tarafından
Katılıyorum
(1,664 puan) tarafından
Yavrum zaten her istediğini yapan biri değil eski postlarina bakın...odaya kapatıp turşu kuran temizlik yapan biriydi ne ara böyle oldu hiç bilmiyorum... :))
+2 oy
tarafından
Çoğu anne yemez yedirir giymez giydirir önceliği çocuğudur tabiidir ama şimdiden onlar için gelecek planlari yapmak çok abartı ve yersiz sonuçta senin istediğin bölümleri onlar istemeye bilir o zaman ne olacak 
+2 oy
(687 puan) tarafından

Nedense sanki çok ezilmiş bir kadınmışsın gibi geldi bana ama çok soğuk bir intikam hazirliyorsun  gibi bunu çocuklarını hazirliyorsun gibi cnm çok tehlikeli bence her ne yaşadıysan o cocuklara yansıtma yazık edersin..yani sadece bu postta değil oncekilerini de okuyordum 

Bn sizin psikolojinizi pek sağlıklı bulmuyorum.

+2 oy
(1,664 puan) tarafından
Vallahi helall olsun sana odaya kapatıp bidonlarca turşu kurup ,temizlik yapan sen degilmişcesine bu yaptığın son paylaşımlar mutlu ediyor beni... değişim var demek kii kardeşim  aynen devam :)))
tarafından
Olay ne kitlemis derken ağlamış eziyet mi görmüş çocuklar
+1 oy
tarafından

Ne güzel yazmissin mukremin amca gece gece duygusal poncik olmuşsun:D hepimiz evlatlarimiza hemen hemen ayni seyleri dusunuyoruz buna emin olabilirsin istisnalar haric hemen hemen her anne yemez cocuguna yedirir giydirir onceligi cocuguna verir onlar icin hayaller kurar. Ben meslek konusunda cocugum adına karar vermek istemiyorum büyüdüğü zaman ne olmak isterse onu olsun nasil mutluysa oyle yasasin Rabbim acilarini gostermesin insallah❤

tarafından
Canım onlar annesinin çocukları eminim benim izimde gidecekler. Ben kötülüğünü istemiyorum zaten istiyorum ki öyle bir noktaya gelsinler ki Atatürk gibi yüz yıllarca konuşulan onur duyulan insan olsunlar.
tarafından
Insallah canm en basta vicdanli merhametli guzel ahlakli olsunlar. Guzel yerlere gelsinler insallah
+1 oy
(11,217 puan) tarafından
Cok iyi imkanlarim var ama yinede cocuguma yokluk ogretiyorum. Alabilecekken almayip hayal ettiriyorum, o hevesi o istegi canli tutmaya calisiyorum her istegi alinan ve yapilan cocuk doyumsuz olur.
0 oy
tarafından
Bende bunu savunuyorum okusunlar eğitim için para harcamali..mürekkep yalamış insan başkadır.
tarafından
Gereken tüm eğitim desteğini vereceğim tek onlarda değil hobi kursları yabancı dil kursları dans kursları ne isterse ama her zaman öncelik bir hedefi olmalı. Eğer resim yeteneği var ise bunu hobi olarak geliştirmeli
tarafından
Ayni kafadayım istediği gibi özgür bırakırdım ne yapmak istiyorsa ona yonlense destek verirdim özellikle yurtdisinda eğitim ve yabancı dil aldırırdim
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Öncelikle tebrik ediyorum bu kadar uzun yazmayı üşenmeden yazdığın için bende hepsini okudum anne olmak öyle bişey yemez yedirirsin giymez giydirirsin benim olmasa da olur dersin çocuklarım hayatin tadını alsın dersin benim sıkıntı yaşadığım konuları onlar çekmesin dersin. Rabbim onlara uzun ömür sağlık sıhhat mutluluk versin inşallah iyi insanlarla karşılaştırsın bize hayırlı evlat Rabbime iyi kul olsunlar❤️
tarafından
Amin canım benim inşallah tek dileğim onur ve gurur duyulan insanlar olmaları ❤️
(1,024 puan) tarafından
Ne güzel inşallah öyle olurlar hepimiz isteriz öyle olsunlar :)
0 oy
tarafından
Mukremin bacim aglatacaksin gece gece ha
tarafından
Aşko yanımda uyuyor baktım şöyle bir yazmak istedim sadece dünyada cennet varmış kim demiş cennet öteki tarafta diye cennet benim yanımda
tarafından
Cennet onlarin kokusunda bacim ❤️
0 oy
(701 puan) tarafından
Ana gibi anaaa ♥️♥️♥️♥️♥️ Allah yollarınizi her daim açık etsin.. Ne muradın varsa hayırlısını versin. En çok herşeyin hayırlısı olsun. Bende evladımn en çok bu hayatta Allahdan korkmasini çok istiyorum. Kusursuz biri olsun demiyorum ama çok çok Allah'ını ansn okusun adam olsun eli ekmek tutsun ülkeye faydalı veya çevresine faydalı biri olsun bende doktor olmasını çok isterim ama kendisi çabalar inşallah Allah yolunda gider sonrasi Allah'a kalmis. Biz duamızı eksik etmedikçe onlar herşeyin en iyisi olur..
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Çok güzel yazmışsin canım 
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Uyarı verilmemiş hayret :)) 

Hayırlı geceler , iyi uykular:) 
0 oy
tarafından
Yaa okurken tebessüm ederek okudum İnan bende senin gibiyim bende olmasın ama evlatlarımda olsun gozu bısye kalmasın dıe cabalıyoruz kı senin dusunduklerını benimle beraber butun anneler ister evlatlarının ıyı bıyere gelmesini kocasının eline bakmamasını kendi ayakları ustunde durabılmesını Rabbım butun evlatlarımızı korusun 
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Bence insanların ne okuyup ne olduklarından ziyade önce karakter  ve kişilik sahibi olmaları gerekir. İyi eğitim almış birisi girdiği her ortamda kendini belli eder zaten gurur duydurur kendisine de ailesine de. Biz 3 kardeşiz üçümüzde okuduk ama daha  bir meslek sahibi olmadan önce de annemi babamı herkes tebrik ederdi ne kadar iyi yetiştirmişsiniz diye. Amacım övünmek değil eğitim ailede başlar. Rol modelleri anne babadır. Sizden ne görürlerse onu uygularlar
0 oy
tarafından
Bacım postları nı biraz kısa tutsan da hepsini okusak başuni okuyorum sonu gelmiyo 
0 oy
(444 puan) tarafından
Okurken gözüm doldu annem aklıma geldi :') o da tek başına 3 çocuk okuttu 2 miz evlendik. Çok çalıştı eve geldiğimde bi sıcak yemeği çok aradım ama ne istediysek yaptı. İşten gelirken ne istediysem hep alırdı şükür şuan eşimde öyle. Bana bebeği kaynanana bırak çalış diyor ama ben annemi çok özlerdim işe gittiği için, soğuk yemek yemek istemezdim abur cubur yerdim. İnsallah kizim okula baslayinca calismayi düşünüyorum ama söylediğin biraz insanin kendisiyle alakali canim. Ben bebegim olmadan önce de kendimden önce heepp başkalarını düşünürdüm annemden öyle gördüğüm için. Karşımdaki üşümesin yeterki ben üşüsem de olur derdim. Şimdi bebeğim olunca bin katı oldu kim bilir büyüdükçe daha çok bağlanacağım :')

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 471 göst.
24 Temmuz 2019 Kültür-Sanat kategorisinde Ozgemm (772 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 361 göst.
0 oy
1 cevap 95 göst.
0 oy
33 cevap 537 göst.
10 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Simge45 (98 puan) tarafından soruldu

377,997 soru